Sjoelen Activiteiten jubilerend Concordia azzdansafdeling van T.O.O.S. blij met nieuwe vloer fvdA-bijeenkomst over "Tijd voor zorgen en werken" tart Schaakklas op 5 oktober hammarkt in IJselland Ziekenhuis Wldmuziek in oude gebouwen in Gouda Himalaya in Wandelcafé Nieuw seizoen speeltuinvereniging Waddinxveen 1 - Gouderak 1 VX8000 op bezoek bij Gouwestaete Bingo in Het Zuidhonk Ruilbeurs in De Paddestoel Hart van Holland/23 september 1998 pagina 17 (C u/'nt om 12-30 uur- °P een historische locaties in Gouda: Wandeling Voetbal Volgende wedstrijden ir k'arin .longkind (iddinxveen - tijdens de zomerva- intie heeft gymnastiekvereniging fl.O.S. de vloer van de sportzaal de Staringlaan vernieuwd. De tsten van 40.000.= wegen ruim- ioots op tegen het sterk vermin- jde aantal blessures. De Jazzdans- deling van T.O.O.S. bestaat ruim Ijaaren is met een ledenaantal van ad de vierhonderd, één van de (ootste dansverenigingen in Neder- *d. e oude, houten vloer voldeed in Jvele opzichten niet aan de ei- sen die de jazzdansleden hier- nstelden. "Om goed te kunnen dan- bi is een verende, zachte vloer een ffstevereiste," vertelt Suzan Bik, ge vomeerd dans- en gymnastiekdo- nt. "Al jaren werd er door leiding en geklaagd bij het bestuur van O.O.S. over de vloer van de zaal aan leStaringlaan. De houten vloer was te ®d en veerde niet mee. Het bestuur lacht op haar beurt het probleem selvuldig aan de orde bij de gemeen- Waddinxveen. De gemeente wilde shter niet meer investeren in de aan- van een nieuwe vloer, omdat ze kt voornemen had de sportzaal te verkopen. T.O.O.S. besloot daarop zelf een nieuwe vloer te bekostigen. Tevens is de gymnastiekvereniging de belangrijkste gegadigde om de sportzaal aan de Staringlaan van de gemeente over te nemen. T.O.O.S. wil, na aankoop, de sportzaal verbouwen tot een turnhal. "in no vember wordt hierover een raadsbe sluit genomen," vervolgt Suzan Bik. De sportzaal heeft nu dezelfde soort vloer als sporthal de Dreef. Na lang beraadslagen is gekozen voor een fel le kleur blauw. Binnenkort wordt er belijning op de vloer aangebracht en wordt de zaal uitgerust met een vast spiegelwand. Op de nieuwe vloer kan professioneler gedanst worden. De jeugdselectie traint, evenals andere jazzdansgroepen, hafrd voor het eer ste optreden: de Kringdanswedstrijd. Dit is een regionale wedstrijd, die ge houden wordt op 14 november in sporthal de Dreef. De Jazzdansafde- ling van T.O.O.S. heeft dit seizoen de beschikking over drie nieuwe gedi plomeerde dansdocenten, Judith van Zwet, Wendy van Hoek en Margreet Galavazi. Evenals de vorig jaar ge slaagde Danielle Struis zijn zij allen afkomstig uit de eigen selectiegroe- pen. ïaddinxveen - Donderdag 1 oktober tót de Partij van de Arbeid Wad- iixveen een informatie- en discus- icbijeenkomst over "Tijd voor zor- a en werken". De bijeenkomst is wiedereen toegankelijk en begint 20.00 uur in Kreater aan de Kerk straat 13. Drie sprekers zullen het onderwerp belichten: René van de Burg van de Abvakabo, Frank Kremer, lid van de werkgroep Emancipatie van de PvdA en Aad van Holsteijn, wethouder PvdA. 'addinxveen - De Schaakklas start in tober met nieuwe schaakcursus- ttvoor beginners en gevorderden, tee cursussen worden iedere maan- gegeven in het centrum W kunstzinnige vorming 'Kreater' de Kerkstraat, en zijn toegankelijk Wiedereen die zich bezig houdt of teigwil gaan houden met de schaak sport. cursus voor beginners vangt aan 18.30 uur, en onder begeleiding J® gediplomeerde docenten worden basisvaardigheden bijgebracht, tót men na een half jaar in staat is om een behoorlijke partij schaak te spelen. De cursus voor gevorderden start om 19.20 uur, en biedt leerstof op meerdere niveaus, waarbij dieper wordt ingegaan op de verschillende facetten van het schaakspel. Zes avonden per seizoen bestaat er de gelegenheid om trainingsavonden te volgen die verzorgd worden door re gionale topschakers. Een avond zal worden ingevuld door een schaak meester. Aanmelden kan telefonisch of schriftelijk bij 'De Schaakklas', De Akker 96, 2743 DP, Waddinxveen. Te lefoon 0182-630594. - 3 - Op 3 oktober organiseert het «tlland Ziekenhuis voor de elfde 'een kraammarkt. Van 10.00 tot uur kunnen aanstaande ouders andere belangstellenden informa nt) voorlichting krijgen over zwan- jtachap, bevallen en babyzorg. Na te succes van de vorige keer is het deze keer mogelijk dat kraam- 'ouwen zich meteen in kunnen wijven voor een poliklinische be- pbaammarkt bestaat uit twee ge it!, 'n de centrale hal staan aller- raampjes waar diverse organisa- laten zien wat zij de kersverse ïrs kunnen bieden. Het andere ,ande kraammarkt bevindt zich ^sluitend in de poliklinieken. Een veelte van de poliklinieken wordt omgebouwd tot een nagebootste ver los- en kraamafdeling. De bezoeker kan hier alle vragen kwijt over kli nisch, poliklinisch of thuis bevallen. Er is een doorlopende diapresentatie over de kraamafdeling, er worden vi deo's vertoond over een keizersnede, borstvoeding en bevallen, en de be zoeker kan een kijkje nemen in een nagebootste couveusekamer. Ook kan men diverse schriftelijke infor matie krijgen over bijvoorbeeld zwangerschap, bijzondere manieren van bevallen en patiëntenverenigin gen. Voor de kinderen is er een extraatje: clowns zullen een tweetal voorstellin gen geven. De voorstellingen zullen plaatsvinden tussen 11.30 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 14.00 uur. uda - "Genieten van wereldmuziek L e,en 'uut-middeleeuws decor"; dat de Stichting Go Jazz in Gouda op - -v-iiiiug vju jaz,z. ui vjwuua vzp üv pStóddag 4 oktober. Het minifes- wereldmuziek in oude gebou- el, Catharinagasthuis en h« "vrpei, Latha vsn- worden vier concerten CJ, n§eveer een uur gegeven in de toil, e wereldmuziek. Een wandel- l® Verbindt de verschillende ge- het O6n' rou,;e staat beschreven in cojf Srammaboekje, dat aan iedere t)e //'bezoeker wordt uitgereikt. 'Tri '|er|de ensembles treden op: "Din ando Eameirinhas treedt öei'QNe Agnietenkapel om 12.30 uur. tos 'p er'an<d woonachtige Portu- >0nd jer.nand° Lameirinhas (her) ziekiasPiratiebron voor de mu- blues K1 ,ze groep in de fado, de hiokumw z'in geboortegrond. 'Klez- gasth.,; reedt op in het Catharina- s om 14.00 uur. Deze naam is een samentrekking van 'klezmer' en 'mokum'. Klezmer is een vrolijke mu zieksoort die in het begin van de twin tigste eeuw in alle Joodse gemeen schappen, zowel binnen als buiten Europa, te horen was. 'Rabasa' treedt in de trouwzaal van het stadhuis op. Deze Kaapverdische groep speelt uit sluitend traditionele muziek van de verschillende Kaapverdische eilan den. 'Ronald Snijders en band' treden op in de Agnietenkapel om 17.30 uur. Deze band combineert kasekomuzipk met andere muzieksoorten als Cre oolse kawina en jazz. De bezoekers kunnen niet alleen de concerten bijwonen; ze worden ook in de gelegenheid gesteld de gebou wen waar de concerten worden ge houden van binnen te bezichtigen. Toegangskaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij de VW Gouda, telefoon 0182-511300. De kaarten kos ten ƒ10,per concert en 25,= voor een passe-partout. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk wordt zaterdagavond 26 september een superbingo-avond ge organiseerd. Naast de gewone rondes wordt een Superronde gespeeld. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel organiseert op zaterdag 26 september een ruilbeurs van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0182-616720. Waddinxveen - Bij Sjoelclub Waddinx veen werd afgelopen vrijdag gesjoeld. Hier volgen de eerste vijf van elke klasse. Klasse A: 1D. Dros, 1389; 2. A. van Gemeren, 1381; 3. J. van Kersber gen, 1381; 4. C. Faay, 1370; 5. W.Jr. Slingerland, 1341. KlasseB: l.T.vanDam, 1345;2.H. van Beek, 1318; 3. C. Kuipers, 1295; 4. T. van Leeuwen, 1295;5.P.van Leeuwen, 1286. KlasseC: 1. W.Sr. Slingerland, 1206; 2. D. Sinnema, 1188; 3. M. Kersbergen, 1180; 4. A. Faas, 1175; 5. J. van Beek, 1171. KlasseD: l.S. Faay, 1148;2.A. Warme- link, 1093; 3. C. Kersbergen, 1060; 4. M.C. Taktor, 1050; 5. G. Kersbergen, 1024. Het gemiddelde van de avond was 118,67. Het gemiddelde van de vereni ging is 117,556. Het totaal van de ver eniging is 116.131,000. Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen en omstreken van het NIVON opent het nieuwe seizoen van het 'wandelcafé' met een dialezing van een trektocht door het Himalayage- bergte. De heer Reinhard Hueber uit Leiderdorp neemt de aanwezigen mee op zijn 333 kilometer lange tocht door de provincie Kunbuh. Hij trok door de 'Rolwaling Vallei' op een res pectabele hoogte van 5755 meter. Deze tocht is een gedeelte van de bekende Sherpa route. Wie deze avond mee wil maken is welkom op dinsdag 29 september in buurtcentrum 'De Boog' aan de C. Huygenslaan/hoek Staringlaan. Aan vang om 20.00 uur. Entree leden ƒ2,50; niet-leden ƒ4, Aansluitend een wandeling op zater dag 3 oktober door de Voornse Dui nen. In Oostvoorne bij de Tenellaplas wordt gestart met de wandeling van 5 tot 15 kilometer. Verzamelen bij sta tion Waddinxveen CS om 9.00 uur, waarna per auto naar Oostvoorne. Opgave: telefoon 0182-615848 of 616078. Waddinxveen - Vanaf 21 september gaan in speeltuinvereniging De Over kant de volgende activiteiten van start: countrydansen, klaverjassen, bloemschikken, de woensdagclubs, peuterclub, koffie-ochtenden voor senioren en de donderdagavondin loop. Eind oktober is er een kinderdis co. De openingsdag is zaterdag 26 sep tember met een middag voor kinde ren tot en met 10 jaar met "Toi Toi". Voor kinderen van 10 jaar en ouder is er kegelen. Op zaterdag 10 oktober is er een feest avond met de band "Subway". In de herfstvakantie wordt er een knutselmiddag voor de kinderen ge organiseerd en in de maand novem ber gaat de fotoclub starten. Bij de vereniging wordt niet alleen aan gezelligheid gedacht. De vrijwilli gers nemen ook hun verantwoorde lijkheid voor de goede gang van zaken in de vereniging. Zo hebben vier vrij willigers een certificaat "Sociale Hy giëne" gehaald, nl. Winny van Went, Gert Boere, Willem Droog en Willem Schouten. Tevens heeft Leon van Went de cursus "Veiligheidseisen speeltuintoestellen" met goed gevolg afgesloten. Wadddinxveen 1 staat na afgelopen zondag zonder puntverlies boven aan. In en tegen Gouderak werd de derde opeenvolgende overwinning geboekt. Zo eenvoudig als in de eerste twee wedstrijden verliep het niet. De geel-zwarten kwamen in de eerste helft na ruim 20 minuten op voor sprong door een kopbal van Keith Schoonderwoerd. De bal was daar precies op maat neergelegd door Tim Bunnik. De eerste helft kon geen van de partijen zijn stempel op de wed strijd drukken; over en weer werden een paar kansen gecreëerd, maar het bleef bij dat ene doelpunt van Wad dinxveen. De tweede helft ging Gouderak furieus van start en maakte heel snel de gelijk maker. Waddinxveen werd onder druk gezet, waardoor voor het doel van Edwin Versloot een aantal hache lijke situaties ontstonden. De geel zwarten moesten het in de tweede helft van snelle uitvallen hebben en dat resulteerde na een half uur in een doelpunt van Stephan Kanters die met een slim boogballetje de Gou- derakse keeper wist te passeren. Het laatste kwartier was zenuwslopend voor iedereen met een Waddinxveens hart. De kansen op een gelijkmaker waren zeker aanwezig maar de Wad- dinxveense verdediging wist de Gou- derakse aanvallen te weerstaan. De ontlading van het team was dan ook enorm toen het eindsignaal klonk en de drie punten binnen waren. De 'Sniepbewoners' staan nu zonder puntverlies bovenaan. De overige ploegen hebben al drie of meer pun ten verloren. De hoofdmacht van Waddinxveen zal er alles aan doen om ook na de wedstrijd van zondag 27 september (thuis tegen Ammerstol om 14:00 uur) deze eerste plaats te blijven bezetten. Waddinxveen/Boskoop - Zo af en toe speelt een bedrijfswaterpoloteam te gen het eerste damesteam van Gou westaete. Afgelopen zaterdag was dat het team van automatiseringsbedrijf VX8000. Het overwegend uit heren bestaande waterpoloteam verloor met 17-9 van de Gouwestaetedames. Dames 1 van Gouwestaete speelt za terdag 26 september voor de beker. Om 17.30 uur spelen zij in zwembad 'De Tobbe' in Gouda tegen landskam pioen Keiler Keukens/Donk. Bij deze wedstrijd zullen de van GZC afkomsti ge speelsters Ellen van der Weijden- Bast, Petra Meerdink en Evelyn de Tyssonsk nog niet inzetbaar zijn. Ook Wendy de Frankrijker, die nog een schorsing van twee wedstrijden moet uitzitten, zal niet van de partij zijn. Derhalve een zware klus voor de mei den van Gouwestaete bij de opening van het nieuwe seizoen. Op zaterdag 3 oktober start de com petitie. Dan spelen de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden in Gouwebad 'De Sniep'. Om 18.00 uur opent heren 1 tegen UZSC 1 uit Utrecht. Om 19.00 uur speelt dames 1 tegen De Ham 1 uit Wormerveer. He ren 2 speelt om 20.00 uur tegen WVZ 2 uit Zoetermeer, en dames 2 speelt om 20.45 uur tegen De Ham 2. Boskoop - Op zaterdag 3 oktober ver richt kandidaat notaris mr J.H. Repko de trekking van de loterij, diedoor de Christelijke Muziekvereniging Con cordia is georganiseerd in het kader van het 95 jarig bestaan. De trekking vindt plaats om 15.00 uur in het vere nigingsgebouw aan de A.P. van Nes laan. De toegang is gratis. Na de geslaagde seizoenopening eind augustus, verzorgt Concordia op vrij dag 9 oktober in de Waddinxveense Ontmoetingskerk een jubileumcon cert. Daaraan wordt meegewerkt door het orkest en de leerlingengroep onder leiding van dirigent Ties Wa- gensveld, de drumband onder leiding van Cees Verkade en organist Ben Kramer. Op het programma staat ondermeer de "Hymne of Thanksgiving", Elton John in Concert:, "Songs from the Sta tes", en "Wonderfull Investions". De leerlingengroep is ondermeer te beluisteren in het speelse "Copacoba- na" en het thema "Rule Brittania". Ben Kramer zal zich niet alleen solis tisch laten horen maar ooksamenmet de houtgroep van het Concordia-or- kest in de Toccata uit de "Suite Goti- que" van Boelman. Op zaterdag 10 oktober is er van 15.00 tot 17.00 uur in het verenigingsge bouw tijdens een receptie alle gele genheid om de jubilerende vereniging te feliciteren. De Muziekvereniging telt momenteel ruim tachtig leden en is trots op haar historie. Zorgvuldig bijgehouden boekwerken geven een gedetailleerd beeld van een langdurig actief vereni gingsleven. De vereniging is in haar 95 jarig be staan een paar keer verhuisd. Begon nen werd in 1903 in een lokaal van de toenmalige Christelijke bewaar school in de Nieuwstraat. Vervolgens verhuisde men naar een eigen ge bouw aan Den Ham en weer later naar de huidige plaats aan de A.P. van Nes laan. In 1975, bij gelegenheid van het 75 jarig bestaan, kreeg Concordia de Zil veren Erepenning van de gemeente Boskoop en presenteerde de vereni ging zich tijdens dat jubileumconcert in nieuwe uniformen. Mede doordat het ledenaantal ge staag toenam en het instrumentarium eveneens werd uitgebreid kwam we derom ruimtegebrek om de hoek kij ken. Na een voorspoedige bouwperiode van zeven maanden verrees bijna op dezelfde plaats, maar wel dubbel zo groot, het nieuwe Concordiagebouw. Op zaterdag 9 oktober werd deze ruim 250.000.= kostende muziek- ruimte door burgemeester drs J.J. Spros officieel geopend. Een groot deel van het benodigde geld was door de leden zelf als renteloze lening inge bracht. Buiten de ruim tachtig actieve leden mag men bij Concordia rekenen op zo'n 650 donateurs. Het orkest staat sinds 1994 onder leiding van dirigent Ties Wagensveld bij wie het op een ongedwongen wijze prestatiegericht bezig zijn in combinatie met plezier in het spelen, hoog in het vaandel staat. De sinds twee jaar bestaande leerlin gengroep staat eveneens onder zijn supervisie. Hij weet zich daarbij ge steund door een zevental docenten die stuk voor stuk hun vak verstaan. Een aantal van de leerlingen is inmid dels doorgestroomd naar het grote orkest. De drumband onder leiding van tam- boermatraïtre instructeur Cees Ver kade heeft evenmin over jeugdige be langstelling te klagen en droomt er van om in de niet zo verre toekomst aan de grote concoursen te gaan deel nemen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17