I LITI E S.K.R.: voor 400 gezinnen een Kerstpakket Remco Campert en Jan Mulder schrijven het Boekenweekessay 1999 Informatieavond borstvoeding Fietstocht 50 plussers Plattelandsvrouwen Invictus draait op volle toeren BERICHTE N deHaij v anderW en de Seizoensopening Indoor Ski Snowboard Foto's in het Hart van Holland Hart van Holland/9 september 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Ut t TEL. 0182-615055 Snelheidscontroles in verband met de actie "De scholen zijn weer begonnen" Badminton foto's in het Hart von Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg Ta te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. 29.000 exemplaren 1DV0CATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN sid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Ook ihuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw Op 1 september zijn snelheidscontro lesgehouden in verband met de actie 'Descholen zijn weer begonnen". Op deChopinlaan in Waddinxveen is tus sen 7.30 en 9.00 uur gecontroleerd. Er passeerden 742 voertuigen, waarvan er 45 te hard reden. De hoogst geme ten snelheid is 70 km/u, terwijl 50 km/ u is toegestaan. Op de Noordkade in Waddinxveep is gecontroleerd tus sen 9.30 en 10.10 uur. Hier passeerden 243voertuigen, waarvan er 34 te hard 'eden. De hoogst gemeten snelheid is 73km/u, terwijl 50 km/u. In Boskoop ajn op 2 september controles gehou den op de Parklaan, Zuidkade en de Sjde. Op de Parklaan is gecontro leerd tussen 7.40 en 8.55 uur. In deze üjd passeerden er 276 voertuigen, waarvan er 45 te hard reden'. De hoogst gemeten snelheid is 85 km/u, terwijl 50 km/u is toegestaan. Op de Zuidkade is gecontroleerd tussen 9.05 M 10.05 uur, en hier passeerden 268 voertuigen. Hiervan reden er 31 te ™d. De hoogst gemeten snelheid is 'Zkilomter per uur, terwijl 50 kilome ter per uur is toegestaan. Op de Zijde lsgecontroleerd tussen 12.00 en 14.00 "ur. In die tijd kwamen er 1507 voer tuigen voorbij, waarvan er 55 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid is 71 km/u, terwijl 50 km/u is toegestaan. Op 3 september zijn in Zevenhuizen- Moerkapelle een aantal snelheids controles gehouden. Tussen 7.25 en 8.55 is gecontroleerd op de Bredeweg in Moerkapelle, nabij de kruising met de Zuidplasstraat. Er passeerden 462 voertuigen, waarvan er 66 te hard re den. De hoogst gemeten snelheid is 80 km/u, terwijl 50 km/u is toegestaan. Tussen 13.20 en 14.30 is opnieuw ge controleerd op de Bredeweg, maar dan op een ander punt. Daar kwamen 262 voertuigen voorbij, waarvan er 24 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid is 101 km/u, terwijl 80 km/u is toegestaan. Op het Noordeinde in Zevenhuizen passeerden tussen 9.00 en 10.00 uur 199 voertuigen, waarvan er 62 te hard reden. De hoogst geme ten snelheid is 108 km/u, waar 60 km/ u is toegestaan. Op de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen is tussen 11.25 en 13.10 uur gecontroleerd. Van de 325 passanten reden er 24 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 70 km/u, terwijl 50 km/u is toegestaan. Moerkapelle - Ook dit jaar houdt de SKR een Kerstpakkettenactie en 1 O W°opt daardoor, aan elk van de 400 ®e™nen in Iacobeni en Stejaris een Ncket te kunnen afleveren. Hoe kan meedoen? Hieronder staan arti- elen die belangrijk zijn voor deze *®nen. Natuurlijk mag men hiervan Rijken, maar in elk geval niet bijvoe- §en: zeep, wasmiddelen en dergelijke n verse artikelen zoals margarine, zuivelproducten etc. jVhikelen die dringend nodig zijn: macaroni, spaghetti, tomaten- P vee/ketchup, suiker, thee, jam, 1,/P 'n blik, kaarsen, lucifers, gloei- ter (extra verpakken) en pleis- s. Niet dringend, maar wei fijn om mJ1'8en: Vleesconserven, koffie (ge en). hagelslag, chocolade, sham- panty's. Doos niet vol? Vul hem °P met wc papier! Medi Pallets e in verband met het laden op en de feestelijke uitstraling ICCDICIIJI^C dal °!j w'i de artikelen in een 'spe- d( e erstdoos' te verpakken. Deze m verkrijgbaar bij de deelne- stan drijven. Men betaalt 5.00 van h voor de doos. Bij inleveren terug S ontvangt men de 5.00 zocht'et i'f duurt woont wordt ver- deze 00r een doos te zorgen en vullen. De afmeting mag onge veer zijn: (LxBxH) 40x30x30cm. Na ontvangst van zal de SKR de artikelen overpakken in een 'Kerstdoos'. De deelnemende bedrijven zijn: in Moerkapelle: Plusmarkt Dick Pak, Springer en Matze (Ton Matze) en SRV Theo Matze; *in Zevenhuizen: Albert Heyn, C 1000 en SRV Theo Matze. De kerstpakketten kunnen ingeleverd worden op zaterdag 10 oktober van 9.00 tot 13.00 uur. De volle dozen kun nen bij één van onderstaande locaties ingeleverd worden, waar een auto van de SKR staat en daar ontvangt men 5.00 statiegeld terug. In Moer kapelle: Raadhuisplein; in Zevenhui zen: Gemeentehuis. Eerder inleveren kan dit bij de Joods aan de Zesde Tochtweg 3 op maandagavonden tus sen 19.00 en 21.00 uur, echter niet meer na 11 oktober. Wie niet in de gelegenheid is zelf een doos te vullen kan eventueel een bij drage storten op een van de rekenin gen van de SKR: Bank 3750.74.600 of Giro 88113. Vermeld: Kerstpakketten- actie. De SKR zal van de binnengeko men giften zelf artikelen aankopen en dozen vullen. Voor meer informatie: Monique Hol stege: 079-5932603. De Stichting CPNB, de organisator van de Boekenweek, heeft Remco Campert en Jan Mulder bereid ge vonden het essay te schrijven over het thema van de Boekenweek 1999. Onder het motto 'Familie-al bum' wordt tijdens de 64e Boeken week de aandacht gevestigd op boeken over de relatie tussen ouders en kinderen. De Boeken week 1999 wordt gehouden van 10 tot en met 20 maart. Onder de naam CaMu volgen Rem co Campert en Jan Mulder in een dagelijkse column op de voorpagi na van de Volkskrant de jaren ne gentig op de voet. Daarnaast treden zij samen op in een literaire theater show in Nederlandse schouwbur gen. In de boeken van Remco Cam pert en Jan Mulder is de relatie tus sen ouders en kinderen een regel matig terugkerend thema. "Ik had er nooit aan getwijfeld dat mijn ouders en ik elkaar eens zouden ontmoeten, alleen de tijd en de plaats waren ons onbekend geweest", schreef Remco Campert in zijn roman "Gouden Dagen". "Wat moet ik op zijn sublieme vijftiende tegen hem zeg gen? Ik heb al moeite met het woord 'zoon'. Zoon klinkt meer als een reep dunne spek uit een edelmannetje" al dus Jan Mulder over zijn zoon Y. in de bundel "De toespraken". Remco Campert (den Haag, 1929) de buteerde in 1951 met de dichtbundel "Vogels vliegen toch". Inmiddels ver schenen meer dan vijfentwintig uitga ven van zijn hand, waaronder dicht bundels, verhalenbundels en romans (onder andere "Het leven is vurruk- kuliuk, Tjeempie! of Liesje in Luiletter- land" en "Liefdes schijnbewegin gen"). Voor zijn poëzie-oeuvre ont ving hij in 1976 de P.C. Hooftprijs. Jan Mulder (bellingwolde, 1945) be gon zijn carrière als topvoetbailer. Hij speelde onder andere bij Anderlecht en Ajax. Sinds 1975 schrijft hij co lumns, korte verhalen en reporta ges in verschillende kranten en tijd schriften. In 1994 verscheen zijn eer ste novelle "Spreek en vergissing". De boeken van zowel Jan Mulder als Remco Campert worden uitgegeven door Uitgeverij De Bezige Bij. De CPNB besteedt sinds 1987 aan dacht aan de essayvorm. Daartoe wordt een opdracht verstrekt aan een literair auteur die affiniteit heeft met het gekozen Boekenweekthe ma. Enkele auteurs die de afgelopen jaren het Boekenweekessay schre ven zijn Rudy Kousbroek, Jan Wol kers, Carolijn Visser en Gerrit Kom- rij. In 1998 schreef Geert Mak het Boekenweekessay getiteld "Het ont snapte land". Het verscheen in een oplage van 102.500 exemplaren. Het Boekenweekgeschenk 1999 wordt geschreven door Connie Pal- Moerkapelle - Op dinsdag 15 septem ber wordt een borstvoeding'informa- tieavond gehouden aan het adres He renweg 51 in Moerkapelle. De avond begint om 20.00 uur en de kosten voor deelname bedragen ƒ7,50. Voor meer informatie: Coby Bac, tele foon 079-5931366 of Ria Kaashoek, te lefoon 079-5932689. Benthuizen - Op dinsdag 15 septem ber organiseert de Ouderensoos de laatste fietstocht van dit seizoen. De tocht van ongeveer 40 kilometer gaat via de Meer en Woude-route. Bij goed weer vertrekken de deelnemers om 9.45 uur vanaf de Bron aan de Dorps straat. Er wordt een tussenstop ge houden in Leiderdorp, waar gelegen heid is om een pannenkoek te eten. Zowel voor vertrek als na afloop is er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken in de Bron. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,Alle enthousiaste fietsers vanaf 50 jaar zijn van harte welkom. Het is niet nodig om zich van tevoren op te ge ven. Als men twijfelt of de tocht wel doorgaat kan men bellen met P. Ver- wey, telefoon 079-3313247. Benthuizen - De afdeling Benthuizen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft voor het nieuwe seizoen gekozen voor het thema 'een bloemrijk jaar'. Er is een grote variatie aan onderwerpen waarbij zoveel mo gelijk geprobeerd is de excursies af te stemmen op de afdelingsavonden. De ingrediënten van het maandelijkse avondprogramma bestaan uit: een imkeravond, de Vrede van Munster 350 jaar, de Euro, hoeden, kleding en glas als gebruiks- en kunstvoorwerp, een jaarvergadering met bingo, een kerstavond in Russische sfeer, een bloemenavond en een verrassings avond. De dames kunnen ook deelnemen aan de excursies naar onder andere een imker, een veeteeltbedrijf, een dag Amsterdam en nog veel meer. Verder bestaat de mogelijkheid aan diverse cursussen deel te nemen zo als een cursus hoedenmaken, ikeba na, schilderen etcetera. De avonden worden gehouden in De Tas aan de Dam 3 in Benthuizen en beginnen om 20.00 uur; de zaal is van af 19.30 uur open. Voor meer informa tie kan men bellen naar mevrouw G. Brouwers, telefoon 079-3317326. Waddinxveen - De eerste trainingen van badmintonclub Invictus zitten er op. De voorbereiding voor de compe titie is begonnen en afgelopen week end is het eerste toernooi afgerond. Het aantal teams dat dit jaar competi tie speelt is ongekend hoog. Er komen 17 teams uit voor Invictus, variërend van 5e klas district tot le klas lande lijk (2e divisie). Om de competitie goed van start te kunnen gaan zijn er teams-besprekingen en oefenwed strijden gepland. Het afgelopen weekend was er in Rot terdam een toernooi, waaraan een zestal mensen van Invictus deelnam. Zaterdagochtend begonnen de wed strijden. Dennis Steenland moest he laas het toernooi verlaten vanwege een dijbeen blessure. Hij wilde geen risico's lopen om de start van de com petitie te missen. Britt van Braam Morris was het meest succesvol door een tweede plaats in de dames-single en een eerste plaats in de mix-dubbel. Deze mix-dubbel speelde ze met Emiel van Boxtel, die samen met Hugo van Bergeijk ook het hoogste podium in de heren-dubbel in de C-categorie wist te bereiken. In de A-categorie kwamen Tjeerd Hil- lerts en Joeri Kraayestein uit. Zij speelden samen een aantal zeer span nende heren-dubbels, maar vielen buiten de prijzen. Joeri wist het in de heren-single wel tot de finale te red den, maar moest zijn meerdere erken nen in zijn tegenstander. Invictus probeert door middel van een gratis proef abonnement de Wad- dinxveense inwoners enthousiast te maken voor het badmintonspel. Voor aanmeldingen/inlichtingen kan men terecht bij Hilda Mathot, telefoon 0172-217649. Op zaterdag 12 september van 15.30 tot 18.30 uur is de seizoensopening van Indoor Ski Snowboard aan de F. Elsingastraat 11 in Rotterdam-Alexan- derpolder. Er zijn diverse demonstraties en leu ke acties. Nieuw is dat kinderen vanaf 8 jaar kunnen snowboarden bij het centrum. Voor meer informatie: 010- 2860001. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail 113777.1540@compuserve.com Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slui ti ngste rm ijn ad ver ten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3