De nieuwe mode bij Bac Vijftig jaar scholenactie kinderpostzegels B&dminton-competitie begonnen Wisselend succes voor voetbaljeugd v.v. Waddinxveen Annet Kossen in bibliotheek Inleveren pakketten voor Polen Organen afstaan na je dood, een vanzelf sprekende zaak? Open huis in Dierentehuis Midden-Holland Kleutergym bij TOOS Theaterliefhebbers met spelervaring Hart van Holland/30 september 1998 Kinderfeesten Vijftig jaar pagina 19 Zevenhuizen - De modeshow van Bac, die maandagavond 28 september in de winkel in Zevenhuizen gehouden werd, was als vanouds een geweldig succes. In een uur Ujd zagen de aanwezigen ruim honderd verschillende sets dames-, heren en kindermode en schoenen. De zes dames, drie heren en zes kinderen zagen er modisch, klassiek, jong, hip, kortom, steeds nieuw uit! Bij de dames veel nieuws, onder andere lange blazers, mooie jacks, lange en korte rokken, pantalons. Belangrij ke kleuren zijn bruin, camel, antraciet en warme herfst kleuren. Merken zijn Just Junes, La Pagayo. Tour Mystique en natuurlijk de eigen huismerken Simple Life, Dazzle en Nico ferrat. De collectie damesschoenen en -laarsjes is uitstekend combi neerbaar. Merken zijn Gabor, Nalini, Milva, Everybody en de comlortmerken Ara, Jenny en Verhulst. De heren komen bij Bac ook goed aan hun trekken. Mooie pullovers, sweaters, blazers, jacks en panta lons tegen zeer betaalbare prijzen. En natuurlijk bijpassende schoenen, robuust of klassiek, keuze te over. Voor de kinderen: een draagbare, betaalbare col lectie. Veel fleece sweaters, schipperstruien, stoere overgooiers, warme jacks etcetera. De merken zijn Salty Dog, Bird Dog, La Pagayo, Spetter, Locker. Ook werd er een fantastische collectie kinderschoenen geshowd van de merken Petit Shoes, Compagnucci, Burley, Elesse en nog veel meer. Mede door de inzet van het personeel was de avond een groot succes. De show heeft bewezen dat men niet ver hoeft te gaan voor mode en schoenen. In de directe woonomgeving is een fraaie collectie mode en schoenen te vinden. Regio - Op woensdag 30 september pan ongeveer 250.000 basisschool leerlingen van 6500 scholen op pad j® ouders, opa's en oma's en natuur- buurtbewoners een velletje Kinderpostzegels en kaarten te verko pen. Die staan dit jaar in het teken van net thema 'Feest'. Het is de vijftigste keer dat PTT Post in samenwerking ®et de Stichting Kinderpostzegels •Nederland (SKN) deze unieke postze- gelactie verzorgt. Ontwerper Max Velthuijs heeft drie kinderfeesten als uitgangspunt geno men: Sinterklaas, waarbij een olifant zittend op een witte schimmel de rol jan goedheiligman speelt. Een ander ®ema is de komische optocht van een kikker, een haas, een eend en een [Wen. De verjaardag is natuurlijk "et kinderfeest bij uitstek, op de post fel geïllustreerd door een varkentje at de taart nog aan het bakken is atwijl de haas al aan een punt zit te Rabbelen. De dieren die in de Kinder postzegels voorkomen heeft Max Vel- nuijs ontleend aan zijn kinderboeken r wkker is verliefd' en 'Kikker en de Horizon'. Ken velletje Kinderpostzegels bestaat >tzes postzegels, van elk feest twee «emplaren. Het velletje kost 7,20, o trankeerwaarde van elke postzegel cer>L Met de bijslag van 40 cent r.p°sfzegel financiert SKN projec tie k\ nen~ en buitenland waarbij tjelangen van kinderen centraal staan. De bestelde postzegels worden vanaf 11 november door de kinderen afgeleverd. Net als de afgelopen jaren vindt de betaling plaats via machti ging of acceptgiro, de kinderen hoe ven dan niet met geld over straat. Kinderpostzegels bestaan al sinds 1924. Toen besloot de Nederlandse regering dat voor de 'minder bedeel de' kinderen postzegels moesten wor den uitgegeven. Het initiatief om met een bijslag op de postzegels en later ook de prentbriefkaarten geld in te zamelen werd een groot succes. Na een onderbreking tijdens de Tweede Wereldoorlog in 1945 werd de draad weer opgepakt. In eerste instantie was de hulp alleen voor kinderen in Nederland. Nu ondersteunt SKN jaar lijks circa ruim 1000 kinderprojecten in binnen- en buitenland. In dit jubi leumjaar ontvangt onder meer de Ver eniging van Mytylscholen 36 multi media computers met een extra groot beeldscherm en speciale hardware aanpassingen. Vijfentwintig scholen voor langdurig zieke kinderen krijgen geld voor de aanleg van buitenspeel ruimtes. tekentafel met zwenkarm en linealen A1 ƒ350,-0172-217051 Gevr.: in boskoop: zwangerschapskleding maat 42 216949 ii(,. I]xveen - De badmintonclub In- us begint alweer te wennen aan Oni/aste r'tme van de competitie. ni Worclt er veel getraind om het ten ?U te vert>eteren, en de trainin- t *<*Pen hier en daar hun vruch- debet afgelopen weekend werd afgewerkt;6 W6ek Van de cornPetitie living c^te team speelde thuis tegen enhau§ 1 uit bergen op Zoom Se .at>den onder anderen Jorg Goris- .'[oormalig eredivisie-speler) in Joeri vam'.in de heren-enkel mocht Hemp ra''estein het tegen hem op- eeiicn ri wist er met Soed spel Pen H|taculaire driesetter uit te sle- haien n echter niet binnen kon voorrij7 e'ndu'tslag was 5-3 in het Hillert Van lnvictus nadat Tjeerd ning J-en Linda Wiegel de overwin- sPanrJSjen binnen te halen na een PHnnende driesetter. lu?i"west zondag uit tegen Voor- geijk vJank Keizer en Hugo van Ber in dg p en in drie sets hun single. 'Wene^T dames single wist Ilona e'd eenvoudig het eerste punt binnen te halen. De tweede da messingle werd gespeeld door Lies- beth van Bergeijk die op matchpoint op moest geven wegens een blessure. Hierna konden er twee andere par tijen ook niet meer gespeeld worden. Ook de resterende partijen werden verloren en de einduitslag hier was 1- 7 in het nadeel van lnvictus. lnvictus 4 speelde tegen Nieuwerkerk aan den Ijssel 1Als eerste heer had Marius van Prooijen een 'slow start;, hij verloor de eerste set 4-15. Maar Marius herstelde zich goed en pakte vervolgens de tweede en derde set (15-8, 15-6). Ook Jean LaMaison won in drie sets (15-8, 13-15, 15-7). Daarna werden alleen de damessingles en een mix verloren. Jean en Patricia wis ten wel de winst te behalen in hun mix- dubbel. De einduitslag was 5-3, een goede overwinning. Team 9 kwam uit tegen Conquesto 11 uit Zoetermeer. De einduitslag hier was 5-3 in het voordeel van lnvictus. lnvictus 10 verloor tegen GBC uit Gouda met 2-6. lnvictus 11 speelde thuis tegen Was senaar 6; een 1-7 nederlaag. Waddinxveen - Gymnastiekvereni ging TOOS heeft voor kinderen van 4 tot 6 jaar een nieuwe les: kleutergym. De opzet van het bewegingsonderwijs van de kleuter is, dat op een speelse manier moet worden voldaan aan de bewegingsdrang van de kleuter om een goede ontwikkeling te waarbor gen. De lessen zijn op maandag in De Dui kelaar van 16.00-17.00 uur onder lei ding van Trix Grit en op donderdag aan de Joh. Postlaanzaal van 16.00- 17.00 uur onder leiding van Ellen Ker- ver. Meer informatie: 0182-613839. Regio - Op dinsdagmorgen 6 oktober is er een koffieochtend in de Neder lands Hervormde kerk aan de Kerk straat 1 in Bergschenhoek. Annemie- ke de Haan spreekt over het thema "Overleven". Vanaf 9.00 uur is er kof fie, het programma start om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: Mevrouw Wolff, tele foon 079-5933133. Regio - Dinsdag 6 oktober van 20.30 tot 22.30 uur wordt in het mini-theater van Kunstcentrum de Werkschuit aan de Bloemendaalseweg 48 in Gouda, een informatie- en auditieavond ge houden. Theaterliefhebbers met spelervaring worden van harte uitge nodigd hieraan vrijblijvend en koste loos mee te doen. Na informatie over het theaterproject 1999 volgt een spelles, waarin war- ming-up, speltraining en specifieke opdrachten verwerkt zijn. Na afloop bekijken organisatie en deelnemers met elkaar wie er mee willen/kunnen doen. Voor meer informatie: 0182-510717. Waddinxveen - Hoewel de wil om te winnen aanwezig was, is het een aan tal jeugdteams van voetbalvereniging Waddinxveen deze zaterdag niet ge lukt de fel begeerde 3 punten binnen te halen. De F4 speelde een leuke wedstrijd thuis tegen Gouda F3. Het samenspel in deze tweede wedstrijd was al veel beter dan in de vorige wedstrijd. F4 had nu ook een echte keeper: Henri Duine, die veel ballen wist te stoppen. Na een mooie rush scoorde Brady van Nelfen het eerste doelpunt voor dit nieuwe team. De tegenstander was toch iets beter, maar ondanks de ne derlaag van 1-7 was iedereen tevre den. De F3 en F2 moesten thuis tegen een Fl-team.F3troktegenPerkouwFl aan het kortste eind: 2-4. F2 was niet echt slechter maar wel twee koppen klei ner dan de spelers van Lekkerkerk F1 1-5. Ook de F1 speelde thuis en wel tegen Gouda Fl. Het publiek zag Waddinx veen al in de zesde minuut door een goal van Bart Bruijn op voorsprong komen. Nadat Wesley Tol in de tiende minuut de 2-0 liet aantekenen ging Gouda met dubbele kracht in de aan val en wist ook te scoren; de eind stand werd uiteindelijk 4-1. De E3 moesten in Stolwijk E3 hun meerdere erkennen en verloor met 6- l.De E2 en El wisten hun tegenstan ders met grote cijfers te verslaan. VEP E5 was in Waddinxveen niet opgewas sen tegen Waddinxveen E2 en werd met een 10-0 nederlaag naar huis ge stuurd. De El speelde uit tegen Gouda E2. Ondanks het feit dat de ploeg niet goed in de wedstrijd kwam en in de tweede helft vooral tegen zichzelf voetbalde wonnen ze toch met 1-11. Dl begon optimistisch aan de wed strijd tegen Haastrecht Dl. Vrij snel werd het 1-0 voor Waddinxveen. Het leek alsof deze voorsprong er voor zorgde dat de Dl niet meer vooruit kwam. In de tweede helft kwam Haast recht door een ongelukkige actie in de Waddinxveense verdediging op 1-1. Dit was voor de thuisploeg te veel en dat was voor Haastrecht het moment om nog twee maal te scoren. De uit slag 1-3 was een grote tegenvaller voor Waddinxveen Dl. D2 ging op bezoek bij Zevenhoven dat helaas een maatje te groot bleek. De meisjesjunioren moesten thuis aantreden tegen koploper Jodan Boys MJ. Na een spannende eerste helft was de ruststand 1-1. De tweede helft bleek Waddinxveen toch de betere ploeg. Het werd 3-1. Daar Waddinxveen Cl met 9 punten uit 3 wedstrijden bovenaan stond waren de verwachtingen hoog ge spannen. Nadat het publiek een aan tal keren de adem had ingehouden omdat de bal maar niet in het doel van de tegenstander wilde, wist Joep van Straalen de ban te breken en bracht Waddinxveen op een 1-0 voorsprong. De rest van de wedstrijd was ook voor Waddinxveen en met 6-1 werden ook nu weer 3 punten binnengehaald. Esto Al en Waddinxveen Al waren zaterdag aan elkaar gewaagd. Hoewel Waddinxveen meerdere kansen wist te creëren wisten ze er slechts 2 te benutten. Esto was niet sterker maar net iets gelukkiger en wist 3 maal te scoren. Boskoop - Op zaterdag 10 oktober komt illustratrice/schrijfster Annet Kossen in de bibliotheek. Annet Kos sen heeft diverse boeken, tijdschrif ten en andere materialen geïllus treerd. Haar eerste, in aquarel uitge voerde, prentenboek 'Alfred Jodocus Kwak', met teksten van Herman van Veen, verscheen in 1979. De voorstel lingen op zaterdag 10 oktober zijn bedoeld voor kinderen tussen 4 en 8 jaar, met een maximum van 25 kinde ren per groep. De eerste voorstelling begint om 13.00 uur, voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Om 14.00 uur begint de tweede voorstelling, voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Annet Kossen leest sprookjes voor, maar niet uit een boek. Ze werkt met kinderprenten en met door haarzelf getekende en be rijmde sprookjes, op groot formaat. Kaartjes a ƒ2,50 zijn te koop aan de balie. Voor meer informatie: telefoon 0172-213170. Regio - Donderdag 8 oktober is er gelegenheid tot het inleveren van pak ketten voor familie, vrienden, kennis sen en arme mensen' in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE Inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer. Van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pak ketten mogen ook brieven, tijdschrif ten en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te to nen. Regio - Lang niet alle Nederlanders boven de 18 hebben het formulier over orgaan- en weefseldonatie terug gezonden aan het Ministerie van Volksgezondheid. Er bestaan kenne lijk veel vragen en onduidelijkheden. Afstand doen van weefsels en orga nen voor transplantatie na je dood kan worden gezien als een uiting van solidariteit met je medemens, over de grens van de dood heen. Maar wat gebeurt er met de overledene om de gewenste organen in conditie te hou den? Nabestaanden zien een heleboel drukte om het bed: de dode wordt beademd, op temperatuur gehouden en krijgt bloedtransfusies. Wat begrij pen familie en vrienden daarvan? Kunnen de achterblijvers deze situa tie emotioneel wel aan? Worden zij begeleid? Woensdag 14 oktober spreekt Gerda Bernink van de Stichting Donorvoor lichting over 'Organen afstaan na je dood, een vanzelfsprekende zaak?'. Daarbij zal zij de voorlichtingsfilm Het Rode Testament vertonen, die onder meer gaat over de problema tiek van de nabestaanden. De avond wordt georganiseerd door het Huma nistisch Verbond Midden-Holland in gebouw De Unie, Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Van belangstellenden wordt een bij drage van ƒ5,gevraagd. Voor aanvul lende informatie: Bert van der Zouw telefoon 0348-401753. Regio - De Dierenbescherming roept het Nederlandse publiek massaal op om werelddierendag dit jaar eens in het asiel te komen vieren. Op 3 en 4 oktober openen in Nederland zo'n 100 asielen hun deuren voor het publiek. Ook Dierentehuis Midden-Holland aan de Groenhovenweg 501 in Gouda biedt geïnteresseerden op 3 en 4 okto ber een kijkje achter de schermen van een dieren-opvangcentrum. Het Die rentehuis is beide dagen geopend van 11.00 tot 16.00 uur. De landelijke Open Asiel Dagen zijn een initiatief van de Dierenbescherming, waar 110 asielen bij aangesloten zijn. Ieder jaar vangt het Dierentehuis Mid den-Holland ruim 750 katten en hon den liefdevol op. Tot op heden wist het Dierentehuis in 90% van de geval len een nieuw tehuis te vinden. Uit recent onderzoek van de Dierenbe scherming blijkt dat de meeste men sen niet weten dat dierenasielen zo professioneel werken en zoveel die ren weten te herplaatsen. Het is tijdens de open dag mogelijk om allerlei vragen te stellen aan zowel beheerder als vaste medewerkers en vrijwilligers. Bezoekers kunnen vra gen stellen over vrijwilligerswerk in het asiel, of over de aanwezige katten en honden. Wie tijdens de open dagen een dier reserveert, kan rekenen op een speciaal verrassingspakket. Op het terrein van het asiel is tijdens de open dagen voor jong en oud van alles te doen. Er zal een informaties tand van de Dierenbescherming aan wezig zijn met onder andere informa tie over de 'Kids for Animals', exoten en het werk van de Dierenbescher ming. Op deze stand zijn kleurplaten aanwezig, en kunnen kinderen zich laten schminken. Daarnaast zal een demonstratie pottenbakken gegeven worden, waarbij men tevens in de ge legenheid wordt gesteld zelf een voor werp te maken. De Dierenambulance Gouda e.o. is aanwezig, en het is mo gelijk de video 'Een dagje in het asiel' te bekijken. Voor verdere informatie: 0182-530164.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19