Kwart triatlon Goede resultaten jeugd v.v. Waddinxveen Wethouder opent atletiekbaan BROUWER DE KONING Nationale collecteweek Nierstichting 20 t/m 26 september Clubkampioenschappen Love '70 Volleybaldames doorstaan internationaal toernooi Volleyballers Be Fair van start UITVAARTVERZORGING Start districtscompetitie Badminton Vereniging Zevenhuizen QRGE - Hart van Holland/16 september 1998 pagina 9 Jeugdwisseltrofee collecte' Grote collectie KAMERPLANTEN Waddinxveen - De tweede competitie dag heeft de jeugd van de v.v. Wad dinxveen een aantal wisselende resul taten opgeleverd. De allerkleinsten (F3) speelden voor hun eerste echte voetbalwedstrijd thuis tegen Spirit. Er werden vier doelpunten gemaakt. De geel-zwarten namen een 1-0 voor sprong, daarna maakte Spirit nog ge lijk, maar uiteindelijk was Waddinx veen de betere ploeg en scoorde nog twee maal. Ook de eerste wedstrijd van F2 werd een overwinning. Jodan Boys kwam op bezoek maar moest de punten in Waddinxveen laten liggen. F2 liet zien waar toe ze in staat zijn: kijken, over spelen, vrij lopen en bal afpakken kortom: heel goed voetballen. Het werd een eenvoudige overwinning: 7- 2. F1 ging op bezoek bij Moerkapelle. In de oefencampagne kwam Moerkapel le in Waddinxveen op bezoeken werd het een eenvoudige overwinning: 6-2. Nu werd het weer een Waddinxveen- se overwinning met bijna dezelfde cijfers. Alleen liet de Waddinxveense keeper Leo Veenstra één doelpunt door: 1-6. E3 kon het thuis helaas niet bolwer ken tegen SPV'81. Het eerste gedeelte zag er heel goed uit. Dit nieuwe team heeft nog weinig voetbalervaring, maar kon die eerste helft SPV'81 goed partij geven. De ruststand was 0-1, maar daarna ging er iets mis. Mis schien was het de vermoeidheid aan Waddinxveense kant waardoor de bezoekers in de tweede helft nog acht keer wisten te scoren. Ook E2 kon geen punten behalen. In en tegen Linschoten werd het een 3-1 nederlaag. Na de goede start vorige week (5-1 overwinning op NSV'46) zat er deze week niet meer in. El kon de eer hoog houden. Ondanks een snelle 0-1 achterstand en een slechte eerste helft, maar waarschijn lijk dankzij een goede speech in de rust, werd uiteindelijk VEP met een ruime 9-2 nederlaag naar huis ge stuurd. D2 ging heel vroeg op bezoek bij Jo dan Boys. Waddinxveen was de eer ste helft de betere ploeg en kwam na 10 minuten op voorsprong. Jodan Boys benutte daarna een paar kan sen, waardoor er met een 2-1 de thee werd opgezocht. Na de rust kregen beide ploegen kansen, maar alleen Jodan Bos wist er één te benutten: 3- 1. Dl had geen moeite met VEP. In de eerste helft had Waddinxveen het aan zichzelf te danken dat het maar 4-0 werd. In de tweede helft werden de mogelijkheden wel afgemaakt: 12-1. Cl behaalde geen gemakkelijke over winning op Zwammerdam. Een goed georganiseerd voetballend Waddinx veen boekte een 2-1 overwinning dankzij doelpunten van Richard No bel en Theo van der Bergh. De BI behaalde een belangrijk en dik verdiend punt in Zevenhoven. Vlak voor tijd stond Zevenhoven zelfs nog op een 1-2 achterstand, maar kon toen toch nog gelijk komen: 2-2. De M-jun. lieten het thuis afweten te gen Dilettant. Al heel snel was het 0-2 en de ruststand was zelfs 0-4. Daarna ging Waddinxveen pas voetballen en wist twee maal te scoren. Waddinxveen - Na een grondige reno vatie zal op 26 september de wethou dervan Sport en Recreatie de atletiek baan de S.C. Antilope aan de Al- berdingk Thijmlaan officieel openen. De atletiekbaan was duidelijk aan deze opknapbeurt toe. De afgelopen jaren moesten de Antilopers door de slechte staat van de baan gedurende de winters op de weg trainen. Geen wenselijke situatie uit oogpunt van veiligheid en de kwaliteit van de trai ningen. De gemeente deelde de me ningvan de vereniging en besliste in bet voorjaar dat op haar kosten de renovatiewerkzaamheden een aan vang konden nemen. Deze renovatie is pas het begin. Atle tiek en met name de recreatieve loopsport zit duidelijk in de lift. Ook S-C. Antilope plukt hier de vruchten van middels een onstuimige groei van het ledenaantal van 160 in 1996 naar 225 op dit moment. Deze sterke groei van het ledenaantal en vooral de zeer slechte staat van het clubgebouw dwingen de vereniging tot nieuw bouw. In de onlangs gehouden bijzon dere ledenvergadering zijn ledenver gadering zijn knopen doorgehakt en is besloten de 20-jaar oude portoca- bins te vervangen door een nieuw clubgebouw. Het moet vooral een functioneel en gezellig gebouw wor den. Door een goed financieel beleid in de afgelopen jaren is het voor S.C. Antilo pe mogelijk om een groot deel van de toch flinke investering uit eigen mid delen te bekostigen. De Antilopers zullen echter in het najaar niet alleen op sportief gebied van zich laten ho ren. Middels een aantal ludieke acties zullen de leden pogen het nog reste rende gat in de financiering te verklei nen zodat een niet al te grote wissel op de toekomst getrokken hoeft te wor den. Hierbij hoopt de vereniging bij mondde van haar voorzitter Richard Franken een beroep te kunnen doen op bedrijven en particulieren in Wad dinxveen die S.C. Antilope een warm hart toedragen. Na een drie maanden durende reno vatie van de atletiekbaan staan de Antilopers te trappelen om hun rond jes op een nu vrijwel altijd droge atle tiekbaan te draaien. Daarom starten op 26 september na opening van de baan door de Wethouder van Sport en Recreatie de clubkampioenschap pen. Deze kampioenschappen zijn te vens de laatste wedstrijd in een serie welke meetelt voor de ABN-AMRO- jeugdwisseltrofee. Spijkenisse - Op zaterdag 12 september vond de 13e editie plaats van de kwart 'nation van Spijkenisse, waarvoor zich b'jna 150 deelnemers hadden ingeschre ven. Uiteindelijk zouden 136 atleten de 'nishlijn op de Marrewijklaan passeren. ,n Egelstelling tot voorgaande jaren "ebben veel triatleten zich niet aange- "teld voor dit evenement. Redenen hier voor zijn mogelijk de slechte weersvoor spelling of het laat eindigen van de va kantie in de regio. m 12.00 uur ging de eerste groep atle- en van start, twintig minuten later de weede groep. Het verschil tussen de erste en de tweede wedstrijd zit in de ^afstand Van respectievelijk 1500 1000 meter. ,™dat de watertemperatuur enkele nden van graden onder de 18 graden leir|SIUS 'a^ G7,6), besloot de wedstrijd- v c'at atleten zonder wetsuit niet n start mochten in verband met ge- (j Voor onderkoeling. Drie atleten uit d tweede startgroep zwommen hier- rp I n'et-maar gingen wel voor de reste- e onderdelen van start. NATIONALE i verstandelijk gehandicapten Binnenkort komt één van de tien duizenden vrijwilligers bij u aan de deur om een bijdrage te vragen voor de Nationale Collecte Verstande lijk Gehandicapten. Mogen de meer dan honderdduizend verstandelijk gehandicapten, hun familie en verzorgers op uw steun rekenen? Want als we samen willen leven, moeten we óók samen delen! GIRO 11 22 22 2 T.N.V. NATIONALE COLLECTE VERSTANDELIJK GEHANDICAPTEN TE UTRECHT sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, p. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nachf bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Hoera, papa en mama 12,5 jaar getrouwd. Gefeliciteerd Joanneke, Jan Douwe en Vincent Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking) Sla- en andijvieplanten voor glascultuur DROOG HAARDHOUT, WINTERHARDE VIOLEN, ERICA WINTERBLOEI MESTSTOFFEN, turfmolm - tuinaarde 4 zakken ƒ10,- KWfcKfc AARDBEI PLANTEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen-Vrijdag 11 september is de districtscompetitie voor de mix teams van Badminton Vereniging Ze venhuizen van start gegaan. Dit jaar start B.V. Zevenhuizen met 5 (senior)-teams in de districtscompe titie van de Nederlandse Badminton Bond. Terwijl team 3 haar eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen speelde, train den de overige teams nog een weekje door. Team 3, komt uit in de 5e klasse en startte vrijdag met een uitwed strijd tegen Fly-over 4 in Bleiswijk. De eerste heren-enkel, gespeeld door Norbert Ladan, werd na een spannen de wedstrijd verloren door Zevenhui zen (15/12, 9/15, 15/15). Cees Bresser bracht de stand weer gelijk (15/3, 9/ 15,15/2), Bij de dames speelde Yvette Rupke een prima partij (11/5, 11/2), Joke Bot verloor haar wedstrijd na hard te hebben geknokt (6/11,11/5,9/ 11). De eerste mix-dubbel, gespeeld door Norbert en Yvette, werd in 2 sets door Zevenhuizen gewonnen (15/9, 15/8). De tweede mix-dubbel werd, mede door een oude blessure van Cees, verloren (9/15, 7/15). Vervol gens verliep de damesdubbel hierna weer prima (15/7, 15/7), terwijl de heren uiteindelijk toch nog een punt inleverden (7/15, 5/15). Al met al een spannende avond met een passende 4-4 als eindresultaat. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op zon dag 30 augustus werden bij tennisver eniging Love '70 de clubkampioen schappen afgesloten. Vooral de he renfinales bleken behoorlijk span nend te zijn, zowel voor de herenen kel- als de herendubbelfinale waren drie sets nodig om tot een winnaar te komen. Het publiek kon deze partijen wel waarderen, want tijdens deze fi nales was het behoorlijk druk langs de baan, en er werden af en toe fraaie staaltjes tennis getoond. Uitslagen: herenenkel: Dennis Jager - Guy Martienus: 6-4 6-7 6-3; herenenkel troostfinale: Marc Boon - Henk Huis man: opg. H. Huisman; herenenkel 35+: Hans Borghouts - Erik Broers: 6-3 4-6 6-3; herenenkel 35+ troostfinale: Ad Lafeber - Rien v/d Linde: 6-2 7-5; damesenkel: Desiree van Gils - Marti- ne van Meeteren: 6-4 7-5; herendub- bel: Jeroen Bakker/Henk Huisman - Ed Martienus/Guy Martienus: 3-6 7-6 7-6; damesdubbel: Gonnie van Meeteren/ Martine van Meeteren - Ada Bolier/ Lida Hessing: 6-4 6-1; gemengddub- bel: Tine Heesterman/Nico Heester man - Jannie v/d Linde/Erik Broers: 6- 3 6-4. Zevenhuizen - Vijf wedstrijden werkte de dames-volleybalselectie van Data General-VCN het afgelopen weekein de af. Op zaterdag won het in sporthal Swanla het eigen oefentoernooi tegen le divisiesclubs Switch en De Schal- mers. Vooral in de wedstrijd tegen Switch, dat zich versterkt heeft met twee eredivisiespeelsters, bleek dat Data General-VCN bepaald nog niet de juiste spelpatronen onder de knie heeft. De passing was matig en in de blokkering schoot vooral het midden- blok tekort. Switch won met 2-1maar verloor vervolgens met 0-3 van De Schalmers, de debutant in de le divi sie. Dankzij ouderwets vechtvolley- bal kon de selectie van coach van Yperen in de afsluitende wedstrijd De Schalmers de baas blijven, vooral door een betere service en verwer king van tactische ballen. Door een beter setgemiddelde eindigde Data General-VCN als eerste, maar men was bepaald niet tevreden over het vertoonde spel. Weinig (uit)gerust toog men zondag naar Booischot in België om deel te nemen aan een sterk bezet internatio naal toernooi. Naast enkele Belgische teams namen deel het Duitse Bayer Leverkussen en uit de Nederlandse eredivisie Sliedrecht Sport en Micro Roosendaal. In de le wedstrijd tegen Sliedrecht Sport kon de ploeg uit Ze venhuizen het tempo niet bijbenen. Op de gladde betonnen vloer was het moeilijk in het eigen spel te komen en de dames speelden te beschroomd; de service was te eenvoudig en aanval en blokkering misten overtuiging. Coach van Yperen paste veel wissels toe, maar ook dat kon Sliedrecht Sport niet van een duidelijk overwin ning afhouden. In de volgende wed strijd tegen het organiserende Mendo had Data General-VCN meer mogelijk heden. Omdat het tempo iets lager lag kon het goed anticiperen op de aanval van de tegenstander en door duidelijk meer lengte en sprongkracht scoorde de eigen aanval regelmatig. Ondanks de vechtlust van de Belgischen en de luide aanmoedigingen van het thuis publiek won de ploeg uit Zevenhuizen overtuigend en kon het zich opmaken voor de strijd om de 3e plaats tegen Micro uit Roosendaal. Na in de le set nog te zijn weggespeeld, ontwikkelde Data-General vervolgens het beste van haar spel. Coach van Yperen pas te een andere combinatie toe en het team ging vrijuit spelen. Micro had hier geen antwoord op en zag de 2e set met 15-10 verloren gaan. Hierna ontwikkelde zich een spannende pot, waaromheen al het publiek zich en thousiast schaarde. De jeugdige se lectie van van Yperen raakte uitgeput en verloor de 3e en 4e set nipt met 14- 16 en 13-15. Ondanks dit verlies over heerste een voldaan gevoel over de eigen prestatie en mogelijkheden, waarop de komende 3 weken compe titievoorbereiding kan worden voort gebouwd. Komende zondag wacht een zwaar oefentoernooi bij Switch in Millingen aan de Rijn. Waddinxveen - De volleyballers en volleybalsters van Be Fair hebben de trainingen hervat ter voorbereiding op de competitie die zaterdag 4 okto ber start gaat. Voor de damesselectie staat het nieu we seizoen in het teken van verande ring. De reorganisatie van de Neder landse Volleybalbond (NeVoBo) re sulteerde in één derde divisie voor geheel regio mid-west. Door de goede klassering van vorig seizoen mogen de Waddinxveensen hierin komend seizoen acteren. Ook in de bezetting werden verande ringen doorgevoerd. Trainer/coach Paul van Yperen vertrok naar de re serves van Nesselande en een nieuw trainersduo maakte zijn opwachting; Gerard Lupgens en Dory van der Meent, geen onbekenden voor Be Fair. Dory van der Meent was ooit spelverdeelster in de Waddinxveense hoofdmacht en Gerard Lupgens was al eens trainer van heren- en damesse lectie. Toch zijn er ook nieuwe gezichten in de selectie van de dames. Lupgens en van der Meent selecteerden aanval- ster Marit van de Louw, 17 jaar, voor heen uitkomend voor Agon en Orion. Uit het 2e damesteam kwam midden- aanvalster Thamar Kok (22) de selec tie versterken. Marjolijn Hameetman gaat voorlopig in het tweede team spelen en spelverdeelster Wilma de Jong keerde terug na haar zwanger schap. De damesselectie bestaat verder uit Cora Bos, Annemarie de Rooy, Jac queline van der Ruit, Anneke Marck en de routiniers Liesbeth Gras, Mar- cella Bos en Antoinette Wijker. De tien speelsters bereiden zich nu voor op het komend seizoen met di verse oefenwedstrijden. Voor eigen publiek is het eerste optreden op za terdag 19 september. Dan wordt in sportzaal Groenswaard vanaf 13.00 uur gespeeld tegen Taurus uit Hou ten, VCC'92 uit Wormer, en Alcazar uit Rotterdam. Ook in de herenselectie veel nieuwe gezichten. Trainer/speler Wim Kleijn moest wegens drukke werkzaamhe den stoppen met volleybal. Zijn plaats wordt ingenomen door de jon ge en ambitieuze Jeroen Stalen- hoef(27). Stalenhoef koos al jong voor het trainersvak en was onder meer actief bij de jeugdselectie van district Zuid Holland. Hij combineert zijn trai nerschap bij Be Fair met zijn functies als jeugdtrainer bij het Alphense Rid- derveld en assistent trainer bij de Nederlandse Volleybalschool. Ook in de herenselectie vinden we nieuwe namen van jonge spelers. Middenaanvaller Michel Vermeulen kwam van VSTS Bodegraven en voor malig selectielid Steven Roes kwam terug na een periode te zijn gestopt. Theo van Eijk heeft na een lange car rière in de selectie een stapje terug gedaan naar het 2e team en Robin Koele maakte de overstap naar het Waterlanders. De selectie bestaat verder uit Michael van Maaren, Harm van Weezei, Emile Buring, Reinier Hoedemaker, Bobbie van Maaren en Edwin van Erk. In de voorbereiding op het competitieseizoen in de le klasse spelen de heren een groot aantal oe fenwedstrijden.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9