Walter Beuke- boom naar WK Coenecoop College neemt af scheid van de heer Zwaan Kerkgebouw St. Victorkerk open tijdens Open Monumentendag Rotondes in Boskoop officieel in gebruik genomen 1 Bewonerscommissie Bomenwijk Excursie Oostvaarderplassen Foto's in het Hart van Holland Boskoopse braderie 18 en 19 september Inloop meezing avond kleinkoor Cantare Rock the boat! Klaveijassen Bingo in De Boog li Hart van Holland/16 september 1998 pagina 13 Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelqke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's cite worden, waarna men ze een 11 1 Muziekprogramma Politieberichten Verkeerscontrole finnr Karin Jongkind Boskoop - Er is in Boskoop lang uitge keken naar de twee nieuwe rotondes die de verkeersveiligheid op het Noordeinde moeten verbeteren. Af gelopen donderdag werden de ro tondes officieel in gebruik genomen. De openingshandeling werd ver richt door de heer Jansen, gedepu teerde van de provincie Zuid-Hol land en de heer Ten Hagen, wethou der van de gemeente Boskoop. Zij onthulden het tijdelijke naambord van de rotonde op de kruising van het Noordeinde met de Zijde en de Hoogeveenseweg: 'de Gait'. Voorafgaand aan de officiële in gebruikname was door de ge meente Boskoop een bijeen komst georganiseerd in het Planta- riumgebouw voor direct belangheb benden van de rotonde, de kinderen van de nabijgelegen basisscholen en omwonenden. Ongeveer zestig kinde ren van groep 7 van de Ichtusschool en groep 6/7/8 van de basisschool De Zevensprong waren daarbij aanwe zig. Ze werden ontvangen met limona de en luisterden aandachtig naar en kele toespraken. De heer Jansen van de provincie Zuid-Holland noemde de verkeersveiligheid voor met name de kinderen als één van de belangrijkste motivaties voor het aanleggen van deze rotondes. "Kinderen van deze leeftijd zijn vaak slachtoffer van ver keersongelukken. Rotondes hebben een afremmende werking op de snel heid van automobilisten, waardoor beduidend minder ongelukken plaatsvinden. Ieder ongeluk dat voor komen kan worden weegt op tegen de Wethouder Ten Hagen en gedeputeerde Jansen onthulden het naambord van de rontonde: "de Gait". hoge kosten, die het aanleggen van een rotonde met zich meebrengt, zo'n vijfhonderdduizend gulden," aldus Jansen. Deze kosten komen overigens voor vijfenzeventig procent ten laste van de initiatiefnemer, de provincie. Maar er moet, volgens Jansen meer gebeuren: minder files op de snelwe gen leiden tot minder files op de pro vinciale wegen. Hij pleit dan ook voor het verbeteren van het openbaar ver voer en wijst op het gevaar van het "rekening rijden", wat hoge kosten veroorzaakt voor de snelweggebrui ker. Hierdoor zullen automobilisten naar een alternatief voor de snelweg zoeken. Zij vinden dat vaak op de provinciale wegen en juist op deze wegen gebeuren veel ongelukken, omdat vaak de tachtig kilometer grens wordt overschreden. In de afge lopen jaren zijn in opdracht van de provincie Zuid-Holland al tachtig ro tondes aangelegd op provinciale we gen. De naam van de rotonde, de "Gait" is symbolisch voor de Boskoopse tuin- bouwstudenten. Deze studenten kre gen de bijnaam "geit" omdat ze altijd in de aarde wroetten. De heer Ten Hage wees op het belang van de roton des voor de doorstroming van het autoverkeer op het Noordeinde. Tot op heden stonden er regelmatig lang files op het Noordeinde. Deze files zullen met de komst van de rotondes grotendeels tot het verleden beho ren. Waddinxveen - Op 2 september heeft de bewonerscommissie Bomenwijk een avond voor zijn bewoners gehou den. Als gastsprekers waren de poli tie en Woonpartners uitgenodigd. De politie heeft het een en andere verteld over inbraakpreventie. Er werd te vens aandacht besteed aan de ver keersveiligheid en er was gelegenheid om vragen te stellen. Na de pauze kwamen de medewer kers van Woonpartners aan het woord over het vochtonderzoek dat in het voorjaar is gehouden. De pro blemen zijn niet terug te brengen naar één bepaald gedeelte van de wijk maar komen in heel de wijk voor. Be gin volgend jaar zal er een begin wor den gemaakt met het oplossen van de problemen bij een 18-tal woningen in de hoek Esdoornlaan-Prunusstraat- Ieplaan aan de Pettedijkzijde. Hazerswoude-Dorp/Portugal - Walter Beukeboom is afgelopen zondag in Portugal judokampioen -20 jaar ge worden. De Hazerswoudse judoka, die traint bij Marchant in Boskoop, roag dankzij dit resultaat over enkele weken deelnemen aan de Wereldkam pioenschappen in Colombia. Zaterdag 19 september organiseert de KNNV, vereniging voor veldbiolo- gie in Gouda, een excursie naar de Oostvaarderplassen bij Almere. Een uniek natuurgebied waar veel roofvo gels te zien zijn. Belangstellenden zijn welkom. Het vertrek is om 9.00 uur vanaf het NS station in Gouda. De excursie duurt de hele dag. Voor in lichtingen: 0182-618037. S&LKarin van I angeraad addinxveen - In het bijzijn van familie en collega's heeft de heer Lex Zwaan a '5 jaar afscheid genomen van het Coenecoop College. In 1973 werd hij als °cent aangesteld op de toenmalige Samenwerkingsschool. Vanaf 1982 is hij „°nrector geweest. Na de fusie werd hij bij het ontstaan van het Coenecoop Coll. ege locatieleider. De hi het bi eer Zwaan heeft in besloten kring afscheid genomen van het onderwijs, na en een ereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Een goedbezochte receptie gezellig afscheidsdiner luidden voor hem een nieuwe fase in. Hoera, eindelijk?? nog 5 weken en dan is het zover. De voordeur is erg mooi... goud hè Hiep hiep hoera! monique is geslaagd voor haar rijbewijs. Hartelijk gefeliciteerd opa en oma Waddinxveen-Vrijdag 18 september is er een klaverjasavond bij de speel tuinvereniging Oranjewijk. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de J.W. Frisoweg. Waddinxveen - Op vrijdag 18 septem ber is er bingo in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. ledereen is welkom. s Boskoop - Op vrijdag 18 en zaterdag 19 september wordt de Twintigste Boskoopse Braderie gehouden. Op vrijdag om 14.00 uur opent burge meester Stolker-Nanninga de brade rie. Er is van alles te beleven op de braderie zoals een kindermarkt, de Komische Barbier, diverse demon straties, een gondelvaart, vuurwerk show en nog veel meer. Op vrijdag start "Imro" het muziek programma op het podium Gouwe plein om 14.00 uur. Hij zingt Midden- en Zuidamerikaanse muziek, zoals onder andere "Kleine wasjes, grote wasjes". Ook brengt hij reggae en an dere caraibische muziek. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 15.30 uur ds D.H. Elderman, Bodegraven. Herv. Immanuel 9.30 uur ds L.J. Kors-de Koning, Woerden; 17.00 uur sow Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank 10.00 uur kand. W. Geerlof, Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds Z. de Graaf, Katwijk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds T. Rosbergen-van Ingen, Delft. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reu ver; 18.30 uurgez. dienst geref. kerk De Stek 9.30 uur ds JA v Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar; 18.30 uur ds MD vd Giessen; Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds K. Groe- neveld, Antwerpen; 17.00 uur idem. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Van 19.00 tot 23.00 uur gaat Pretkapel de Uitblazers dweilend over het par cours en van 20.15 tot 20.45 uur en van 21.45 tot 22.15 uur treden de White Shoes op met nummer als "Na, Na, Na" en "Face to Face". Van 21.00 tot 21.30 uur is er muziek van Boskoops meest populaire jaren 60-band Queen Juliana Birthday band/Group Respect. Op zaterdag opent Wendy de dag van 10.00 tot 11.45 uur. Daarna, van 12.30 tot 13.30 uur is het de beurt aan Rob Griekspoor die afgelost wordt door de Harmonie Excelsior (14.00-15.00 uur). Pipeline'61 besluit de podium-optre dens van 15.30 tot 16.30 uur met de 'sound of the sixties'. Boskoop - Op dinsdag 22 september geeft kleinkoor Cantare onder leiding van Ard Verrips een open repetitie avond. Het koor, dat a capelle zingt, telt mo menteel 24 leden. Samen zijn de leden zich aan het voorbereiden op het eer ste lustrumconcert, vooral de man nen- en sopraanpartijen kunnen nog versterking gebruiken, ledereen die zin heeft om mee te doen, kan op deze avond met het koor ken nismaken en meezingen. Het repertoi re is veelzijdig; van klassiek tot mo dern. Iedereen is van 20.00 uur hartelijk welkom in het Exelsiorgebouw aan de Biezen in Boskoop. Voor nadere informatie: Bert Nieuw- man, 0172-216524 of Ard Verrips, 0172-212624. Boskoop - De Boskoopse kanovereni ging 't Schouwtje is ook dit jaar op de braderie, die aanstaande vrijdag en zaterdag gehouden wordt, aanwezig. Nu de braderie in het teken staat van de jaren '60 kan men er terecht om even lekker te swingen op de klanken van een oud rock 'n roll nummer. Er valt ook iets te nuttigen; er worden pannenkoeken gebakken voor een prijs die hoort bij een grijs verleden. Voor de allerkleinsten is er een 'grab- belkano' aanwezig. Maar bovenal kan men bij de kanovereniging terecht voor alle informatie over kanovaren. Of het nu gaat om wildwatervaren, rustig peddelen op een plas of om een tochtje over het 'ruime sop', de leden van de vereniging hebben op alle vra gen een antwoord. Natuurlijkkan men zelf ook het een en ander proberen. Bij de stand ligt een grote Canadese kano afgemeerd voor een tochtje over de Gouwe. Iedereen is welkom. Boskoop - De afdeling Boskoop van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt donderdag 24 september haar eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. De gast op deze avond is René de Ekster uit Den Haag. Hij zal de waarde van meegebrachte spullen taxeren. De avond begint om 20.00 uur in De Loods. Iedereen is welkom. Boskoop - Op 11 september is op de Zuidkade een verkeerscontrole ge houden tussen 11.15 en 12.30 uur. Er zijn bromfietsen gecontroleerd, en automobilisten werden gecontro leerd op het dragen van autogordels. Elf personen zijn bekeurd voor het niet dragen van autogordels, twee bestuurders van bromfietsen zijn be keurd vanwege een te hoog vermo gen. Eén automobilist en een brom fietser werden bekeurd omdat ze on- verzekerd rondreden. Boskoop - Op zaterdag 19 september verzorgt Harmonie Excelsior, op de jaarlijkse braderie, een buitencon cert. Het leerlingenorkest van Excel sior Boskoop/Concordia Waddinx veen zal om 14.00 uur het spits afbij ten met een optreden onder leiding van Pieter Boer. Direct na dit optre den maakt het leerlingenorkest plaats voor het 'grote' orkest van Excelsior, en wel onder leiding van haar nieuwe dirigent Anton van Oosten. Boskoop - De vogelmarkt Boskoop gaat verhuizen naar een andere loca tie. Na jarenlange vogelmarkt op de A.P. van Neslaan gaat deze happening verhuizen naar het ITC terrein aan de Italielaan 8 in Hazerswoude-Dorp. De eerste vogelmarkt daar is op zater dag 7 november. De september- en oktobermarkt ko men te vervallen. M Door Karin van Lanseraad Waddinxveen - Zaterdag 12 septem ber, de landelijke 'Open Monumen tendag', waren er in Waddinxveen tal van officiële monumenten geopend voor het publiek. Op dit moment is de St. Victorkerk nog geen officieel monument. De pro cedure om op de lijst van beschermde monumenten te komen loopt op dit moment bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Deze zal naar ver wachting rondom de jaarwisseling uitspraak doen over plaatsing op deze lijst. De gemeente Waddinxveen heeft inmiddels toegezegd positief te adviseren. Om deze reden waren de deuren van het beeldbepalende kerkje aan de Gouwe zaterdag geopend. De neogo tische kerk'is in 1879 door de archi tect E.J. Margry ontworpen en heeft vele mooie details, bijvoorbeeld drie mooie originele gebrandschilderde glazen met de patroonheilige St. Vic tor en de originele neogotische glas- in-lood ramen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13