Shanty koor "Het Kraaie 0§ Een Polderromance Rabobank Eetcafé/ De stille wer kers van het Oogstfeest Premiesplitsing voorkomt hoge belasting op uitkering levensverzekering bij overlijden VA-design zorgt voor de belettering discotheek La Baraque een begrip Sifesfci Ragina 12 - Qog^tfee^tkcanJ. 1,998- [I «IK III Eén hiervan is Henk Koole. Elk Oogstfeest zorgt hij er voor dat de aanplakbiljetten in het dorp en in de wijde regio worden geplaatst. Maar ook dat deze borden de maandag daarop weer worden opgehaald. Een perfecte zaak. Henk en Riet Koole hebben goede herinneringen aan het Oogstfeest, ze kunnen uren praten over het paalzitten van vroeger, voor hun cafetaria aan de Dorpsstraat. Het was in die jaren een heel bijzonder gebeuren. Het shantykoor Het Kraaiennest bestaat, volgens eigen zeggen, uit een 25-tal kerels die "Shan ties" ofwel zeemansliedjes zingen. Zeemansliedjes zoals die voornamelijk in de tweede helft van de vorige eeuw op de oude zeilschepen werden gezongen. Deze liederen hadden bepaalde functies. Zij boden verlichting voor het zware werk op de schepen. De voorzanger, de Shantyman, gaf het ritme aan en zong de teksten. Op de maat van de melodieën werd het anker opgehaald of werden de zeilen nieur van Waterstaat met zijn Zuidpiasplannen in de herberg en werd terstond verliefd op de mooie Maartje. Dat leidde tot vele verwikkelingen; het werk werd zelfs stilgelegd en men dreigde de dijken door te steken. De burgemeester van Waddinx- veen stuurde zelfs een regiment infanterie. Maar het kwam alle maal goed, de polder kon uit groeien tot de vruchtbaarste dr oogmaking van ons land. Dit heugelijke feit werd gevierd met het eerste Oogstfeest, vanzelf sprekend in de Dorpsstraat. Het script, de muziek en de tekst zijn door Zevenhuizenaren ge schreven, te weten: Pouw Hof man, Wim van Oostrom en Mark Hofman. Momenteel is men heel actief met het instuderen, dit on der leiding van Pouw Hofman, Margré van Gestel, Wim van Oostrom en Ernst de Vogel, mu ziek en zang. Op "The Night of Harmony" horen we een aantal liederen uit deze musical en wij wensen hen alle succes met de opvoeringen van volgend jaar april. gehesen. Op de lange reizen, soms langer dan een jaar, werd het lief en het leed bezongen in mooie ballades. Over de lieve vrouwtjes in het haven kwartier, over de wrede kapitein, het beroerde eten en drinken en uiteindelijk over thuis en moeder de vrouw. Het shantykoor zingt Nederland se en Engelse liederen, afgewis seld met serieuze liederen. Het shantykoor wordt voor allerlei activiteiten en evenementen uitgenodigd. Van een bruiloft tot de Vlaggetjesdag. Het plezier staat hierbij steeds voorop, maar de dirigent Margré van Gestel eist ook kwaliteit. En nu in een gezamenlijk optreden op "The Night of Harmony". Voor Ron van Vliet en z'n mensen van VA-design zijn de mogelijkhe den oneindig. Naast de belettering van auto's, etalages en luifels levert het bedrijf raamfolie voor het tinten van autoruiten en licht- en gevelre- dame. De brochures geven een prachtig beeld van de mogelijkhe den. 'Beelden om van te watertan den', aldus de begeleidende tekst bij een beletterde vrachtauto. Exclusieve stripings op de moderne gezinswagen is vandaag de dag zeer gewild. VA-design kan ook voor het ontwerp zorgen. Wilt u de mogelijk heden op uw gemak bekijken, dan kan dat op Internet-adres: www.vadesign.zevenhuizen.com tijd veel gepraat in de uitspan ning 'Hof van Holland'. De zelf gemaakte brandewijn maakte de tongen gemakkelijk los. Stien zwaaide de scepter in 'Hof van Holland' en was ook de moeder van de 18 lentes tellende dochter Maartie. Toen verscheen de incre- Een levensverzekering betekent financiële zekerheid voor (echt)paren. Bij overlijden kan de achterblijvende partner echter voor onaangename verrassingen komen te staan. De fiscus mag dan tot 68 procent van het uitgekeerde bedrag opeisen. Tenzij de partners gebruik maken van de regeling premiesplitsing. Dit is een nieuwe regeling, die vorig jaar werd aangenomen. Deze regeling geldt echter niet voor mensen die in ge meenschap van goederen zijn getrouwd. Pieter van der Steen en Meinco van der Haven van de Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle: "Premiesplit sing is bedoeld voor partners met een levensverzekering die ook uit keert bij overlijden, een overlijdens- risicoverzekering of een hypotheek met een gemengde verzekering. Bij voorbeeld een spaarhypotheek. Komt de verzekerde plotseling te overlijden, dan zorgt de gemengde verzekering ervoor dat de hypo theekschuld in één keer wordt afge lost." Problemen door belastingheffing De uitkering van een levensverzeke ring betekent zekerheid voor de ach terblijvende partner. Toch kan deze voor een onaangename verrassing komen te staan wanneer de fiscus aanklopt. Over het uitgekeerde be drag moet namelijk belasting wor den betaald, zogenoemde succes sierechten. Meinco van der Haven geeft een voorbeeld: "Van een echt paar met een spaarhypotheek komt de man plotseling te overlijden. Hij was kostwinner. De hypotheek wordt in één keer afgelost met het verzekeringsgeld. Achteraf eist de belastingdienst een groot deel van het uitgekeerde bedrag op. De ge volgen van zo'n belastingheffing zijn nauwelijks te overzien. De achterblij vende partner moet nu een nieuwe hypotheek afsluiten, of misschien zelfs het huis verkopen." Bij premiesplitsing blijft de uitkering in principe vrij van successierechten. Duidelijke regels Veel verzekeringsmaatschappijen bieden premiesplitsing al jaren aan. Toch keurde staatssecretaris Ver meend van Financiën deze regeling pas vorig jaar goed. Hij stelde daarbij een aantal duidelijke regels vast. Op de verzekeringspolis moet ver meld worden dat de partner van de verzekerde de premie verschuldigd is. Dus een echtpaar dat een levens verzekering afsluit, legt in de polis vast dat de man premie verschul digd is voor zijn vrouw en de vrouw op haar beurt voor haar man. Zolang dit duidelijk in de polis staat beschre ven, maakt het in de praktijk niet uit wie er werkelijk premie betaalt. Voorwaarden Om voor premiesplitsing in aanmer king te komen, moeten beide part ners aantonen dat zij niet in gemeen schap van goederen leven. Dit kan door een samenlevingscontract, hu welijkscontract of geregistreerd part nerschap met partnervoorwaarden. Een notaris stelt deze contracten op. Pieter van der Steen voegt er snel een waarschuwing aan toe: "Staat echter in zo'n contract dat premies voor een levensverzekering tot de gezamenlijke kosten behoren, dan moet de-achterblijvende partner als nog successierechten betalen. Dit geldt ook voor huwelijkse voorwaar den met een 'alsof-beding'. Daarbij zijn de huwelijkse voorwaarden van toepassing zolang beide partners le ven. Komt één van beiden te overlij den, dan wordt de boedel verdeeld alsof er sprake is van gemeenschap van goederen." Een echtpaar dat getrouwd is in ge meenschap van goederen, kan geen gebruik maken van de regeling pre miesplitsing. Meinco van der Haven: "Bij een huwelijk in gemeenschap van goederen is geen sprake van ge scheiden vermogens, zodat door premiesplitsing niet bereikt wordt dat een uitkering wegens overlijden van de verzekerde vrij van successie rechten kan worden genoten. Advies De adviseurs van de Rabobank raden consumenten daarom aan hun hu welijkscontract, samenlevingscon tract of geregistreerd partnerschap met partnervoorwaarden nog eens goed na te kijken. "Bij vragen of twij fels kan het beste contact worden opgenomen met de notaris die het contract heeft opgemaakt. Maar let op: aanpassen van een notariële akte brengt de nodige kosten met zich mee. De aanpassing moet wel ren dabel zijn. Een notaris kan voorreke nen of de kosten opwegen tegen de baten. Overigens, bij het sluiten van een hypotheek vraagt de adviseur van de Rabobank altijd even aan de notaris na te zien of premiesplitsing voor de betreffende klant noodzakelijk is. Meinco van der Haven: "Gewoon even voor de zekerheid. En als men sen met een bestaande hypotheek twijfelen of het allemaal wel goed geregeld is, dan zijn wij als adviseurs van de Rabobank altijd bereid om de klant advies te geven. Men is van harte welkom." Voor nadere informatie belt u met de Rabobank Zevenhuizen-Moer - kapelle, tel. 0180-637353. Vraag dan naar Meinco van der Haven of Pieter van der Steen. De historie van de discotheek van Ben Verburg is bekend. Het is een succes-story, een begrip in Zeven huizen en de wijde regio. Naast de wekelijkse disco's treden van tijd tot tijd hier ook de landelijke bekende artiesten op, zoals recent met groot succes de sympathieke Frans Bauer. In de Dorpsstraat vinden wij cafetaria "Mainstreet", de pub, een trefpunt voor veel jonge mensen, met bij de afgelopen verkiezingen zelfs een po litiek café. Op het Oogstfeest zullen Ben en z'n mensen weer voor de no dige sfeer en gezelligheid zorgen. Dit is de titel van de musical die volgend jaar april op de planken zal verschijnen. Deze romance speelt ten tijde van de droogma king van de Zuidplaspolder, rond de jaren 1820-1840. In het dorp je (een heerlijkheid) Zevenhuizen brachten zowel deze romance als de droogmaking grote verande ringen te weeg. Er werd in die

Hart van Holland | 1998 | | pagina 32