[wee voorstellingen Circus Malford Baggeren Rotte, Rottemeren en Toevoerkanaal hervat Speelfilm in het kader van het eerste lustrum van Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle Uitslag vijfde SKR-puzzel Start schaakseizoen ioerkapelle Start gymlessen O.S.S./BeFit Visser Techniek bouwde hydrau lische kantelstuw Ivondrestaurant "De Hertenkuil" in de Zevenster ook komende winter open Start seizoen Sursum Corda Mevrouw van Hoven mag naar Londen Hart van Holland/26 augustus 1998 pagina 17 Openingsavond Waarom wordt er gebaggerd Het Toevoerkanaal Olieverontreiniging in Toe voerkanaal opgelost Rotte en Rottemeren mr Karin van Langeraad levenhuizen - Nabij het kampeerter- gjn Zevenhuizen stond vorige week Ittent opgeslagen van Circus Mal toni. Dit geheel vernieuwde Neder- indse circus heeft voor de camping- jsten en de jeugd van Zevenhuizen jee voorstellingen gegeven. T adat circusdirecteur John Rey- \l nen het publiek van harte wel- 1 1 kom had geheten kon het pu- liek genieten van een wervelende sardenshow en vele acrobatische ioogstandjes. Uiteraard ontbraken ieclowns niet en een hoogtepunt van ie!optreden vormden Tara en Kenie, Jetwee goed gedresseerde olifanten vanhet circus. Nadat de twee enorme testen de piste hadden gevuld, kwamen de kleinste dieren van het circus aan din een aardige duivenshow. Hetpubliek kreeg waar het voorkwam, een circus waar traditie en vernieuwing i in hand gaan. Nadat tijdens de finale een gedicht werd voorgedragen uit i, geschreven door één van de grondleggers van het huidige circus Malford, werd het duidelijk dat de artiesten, van groot naar klein, allen gekozen lebben voor het artiestenbestaan, vrij en ongebonden. Zevenhuizen - In Zevenhuizen neemt Zorgcentrum De Zevenster reeds ja renlang een centrale positie in door een groot aanbod van zorg en dien sten voor bewoners en niet-bewo- lers. Evenals vorig jaar zal als aanvulling op de bestaande maaltijdservice aan foroners en niet-bewoners avond restaurant "De Hertenkuil" maande- lijks geopend zijn. Op donderdag 10 september en vervolgens elke eerste woensdag van de maand kunnen men sen van 55 jaar en ouder gebruik ma len van het restaurant van 17.00 tot 21.00 uur. Zij kunnen alleen komen Mar bijvoorbeeld ook met kinderen, bor 55-plussers wordt het zo moge- bjkvoor een betaalbare prijs met kin- ten uit eten gaan of gezellig met ffldere 55-plussers te tafelen. Ook dit i&ar zal voor de bediening een beroep worden gedaan op de leerlingen van let Alberda College uit Rotterdam. Zij wolgen een opleiding voor uitvoerend loreca ondernemer. I 'br 17,50 biedt het restaurant een keuze uit twee menu's, inclusief een kopje koffie of thee. De overige drank jes zijn niet bij de prijs inbegrepen. Restaurant "De Hertenkuil" kan reke ning houden met speciale diëten, zo als een suikervrij of zoutloos dieet. Geïnteresseerden kunnen zich telefo nische aanmelden bij de Zevenster of kunnen langsgaan bij de receptie. In verband met de organisatie wordt het op prijs gesteld als dit minimaal een week doch maximaal een maand van tevoren wordt gedaan. Er wordt ge vraagd wat de aanvangstijd is (tussen 17.00 en 19.00 uur) en met hoeveel personen men komst. 10 september zal aan de start van het nieuwe seizoen een feestelijk tintje gegeven worden. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de recep tie van de Zevenster. Het adres van de Zevenster is Lelie straat 3 in Zevenhuizen; het telefoon nummer is 0180-637111. Moerkapelle - De vakantie is voorbij. "gewone" leven gaat weer op volle beren draaien, ook voor de verenigin gen. Voor de Christelijk Gemengde Zang- leniging "Sursum Corda" starten de 'epetities op woensdag 2 september, "oewel het koor veelal redelijk bezet kunnen er altijd nieuwe leden bij, '°oral tenoren en bassen. Een ieder «n vrijblijvend een gratis 'probeer bpetitie' bijwonen. Er wordt van alles gezongen, van eenvoudige christelij ke liederen tot klassieke koormuziek. Het komend seizoen staat voorname- in het teken van het Kerstfeest. Nieuwe liederen worden uitgezocht of nieuwe zettingen van de bekende kerststukken. Woensdagavond is de vaste repetitie- tijd van 20.15 tot 22.15 uur in de Reho- bothschool aan het eind van de Raad huisstraat aan de rechterkant. Hiep Hiep hoera, 28 aug. wordt Stefan 1 jaar. Gefeliciteerd van oma en opa Weer een oldtimer! Hans wordt zaterdag 50 jaar! Gefeliciteerd. Jan, Mirjam Wim Wie heeft m'n zwarte gazelle opa-fiets gevonden? Hij is za-avond verdwenen bij La Baraque, tel. 631722 Regio - De baggerwerkzaamheden in het Toevoerkanaal, de Rotte en de Rottemeren zijn na een korte bouw vakstop hervat. Het omvangrijke bag- gerproject is op 22 juni officieel van start gegaan. De verwachting is dat het project nog tot het najaar van 1999 duurt. Tot nu toe is er in totaal circa 15000 m3 bagger geborgen. De opdrachtgevers van dit baggerpro- ject zijn het hoogheemraadschap van Schieland en het Recreatieschap Rot temeren. Schieland is de trekker van dit project. Baggeren is noodzakelijk omdat in de loop der jaren een te geringe diep gang is ontstaan. Hierdoor kan het overtollige regenwater uit de polders via de Rotte en het Toevoerkanaal niet snel genoeg naar Schielands ge maal mr. U.G. Schilthuis aan het Oost plein stromen. Daarnaast is het nodig om te baggeren omdat de recreatie vaart bemoeilijkt wordt en de water kwaliteit verbeterd moet worden. De werkzaamheden in het Toevoerka- naal zijn sinds medio juli 1998 aan de gang. Sinds die tijd is er 700 m3 bagger en puin verwijderd. De bagger gaat via de overslaglocatie op het Veiling terrein naar het depot Hoge Bergse Bos. Daar wordt het ingedikt en ge stort. Het baggeren vindt in trajecten plaats. Het gedeelte tussen het Oost plein en de Jaffabrug zal waarschijn lijk november 1998 gereed zijn. Daar naast wordt begonnen met het bagge ren van het Toevoerkanaal tussen de Jaffabrug en de Viersprong nabij de Veilingbrug. Langs dit deel van het kanaal en nabij de Jaffabrug zullen de oevers op een natuurvriendelijke wij ze worden ingericht. Tijdens het baggeren van het Toe voerkanaal is er een olieverontreini ging ontstaan. Dit gebeurde doordat oliehoudend slib en een oud motor wrak naar boven gehaald werden. De olie die daardoor op het water kwam te liggen is door een zogenaamde 'olieboom' opgezogen. Dit apparaat wordt tijdens de rest van de bagger werkzaamheden bij de hand gehou den om soortgelijke situaties direct op te kunnen lossen. Sinds juni 1998 is er in de Rotte gebag gerd nabij de Middelweg tot de Oos- terbanbrug, en gedeeltelijk het stuk tot aan het Pekhuisbruggetje. Mo menteel wordt er gebaggerd in het zuidelijk deel van het Zuidmeer en het noordelijk deel van het Zuidmeer. Af hankelijk van de kwaliteit van de bag ger gaat het naar het depot in het Hoge Bergse Bos voor de vervuilde baggerspecie of naar het depot in de Eendragtspolder voor de niet vervuil de baggerspecie. Op 18 september viert Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle haar eer ste lustrum op feestelijke wijze. In het voorjaar van 1993 is de, nog steeds in gebruik zijnde, Wereldwin kelwagen in gebruik genomen. Op 18 september om 20.00 uur wordt in dorpshuis Swanla het lustrum inge luid met een optreden van muziek groep "Globaal". De enthousiaste zangeressen, zan gers en muzikanten, afkomstig uit Rijnwoude, brengen nummers met een maatschappij-kritische inslag ten gehore. Na de muziek zal er een speelfilm worden vertoond van cineast Nacar Khemir. De film speelt zich af in Anda- lusië in de elfde eeuw. De jonge Has san leeft als in een zoet geurende tuin, omgeven door liefdevolle personen. Hassan, in de leer bij een meester in de kalligrafie, is samen met zijn vriend Zin op zoek naar alle zestig tekens en betekenissen, die de arabische taal voor het woord liefde kent. Wanneer zijn meester naar het bedevaartsoord Mekka afreist besluit Hassan hem te volgen. Daarmee begint voor hem een niet ongevaarlijk avontuur in een door godsdienstoorlogen geteisterd land. Kaartjes voor deze avond, a ƒ7,50, zijn verkrijgbaar in de winkelwagen van Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka pelle, iedere zaterdag op het dorps plein in Zevenhuizen van 10.00 tot 16.00 uur. Ook kunnen er tijdens het Oogstfeest op 5 september kaartjes bij de Wereldwinkel worden gekocht. Ook voor aanvang van de voorstelling op 18 september worden kaartjes ver kocht aan de zaal. De oplossing van de SKR-puzzel van vorige week was "Roemenië". Uit de goede inzendingen is een drietal prijswinnaars getrokken. De eerste prijs, ƒ100,-, is voor A. van Erk van het Prins Clausplant soen 3 in Moerkapelle. De prijs van ƒ50,- is voor mevrouw J. de Waal van de Voorofsche- weg 13f in Boskoop en de derde prijs, een bedrag van 25,-, is voor B. van de Klis, de Akker 33 in Waddinxveen. Prijzen kunnen vanaf heden worden afgehaald bij het kantoor van Hart van Holland aan de Noordelijke Dwarsweg 1 a in Zevenhuizen. Men dient een geldig legitimatiebewijs te overhandigen. In de krant van 3 september vindt u de zevende SKR-puzzel. Moerkapelle - Vrijdag 4 september start de schaakvereniging Moerkapelle het nieuwe schaakseizoen. Op de eerste clubavond wordt een wedstrijd georganiseerd tussen de leden die in Moerkapelle wonen tegen degenen die elders woonachtig zijn. Vanaf 20 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. De jeugd begint al om 18.45 uur. Er zal een nieuwe beginnersgroep gevormd wor den. Hierin is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Voor informatie: Ben van Geffen, 079-5932238. bij eg pe'/e -Met het oplossen van een prijsvraagen het bedenken van een naam Perso" act'e van Heineken won mevrouw van Hoven-Borg een ticket voor twee sliitp?e«, naar Londen. Mevrouw van Hoven-Wiggers reikte de prijs uit in de 'J net Wapen van Moerkapelle". Zevenhuizen - Met de start van het nieuwe schoolseizoen is ook O.S.S./ Be Fit begonnen met de lessen voor jong en oud, aerobic, jazzdansen, body-fitness en trimmen voor dames en heren. Voor iedere leeftijdscategorie is er een geschikte cursus te vinden; vanaf de leeftijd waarop een kind zelfstan dig loopt kan het naar ouder en kind gym, tot de alleroudsten die hun con ditie op peil kunnen houden met gym nastiek op maat. Dit jaar moet onder andere worden getraind voor de Wereldgymnaestra- da in Göteborg. In juni 1999 gaat een delegatie van O.S.S./Be Fit naar Zwe den, waar ook een demonstratie door de Nederlandse deelnemers wordt gegeven. Alle activiteiten van O.S.S./Be Fit vin den plaats in dorpshuis Swanla en in de gymzaal aan de Dorpsstraat in Ze venhuizen. Voor meer informatie kan men bellen: 633037. Eist/Zevenhuizen - Het polderdistrict Betuwe is sinds begin augustus de trotse bezitter van een hydraulisch aangedreven kantel stuw. De stuw is 6 meter breed en 2,5 meter hoog en is daarmee de grootste hydraulische kantel stuw in Nederland. De stuw werd gemaakt in Zevenhuizen, en wel door Visser Techniek aan de Knibbelweg.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17