LITI E De Jonge Jury gaat van start Brand in kas Snelheidsbeperking op Wollefoppenweg a BERICHTEN Annet Kossen in bibliotheek deHaij vanderWende Mensje van Keulen in bibliotheek Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle iet t Gerrit van Vliet G. van Vliet Hart van Holland/23 september 1998 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargeiegenheid o.a: Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Alef eerbied en respect ZUIDPIASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw Geloofd zij God met diepst ontzag; Hij overlaadt ons, dag aan dag. Met Zijne gunstbewijzen. Die God is onze zaligheid; Wie zou die hoogste Majesteit Dan niet met eerbeid prijzen? Die God is ons een God van heil; Hij schenkt, uit goedheid zonder peil. Ons 't eeuwig, zalig leven; Hij kan, en wil, en zal in nood. Zelfs bij het naad'ren van den dood, Volkomen uitkomst geven. Psalm 68, vers 10. Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij in zijn zorgzame leven voor ons betekend heeft, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Bleiswijk, 7 februari 1909 f Moerkapelle. 20 september 1998 W. van Vliet-de Knegt Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Julianastraat 39 2751 GB Moerkapelle Een korte overdenking zal gehouden worden op donderdag 24 september omstreeks 12.00 uur in de aula van begraafplaats "Westhage" aan de Akkerweg 84 te Moerkapelle, waarna wij hem zullen begeleiden naar zijn laatste rustplaats. Voorafgaand aan de overdenking is er vanaf 11.00 uur gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren in de aula van voornoemde begraafplaats. Een laatste groet aan onze dierbare vader, schoonvader, lieve opa en fijne overgroot-opa 07-02-1909 20-09-1998 Familie Holstege: Nel en Bert Gert Jan en Maija Ronald en Monique Esther, Christel en Debby Rust zacht. bedrijf: In de Moerdijkstraat erd in de nacht van dinsdag 16 op oensdag 17 september ingebroken liilfen bedri)f- Men kwam vermoede- )K met een valse sleutel binnen via P deur, want er werd geen braak te gevonden. Een geldbedrag erd weggenomen. Pir>g in woning: Tussen 17 en 20 Pla t ber deeft een insluiping u: ,a's8evonden in een woning aan de dat rf ^et verrnoe(den bestaat ue daders zijn binnengekomen on°uieen n'et afgesloten garagedeur vbJu sePtember. Er wordt een hoe- e'd sieraden vermist. Poging diefstal pakken koffie: Op 15 september rond 15.45 uur heeft een man geprobeerd uit een winkel aan de Zuidplaslaan ongeveer tien pakken koffie te stelen. De blanke man van ongeveer 1,85 meter lang stopten de pakken in een tas en wilde de winkel verlaten. In zijn vluchtpoging liet hij echter de tas vallen en is zonder koffie vertrokken. De man had blond haar en droeg een zwart trainingsjack met twee gele strepen. Greep uit kassa: Op 18 september om 15.00 uur is geld gestolen uit een win kel aan de Kerkweg-Oost in Waddinx veen. Er waren twee onbekende klan ten in de winkel op het moment dat de Boskoop - Op zaterdag 10 oktober komt illustratrice/schrijfster Annet Kossen in bibliotheek Boskoop. Annet Kossen heeft diver se boeken, tijdschriften en andere materialen geïllustreerd. Haar eerste, in aquarel uitgevoerde, prentenboek Alfred Jodocus Kwak', met teksten van Herman van Veen, verscheen in 1979. Ook heeft zij de boeken over Egel en Muis geschreven en getekend. De voorstellingen op zaterdag 10 oktober zijn bedoeld voor kinde ren tussen 4 en 8 jaar, met een maximum van 25 kinderen per groep. De eerste voorstelling begint om 13.00 uur, voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Om 14.00 uur begint de tweede voorstelling, voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Elke voorstelling duurt ongeveer 45 minuten. Annet Kossen leest sprookjes voor, maar niet uit een boek. Ze werkt met kinderprenten en met door haarzelf geteken de en berijmde sprookjes, op groot formaat. De kinderen worden aangemoedigd om de vaak malle rijmwoorden raden, waardoor er heel wat te lachen valt. Kaartjes a ƒ2,50 zijn te koop aan de balie in bibliotheek Boskoop. Voor meer informatie: telefoon 0172- 213170. Waddinxveen - De Nederlandse schrijfster Mensje van Keulen maakt op dinsdag 3 november haar opwachting in de biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwe- ringlaan 1. Het initiatief tot de uitnodiging is genomen door de afdelingen Waddinxr veen en Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Vorig jaar was, eveneens in de bibliotheek, Koos van Zomeren te gast, en dat werd een drukbe zochte en zeer geanimeerde avond. Half oktober zijn er voor de schrijversavond van Mensje van Keulen kaarten verkrijg baar in de voorverkoop a 5,= bij de bibli otheek en de bestuursleden van de Platte landsvrouwen. Boskoop-Alle jongeren van 12tot 16 jaar kunnen in de bibliotheek deel nemen aan "De Jong Jury". Enkele maanden lang kunnen zij boeken le zen en daar hun menig over geven; vöör 31 januari 1999 kunnen zij een stembiljet met de titels van hun fa voriete boeken in sturen. De boeken en de formulieren zijn te vinden in bibliotheek Boskoop. Vaak denken volwassenen dat zij wel weten welke boeken jongeren mooi, goed of spannend vinden. De vraag is natuurlijk of dat klopt. "De Jonge Jury is opgezet om jongeren de kans te geven zelf hun stem te laten horen. De vijf titels die de meeste stemmen krij gen worden in februari 1999 als no minaties bekend gemaakt. Het boek dat de meeste stemmen krijgt, wordt winnaar van de "Prijs van de Jonge Jury." Niet alle boeken tellen mee. Het gaat dit keer om boeken die verschenen in 1996 en 1997. Jonge ren die mee willen doen kunnen voor informatie terecht in de bieb. Moerkapelle - Op 21 september heeft in een kas aan de Bredeweg een uitslaande brand gewoed. In de kas werd gewerkt met een slijptol, waar vonken van af kwamen. Deze vonken kwamen op in de kas opgeslagen stro, wat de brand tot gevolg had. De politie heeft de Bredeweg enige tijd afgesloten om het werk voor de brandweer te vergemakkelijken. De brand ontstond rond 15.00 uur en rond 20.00 uur was de brandweer klaar met blussen. raadsvergadering van dinsdag 15 sep tember is besloten dat op het Zeven- huizense deel van de Wollefoppen- Door Karin van Langeraad Tijdens de gemeente- Zevenhuizen weg een snelheidslimiet van 60 kilo meter per uur van kracht wordt. In navolging van de gemeente Rotter dam, die op het Rotterdamse deel van de Wollefoppenweg inmiddels tot eenzelfde regelgeving is gekomen, zullen op korte termijn de juiste ver keersborden geplaatst worden. 76-jarige eigenaresse de winkelruimte verliet naar het magazijn. Op dat mo ment is een greep uit de kassa gedaan. De buit bedroeg enkele honderden guldens. De politie heeft het signale ment van de mogelijke daders en stelt een nader onderzoek in. Rijden onder invloed: Op 20 septem ber rond 23.45 uur zagen twee politie mensen een auto rijden met een defect achterlicht. Op de Reijerskoop is de auto langs de kant gezet om de be stuurder hierop te wijzen. Bij het aan spreken van de man werd echter een alcohollucht waargenomen, waarop de man een blaastest werd afgeno men. De blaastest gaf aan dat de man onder invloed van alcohol was. Ver volgens heeft de politie aangeboden de auto terug te rijden naar de woning van de man, maar daar aangekomen ontstonden problemen. De 46-jarige, uit Boskoop afkomstige, bestuurder wilde niet mee naar het politiebureau, en zijn 24-jarige dochter wilde haar vader helpen om onder de aanhou ding uit te komen. Dit liep uit op een worsteling. Uiteindelijk zijn vader en dochter aangehouden. De man bleek een alcoholpromillage van 0,9 te heb ben. Vader en dochter zijn in de loop van de nacht weer in vrijheid gesteld. Zakkenrollerij: Op 18 september zijn op de braderie zakkenrollers actief geweest. Twee mensen hebben mel ding gemaakt van vermissing van hun portemonnee terwijl ze op de brade rie liepen. Beide personen hebben van het zakkenrollen niets gemerkt of gezien. Poging greep uit kassa Op 21 september in de middag zijn in een winkel in de Burgemeester Colijn- straat twee mannen in de leeftijd tus sen de 30 en 35 jaar geweest. Toen de eigenaar van de winkel even uit de winkel was, is vermoedelijk door deze mannen geprobeerd de kassa mee te nemen. De kassa was echter bevei ligd, en kon daardobr niet worden meegenomen. De politie heeft het sig nalement van de twee mannen en stelt een onderzoek in. totUm Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kru.isweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail 113777.1540@compuserve.com Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3