BER I C H T E N INBRAAKBEVEILIGING! deHaijf; van d e rW ende Mooie Super Duck en spannende Regenboog Hart van Holland/16 september 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle TEL. 0182-615055 o.o.: Cornelia van Dalen Suzanna Keyzer h Leerzame regenboog Zevenhuizen Waddinxveen 1 Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting 1 Camera- en toegangscontrole-systemen BORG Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en sfijlvoHe begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw Je handen hebben voor ons gewerkt. Je hart heeft voor ons geklopt. Je ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Rust in vrede. intens verdrietig maar tevens dankbaar voor de liefde en het geluk wat zij ons heeft gegeven, rest ons de droeve plicht u mee te delen dat heden is overleden mijn lieve moeder, schoonmoeder, onze lieve oma en overgrootmoeder in de leeftijd van 82 jaar. Dankbaar zijn wij voor de liefdevolle verzorging die moeder in het zorgcentrum "De Zevenster" mocht ontvangen. Annie en Wim Verhoef Arjan en Patricia Corina en Marco Jamie en Kevin Zevenhuizen, 12 september 1998 Leliestraat 3, kamer 408 Correspondentie-adres: A.C. Verhoef-in 't Veld Korenmolengat 4 - 2761 EC Zevenhuizen. Geen bloemen. Donderdag 17 september is er van 10.30-10.50 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "Be Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, waarna aansluitend om 11.00 uur de korte bijeenkomst zal worden gehouden. De begrafenis zal plaatsvinden om ongeveer 11.40 uur op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Nooit klagen zelden wat vragen altijd geven dat was haar leven. Verdrietig, maar dankbaar voor haar liefde en zorg, geven wij kennis van het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder weduwe van Gerrit Vermulm de leeftijd van 90 jaar. Tony en Gert Gerard en Els Thijs Pieter en Edith Daniël Piet en Janny Karin en Jack Suzanne en Peter Sverre evenhuizen, 14 september 1998. ^bestraat 3, kamer 104. orrespondentieadres: P.I. Vermulm, Boslaan 54 - 2761 VX Zevenhuizen. Geen bloemen. Donderdag 17 september is er van 19.00 tot 20.30 uur gelegenheid nt condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "De Zevens ter", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden nJ ag 18 september om 11.00 uur in bovengenoemd rouwcentrum, waarna de bijzetting zal plaatsvinden in het familiegraf °P de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Door .lulia Pengirim Met "Super Duck valt aan!" heeft Rindert Kromhout twee vliegen in één klap geslagen. Niet echt dood, hoor, daar lijkt Kromhout me te vriendelijk voor. Dat bewijst hij ook met zijn Super Duck in de Bison-serie van Zwijsen. Met die twee vliegen bedoel ik een bang jongetje dat gepest wordt, maar dank zij een opzwelbare eend van zich af durft te bijten EN met de eend zelf, die niet in de braadpan verdwijnt, zoals boze jongens dat willen, maar... De oplossing die Rindert Krom hout voor het slot heeft bedacht, wil ik voor me houden. Maar dat het met die eend wel goed komt, mag iedereen wel weten. Op zichzelf komt het verhaal me een beetje bekend voor: gepest jongetje roept de hulp in van een dier. Deze keer is dat David die in bange gevallen wegdroomt en in die droom een eend laat verschij nen die spierballen krijgt en heel groot wordt. Kwelgeesten slaan op de vlucht, ook de schoolmeester, voor wie David bang is. In acht vertellingen wordt David steeds een beetje minder bang, met hulp van Super Duck, tot zijn omgeving ontzag voor hem heeft gekregen en de eend niet meer nodig is. Aardige verhaaltjes met acceptabele onzin, waarin rotjongetjes op hun fa lie krijgen en ouders op plezieriger manier hun plaats wordt gewezen. Het stelt niet echt veel voor, de Super Duck, maar de vertellingen zijn met warm hart geschreven en daardoor al de moeite waard. Nadrukkelijk heeft uitgever Holland de (kosteloze) Kindertelefoon aan het eind van "Nina Regenboog" opgeno men: 0800 - 0432. Voor het geval lezer tjes meemaken, wat de hoofdperso nen Nina en Hester is overkomen. Hoewel ik nog steeds een beetje moei te heb met boeken waarin kinderen een les wordt voorgehouden, kan ik niet ontkennen dat dit werk van Leny van Grootel vast wel zijn waarde kan bewijzen. Zeker voor kinderen die met mishandeling te maken krijgen, zelf of bij anderen. In deze jeugdroman staat Nina cen traal, die zichzelf 'Nina Regenboog' noemt. Waarom, blijkt pas tegen het einde: haar vader slaat haar met enige regelmaat bont en blauw. Het verhaal speelt zich af tijdens een paarden-vakantiekamp, waarin Nina met name bij Hester vriendschap zoekt. Hester is daar ontvankelijk voor, want Nina heeft iets geheimzin nigs en ze heeft mooie verhalen over haar oma en een kasteel. Het gaat lang goed met de vriend schap, tot Hester de opschepperijen van Nina niet meer pikt, die boven dien uit de lucht zijn gegrepen. Nina is helemaal een beetje raar. Ze houdt zich afzijdig van de anderen en ze draagt ook tijdens warm weer van die rare dikke truien met lange mou wen. Toch valt ze pas door de mand, als Hester een boek vindt, waarin alle verhalen staan die Nina over zichzelf en haar oma met dat kas teel staan. Zo tegen het eind, wordt alles dui delijk: Nina vertelt verhalen om in teressanter te lijken dan het doch tertje van een dierenwinkelier die ze in werkelijkheid is en die haar slaat. De truien draagt ze, om blau we plekken te verbergen. Hoewel dit deel van de roman niet het sterkst is, wordt toch afdoende verklaard, waarom de vader, in wezen toch ook de slechtste niet, haar slaat. Misschien is die verkla ring niet voor iedereen even geloof waardig, maar kinderen die worden mishandeld, zullen zich vermoede lijk wel herkennen. Het zijn lang niet altijd de aantoonbare slechteriken, die hun kinderen mishandelen. Wat dat betreft heeft Leny van Grootel wel het juiste karakter getypeerd, denk ik. Een sterk verhaal, samen gevat, met een boodschap die niet al te nadrukkelijk is uitgespannen. Het enige echt zwakke fragment vond ik de passage, waarin Hester, die de vader/dierenhandelaar ver manend wil opzoeken, een paar vis sen in handen wordt gestopt. Dat gaat wel heel erg pardoes en be paald niet overtuigend. Zo werken de dierenverkopers niet, zeker die aardige. Maar wie daar overheen leest, krijgt wel een goed beeld van een gezin, waarin een ouder mis handelt en waarom dat kan gebeu ren. Een aanrader voor kinderen, die betrokken zijn of raken met kin dermishandeling. Rindert Kromhout: "Super Duck valt aan!". Uitgeverij Zwijsen, prijs ƒ16,95. Leny van Grootel: "Nina Re genboog". Uitgeverij Holland, prijs ƒ24,90. Aanrijding met letsel: Op 12 septem ber rond 6.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden aan de Nrd. Dwars weg. Een 26-jarige bromfietser uit Zoetermeer reed op de Nrd. Dwars weg op het fietspad, en wilde linksaf slaan om de rijbaan over te gaan. Op het moment dat hij bijna het fietspad had verlaten werd hij achterop gere den door een 36-jarige bromfietser uit Capelle a/d IJssel. Deze had net daar voor een fietser ingehaald en reed daardoor aan de linkerkant van het fietspad. De 36-jarige is met schouder letsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Na behan deling mocht hij naar huis. Aanrijding tijdens rijden onder invloed van alcohol: Op 12 september rond 1.30 uur heeft een aanrijding plaatsge vonden op de kruising van de Burg. Klinkhamerweg met de Nrd. Dwars- weg. Een 35-jarige vrouw uit Zoeter meer en een 29-jarige man uit Zeven huizen stonden beiden op de Nrd. Dwarsweg aan een andere kant van de kruising. Voor beide betrokkenen stond het licht op groen. De 35-jarige vrouw wilde linksaf slaan, waardoor beide voertuigen met elkaar in bot sing kwamen. Bij controle op alcohol bleek de 35-jarige vrouw onder in vloed te zijn. Op het bureau bleek bij een ademanalyse dat zij een alcohol- promillage had van 0,7. Er vielen geeri gewonden. Diefstal auto: Op 12 september tussen 14.00 en 16.00 uur is een auto gestolen die stond aan de Sniepweg. Van de auto, een rode Ford Escort, is vermoe delijk een ruitje ingeslagen. Transport in strijd met ontheffing. Op II september rond 9.45 uur is een ■/ff WS'jjS'Sv-il. 'w - i gKSSSSS v vrachtwagen met een 27-jarige be stuurder uit Nieuwegein op de A12 Noordbaan langs de kant gezet. De man reed met een trekker met diep- lader stapvoets over de vluchtstrook. Hij bleek op twee punten in overtre ding te zijn met de ontheffing. Ten eerste mocht hij niet rijden tijdens de ochtendspits tussen 7.00 en 10.00 uur. Ten tweede had hij een te hoge lading (4.52 meter, terwijl maximaal 4.40 meter is toegestaan). De man heeft een boete gekregen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail 113777.1540@compuserve.com Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3