Man op hefbrug Ik doe het wel, ik doe het niet, ik doe het wel, ik doe.... Gemeentedag trekt veel belangstellenden SLECHT HOREN? tOPEN DAGEN! I Accordeonvereniging in Zevenhuizen Wij helpen u bij uw keuze, want het gaat niet alleen om het huis maar ook om de juiste hypotheek. 0180 - 63 73 53. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Daar voelt iedereen zich thuis. laarten lij Zang en Kleur fostzegelbeurs Open cirkel-seizoen Modeshow bij Bac Thema-avond SGP Film bij De Schutse ;'ejaargang immer 786 B september 1998 P.S. Onze tarieven zijn wéér verlaagd. Bel voor nadere informatie: trok veel belangstellenden. Buiten de 'eigen' gemeentelijke diensten waren er ook tal van andere organisaties die in nau we samenwerking met de gemeente te maken hebben met de uitvoering van het gemeentelijk beleid. Zo kon men de stand bezoeken van de Stichting Vluchtelingenwerk waar heerlijke multiculturele hapjes klaarstonden voor de bezoekers. Kinderen konden hun eigen button maken bij de stand van de Stichting Gastouderbureau en informatie over de mogelijkheden binnen de Wet Voorzieningen Gehan dicapten kon men krijgen bij de sectie zorg in samenwerking met Welzorg en Linido. Ook zorgverzekeraar Trias gaf acte de présence. De voorgenomen nieuwbouw in het uitbreidingsgebied "Swanla" deed ve len een bezoek brengen aan het ge meentehuis. Er kon echter door Per- dijk Makelaardij nog geen uitsluitsel gegeven worden over de definitieve koopprijs. Er was zaterdag nog geen overeenstemming bereikt tussen Woonpartners en de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle. Buiten het gemeentehuis was er ge noeg te zien. Bij de 'kluskeet' van de provincie Zuid-Holland kon informa tie verkregen worden over een milieu vriendelijke manier van klussen in en om de woning. Door de buitendienst van de afdeling Grondgebiedzaken werd een presen- Veel bezoekers informeerden bij de stand van Makelaardij Perdijk naar de nieuwbouw woningen in plan Swanla. Zie advertentie elders in deze krant. tatie gehouden van het beschikbare materieel. Inwoners van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle konden gratis compost afhalen. Van deze mogelijkheid werd grif gebruik ge maakt. Zevenhuizen - De gemengde zangvereniging Zanglust bestaat 10 oktober dertig jaar. Zij viert dit jubileum met een concert in dorpshuis Swanla en heelt als gast de accordeonvereniging "Accordeonata uit Lekkerkerk uitgenodigd. Een heel gevarieerd programma zal ten gehore gebracht worden en na afloop is er een gezellig samenzijn met "Trio Rooks". Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij mevrouw Van Veen, Wethouder Kreftlaan 6, telefoon 0180-632219. Waddinxveen - Op zaterdagochtend is een 29-jarige man uit Iran op de hefbrug van Waddinxveen geklom men. 's Middags is hij door medewer kers van de politie uit de brug gepraat en is hij ongedeerd naar beneden ge komen. Rond 7.00 uur klom de man, die woon achtig is in het asielzoekerscentrum te Waddinxveen, op de hefbrug, waar na de politie werd gewaarschuwd door een getuige. De politie heeft con tact gezocht met de man, en werd daarbij geholpen door twee Waddinx- veense jongens die in de Arabische taal met de man konden communice ren. De man maakte duidelijk een ad vocaat te willen spreken, die ook is gekomen. Ook vrijwilligers van het AZC, waaronder een tolk en een me disch begeleider, kwamen naar de hefbrug. Omdat de man van de brug dreigde te springen, is de brug afgezet voor zo wel de scheepvaart als het wegver keer. Dit stuitte op onbegrip bij de aanwezige burgerij, die hierdoor een andere route moest kiezen. In ver band met de veiligheid van zowel de Iraniër als de burgers was dit echter noodzakelijk. De leden van de brand weer hebben veel assistentie ver leend bij het afzetten van de omge ving en andere werkzaamheden. Het praten met de man heeft er uiteinde- lijktoe geleid dat hij rond 13.45 uur op eigen gelegenheid uit de hefbrug ge komen is. De man is vervolgens over gebracht naar het AZC. Het is niet exact bekend geworden wat de man met zijn actie wilde bereiken. De man was duidelijk geestelijk in de war, en gaf aan problemen te hebben met het langdurige verblijf in het AZC. Naar aanleiding van twee incidenten vorig jaar bij de hefbrug in Boskoop en Waddinxveen zijn beveiligingen aangebracht aan de provinciale brug gen. Deze zijn echter niet voldoende geweest om de Iraniër tegen te hou den. Door de gemeente en de politie zal bij de provincie worden aange drongen op nog betere beveiliging van de bruggen. ïaddinxveen - Op vrijdag 25 sep tember wordt in De Paddestoel een singo georganiseerd vanaf 20.00 nr. De zaal is om 19.30 uur open. ledereen vanaf 12 jaar is welkom. De intree is gratis. Zevenhuizen - Vrijdag 25 september «er een kaartavond bij vogelvereni- iigZang eir Kleur aan de Zuidplas- weg. Men kan op deze avond zowel klaverjassen als jokeren. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. iCapelle aan den IJssel - In De Tref- jterp aan het Marsdiep 1 wordt het komende weekeinde door de Filate- liSterivet eniging IJssel- en Lekstreek jde veertigste Postzegelbeurs ge- bouden. Op zaterdag is de beurs van TO tot 17.00 uur open en op zondag ivanlO.OO tot 17.00 uur. De toegang is sratis. por meer informatie: 0180-317897. Waddinxveen - Woensdagavond 30 september staan de deuren van "de Schaapskooi" (achter de Brugkerk aan de Nesse 1) open voor belang stellenden. Kees Rentier vertelt van uit zijn werkzaamheden als mede werker van de stichting "Voor getui genis en dienstverlening onder de moslims" over het thema: "De weemdeling binnen onze poorten". Sereen kan vanaf 20.00 uur bin nenlopen. Voor inlichtingen: flona feijten, 0182-619404. Zevenhuizen - Bi j de winkels van Bac 'n Zevenhuizen en Moerkapelle is een breed scala aan mode en schoe nen te vinden. Een grote verschei denheid aan materialen, kleuren, modellen en leuke details in de mode voor dames, heren en kinde ren. Tijdens de modeshow in de winkel 'n Zevenhuizen op maandag 28 sep tember kan een ieder de nieuwe col lectie bewonderen. Aanvang 20.00 uur. Tenthuizen - De SGP-Rijnwoude or ganiseert op dinsdag 29 september thema-avond over "24 uurs eco nomie en haar gevolgen/ christen in een 24-uurs economie", preker is drs M. Catsburg van de eformatorisch Maatschappelijke nie. Aansluiten zal een forumbe- jspreking plaatsvinden met mede werking van drs M. Catsburg (RMU), -C.G. van de Staaij (2e Kamerlid en mr C.J. van Velzen (gemeen teraadslid Rijnwoude SGP/RPF). De '"d wordt gehouden in het vere- '''S'ngsgebouw van de Gereformeer- e gemeente Benthuizen, Dorps- taat 63. Aanvang 20.00 uur. Een Izersv. oude-Dorp - Op 26 septem- draait bij koffiebar De Schutse fctilm "The Prodigal". De zaal gaat E 20.00 uur open, de film start om geveer 21.00 uur. De Schutse is te Tinden aan het Raadhuisplein. Door Karin van Laneeraad Zevenhuizen - Tijdens de landelijke gemeentedag op zaterdag 19 sep tember werd het gemeentehuis in Zevenhuizen opengesteld voor het publiek. Bij de vele stands was infor matie te krijgen over uiteenlopende onderwerpen. De verschillende ge meentelijke secties waren aanwezig met foldermateriaal en medewer kers beantwoordden vragen van de burgers. Het landelijke thema, de Europese eenwording, kwam eigen lijk alleen bij de sectie Financiën aan de orde. Hier kon men informatie krijgen over de invoering van de Euro. De presentatie van de groenvi- sie trok ook veel kijkers bij de sectie Civiel-, cultuurtechniek en Reini ging. De maquette met de planmati ge invulling van het Nesselande-ge- bied maakte bij de omstanders dis cussie los.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1