I LITI E Shantykoor krijgt subsidie Anjerfonds BERICHTE N INBRAAKBEVEILIGING! 1 Steeds een beetje meer wakker met 'Opstaan!' deHaij vanderWende BEVfftfIGSMtSEN '0üBi Jubileum Quality Bowling Partycentrum Hart van Holland/30 september 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Öpbaargeiegenheid 0.0.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 TEL. 0182-615055 Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf EKJi Purperen Koningsmantel met gezellige spanning 29.000 exemplaren Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 -'3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Tractor in het water: Op 22 september was een 17-jarige jongen uit Waddinx- veen met een tractor het gras aan het maaien bij de Burg. Klinkhamerweg. Hij kwam met zijn rechterachterwiel inde berm terecht, waardoor de trac tor omviel en in het water terecht kwam. De jongen wist zelf uit de trac tor te komen en raakte niet gewond. Omdat, toen de melding binnen kwam, het niet duidelijk was of de iongen al uit het water was, zijn naast de politie en de brandweer ook twee ambulances en een traumahelikopter ter plaatse geweest. Inbraak in woning en poging daartoe: Op 26 september tussen 19.00 en 21.20 uur is ingebroken in een vrij staande woning aan de Burg: Klinkha merweg. De inbraak deed zich voor in de vroege avonduren. De achterdeur van de inpandige schuur werd gefor ceerd en zodoende kon de gehele woning worden doorzocht. In ieder geval worden er sieraden vermist. Buurtonderzoek leverde niet direct een positief resultaat op. Ook bij een andere woning aan de Burgemeester Klinkhamerweg is geprobeerd om in 'e breken. Een raam is geforceerd, maar vermoedelijk is de woning niet Betreden. %ten onder invloed van alcohol: Op ^september rond 1.30 uur is een 50- jarige vrouw uit Nieuwerkerk aan den Issel aangehouden wegens rijden onder invloed. De vrouw reed over de Burg. Boerstraat na een bezoek aan een café. Daar werd haar gevraagd te stoppen en werd een blaastest afge nomen. Deze gaf aan dat de vrouw onder invloed van alcohol verkeerde, waarop de vrouw is meegenomen naar het bureau. Bij een ademanalyse eek de vrouw een alcoholpromilla- §evan 0,7 te hebben. De vrouw heeft een boete van 390,= gekregen. diefstal kleding uit winkel: Uit een win- el aan de Kanaalstraat zijn op 24 eptember rond 12.50 uur kleding- stukken gestolen. De kledingstukken zijn van een rek gehaald, waarna men er snel vandoor ging. Inbraak in woning: Op 23 september tussen 8.00 en 23.00 uur is ingebroken in een woning aan de Boekweitakker. Hier bleek de cilinder van een slot van de achterdeur te zijn afgebroken en kon de woning worden betreden. Hieruit werden onder andere een vi deorecorder en een boormachine weggenomen. De eveneens weggeno men televisie werd op een parkeer plaats in de omgeving van de woning door de politie aangetroffen. Buurt onderzoek leverde niet direct resul taat op. Auto te water en rijden onder invloed: Op 26 september rond 3.30 uur is op de Bloemendaalseweg een auto te water geraakt. De auto werd leeg aan getroffen, maar een stukje verderop werden twee personen aangetroffen. Dit waren een 21-jarige man uit Gouda en zijn 17-jarige vriendin. De twee zijn meegenomen naar het bureau, en daar heeft de man bekend dat hij de bestuurder was van de auto. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Omdat de man niet in staat was op een goede manier de adem analyse te doen, werd bloedonder zoek gedaan om het alcoholpromilla ge in het bloed te bepalen. Beide per sonen raakten niet gewond. Alcoholcontrole: Op 28 september tus sen 0.10 en 1.10 uur is opdeHenegou- werweg een alcoholcontrole gehou den. Aan 33 passanten werd gevraagd te blazen. Een van hen, een 46-jarige man uit Waddinxveen, bleek onder invloed van alcohol te zijn. Op het bureau bleek bij een ademanalyse dat de man een alcoholpromillage had van 0,75. De man heeft een boete en een rijverbod van twee uur gekregen. Vernieling auto 's: Tussen vrijdag 19 en zaterdag 20 september zijn een aantal (minimaal zes) auto's beschadigd. De spiegels van de auto's zijn vernield. ■x Door Julia Pensirim Weer en groot prentenboek met gro te platen van Leopold en wéér een verrassing. Dat is 'Opstaan! van Jan Jutte geworden, bedoeld voor de kleinsten die al een beetje kunnen lezen of nog voorgelezen moeten worden. Dat voorlezen valt overigens erg mee, want veel tekst valt niet in 'Op staan! te ontdekken en dat hoeft ook niet: eigenlijk zijn al die grote teke ningen gezellige kijk- en aanwijspla- ten, waar kinderen, naar vermogen, heel veel uit kunnen halen. Jutte is van huis uit tekenaar, maar wel een die in verhaallijnen denkt en werkt. Korte, misschien, maar toch. Het verhaal van 'Opstaan!' is dan ook snel verteld: Tip wil met de oli fant Olie spelen en die slaapt en het is een hele klus om zo'n dier wakker te krijgen. Maar als het Tip uiteinde lijk is gelukt, spelen de twee dan ook tot diep in de nacht. Het aardige van dit prentenboek is, dat kinderen erg veel met de platen kunnen, zeker als ze de tekst een paar keer hebben gehoord en op eigen houtje met dit boek aan de slag gaan. Dan blijkt, dat per tekening veel te doen is. Met de eerste tekening al, met slechts deze ene zin: 'Het wordt warm op de buik van Olie'. Het kind kan daarmee aap de slag en ontdekken dat het ochtend wordt, de zon schijnt; dat een vogel slaapt en de andere al wakker is, dat Olie nog slaapt en Tip een plan zit uit te broe den. En zo vervolgens. Alle tekeningen hebben zo hun eigen sfeer en verhaal, afwisselend rumoe rig en verstild, vriendelijk en soms boos. Kinderen met een beetje fanta sie kunnen met de duidelijke en leven dige tekeningen uren bezig zijn, zeker als wat hulp van ouders daaraan voor af is gegaan. Een prachtige prins te paard is onderweg om een purperen ko ningsmantel te zoeken. Vindt hij die, dan kan hij volgens afspraak en zodoende de troon bestijgen, want die is tijdelijk bezet door een akelig iemand van wie niks mag. In deze gezellige en kleurrijke kinderroman van Thijs Goverde ontmoet de Prins Kleine Bast, zoon van Boer Bast. Kleine Bast vertelt de Prins waarom alles in zijn land zo grauw is en de Prins vertelt Kleine Bast belevenissen, die alle verband houden met het grijze land. Het wordt de lezer stukjes en beet jes duidelijk, dat de reis van de Prins natuurlijk te maken heeft met het verkrijgen van de Koningsman tel, maar ook, dat zijn missie tot doel kan hebben het grijze land weer kleur te geven. Maar dat kan pas gebeuren, als die ellendeling op de troon is verdreven en de prins staatshoofd is geworden. De Koningsmantel is opgebouwd uit negen vertellingen die als losse ver halen gelezen kunnen worden, maar gaandeweg toch steeds meer met elkaar te maken hebben. Hoofdper sonen zijn en blijven Kleine Bast en de Prins, die ademloos toehoort. Terecht, want Goverde heeft een opvallend zwierige manier van schrijven, alsof hij steeds een beetje haast heeft om zijn fantasieën kwijt te raken. En dat zijn er nogal wat, in diverse stijlen. Soms steekt hij de draak met alles, om plotseling op het ontroerende af te worden. Bin dend element is echter steeds zijn gevoel voor humor waardoor ook zwaardere fragmenten toch weer licht worden, een beetje oubollig, dus wat heel erg, al te grappig. Voor volwassenen dan misschien. Ik denk dat kinderen zullen schateren. De tekeningen van Saskia Halfmouw vormen een schitterende aanvul ling op de vertellingen die, uiter aard, tot een goed einde samenko men: ook voor de knorrige opa, die mopperend op de achtergrond ver blijft. Jan Jutte: 'Opstaan!'. Uitgeverij Le opold, prijs ƒ27,50. Thijs Goverde: 'de Purperen Koningsmantel'. Uit geverij Holland, prijs ƒ24,90. Aanrijding: Op 24 september om 0.30 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den op de Alphenseweg, ter hoogte van het benzinestation. Een 23-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam uit de richting van Alphen en raakte in de linkerberm. Vervolgens heeft hij 75 meter op twee wielen door de berm gereden. Toen hij sterk naar rechts bijstuurde, schoot de auto de weg over en belandde in de rechterberm. Hier reed hij een lantaarnpaal uit de grond. Na een boom geraakt te heb ben, belandde de auto in een sloot. Wonder boven wonder kon de be stuurder op eigen gelegenheid de auto verlaten. Vermoeidheid speelde waarschijnlijk een rol bij de aanrij ding. De lantaarnpaal die uit de grond gereden was, was over de weg komen te hangen. Een 27-jarige man uit Alp hen aan den Rijn, die voorbij kwam, kon de paal niet meer ontwijken. Zijn auto liep schade op, maar de bestuur der raakte niet gewond. Inbraak in woning: Op 24 september is tussen 7.45 en 18.30 uur ingebroken in een flatwoning aan de Sint Janshof. Een deur is opengebroken en de hele woning is doorzocht. Er wordt onder andere een fotocamera vermist. Alphen aan den Rijn - Vijfentwintig jaar bestaat het Quality Bowling Partycentrum Alphen aan de Sport- laan 3. Om dit te vieren staan er het komende weekeinde leuke dingen op stapel. Op vrijdag 2 oktober start het jubi- leumweekeinde met een besloten feest met de bowlingvereniging en andere genodigden. Zaterdagavond 3 oktober is er een leuke avond met dj, waarbij iedereen van harte welkom is. Een Amsterdam se avond staat gepland op zondag 4 oktober. Omdat de Single Club Alp hen zes jaar bestaat is er een optre den van een 'groot artieste'. Aanvang 20.00 uur. Toegang ƒ17,50 (inclusief koffie en hapjes). Het hele jaar door geldt voor elk huwelijk, 25-jarig huwelijk en 25-ste verjaardag, of ander 25-jarig jubi leum: gratis taart! (zie ook de adver tentie elders in dit blad). Door Karin van Lantteraad Zevenhuizen - Drie jaar nadat enkelen het idee opperden om in de vrije tijd samen te gaan zingen, waarna het Shantykoor 'Het Kraaiennest' is ont staan, blijkt deze gezamenlijke vrije- tijds besteding een succes. Inmiddels heeft het Shantykoor 28 leden (er is een ledenstop) en zijn er zo'n veertig optredens gerealiseerd. Nadat het koor in het tweede jaar van het be staan een concertreis naar Ierland heeft gemaakt was er sprake van een toename van het aantal optredens en daarmee nam ook de behoefte aan een goede geluidsinstallatie toe. De opbrengsten van de optredens wer den hiervoor opzij gelegd, evenals de maandelijkse contributie van de koor leden. Dit bleek echter niet voldoende voor de aanschaf van de gewenste geluidsinstallatie. Het bestuur van het Shantykoor heeft daarop een be roep gedaan op het Anjerfonds, spe ciaal voor culturele doeleinden. En niet tevergeefs, met de verkregen subsidie is het Shantykoor in staat om een goede geluidsinstallatie aan te schaffen. Er staat ook een CD op stapel van Shantykoor Het Kraaiennest. Medio maart volgend jaar zijn de geplande opnames gereed en dan is de presen tatie, als alles volgens schema ver loopt, rond Koninginnedag 1999 te verwachten. Net als dit jaar wil het Shantykoor op Koninginnedag een bedrage leveren aan de festiviteiten in het dorp door de organisatie van het 'Shantyplein'. Voor informatie over het koor en boe kingen: Ad Wessels, telefoon: 079- 5936000. Snelheidscontrole: Tussen 23 en .25 september is een snelheidscontrole' gehouden op de Alphenseweg. Onge veer 780 voertuigen passeerden met een te hoge snelheid, wat neerkomt op ongeveer 1,59%. De hoogst geme ten snelheid was 85 km/u, terwijl slechts 50 km/u toegestaan is. Diefstal portemonnee: Op 28 septem ber rond 15.00 uur is een 48-jarige vrouw uit Boskoop van haar porte monnee beroofd. Dit gebeurde in het winkelcentrum aan de Linnaeusweg. De vrouw heeft van de diefstal niets gemerkt, maar het ene moment reken de ze met de portemonnee iets af, en kort daarop was de portemonnee weg. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3