Schitterend model en ongeloofwaardig paard Inleveren pakketten voor Polen Hat van Mand deHaij derWende 't Klaverjassen §#§j ïötosfflse SvfmÊilöH nsv Juut Hart van Holland/2 september 1998 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Opbaargeiegenheid o.o.: TEL. 0182-615055 Jacomina Bruggeman-Slui Mientje Maria Apolonia Petronella van Dijk-Helderman 'Riet' Rare poldergeest Lena Maria van der Wei-van Dorp 29.000 exemplaren f»1 o pagina 3 DVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Zevenhuiien: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zij wist dat liefde groter is dan leven en uitstijgt boven plaats en tijd. Zij had in haar ogen een glimlach van de eeuwigheid ln onze moeder en oma verliezen wij een fantastische vrouw, die altijd voor iedereen klaarstond, zij was de ware vorm van liefde en zorg sinds 14 januari 1986 weduwe van Johannes Bruggeman in de leeftijd van 69 jaar, Rita en Arie t Janny en Sjaak Willie en Nico Ina Corry t Wilco en Irene Rien en Anja Anita en Nico en kleinkinderen Zevenhuizen, 30 augustus 1998 Raadhuishof 7 Correspondentie-adres: J-W. Bruggeman, Lange Zijde 36, 2761 AW Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleren woensdag 2 september van 19.00 tot 20.00 uur in de aula van het zorgcentrum De Zevenster, Leliestraat 3 te Zevenhuizen. De dienst van woord en gebed zal gehouden worden D.V. donderdag 3 september om 14.00 uur in de Nederlandse Hervormde kerk, Dorpsstraat 174 te Zevenhuizen, waarna omstreeks 15.15 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Gemeentelijke Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Zij hield van bloemen. Met verdriet, maar tevens in de overtuiging dat wij elkaar eens zullen weerzien, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze moeder en schoonmoeder 4c leeftijd van 60 jaar. Piet van Dijk Annette en Dennis Marianne en Lennert Do Plet augustus 1998 ernard van Hamstraat 4 - 3451 BT Vleuten. Woensdag a.s. zal om 19.00 uur een avondwake worden gehouden in de St. Willibrordkerk aan de Pastoor Ohllaan te Vleuten, aarna er in de kerk gelegenheid is om afscheid van haar te nemen. 0nderdag 3 september a.s. zal om 10.30 uur een Eucharistieviering in genoemde kerk worden gehouden. Aansluitend volgt de begrafenis op het.r.k. kerkhof aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in Kerkestein, bij de kerk. Door Julia Pengirim Toen ik 'Modellen vallen niet uit de hemel' van Susanne Fülscher las, had ik het gevoel aan een geweldige pizza te zitten, met de bedoeling er niet meer dan een kwart van te eten. Maar uiteindelijk ging het hele ding eraan; of met andere woorden: die jeugdroman is om in een keer uit te lezen. Het basisgegeven. Meisje wordt op straat aangesproken door een me vrouw van een modellenbureau die wel iets in haar ziet. Het meisje zelf heeft zo haar gezonde twijfels. Ze is te mager en haar haren zitten vol gespleten punten en zo knap vindt ze zichzelf nu ook weer niet. Maar het bureau houdt er andere opvat tingen op na en gaat met het meisje Karen aan de slag. Of Karen uiteindelijk echt top-foto- model wordt, laat de schrijfster in het midden. De mogelijkheden zijn er, maar de vraag of Karen er ook de prijs voor wil betalen - een aange paste bovenlip - wordt niet beant woord. Dat is ook niet nodig, want het hele verhaal over fotomodellen, met al les erop en eraan, is dan al verteld in een prima verhaal waaraan, denk ik, niets ontbreekt. Denk ik, want ik ben op dit gebied niet deskundig genoeg om alle ins en outs op waar- heid te kunnen controleren. Maar alle details komen heel geloofwaardig over en dat toontje van commerciële bazen - ook de aardige - die desnoods over lijken gaan, ken ik maar al te goed. Wat me aan dit boek het meest beviel, was de beschrijving van de hoofdper soon Karen, die tot het einde toe de twijfelende eenvoud zelve blijft in een voortdurend dwingende omgeving. Heel goed geeft de schrijfster weer, hoe de omgeving op de ontwikkelin gen van Karen reageert: met bewon dering of jaloezie. Dat is heel herken baar voor iedereen die met iets crea tiefs opvalt. Zo wordt aan een debute rende schrijver zelden gevraagd waar zijn debuutroman over gaat, wel hoe veel duiten hem dat oplevert. Dat soort ongein maakt zich ook van Ka ren meester. En er is meer aan de hand: twijfels bij de gezond denkende ouders, het vriendje dat zich door Karens succes overvleugeld voelt, de fotograaf die z'n handen niet kan thuishouden en de (eerste) verliefdheden van Karen zelf. Heel goed, heel onderhoudend ver teld en zonder de belangrijkste bood schap aan alle meisjes met dit soort dromen aan te tasten. De boodschap is deze: een (top)model wordt van aardig smoeltje in een leuk lijf een product en dat niet alleen: een pro duct waaraan te hannesen valt, zoals de ontwerper van een auto na een jaartje besluit de auto van een andere bumper te voorzien omdat 'de trend' daarom vraagt. Karen laat zich dat allemaal welgeval len. Ze laat zich aanpassen, neemt genoegen met een vrijwel kale kop om er jongensachtig uit te zien en nog zo wat. Tot haar een lip-operatie wordt voorgesteld. Daar stopt de schrijfster terecht, om de lezer zelf het antwoord te laten bedenken: hoe ver kun en wil je gaan om de top te bereiken. Voor toekomstige fotomodellen en ande ren die een doel nastreven bijna ver plichte lectuur. Van totaal ander niveau is "De pol dergeest" in de paardenreeks van Stasia Cramer. Het basisidee is aar dig genoeg: een meisje met verbrij zelde ruggenwervel - van een paard gevallen - moet bedhouden. Als de verveling haar te veel wordt, zoekt ze steun bij een mini-manege op haar kamer en door die manege tot leven te denken beleeft Tonke allerlei avonturen. Mooi plan, maar de uitwerking laat sterk te wensen over. Ik heb zowie- zo m'n twijfels bij die 'verbrijzelde' ruggenwervel, veroorzaakt door een val van een paard. Maar zelfs als dat zou kunnen, bevallen de ver zinsels van Cramer me niet. In dit boek, boekje, verplaatst Ton ke zich in een ander meisje dat ook al van haar paard is gevallen, omdat het arme dier van een naderende tractor is geschrokken. Moet kun nen. Maar wat naar mijn mening niet kan, is de poldergeest die in dat kind is gevaren en daarmee onge lukken veroorzaakt. Zoals met de tractor, die opeens een andere kant op wil, hoewel van een technisch mankement geen sprake is. Ook voor het overige verzint de schrijf ster maar raak, in herhaalde pogin gen spontaan te willen zijn: 'Maar probeer dat maar eens te bewijzen. Hahaha!' Slecht geschreven, ongeloofwaar dige flauwekul dus, die wordt beslo ten met een stukje kijk-ik-eens bio grafie die nergens op slaat en een oproep aan de lezertjes: 'Hallo Sta sia' meer informatie over deze klun zigheden op te vragen. Hoewel de verzinsels van Stasia Cramer me niet eens leuk lijken voor kinderen die van paarden en pony's houden. Susanne Fülscher: "Modellen vallen niet uit de hemel"; uitgeverij Hol land, prijs f24,90. Stasia Cramer: 'De poldergeest" Mini-manegeuitge verij Elzenga, prijs f 16,95. Regio - Donderdag 10 september is er gelegenheid tot het inleveren van pak ketten voor familie, vrienden, kennis sen en arme mensen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE Inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer. Van 17.00 tot 20.00 uur-. Voor informatie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pak ketten mogen ook brieven, tijdschrif ten en dergelijke bevatten, eciiter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te to nen. Herinner mij, maar niet in sombere dagen. Herinner mij, in stralende zon. Hoe ik was, toen ik alles nog kon. Hoewel wij bedroefd zijn dat wij haar moeten missen, is, na een liefdevolle verzorging in "De Riethoek" te Gouda, door de Here thuisgehaald onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en oud-oma sedert 10 maart 1989 weduwe van Jacob van der Wel in de leeftijd van 84 jaar. Zevenhuizen: Jan en Rita Dronten: Wenneke en Piet Zevenhuizen: Gerard Zevenhuizen: Jaap en Anneke kleinkinderen achterkleinkinderen Gouda, 28 augustus 1998. Correspondentie-adres: G. van der Wel, Burgemeester Boerstraat 8, 2761 VP Zevenhuizen. De begrafenis heeft dinsdag 1 september plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Waddinxveen - Op vrijdag 4 septem ber organiseert de speeltuinvereni ging Oranjewijk een klaverjasavond vanaf 20.00 uur. Het eerste kopje kof fie is gratis. De avond vindt plaats aan de J.W. Frisoweg. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AÖ Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail 113777.1540@compuserve.com Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3