Afscheid van Fijtje van den Bosch ICT voorhoede-project Coenecoop College Excelsior wordt Concertvereniging SWAIM LA SLECHTHOREN? OPEN DAGEN! Senioren-Scrabbel Kaartavond Gouwe Rijders Koffieochtend ier Lezing Nationaal Reumafonds Rostzegelruilbeurs zie pagina 8 21e jaarga nummer 787 30 september 19 Nieuwbouwproject Waddinxveen - De Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, afdeling senioren, start op dinsdag 6 oktober met de activiteit 'scrabbelen'. Lief- hebbers van dit gezelschapsspel kunnen voortaan eens in de twee weken om 14.00 uur terecht in de leeszaal van het Anne Frank-cen- irum. De kosten zijn per per soon. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opne- met de S.W.W. telefoon 0182- 615555 of 631932. Waddinxveén - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 1 oktober een kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni- I, iedereen is welkom. De kaart avonden worden gehouden in "De Unie" aan de Kerkweg-Oost 226. Zevenhuizen - Op donderdag 8 okto ber is er een koffieochtend in het Hervormd Centrum aan de Dorps straat 156. Spreker is drs. G.J. Pruim van het V.B.O.K. Het thema is: "VB0K, een keuze voor het leven". Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar; bet programma is van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 0180-312969, 0180-634 4 85 of 079-5931203. Moerkapeile - Zaterdag 3 oktober tol er papier gebracht worden in de containers die staan naast de kerk van de gereformeerde gemeente. De containerdienst is van 8.00 tot 12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er Seen papier meer gebracht worden. Vrijdagmiddag 2 oktober kan papier gebracht worden na telefonische f spraak, telefoon 5931629 of '932402. De opbrengst in septem ber bedroeg 22.240 kilogram. "egio - Donderdag 8 oktober heeft ce vereniging van reumapatiënten Gouda en omstreken mevrouw San- Sinot, medewerkster van het ®onaal Reumafonds uitgenodigd 'oor het houden van een lezing. 'i zal uitleggen wat het Reumafonds ®et de opbrengst van de collecte oet en was het Fonds voor reuma- Patiënten kan betekenen. Na de pau- ïf 's een korte video te zien. e avond wordt gehouden in het '-erpleeghuis Bloemendaal, Livings- |0"e'aan 54 in Gouda en begint om uur. De avond is voor leden Van de vereniging maar ook belang- '®den zijn van harte welkom, t toegang is gratis. Vo°r informatie: 0172-210484. gegraven - Op zaterdag 3 oktober leh i -nBodeSraven de traditione- alfjaarlijkse postzegelbeurs ge- n°uden. grote zaal van het Parochie- ls aan de Doortocht 11 zitten vele Jfme,aars tussen stapels stock- ggj..,en met elkaar te kijken, te ver- 'I an en te proberen tot een goe- to komen. gev 6 "rote zaal van het gebouw banrJ1 eveneens een aantal semi- e'aren acte de presénce. Door Karin van Langeraad Zevenhuizen - Na ruim 28 jaar zwem onderwijs heeft Fijtje van den Bosch vrijdag 26 september afscheid geno men van De Koornmolen. Zij gaat genieten van een welverdiende rust. In "De Roerdomp" waren vele geno digden in de gelegenheid om af scheid te nemen van Fijtje en samen herinneringen op te halen. Vele bloemen en cadeaus werden haar aangereikt, als blijk van waardering voor haar inzet. Op 16 juni 1970 trad Fijtje van den Bosch in tijdelijke dienst van het Recreatieschap "Oude Maas" het huidige IJsselmonde. Zij kreeg hier de functie Chef-Badmees ter. Op 1 juni 1971 kreeg zij een aan stelling bij de Provinciale Waterstaat als Chef Zweminstructeur. Vervol gens werd zij op 9 oktober 1972 gede tacheerd bij de Zwembaden Bleiswijk en Zevenhuizen, waarna zij in 1975 werd aangesteld als chef Zwembad in "De Koornmolen" te Zevenhuizen. Nadat zij zich ruim 28 jaar professio neel heeft ingezet voor het zwemon- derricht heeft Fijtje besloten te willen stoppen. Ondanks de talrijke veran deringen, welke zich in het zwemon- derricht in de loop der jaren voorde den, heeft zij op strenge, doch recht vaardige wijze velen begeleid naar het beoogde doel: het zwemdiploma. Boskoop - Harmonie Excelsior gaat stoppen met marcheren. Tijdens een buitengewone ledenvergadering hebben de leden hiertoe besloten. Hiermee komt er een einde aan een inmiddels bijna 100-jaar oude activi teit van de vereniging. Het traditionele marcheren is al enige jaren geen hoofdactivi teit meer van Excelsior. Vijftien jaar geleden werd er nog volop mede werking verleend aan bijvoorbeeld taptoes, corso's, optochten en con coursen, maar deze activiteiten ver dwijnen langzaam uit de samenleving. Het gebrek aan marsoptredens heeft ertoe geleid dat de majorettes enige tijd geleden de vereniging hebben verlaten. Bovendien is tijdens het marcheren op straat de veiligheid van de corpsleden sterk in het gedrang. Na het vertrek van de majorettes heeft het bestuur van de vereniging een plan opgesteld dat Excelsior de 21-ste eeuw in moet loodsen. Uit gangspunt daarbij was dat er een or kest wordt gevormd dat zich gaat spe cialiseren in het geven van concerten. Daarvoor gaat Excelsior zich profile ren als een harmonieorkest van een goede kwaliteit. De huidige, zeer suc cesvolle jeugdopleiding, waarbij ge bruik wordt gemaakt van de kwalitei ten van hooggekwalificeerde leraren, dient als kweekvijver voor het orkest. Op dit moment heeft de harmonie meer dan 40 jonge muzikanten in op leiding. Excelsior zal haar medewerking blij ven verlenen aan traditionele evene menten als Koninginnedag, 4 en 5 mei viering, de avond-vierdaagse, de bra derie en de intocht van Sint Nicolaas. De vorm waarin die medewerking wordt verleend zal echter worden aangepast aan de mogelijkheden van het orkest. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - De dagelijkse leiding en het docententeam van het Coene coop College is zich er goed van bewust dat in de volgende eeuw de leerlingen van nu hun geld moeten verdienen in de zogenaamde 'kennis economie', waarin het snel kunnen verwerven van steeds veranderende informatie een vaardigheid is die steeds belangrijker wordt. In het onder wijs is inspelen op die trend al een poosje aan de gang, waarbij gedacht kan worden aan het studiehuis. Eén van deze nieuwe vaardigheden bestaat uit 'het gebruik van de nieuwe technologie' en hiervoor zijn nog maar weinig scholen toegerust. In september 1997 lanceerde minis ter Ritzen het plan "Investeren in Voorsprong" waarbij hij ervoor zou zorgen dat er in het onderwijs 1 computer op 10 leerlingen zou ko men, apparatuur die geschikt zou zijn voor de actuele software. Hij wilde beginnen met een honderdtal 'voor hoede-scholen', die al iets verder wa ren met de toepassing van ICT, Infor matie- en Communicatie Technolo- gie. Sjoerd Spoelstra, ICT coördina tor van het Coenecoop College: "In het verleden is al eens gebleken dat het in het onderwijs verstandig is om voorop te lopen met dit soort ontwik kelingen. Wij waren er dan ook op gebrand om ons aan te melden als voorhoedeschool." Om in aanmerking te komen als voor hoede school moest een "ICT-plan" worden ingediend en was de school afhankelijk van een aantal criteria. Aantallen computers, al dan niet met Internet kunnen werken en het mee doen aan ICT projecten wogen hierbij mee. Het computergebruik was voorheen op het Coenecoop College al boven gemiddeld en dankzij de deelname van een aantal leerlingen aan een in- ternet-wedstrijd waardoor goede in- ternet-verbindingen werden gereali seerd, scoorde de school hoog. Het lijvig rapport, dankzij de school leiders de heer Sikken en mevrouw Hertogh op tijd ingeleverd, handelt over het opzetten van een 'zorgcen trum' op het Coenecoop College. Hier kunnen leerlingen met een leerachter- stand gebruik maken van ICT om die achterstand weg te werken. Dit alles heeft er toe bijgedragen dat het Coenecoop College zich 'voorhoe de school' mag noemen. Inmiddels is er een uiterst moderne computerlokaal ingericht met 25 ope rationele computers met moderne software. Nog eens 25 computers zul len in groepjes in verschillende loka len geplaatst gaan worden. In samen werking met de uitgever Wolters- Noordhoff zal op een geheel nieuwe wijze taalonderwijs gegeven gaan worden. De aanpassingen van de or ganisatie van de klassen gaat tot nu toe probleemloos, het gehele team is enthousiast over het gebruik van deze nieuwe leermethode. Op de locatie 'Dreef 6' van het Coene coop College wordt op dit moment een geheel nieuwe mediatheek gerea liseerd. Nu al beschikt de school over een van de beste schoolbibliotheken van Zuid-Holland en met gebruik van de nieuwe multi-media computers, allen aangesloten op het 'KennisNet' zal dat nog verder verbeteren. Alle voorhoede scholen zullen aansluiting krijgen op het KennisNet, evenals de bibliotheken, universiteiten en mu sea. Op deze wijze kan ook via dit Net kennis worden vergaard. Inmiddels is er een nieuwe onderwijs minister aangetreden. Deze heeft de plannen van Ritzen voor een belang rijk deel terug gedraaid. Voor de scholen is dit uiteraard een vervelend gegeven, opnieuw blijkt dat met de overheid over dit onderwerp geen betrouwbare afspraken gemaakt kun nen worden. De voorhoede scholen hebben echter hun budget binnen, de leerlingen van het Coenecoop College kunnen dus profiteren van de bevoor rechte positie. D. Zie advertentie elders in deze krant.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1