I Wateroverlast in de regio Uitslag laatste SKR-puzzel Feestweek bij bibliotheek Zevenhuizen Cursus eerste hulp aan kinderen Discussie rondom de keuze voor aula en rouwcentrum Willem Pieter Ooms Ha in Holland/9 september 1998 Familieberichten pagina 19 Programma rondom het 25-jarig jubileum Zaterdag 12 september Maandag 14 september Woensdag 16 september Donderdag 17 september Zaterdag 19 september Meerderheid commissie II voor realisatie centrum nabij begraafplaats Wat was je sterk en arbeidzaam Steeds heb je voor ieder klaar gestaan Flink was je, je hele leven. Moedig ben je tot het eind gebleven. Flink wil je ook dat wij zullen zijn. Maar afscheid nemen doet zo'n pijn." Na een werkzaam leven en een kortstondig ziekbed is heden, in de leeftijd van 74 jaar, van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en fijne opa echtgenoot van Ariana Juditha Braat Herinner mij maar niet in sombere dagen herinner mij, in stralende zon, hoe ik was toen ik alles kon. Janie Ooms - Braat Netty en Jan Monique en Jan Suzanne Jacqueline en Nico Wouda en Jaap Manuel en Corine Ruud en Tineke Jörg Sigrid John en Ada Jeroen Walter 1 september 1998 Noordelijke Dwarsweg 13, 2761 GC Zevenhuizen Overeenkomstig zijn wens heeft de crematie vrijdag 4 september jl. plaatsgevonden in het crematorium IJsselhof te Gouda. Door Karin van Langeraad Haddinxveen- Heftige regenval ver oorzaakte de afgelopen week flink wat wateroverlast. Straten stonden blank win sommige gevallen moesten men sen door grote plassen heen om bij tan huis of auto te komen. In ruim vier wr tijd viel er donderdagmiddag 96 milliliter water. h het kwekerijgebied van Boskoop/ keeuwijk werd voor een aanzienlijk bedrag aan schade aangericht aan Sewassen en opstallen. De schade zou ln de miljoenen lopen. Door Water smap Gouwelanden werden extra Pompen ingezet om het water uit de Wder te krijgen. In het getroffen ge wed werd iedereen volkomen verrast _00r de grote hoeveelheid water, waardoor het water in de Gouwepol der en een deel van de Middelburgse polder steeg tot gevaarlijke hoogte. Groot materieel van de brandweer uit Reeuwijk, Gouda, Woerden, Utrecht en Zeist moest eraan te pas komen om een dijkdoorbraak bij de Middelburg- seweg tussen Reeuwijk en Boskoop te voorkomen. Met man en macht werd er gewerkt om een grotere ramp te voorkomen. Desalniettemin is er aan zienlijke schade aan vele kwekerijen in de regio. Het waterpeil in de Gouwe polder was na de langdurige regenval twintig tot dertig centimeter geste gen. Het is voor het eerst in de ge schiedenis dat een dergelijke over stroming dit gebied treft. J>aaTeerterrein w'nkelcentrum Groensvoorde was één van de plaatsen e' ue'e water zorgde voor overlast. feraagd: Elektrische pottenbakkersschijf 0182 613114 Gezocht: 65-plusser die konijnenhokken maakt 0182 617893 Wp. "'o^'Hgsbalk van de SKR-puzzel van vorige week is een cijfertje bevonden*1' °P'oss'n§en 'zorgeloos' en 'orgeloos' zijn beiden goed "k 8°ede inzendingen is een drietal prijswinnaars getrokken. De;r P1"*!8. ƒ100,-, is voor C. van der Zwaard, Zijde 182 in Boskoop. et> de ri V 's voor A. van Wensem, Perkstraat 40 in Zevenhuizen straat .P^js, een bedrag van ƒ25,-, is voor A.G. Heijboer, Oranje- in Moerkapelle van*Ho!|Unjen vanaf heden worden afgehaald bij het kantoor van Hart «enteen ,a?n **e. Noordelijke Dwarsweg la in Zevenhuizen. Men n geldig legitimatiebewijs te overhandigen. Zevenhuizen- Ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Biblio theek Zevenhuizen zullen er in de week van 12 tot en met 19 september dagelijks diverse activiteiten plaats vinden. Vanaf 9.00 uur kunnen kinderen die een wedstrijdkaartje hebben een bal lon ophalen en zal het straatorkest van de Kleine Trompetter zorgen voor muzikale ondersteuning. Na het welkomstwoord door de voorzitter van de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen, de heer J. Dister geeft burgemeester Schoots het officiële startsein voor het oplaten van de bal lonnen en de opening van de feest week. Burgemeester Schoots zal onder trouwe lezers 10 feesttaarten verlo ten. De winnaars worden telefonisch of schriftelijk op de hoogte gesteld. Op zaterdag 19 september worden deze taarten overhandigd. Op zaterdag 12 september zijn er ver schillendevoordelen te behalen: voor het lenen van een video behoeft al leen deze dag de helft van de normale prijs te worden betaald. Wie deze dag een jaarabonnement neemt krijgt er een kwartaal gratis bij. Boeken die te laat zijn kunnen deze dag boetevrij worden ingeleverd. De gehele dag worden er afgeschreven boeken tegen symbolische bedragen verkocht. Er is ook voldoende te zien en te doen bij de bibliotheek. In samenwerking met de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle is er een tentoonstelling georganiseerd over "de geschiedenis van het bibliotheekwezen in Zeven huizen". Voor de kinderen is er een behendig heidsspel met een bibberspiraal en kinderen van groep 7/8 kunnen de hele week een kansje wagen bij de Europapuzzel. Vanaf 10.00 uur is er een demonstratie boekbinden door Wilma Konstapel en vanaf 12.30 uur een demonstratie pa pierscheppen door Els de Wringer. Van 19.00 tot 21.00 uur zorgt de Stich ting 'De Zeven Muzen' voor een muzi kale omlijsting met dwarsfluit, piano, keyboard, mondharmonica, gitaar en blokfluit. Dick Bruna brengt een bezoek aan de bibliotheek om voor te lezen en aan kopen te signeren. Hij zal tevens de prijsuitreiking doen voor de mooiste drie kleurplaten. Tijdens de avonduitlening komt taxa teur Rob Opscholtens voor de taxatie van (strip)boeken, oud speelgoed, kristal of hummelbeeldjes. Uitdrukke lijk is er dus GEEN taxatie van antieke kasten, klokken en andere grote stuk ken. De verwachting is dat het druk zal worden. Tevoren aanmelden hoeft echter niet, iedereen komt aan de beurt. Deze dag is het ook gemeentedag. In verband hiermee zal de tussendeur tussen gemeentehuis en bibliotheek tijdens de uitleen van 9.30 tot 13.00 uur geopend zijn. Tot en met deze dag kunnen scholie ren van groep 7/8 meedoen met de Europapuzzel. De oplossing van de puzzel bestaat uit een woord van 17 letters. Deze letters kunnen gevonden worden aan de hand van 18 vragen. De vragen gaan over bekende Europese landen en worden door specifieke voorwerpen uit het land onder steund. Onder de goede inzendingen worden drie leuke prijzen verloot. Om 11.00 uur is de uitreiking van de feesttaarten aan de 10 trouwe lezers. De meeste ongelukken van kinderen tot 12 jaar gebeuren in en rondom huis. Per jaar worden ongeveer 15.000 kinderen in een ziekenhuis opgeno men als gevolg van een ongeval. De sterftekans na zo'n ongeval is klein, ongeveer 1%. Maar het gaat dan elk jaartochom 150 kinderen... 150teveel! Menigeen is weieens in de situatie te recht gekomen, dat men aan een klein kind eerste hulp moest verlenen om bijvoorbeeld een pleister op een schrammetje te plakken of een kind te troosten na een valpartij. Maar hoe te handelen als het kind een brandwond oploopt, een allergische reactie krijgt, zich ernstig verslikt in een snoepje of een verkeersongeval krijgt? De juiste handelswijze direct na een ongeval kan de ernst van de gevolgen beperken. Door emoties overmande ouders ra ken vaak in paniek en weten niet wat ze moeten doen. Erger nog, in paniek Door Karin van Langeraad Zevenhuizen- Op de agenda van de commissie II stond onder andere het punt de keuze voor de lokatie van een nieuwe aula en rouwcentrum. Zowel de praktische als emotionele voor- en tegenargumenten vóór een aula op of nabij de begraafplaats van Ze venhuizen werden in discussie tegen elkaar afgewogen. Tijdens de verga dering van de commissie is de heer P. Hofman, voorzitter van de Stichting Uitvaartcentrum Zevenhuizen, in de gelegenheid gesteld gebruikte maken van het spreekrecht. Naar het oordeel van het stichtingsbestuur is de loka tie op de begraafplaats voor een rouwcentrum niet de meest ideale oplossing. Volgens de heer Hofman willen de familieleden van mensen die worden gecremeerd geen zicht heb ben op de begraafplaats. Het bestuur heeft aangegeven een bijdrage te wil len leveren bij de realisatie van een nieuw centrum in de nabijheid van "De Zevenster". Na discussie spraken de commissiele den mevrouw M.C.B. te Meij-de Laat (WD), en de heren A. Vente (SGP), G.J. Freeke (RPF) en J.A. Mebius (Ge meentebelangen) zich uit voor de rea lisatie van en nieuw centrum op of nabij de begraafplaats te Zevenhui- De heer S.A.A. de Jong (CDA) heeft aangegeven op dit moment geen keu ze te kunnen maken voor een lokatie voor het realiseren van een aula en rouwcentrum te kunnen maken. Hij oordeelt de lokatie bij de huidige be graafplaats niet ideaal. Hij mist in het collegevoorstel een onderbouwing van de kosten/baten analyse. De heer De Jong is voorstander van het onder zoeken van de mogelijkheid om een totaal nieuwe begraafplaats aan te leggen en wellicht zijn er mogelijkhe den om in "De Zevenster" de activi teiten uit te breiden. Mogelijk biedt de sluiting van de ziekenafdeling hiertoe ruimte. Mevrouw B.M. Spekman (PvdA) is om emotionele en principiële redenen te gen het realiseren van een aula en rouwcentrum op de begraafplaats. Het realiseren van een nieuwe accom modatie nabij "De Zevenster", in sa menwerking met het bestuur van de Stichting Uitvaartcentrum, verdient de voorkeur van de Partij van de Ar beid. Voorzitter Schoots stelt vast dat de meerderheid van de commissie zich heeft uitgesproken voor de realisatie van een centrum op of nabij de be graafplaats. Het college zal evenwel nog geen onomkeerbare stappen ne men zonder de commissie hierover te informeren. Ook zal er nader overleg gepleegd worden met de Stichting Uit vaartcentrum. doen ze nogal eens dingen die ze beter zouden kunnen laten. Hoe men het hoofd in dergelijke situaties koel moet houden om adequate hulp te verlenen, leert men in de cursus "Eerste Hulp aan Kinderen', ontwikkeld door het opleidingsinstituut Medukatie. In de cursus leert men onder meer reanime ren en hoe te handelen in het geval van verslikking. Door een juiste eerste- hulp-verlening kan men als ouder/ver zorger ernstiger letsel voorkomen. De leerstof is ontwikkeld in samenwer king met chirurg, kindertraumatoloog drs A.J. Pull ter Gunne. Het opleidings instituut heeft al met veel succes zo'n 15.000 cursisten opgeleid in de eerste hulpverlening aan kinderen. De in structeurs van Medukatie hebben rui me praktijkervaring met spoedeisen de hulpverlening aan slachtoffers. De instructeurs zijn verpleegkundigen en artsen. De cursus bestaat uit twee lesbijeen- komsten van 3 uur. De eerste les wordt gevuld met de organisatie van de hulp verlening (wie wanneer inschakelen) en de vitale levensfuncties: Bewust zijn, ademhaling en bloedsomloop. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefenpoppen. De tweede les wordt besteedt aan allerlei soorten verwondingen (snij- en schaafwon den), brandwonden, oogverwondin gen maar ook vergiftigingen en stoor nissen in de temperatuur. Medukatie organiseert in het najaar van 1998 nog één cursus en wel op donderdag 12 en 19 november van 19.00-22.00 uur bij de Stichting Wijk centra Zoetermeer, Uiterwaard 1,2716 VA te Zoetermeer. De cursus staat open voor ouders en verzorgers van kinderen tot ongeveer 12 jaar. Ook opa's, oma's de oppas en medewerk(st)ers van kinderdagver blijven zijn van harte welkom de cur sus te volgen. Voor informatie en aan melding: Ina van Vliet, telefoon 030- 2448100.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19