Papierinzameling Bouwbedrijf De Graaf gecertificeerd als Erkende Hoofdaannemer Jubileumjaar Waddinxveense Kunst-kring Plattelands vrouwen Baggerwerkzaamheden in volle gang LITI E Aanvaring op de Gouwe bij Waddinxveen BERICHTEN Nieuwe cursussen bij de Zeven Muzen Landelijk dagblad verhaalt over Rabo Zevenhuizen-Moerkapelle Foto's in het Hart van Holland INBRAAKBEVEILIGING! Hart van Holland/2 september 1998 pagina 19 Gepubliceerde foto's In het Hort van Holland kunnen aan ws kantoor, Noordelijke dwarsweg la te Zevenhuizen oestekl worden a ƒ7,50. Foto's worden, waarna men ze een Poor dagen later af kan halen. Zlrb,eter<«st Controle op vreemdelingen Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Gespecialiseerd in het installeren en het onderhouden alarminstallaties voor woonhuizen en bedrijfspanden BORG gecertificeerd en lid van het VEB van en montage Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Moerkapelle - Op vrijdag 28 augustus heerste er een feestelijke stemming onder het personeel en de directie van bouwbedrijf De draaf. Het bedrijf heeft onlangs namelijk de audit voor certifice ring Erkende Hoofdaannemer goed doorstaan en kreeg afgelo pen vrijdagmiddag het certificaat officieel overhandigd. De heer Armbrust, die het certificaat namens de Stichting Erkende Hoofdaannemer uitreikte, gaf tijdens zijn toespraak nog eens aan dat certificering voor een bedrijf van grote betekenis is. Als Erkende Hoofdaannemer heeft het bedrijf immers bewezen, dat beloften daadwerkelijk worden waargemaakt. Na de officiële uitreiking werd door Janet de Graaf en Martin Gibbon het sein gegeven om gezamenlijk het glas te heffen. Tot groot vermaak van de aanwezigen volgde daarna een informele toespraak van Jaap Bron, doorspekt met grappige anekdotes. Alvorens men huiswaarts keerde, werd er onder het genot van een hapje en een drankje gezellig bijgepraat. Zevenhuizen - De Milieuvereniging, in samenwerking met de christelijke ba sisschool De Eendragt en de Wereld winkel, organiseert op donderdag 3 en vrijdag 4 september een papierin zameling. Van donderdagmiddag 12.00 tot vrijdagmiddag 13.15 uur kan oud papier gebracht worden bij de container op het schoolplein van De Eendragt. De organisatie verzoekt de dozen goed te vullen en het karton plat ge maakt in de container te stapelen. De vorige inzameling leverde 7100 kilo oud papier en karton op. Op 5 en 6 november is de volgende inzame ling. Waddinxveen - Na een succesvolle kunstmarkt op 30 april jongstleden nu aandacht voor een aantal najaars activiteiten voor leden, donateurs en belangstellenden. Op dinsdagavond 22 september verwacht de Waddinx veense Kunst-kring Ron van der Werf, die een dialezing zal houden in de zaal van de Immanuel kerk met als thema "de hedendaagse kunst". De aanvang is om 19.30 uur. De Wad dinxveense Kunst-kring verwacht van deze kunstenaar een dialoog die meer inzicht zal geven over wat de moder ne kunstenaar bedoelt, beleeft en in spireert tot vernieuwing. In oktober zal een kunsthistoricus van het Cobramuseum met een diale zing inhaken op 50 jaar Cobra. Verder zal dit najaar aandacht wor den besteed aan de tentoonstelling in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Het thema daar is: "Het Spanje van El Gre co en Velasques". Zevenhuizen-Moerkapelle - De eerste week van september starten de cur sussen bij de Zeven Muzen. Muziek op schoot voor kinderen tot 4 jaar be staat uit 8 lessen. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen in 10 lessen leren spelen op klokkenspel en slag werk. Voor de kinderen in de leeftijds categorie hiertussen, van 4 tot en met 6jaar, is er spelen met muziek. Ook bij het kinderkoor en ballet is nog plaats. Volwassenen kunnen zich nog aan melden voor koorlessen en de cursus inleiding muziektheorie en noten le zen. Dicht bij huis op een muziekinstru ment leren spelen? Dat kan bij de Ze ven Muzen. In dorpshuis Swanla wordt les gegeven op dwarsfluit, gi taar en viool. Lessen op keyboard zijn in een ruimte van de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui- Informeren en aanmelden kan bij Lidy de Boer, telefoon 0180-632374. Op hetzelfde nummer kan men terecht voor de literaire leeskring, poëzie, schilderen op hout, tekenen voor kin deren en andere creatieve cursussen. Zevenhuizen - In De Financiële Tele graaf van donderdag 27 augustus stond een artikel over Rabobank Ze venhuizen-Moerkapelle. Directeur Arno Lamot vertelt daarin over het nieuwe concept van klanten- henadering dat in Zevenhuizen-Moer kapelle is uitgedacht en uitgevoerd. Dat concept trekt veel bekijks in de bankwereld. Begrippen als 'geldwinkel', 'conferen ce room' en 'Mac-bank' komen in het artikel uitgebreid aan bod. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle heeft over het artikel veel positieve reacties vanuit het hele land ontvan gen. Moerkapelle - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Moerkapelle, houdt op woensdag 9 september haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis Op Moer. Aan vang 20.00 uur. Mevrouw Ruth-van der Hoven komt vertellen over haar ervaringen in Japen. Leden hebben gratis toegang; introducés betalen ƒ5,-. Toeva bzen De baggerwerkzaamheden in de Rotte, de Rottemeren en het fopp 6 QQ' zijn in volle gang. In de loop der jaren is er een te geringe oy ontstaan, dit maakt baggeren noodzakelijk Door het baggeren ontstaat "Qar h len aar>zien van de toestroom van overtollig water uit de polders recrear &emaa[ en een verbetering van de waterkwaliteit. Ook zal door de het üaart m'nder moeilijkheden ondervinden van de te geringe diepgang na hoophrpr°Jec'- De opdracht voor het baggerproject is gegeven door het wacht,nernra?dschaP Schieland en het Recreatieschap Rottemeren. Naar ver- S zal het project duren tot het najaar van 1999. Regio - Op 25 augustus zijn bij drie bedrijven in Waddinxveen en bij twee bedrijven in Boskoop vreemdelingen controles gehouden. Alleen bij een bedrijf dat gevestigd is aan de Zijde in Boskoop werd een 22-jarige illegale Pool aangetroffen. Hij was daar aan het werk. De man wordt het land uit gezet en het bedrijf krijgt een proces verbaal. Inbraak in woning: In een woning aan de Wilhelminastraat heeft zaterdag een inbraak plaatsgevonden. Aan de achterzijde van de woning werden een raam en een deur geforceerd. De woning werd doorzocht. Niet bekend is wat er werd meegenomen. De in braak heeft vermoedelij ktussenlö.OO en 21.00 uur plaatsgevonden. Aanhouding na diefstal bromfiets: Op 25 augustus is een 25-jarige man uit Utrecht aangehouden. Hij wordt er van verdacht een bromfiets te heb ben gestolen in Waddinxveen. Op 25 augustus zag een getuige rond 15.00 uur op een bedrijfsterrein aan de Bre- deweg in Waddinxveen twee mannen een bromfiets in een busje laden en vervolgens wegrijden in de richting van Utrecht. De man vertrouwde het niet, noteerde het kenteken en belde de politie. De politie Hollands Midden gaf de zaak door aan de politieregio Utrecht. De politie zag het busje later in Utrecht en zette het stil. Op dat moment zat alleen een 25-jarige man uit Utrecht nog in het busje. Hij is aangehouden en overgebracht naar het politiebureau van Waddinxveen, waar hij is verhoord. De bromfiets stond nog in het busje, en de man heeft bekend dat hij aan de Bredeweg in Waddinxveen is geweest. Hij ont kent echter dat hij wist dat het om de diefstal van de bromfiets ging. De man zit nog in verzekering. De politie zet het onderzoek naar de andere ver dachte voort. Bromfietscontrole: Op 25 augustus is tussen 13.30 en 16.30 uur een brom fietscontrole gehouden op de Kerk- weg-Oost. In totaal zijn 27 bromfiet sen gecontroleerd, en er zijn 12 be keuringen uitgeschreven. Er is een bromfiets uit het verkeer gehaald voor technisch onderzoek omdat deze een veel te hoog vermogen had. Inbraak in woning: Op 25 augustus is tussen 8.15 en 16.30 uur ingebroken in een woning aan de Kerkweg-Oost. Het slot van de voordeur is geforceerd en er zijn diverse cd's en een cd-walk- man meegenomen. Diefstal uit auto: In de nacht van 26 op 27 augustus is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Passage. Mogelijk is met een valse sleutel een portier geopend. Uit de auto zijn een radiocassetterecorder en een mobie le telefoon gehaald. Ook zijn vier vel gen van de auto gestolen. Rijden onder invloed: Op 30 augustus rond 1.00 uur is een 47-jarige man uit Rotterdam aangehouden wegens rij den onder invloed. De man reed in het midden van de weg op de Henegou- werweg. Het tegemoetkomende ver keer moest steeds uitwijken. Bij een ademanalyse op het politiebureau bleek de man een alcoholpromillage van 11 te hebben. Ook bleek het al de zevende keer te zijn dat de man werd betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Het rijbewijs van de man is in beslag genomen, en hij krijgt een boete. Aanhangwagen in brand: Op het Raad huisplein stond zaterdag omstreeks 4.45 uur een aanhangwagen beladen met marktkrame'n in brand. De brand weer versleepte het voertuig en blus te de brand. Zowel de aanhangwagen als de kramen liepen zware schade op. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De politie stelt een on derzoek in. Brandstichting wordt niet uitgesloten. Auto te waterZondag werd om 10.45 uur gemeld dat een personenauto in het water langs de Zuid wijk was gere den. De auto verdween geheel onder water. Volgens getuigen waren de vier inzittende mannen uit de auto geko men en daarna hard weggerend in de richting van de Reijerskoop. Politie, een duikploeg van de brandweer, een ambulance en een bergingsvoertuig kwamen ter plaatse. De politie heeft in de omgeving een onderzoek ingesteld naar de inzittenden. Het onderzoek wordt voortgezet. Bekeuringen voor inhalen: Op 31 au gustus tussen 5.00 en 5.30 uur zijn tijdens een controle vijf passanten bekeurd bij Den Ham. Zij hielden zich niet aan het daar geldende inhaalver- bod. Rijden onder invloed: Op 29 augustus, rond 0.25 uur werd op de Burgemees ter Colijnstraat een 16-jarige jongen uit Boskoop gecontroleerd op rijden onder invloed op zijn bromfiets. Dit bleek inderdaad het geval te zijn. De jongen had een alcoholpromillage van 0,95 terwijl 0,5 promille is toege staan. De jongen kreeg een rijverbod van 4 uur en een boete. Zakkenrollerij: Op 29 augustus is in een winkel aan de Voorofscheweg een vrouw beroofd van haar portemon nee. De portemonnee is uit haar tas gehaald toen zij boodschappen aan het doen was. Waddinxveen - Op 27 augustus rond 13.20 uur heeft een aanvaring plaats gevonden op de Gouwe bij Waddinx veen. Daarbij vielen vier gewonden. Een plezierjacht voer met een groep Deense scholieren vanuit Gouda in de richting van Waddinxveen. Een paar honderd meter voor de hefbrug kwam een vrachtschip tegemoet varen. De schipper van het plezierjacht ver klaarde dat het vrachtschip recht en langs de kant voer, net als het plezier jacht. Vlak voordat zij elkaar zouden passeren week het vrachtschip echter uit, wat de aanvaring tot gevolg had. Een lerares die op het plezierjacht aanwezig was raakte gewond aan het hoofd, maar zij hoefde niet naar het ziekenhuis. Drie leerlingen van 14 en 15 jaar zijn wel overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis. Twee van hen waren door de klap ergens tegenaan gekomen en hadden last van hun buik. De andere leerlinge had last van hy perventilatie. Het vrachtschip had na de aanvaring problemen met de be sturing van het schip. Zowel het vaar- verkeer als het verkeer over de weg kon normaal doorgaan. De aanvaring wordt afgehandeld door het Korps Landelijke Politiediensten.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19