Op vrijdagavond 4 september op het Dorpsplein, aanvang 20.00 uur Viswijvenkoor "Sootjevisch PROGRAMMA Oogstfeestkrant 1998 - Pagina 3 et Oogstfeest is mogelijk door de steun van het bedrijfsleven, maar °°k door de medewerking en deelname van een groot aantal lenigingen en particulieren. Dankzij deze medewerking en steun kan et Oogstfeest ook dit jaar weer worden georganiseerd. Oogstfeest wordt gesteund door: oobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Eetcafé-Discotheek "La Baraque", u /cafetaria "Mainstreet"Het Mekka - Wijn- en versspecialiteiten, /«landse Verwarmingsmaatschappij (NVM), Bouwbedrijf D. de Graaf, Marskramer-Schotte-Fixet Kiusmarkt, Restaurant "De Strandgaper", nemen- en Kadoshop "De Parasol", Albert Heijn, VA-design, lcic|enstandsvereniging Zevenhuizen ufnk Voor de medewerking en steun \de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en de Politie. Deze door het publiek gekozen naam voor het vrijdagavondconcert van het Oogstfeest illustreert volledig de opzet van dit concert. Het is een gezamenlijk programma van louter Zevenhuizense verenigingen. De deelnemers zijn: De Harmonie en het Tamboer en Lyrakorps van De Kleine Trompetter, het Shantykoor Het Kraaiennest, het Viswijvenkoor Het Sootjevisch, het koor van de "Een Polderromance" en de bekende R1A VALK. Door de bijzondere samenwer king tussen de dirigent van De kleine Trompetter, Wenceslaus Scheepmaker, en de dirigent van de koren, Margré van Gestel, was de opzet van deze "Night" te realiseren. Na de succesvolle viering van het honderdjarig bestaan van De kleine Trompetter, vorig jaar, is deze dit jaar weer terug op het Dorpsplein, samen met het Viswijvenkoor en het Shanty koor. Deze koren hebben zich in korte tijd een geheel eigen plaats in Zevenhuizen en de regio weten te verwerven. De musical "Een Polderromance" zal volgend jaar, in april 1999, voor het voetlicht treden. De Kleine Trompetter is in haar bestaan de volgende eeuw binnengestapt. Na de zeer succesvolle en enerverende viering van het honderdjarig bestaan van vorig jaar is het voor het Harmonie-orkest en het Tamboer en Lyrakorps toch weer even wennen. Maar zoals altijd zorgt De Kleine Trompetter weer voor een prachtig programma. Dirigent Wenceslaus Scheepma ker heeft voor het gezamenlijk optreden met de koren een aantal speciale arrangementen geschreven en samen met Margré van Gestel zorgen zij op "The Night of Harmony" voor een aantal nieuwe impulsen. Het Tamboer en Lyrakorps zal de "Night" om 20.00 uur openen. Op het programma van het Harmonieorkest staan onder meer het bekende "Latin Mood" en "Rollo takes a walk", in het gezamenlijk optreden zal het publiek kunnen genieten van de echte Oogstfeest-Night-sfeer bij "Vangelis 1492", maar ook bij "Het dondert en het bliksemt" van Guus Meeuwis en met z'n allen in "Everybody needs somebody". Het Viswijvenkoor "Het Sootjevisch" ontleent haar naam Wn de verre geschiedenis van Zevenhuizen. In het Verleden Tijdschrift van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle dateren de eerste gegevens hierover uit het jaar 1343. Deze gaan over het verpachten van visrechten van het Zevenhuizens deel van de Rotte door de Ambachtsheren van Zevenhui zen. De pachter moest hiervoor 35 schellingen betalen, een voor die tijd aanzienlijk bedrag. In zestienhonderd waren er zelfs mensen die deze naam voerden. In 1644 was dat bijvoorbeeld jan Pleunen Sootjevisch en in 1676 The Night of Harmony op vrijdag 4 september 1998. Aanvang 20.00 uur: op het Dorpsplein van Zevenhuizen 20.00 - 20.15 uur: Optreden van het Tamboer en Lyrakorps van de Kleine Trompetter. Het Harmonieorkest van De Kleine Trompetter met: Titel: Componist: The Final Countdown Joey Tempert: Latin Mood Roiand Kernen Aladdin arr. Ron Sebregts arr. john Mois Gezamenlijk De Kleine Trompetter en het Shantykoor Het Kraaiennest Wild Rover Het Shantykoor Het Kraaiennest Mingulayboot Song (traditioneel) In de kroeg van O'Connel de Ier (traditioneel) Rosabella arr. W. van Oostrom/M. van Gestel Goodnight ladies arr. M. van Gestel Het Harmonieorkest van de Kieine Trompetter Leichte Cavalerie Fransz van Suppé; arr. W. Meijens Rollo takes a walk David Maslanka Great Classics Walter Kalischnig Gezamenlijk De Kleine Trompetter en het koor van de musical "Een Polderromance" Het Zuidplasiied Tekst: Mark Hofman-, arr. W. van Oostrom Vrouwen aan de macht Tekst: Mark Holman; arr. W. van Oostrom Het Viswijvenkoor Het Sootjevisch 't Schipperskwartier T. en H. de Wit Bungle Rye Clancy Makem; arr. M. van Gestel jan Cupido Wij vrouwen M. van Gestel Gezamenlijk De Kleine Trompetter en de koren 1492 Vangelis Hornpipe Tekst: M. van Gestel Het dondert en het bliksemt Guus Meeuwis Everybody needs somebody Algehele leiding koren: Margré van Gestel. Leiding van De Kleine Trompetter: Wenceslaus Scheepmaker. Presentatie: Nico Perdijk en Robin Metselaar Drien Jansz Sootievisch. Deze namen werden echter niet zo op prijs gesteld, de naam Visch kwam er voor in de plaats. Maar gewoontes in Zevenhuizen zijn hardnekkig en wordt nu door het Viswijvenkoor weer nieuw leven ingeblazen. Het koor repeteert elke week. Ook hier is Margré van Gestel de dirigent. Van tijd tot tijd treedt men op bij feesten en braderieën. Er wordt gezongen over het lief en leed van de vissersvrouwen in vroeger tijden, maar er worden ook Oud hollandse liedjes ten gehore gebracht. De vrouwen gaan gekleed in de klederdracht uit o.a. Volendam, Scheveningen, Spakenburg en Katwijk. Het ziet er prachtig uit.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 23