Eerste lustrum Bedrijvensportdag e regio BROUWER DE KONING Goede start Team 2 Badminton Vereniging Moerkapelle geeft winst uit handen UITVAARTVERZORGING Gijs gaat voor goud Herfsttocht TZM behaalt eerste winst Winst voor hockeydames Nederlandse Kampioenschappen DiscGolf Volleyballen bij NAS Goede resultaten meeste jeugdteams v.v. Waddinxveen Hart van Holland/23 september 1998 Tafeltennis Dnnr Kariri Jongkind Waddinxveen - Afgelopen zater- dagvond in sporthal De Dreef voor de vijfde keer de Bedrijvensport dag plaats. Deze sportdag wordt ieder jaar georganiseerd door de vier serviceclubs uit Waddinx veen, de Lions, Rotaract, Rotary en de Tafelronde. De acht deelne mers streden, op sportieve wijze met elkaar om de eerste plaats. Hoveniersbedrijf Willemstein scoorde verreweg de meeste pun ten en kreeg uit handen van Burge meester Jonkman de beker uitge reikt. In verband met het lustrum was er voor iedereen gebak en werd de dag opgeluisterd met mu ziek van muziekvereniging Con cordia en partyband "Dweilen met de kraan open." De deelnemende teams toon den hun kunde onder andere op het gebied van badmin- I ton, zaalvoetbal en volleybal. Maar ook heuse 'zeskamp-elementen', zoals een estafette en een sport-en- spel circuit stonden op het pro gramma. Op één incident na, waar op door de aanwezige E.H.B.O.'ers adequaat werd gereageerd verliep de dag succesvol. De serviceclubs zijn allen ongeveer gebaseerd op dezelfde gedachten. Burgemeester Jonkman sprak na af loop zijn waardering uit over de ma nier waarop deze clubs hun maat schappelijke betrokkenheid uitdra gen. Jaarlijks worden namelijk een aantal goede doelen gekozen, die ge sponsord worden met de opbrengst van deze sportdag. Dit jaar valt die eer ten deel aan het Zorgcentrum Sou- burgh (vijftien thermostaatkranen); "Waddinxveen Wandelt" (een geldbe drag); Gymnastiekvereniging T.O.O.S. (een trampoline) en het Anne Frank centrum (twee nieuwe compu ters). De geschatte opbrengst van deze dag is 50.000,=. Ton van Gin- kel, één van de organisatoren, be dankte aan het eind van de dag een aantal mensen of instellingen, waar onder de gemeente Waddinxveen, die tot nu toe aan alle edities van de sportdag deelnam. Gezien' het aantal enthousiaste deelnemers en toe schouwers zal dit sportieve evene ment zeker vervolgd worden. Zevenhuizen - Vrijdag 18 september speelde team 2 haar eerste wedstrijd is tegen Highlite 1Tearn 2 komt dit par uit in de 4e klasse van de disticts- lompetitie en bestaat uit dezelfde spelers als vorig seizoen. Deeerste heren-enkel, gespeeld door -red Zweere, werd na toch nog een spannende strijd gewonnen door Ze ehuizen (15/5 13/15 15/9). Carlo e Leeuwen won de tweede heren- wel overtuigend (15/6, 15/9). Bij de names won Marrie van Reeuwijk een- !0U(hg (11/4, 11/5). Nel Verwey volg ast voorbeeld (11/1, 11/0). Vervol- jjens S'tg de overwinning bij de mix- robels naar Zevenhuizen. Zowel 'wen Nel als Carlo en Marrie speel- een prima partij (15/8, 15/10 en 15/9, 15/3). De tweede set bij zowel de dames- als de heren-dubbel bleek minder gemak kelijk dan gedacht. Beiden wonnen uiteindelijk in 3 sets (heren-dubbel 15/10,13/15,15/12, dames-dubbel 15/ 9, 12/15, 15/7). Een goede start met een verdiende 8-0 als eindresultaat. Door de overige teams werd ook goed gepresteerd. Team 3 won haar twee de wedstrijd uit tegen Refoba 8 met 5- 3. Tearn 4 speelde uit tegen BC Vlist en won ook met 5-3. Team 5 speelde thuis tegen Hoek van Holland 5 en won overtuigend met 7-1. Team 1 start komend weekend met de eerste wedstrijd. «apelle - De voetballers van l ^'vereniging Moerkapelle heb- afgelopen zaterdag in de thuis- 1 rijd tegen SVOW een zeker lij- 1 mie overwinning in de slotfase weg- Jeven- Toen de blauw-witten onge- z 10 minuten voor tijd door een i./ van Peter Zijderhand de voor- P ong tot 3-1 uit breidden, leek niets eerste seizoenszege nog in de weg trat; an Door onbegrijpelijk concen- terteVL| es kwamen de gasten ech- m 'angszij en namen zij een punt naar Oude Wetering. ,ne5frste helft had Moerkapelle een Kraa nd overw'cht. Ad van der k„Ln.maakte met een goede reflex de d'van SVOB onschadelijk. Daar- %neh uV0W terug gedron§en op u. ,e"( en nam de thuisclub het u^anden. Halverwege de eerste i'Odrc men dan ook verdiend op knan Pri°n® toen Ronald Germeraad Jf'eerde en de van de achterlijn Lenn? en dal uitstekend door Vlak vol er za§ 'ngekopt. oor rust viel volkomen onver wacht de gelijkmaker. Doelman van der Kraan wilde een bal wegschieten, schoot echter tegen René Storm- broek op, waarna een SVOW-er de bal moeiteloos in het lege doel kon plaat sen. Na rust eenzelfde spelbeeld; een ster ker Moerkapelle dat de tegenstander achteruit dwong. Halverwege de tweede helft bereikte Marco van der Loos de vrijstaande Peter Zijderhand, die schitterend diagonaal inschoot. Daarna verzuimden de blauw-witten de gasten de genadeklap uit te delen. Tien minuten voor tijd werd het nog 3- 1 maar na een zwakke slotfase werd het uiteindelijk 3-3. Zaterdag 26 september wordt een bezoek gebracht aan het Schevening- se SV'35. Moerkapelle 2 behaalde haar eerste seizoenszege; door treffers van Pa trick Bontenbal en Davie Kerste werd Spirit met 4-1 verslagen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Da„ Gespecialiseerd in thuisopbaring. s- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Zondag 13 september heeft Gijs van de Knaap van S.C. Anti lope bij de Nederlandse kampioen schappen een eerste plaats op de 1000 meter bij D-junioren (13 jaar) behaald. In een veld van 39 deelne mers, wist Gijs met enige moeite tot de finaleronde door te dringen. Echter, bij de finale bleek niets van deze 'zwakte'. Op het laatste rechte stuk wist hij zijn achtervolger in een eind sprint te verslaan. Op nummer drie had hij zelfs acht seconden voor sprong. Hiermee verbeterde hij en passant het op zijn naam staande clubrecord op de 1000 meter met ruim drie seconden (2.49,86). Deze prestatie staat niet op zichzelf. Gijs heeft dit jaar zijn draai gevonden op de atletiekbaan. Eerder dit jaar be haalde hij namelijk met zijn team een tweede plaats bij de interregio-meer- kamp te Roosendaal. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 26 sep tember de Herfsttocht, een leuke rit voor het sportieve gezin, maar ook voor de fanatieke fietser. De routes zijn uitgepijld. Men kan kiezen uit ver schillende afstanden: 30 kilometer (start tussen 9.00-13.00 uur) en 80 ki lometer (start tussen 9.00-11.00 uur). Starten en inschrijven bij café de Roerdomp aan de Tweemanspolder 12. Voor meer informatie: 0180- 638183. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in de eerste wed strijd van de najaarscompetitie uit tegen Tavenu 1 uit Numansdorp een forse winst behaalt. Er werd met 2-8 gewonnen. Hans Smit en Ad van Heij- ningen wonnen beiden drie partijen. Guus van Amerongen won één partij. Ook de dubbel werd gewonnen. Met deze uitslag heeft men zich goed ge presenteerd in de le klasse regionaal. Team 2 verloor zijn eerste wedstrijd uit tegen Reeuwijk 2 met 8-2. Hans Hol en Dico Bac wonnen één partij, Ger ard Reijm lukte het niet tot winst te komen. De dubbel werd verloren. Ook het nieuw gevormde TZM3 kon de eerste wedstrijd niet in winst om zetten: 2-8 tegen Ilac 6 uit Gouda. Coerd van Kasteel en Patrick van der Meer zorgde voor de punten. Sander van der Meer wist geen partij te win nen. Team 4 won de eerste wedstrijd thuis tegen TTVN 6 uit Nieuwkoop met 6-4. Anne Duursma, Bart Klos en Simon Wondergem wonnen allen twee par tijen. De dubbel werd verloren. Het 5e team verloor thuis tegen TTVN 8 uit Nieuwkoop ook al met 2-8. Cor van der Wilt won de enige partij in het enkelspel. John Meurer en André Te Paske wisten geen wedstrijd in winst om te zetten. De dubbel werd wel gewonnen. Het 6e team heeft niet gespeeld. Waddinxveen - Het afgelopen week end werd er volop gehockeyed op het kunstgras. Zaterdag speelden de meisjes van de Dl tegen Gouda en wonnen met 4-0. Michal Glaser scoor de drie keer, en Else Fritschy een keer. De meisjes C2 gingen naar Cartouche en wonnen daar met 4-1Ook de meis jes Cl wonnen, en wel met 6-2 van Bodegraven. Kim Tempelaars scoor de twee keer, en Rian Waaijer, Leonie Kammeijer en Valerie Petit allen een keer. Forescate bleek te sterk voor de meisjes Al. De aanvallers van Wad dinxveen konden niet door de verde diging breken, en verloren met 0-5. Ook de jongens C2 waren niet succes vol tegen Rotterdam. Al snel stond HCW met 3-0 voor door doelpunten van Folkert de Wit, Sydney Hagens en Jeroen Rensen. In de tweede helft speelde Rotterdam zeer aanvallend, en werd het 4-4. In de laatste twee minuten scoorde Rotterdam nog twee keer, en zo werd de eindstand 4-6. Jongens C2 speelden in Oegstgeest bij H.C. Leiden op natuurgras. Heel knap speelden ze 2-2; beide doelpunten waren van Twan Verboom. Jongens Al hockeyden de eerste competitie wedstrijd tegen Barendrecht. Vorig seizoen waren zij in de B-categorie nog kampioen. Het team heeft nu een andere samenstelling met drie nieu we spelers, en wordt getraind door PeterdeWit (oud heren 1 speler). Hun coach is Wim de Wit. Al gauw scoorde Onno Baartman voor HCW. Dit was het begin van een doelpuntenfestijn. Een aantal keren kwam Barendrecht in de buurt van keeper Robin Andrin- ga, maar zij scoorden niet. Via een sterk middenveld en snel de bal door tikken werd er nog negen keer ge scoord. Zodoende werd de eindstand 10-0. Op zondag speelden beide da meselftallen thuis. Dames 2.won met 3-1 van HDM. Dames 1 speelde tegen Krimpen. Marlies Mulder scoorde twee keer. Zij debuteert dit seizoen in Dames 1; vorige week scoorde zij het enige doelpunt. Marieke Kodde en Madelein Hofmijster scoorden bei den een keer, en zo werd de eindstand 4-3. Op donderdag 24 september wordt de Algemene Leden Vergadering ge houden in het clubhuis vanaf 20.00 uur. Op zaterdag 26 september zijn er vanaf 10.00 uur hockeywedstrijden. Op zondag 27 september spelen bei de damesteams weer thuis. Om 11.00 uur begint Dames 2 tegen Cartouche, om 12.45 begint Dames 1 tegen De Waele. Heren 1 gaan naar Dordrecht, en de veteranen gaan naar Catwijck. Bergschenhoek-Zaterdag 26 septem ber worden de Nederlandse Kam pioenschappen DiscGolf gehouden op het terrein achter het SkiCenter. Het heuvelachtige parcours geeft een bijzondere dimensie aan deze sport. Het is voor de spelers een uitdaging en voor de toeschouwers een beleve nis om de topsporters aan het werk te zien. De DiscGolf sport wordt in de open lucht gespeeld en dat heeft zo z'n gevolgen. Wind en regen kunnen de moeilijkheidsgraad behoorlijk verho gen, in het bijzonder op de heuvel want daar waait het bijna altijd. DiscGolf is een sport die wordt beoe fend door alle leeftijdscategorieën. In grote lijnen komt het er op neer dat een frisbee over een grote afstand in een mandje moet worden gegooid met een zo klein mogelijk aantal wor pen. Het parcours in Het Hoge Bergse Bos bestaat uit 12 holes die in lengte variëren van 50 tot 120 meter. De spe lers lopen het parcours een aantal keren. Degene die over het totaal het minste aantal worpen heeft mag zich Nederlands Kampioen noemen. Het DiscGolf parcours heeft een semi permanent karakter. Dit houdt in dat het parcours niet altijd aanwezig is. Voor de trainingen op woensdag avond (in de zomer) en op zaterdag morgen wordt de baan uitgezet. Ieder een is welkom om zo'n training eens mee te maken. Het SkiCenter is te vinden aan de Rot- tebandreef 10. Benthuizen - Volleybalvereniging NAS zit verlegen om nieuwe leden. Vooral heren zijn van harte welkom. Vermist: muisgrijs/witte poes Kratonlaan schrikachtig. I. groen bandje 0180-633364 hiep hiep hoera, Mariska 15 jaar en dan vieren wij met elkaar. Opa en Oma Jolanda Nederhoff is 6 okt. jarig. Een fijne dag wordt je toegewent door fam. Lammers De trainingen en thuiswedstrijden zijn in sporthal De Hil. Alle trainingen zijn op maandagavond, voor d;e jeugd tot en met 16 jaar van 18.30 tot 19.30 uur. De dames trainen van 19.30 tot 21.00 uur en de heren van 21.00 tot 22.30 uur. Voor meer informatie: Willie Mole naar, 079-3310861, Desiree Goossens, 079-3317843 of Marianne Rusch, 079- 331109. Iedereen is welkom om eens te komen kijken of mee te trainen. Waddinxveen-Zeven overwinningen, vijf nederlagen en een afgekeurde wedstrijd was het resultaat afgelopen zaterdag van de jeugdteams van v.v. Waddinxveen. De Al heeft na twee competitiewed strijden de helft van de te behalen punten binnen. Na het ongelukkige verlies de eerste zaterdag en een afge keurde tweede ronde, konden afgelo pen zaterdag de eerste punten wor den genoteerd. Nieuwkoop kwam op bezoek, werd 90 minuten in de tang gehouden en keerde zonder punten terug (3-0). De BI was, na de puntendeling vorige week, niet opgewassen tegen een veel sterker DCV. De C1 ging op bezoek bij Olympia in Gouda en won met 4-6, o.a. dankzij drie doelpunten van Joey Zwanenburg. Na een flinke voor sprong van 1-4 was de Waddinxveen- se organisatie even weg en kon Olym pia zelfs nog drie keer scoren. Maar uiteindelijk werden toch drie punten mee naar huis genomen. Ook in deze tweede wedstrijd behaalde het team van Jelle Troost sr. dus weer de volle winst. De meisjes-junioren boekten een een voudige overwinning in Oudewater op Unio (0-6). Na het teleurstellende verlies tegen Dilettant een week eer der, werd nu van het begin tot het einde om iedere bal gestreden. De doelpunten werden netjes over de twee helften verdeeld en de overwin ning kwam geen moment in gevaar. De wedstrijd van Dl kon niet door gaan doordat het veld van Cabauw onbespeelbaar was. Daarentegen ging D2 wel door, maar dit team was niet klaar voor Zwammerdam D1Het vertoonde spel geeft echter aan dat D2 op de goede weg is. De El liet zien iets in hun mars te hebben. Ona werd ruimschoots ver slagen (21-2). Bij vlagen werd goed gecombineerd en de doelpunten wer den redelijk verdeeld over de spelers. E2 is ook op de goede weg. Na één winst- en één verliespartij was het nu tijd voor een overwinning. Uit bij Sportlust'46 werd het 3-4. E3 moest uit aantreden tegen Nieuwerkerk. Dit nieuwe team keek in de rust tegen een 4-0 achterstand aan, maar na een pep talk ging het in de tweede helft beter (8-1), maar het was niet voldoende. F1 behaalde zijn derde overwinning. Uit bij Donk waren alleen de geel zwarten in de aanval. F1 was veel ster ker, maar kon moeilijk een gaatje vin den in de Donk-defensie. Ondanks die constante druk werd er niet gescoord in de eerste helft. De tweede helft lukte dat wel en zelfs twee keer! Ook F2 zette zijn beste beentje voor en won thuis met 4-2 van Nieuwerkerk. F3 en F4 zijn nieuwe teams. Beide teams verloren hun uitwedstrijd bij Oudewater en Bergambacht, maar de lol was er bij deze jongens en meisjes niet minder om.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11