Start tweede fase inrichting Nessebos Boeken gevraagd voor Woord Daad Hengelsport Muzikale lessen voor volwassenen Een nieuwe koploper Eerste plaats voor Brandweer Moerkapelle Jeugddienst Activiteiten -Agenda Hart van Holland/30 september 1998 pagina 5 A.J. Stubbe Ouderenkampioen Rivierenwedstrijd Medische weekenddienst Dwarsfluit Creatieve cursussen Schaken De jeugd Oud-Verlaat - Tijdens de commissie vergadering van dinsdag 29 septem ber heeft het recreatieschap Rotte- meren een presentatie verzorgd over het'Inrichtingsplan Nessebos'. Het recreatieschap Rottemeren zal begin volgend jaar beginnen met de tweede fase van de inrichting van het Nessebos. Het Nessebos wordt in drie fasen ingericht. De eerste fase is een aantal jaren geleden gereali seerd met de aanplant van stukken bos. De inrichting van fase drie kan worden gerealiseerd als de gronden hiervoor zijn verworven. Het karakter van het Nessebos zal, net als de huidige Nesse polder, worden bepaald door diverse landschappen. Het midden gebied met overgangen naar Oud-Ver laat en Rotterdam-Ommoord blijft een open landschap, waardoor het polderlandschap herkenbaar blijft. Deze openheid wordt nog eens ver sterkt door een water- en moerasge bied. Het water dat vanaf de-Nesse- weg het Nessebos inloopt is een histo rische watergang en zal duidelijk zichtbaar zijn. De bosgebieden bij de President Wilsonweg en de Nesseweg vormen een doorzichtige overgang naar de woonwijk en de huizen langs de Rotte. In het Nessebos speelt natuurontwik keling een belangrijke rol. Het gebied zal alleen toegankelijke zijn voor wan delaars, die over allerlei wandelpaad jes het gebied kunnen verkennen. Fietsers kunnen via de bestaande we gen rondom het Nessebos direct naar de Rottebanbrug, het strand en het sporteiland bij de Zevenhuizerplas fietsen. Om de natuurlijke uitstraling te ver sterken zullen er, als de gehele inrich ting is voltooid en het gebied voldoen de is begroeid, runderen in het gebied tussen de Nesseweg, de President Wilsonweg en Oud-Verlaat komen. De runderen begrazen het gebied en zul len er zodoende voor zorgen dat het middengebied open blijft en dat het bos niet dichtgroeit. Door middel van wildroosters en sloten rondom het gebied blijven de runderen op de voor hen bestemde plaats. Voor nadere informatie over de twee de fase van de inrichting van het Nes sebos kan men contact opnemen met de heer J.G.A.M. Verbaanderd van de Groenservice Zuid-Holland, telefoon 010-2981010. Regio - Het regionale comité van Woord Daad gaat een aantal boe kenmarkten organiseren. Deze boe kenmarkten maken deel uit van een fondsenwervingsactie. De actie wordt gesubsidieerd door het Minis terie van Ontwikkelingssamenwer- king, waardoor de opbrengst wordt verdubbeld. De opbrengst wordt be steed aan een werkgelegenheidspro ject in het vissersdorp Vadarevu in India. De vissers vormen een van de armste bevolkingsgroepen in India. Het project beoogt een duurzame ver betering van hun sociale en economi sche situatie. Boeken kunnen worden ingeleverd op onderstaande adressen, men kan ook bellen om ze te laten- ophalen. Ook CD's en theologische boeken zijn wel kom. Moerkapelle: J.P. Boevé, Moer dijkstraat 7, 079-5931375 of J. van der Lee, Akkerweg 26, 079-5933007. Wad- dinxveen: M. Lindhout, Alpherwete- ring 70, 0182-619893. Zevenhuizen - Op zondag 4 oktober wordt een jeugddienst gehouden in de Hervormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "Is God nog jaloers?". Voorganger is de heer Varkenvisser. Muzikale me dewerking wordt verleend door go spelkoor Choice uit Berkel en orga nist Ike Zintel. Na afloop is er gelegen heid na te praten in het Hervormd Centrum. Iedereen is welkom. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapellè Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733. Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op éen fatum plaatsvinden!! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 1 en vrijdag 2 oktober: Gereformeerde kerk: kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef. Zaterdag 10 oktober: 20.00 uur dorpshuis Swanla: jubileumconcert gem. zangver. Zanglust m.m.v. "Accordeonata". Zaterdag 10 oktober: 20.00 uur: Gereformeerde kerk: orgelconcert Jaap jvoonenburg. Zaterdag24 oktober: 20.00 uur dorpshuis Swanla: V.O.O. Anders-dan-anders. Zaterdag 21 november: Intocht Sint Nicolaas. Vr,ldag 11 en zaterdag 12 december: kerkgebouw Ver. vrijz. herv.: vrij. 18.00- jl'00 uur en zat 10.00-16.00 uur: Kerstmarkt. D'asdag 5 januari 1999: start nieuwe opleiding EHBO in het gebouw voor Hulpverleningsdiensten. Opgave nieuwe leden: A.de Vos, 0180-631376 (noz). ?e3evenster: maaltijd voorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; 'te-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. "O.- Spelmiddag: elke maandag Zévenster 14.00 uur; Soosmiddag14.00 ,ur 'n De Zevenster: 2 en 23 september; Fietsen: 4 en 18 sept. verzamelen bij wpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk msdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmenin zwembad De Koornmolen elke flonderdag 9.00, 10.00 en 13.30 en 14.30 uur; Jjo Vierkap: De Schakel: dinsdagavond 20.00 uur: 27 okt., 10 nov., 1 dec., 22 ec-; Soos: 3 en 17 nov., 1 en 15 dec.; Klaverjassen: 2, 16 en 30 okt., 13 en 27 ov-. 11 en 18 dec.; bingo: 21 nov. bfnn ^U's Historisch Centrum Ons Verleden: op dinsdag 24 november van u,Jot 21-00 uur en op de zaterdagen 31 oktober en 19 december van 13.30 lut lb.00 uur. Zang en Kleur (klaverjasavonden vinden plaats in het der nuw aan 9e Zuidplasweg): 23 okt., 20 nov., 4 dec. (sintkaarten); 18 (kerstkaarten) en 30 dec. (oudejaarskaarten). Jfc'erkapelle ld e/e "e d°nderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 8 okt., 12 nov., Zaïpej'' 'an-' 1febr., 11 mrt., 8 apr. en 6 mei. rdag 21 november: Intocht Sint Nicolaas. _y Zevenhuizen-Moerkapelle - De negen de wedstrijd van de ouderencompeti- tie werd gevist in het Hoge Bergse Bos. De vangst was slecht; vijf deelne mers vingen 4420 gram vis. Eerste werd mevrouw C. de Zwart met 1780 gram, tweede werd A.J. Stubbe met 1340 gram en derde werd D. Bazen met 680 gram vis. De tiende en tevens laatste wedstrijd werd gevist in de Rotte bij de molens. De vangst was matig; zes deelnemers vingen 13.140 gram vis. Eerste werd mevrouw C. de Zwart met 2700 gram, tweede werd D. Bazen met 2600 gram en derde werd A.J. Stubbe met 2200 gram vis. De eindstand: 1A.J. Stubbe, 32.600 gram; 2. C. Klomp, 26.950 gram; 3. D. Bazen, 19.760 gram. De opkomst van de vierde wedstrijd in de rivierencompetitie was slecht. Er waren maar vier deelnemers van de elf. De vangst was zeer goed. De vier deelnemers vingen totaal 70.260 gram vis. Eerste werd Adr. van Erk met 31.080 gramtweede werd J: Wier- sma met 23.620 gram, derde werd C. Klomp met 8020 gram en vierde werd D. Bazen met 7540 gram. De volgende wedstrijd van de rivieren is op zater dag 24 oktober. Vertrek vanaf Hotel Vos. De vijfde wedstrijd van de najaars competitie wordt zaterdag 3 oktober gevist. Vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Inlichtin gen: J. Wiersma, telefoon 632654. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur ds S. vd Veen, Rijswijk. Herv. kerk 10.00 uur dsP.H. Quartel, Gouda; 19.00 uur de heer Varkenvis- ser. Oud Verlaat 10.00 uur ds GJ v. Beek. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds A. Schaap; 18.30 uur ds J.J. v. Holten, Zegveld. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uurdsJ.B. Zippro. Zaterdag 3 oktober: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010-521.52.41. Zondag 4 oktober: dokter W.J. van Bruggen, de Wielewaal 20, Zevenhui zen, telefoon 0180-63.17.83. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Zevenhuizen-Moerkapelle - In sep tember en oktober gaan bij de Zeven Muzen verschillende muzikale cur sussen van start waarbij nog plaats is. Het betreft zowel groeps- als privéles- sen. De 'koorlessen voor volwassenen' zijn om de week op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de vrijzinnig hervormde kerk aan de Dorpsstraat. Op woensdag 8 oktober is er een in loopavond. Iedereen die graag zingt wordt uitgenodigd eens binnen te lo pen en te horen en ervaren hoe de lessen verlopen. Er worden muziek werken uit verschillende eeuwen ge zongen en veel moderne werken. De cursus 'muziektheorie en notenle- zen' bestaat uit vijf groepslessen. Be halve het leren noten lezen en enige muziektheorie bestaat de cursus on der andere ook uit het herkennen van het geluid van instrumenten, luister voorbeelden en toonladders. Viool (en cello) zijn moeilijke instru menten, daarom zijn hiervoor indivi duele lessen. Informeren en aanmel den voor de bovengenoemde cursus sen bij Thea Willems, telefoon 0180- 633509. De Zeven Muzen heeft een nieuwe dwarsfluitdocente. Zij speelt onder andere in het orkest bij Miss Saigon en is klassiek geschoold, maar is ook bekend met de moderne muziek van musicals. Informeren en aanmelden: 0180-631826. In september en oktober gaan bij de Zeven Muzen verschillende creatieve cursussen van start waarbij nog plaats is. Het zijn kortlopende cursus sen van enkele lessen tot een tiental lessen per cursus. Er is nog plaats bij de cursus 'schilde ren op hout (iconen)'. Deze cursus wordt gegeven door de Avi Magid. Hij studeerde af aan de academie voor beeldende kunsten in Rotterdam en heeft onder andere les gehad van de bekende graficus Escher. Bij de cursus 'knippen en naaien' op maandagavond zijn nog enkele plaat sen vrij, en bij de cursus 'bloemstuk- jes maken', die gepland is op de zater dagen 10 oktober en 12 december van 10.30 tot 13.30 uur, is ook nog plaats. Op dinsdag 27 oktober is de start ge pland van de cursus 'pozie'. De cursus bestaat uit zelf gedachten en gevoe lens beknopt, maar treffend weerge ven en toevertrouwen aan papier, maar er worden ook gedichten van anderen gelezen. De thema's die aan bod komen zijn onder andere liefde, armoede, humor, herinnering en angst. In acht bijeenkomsten kan men zelf met taal en woorden spelen, maar ook leren van anderen. Zie ook de intekenlijst in de bibliotheek. Infor meren en aanmelden: 0180-632374. Moerkapelle - In de derde ronde van de onderlinge competitie werden bij de senioren elf partijen gespeeld. Er viel geen enkele remise, wat zou bete kenen dat de strijdlust groot was. René Ordelman en Ben van Geffen speelden een aangenomen damegam biet, waarin wit al snel het spoor bijs ter raakte. Dat bracht - bij afwezigheid van Dick Bac - Ben van Geffen op de eerste plaats. Jan van Helden bespeelde de Siciliaanse Draak van Jesse van Elte- ren lange tijd goed, zo goed dat hij voordeel kon bereiken. Dat was ech ter iets te veel gevraagd voor Jan, die eervol verloor. Hugo van Elteren var- raste Gerard van Ommeren bijna. De met wit spelende Gerard heeft wel voor heteren vuren gestaan en won vanuit gelijke stelling door een foutje van zwart. De Vroegindeweij's had den het deze ronde niet al te moeilijk. Zij wonnen alle drie: Wouter met zwart tegen Marius van Vuuren, Wim met wit tegen Aart-Jan van Vliet en Maarten met zwart tegen Peter van Vuurde, ronald Mandersloot had geen kind aan de zwak spelende Arie Hoogduijn terwijl Jan Blok een stevige winst boekte tegen Michiel Rensen. verloren: sleuteltjes met label J. vd Linde 0180-632770 Gevonden: wit konijn leverkl. oren streep midden op de rug: 0180-633674 Pa en Ma Goudriaan varen 50 jaar het huwelijksbootje. H.G. Anneke Qerrit, Mar, Ger kids Marian van Elteren speelde goed te gen de hoger aangeslagen Jacques de Lange, die pas in het verre eindspel winnend toesloeg. Gerrit van Meeteren wist wel goed raad met Henk Doornhein en Kevin Bakker fietste in no time over Sander Hertog heen. De stand bovenaan: 1Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Jesse van Elteren; 4. Gerard van Ommeren; 5. Wouter Vroegindeweij. Er wordt voorlopig gespeeld in twee groepen van elk 17 kinderen inge deeld naar sterkte. In groep 1 is Bou- dewijn Weijermars opvallend goed van start gegaan, hij bezet na drie ronden de tweede plaats. De strijd om de eerste plaats ging tussen Kevin Bakker en Jan van Helden. In een prachtige partij kreeg Kevin winnend spel, maar in tijdnood ging het mis. Jan won "geweldig" en neemt de lei ding. De stand aan kop: 1Jan van Helden; 2. Boudewijn Weijermars; 3. Michiel Rensen; 4. Ron Droog; 5. Kevin bak ker. In groep 2 spelen de meeste "nieuwe kinderen". Teun Kooij, die na twee ronden brutaal de kop had genomen, moest nu zijn meerdere erkennen in de meer ervaren Marius van der Tor ren. De stand aan kop: 1Marius van der Torren; Laurens Verwater; 3. Teun Kooij; 4. Wietse Wigboldus; 5. Dico Reyneveld. Bodegraven/Moerkapelle - Zaterdag 26 september werden in Bodegraven de jaarlijkse Tien-Gemeenten wed strijden gehouden. JDe deelnemende korpsen uit de regio werden in de brandweerkazerne van Bodegraven ontvangen. De wedstrijdploeg van Moerkapelle bestaat uit Ton van Helden als pomp bediende, Mark van der Laan en Dirk Doornhein als aanvalsploeg, Henk Hertog en Arie-Jan Hofman als water- ploeg; alles onder leiding van Wim van der Zwan als bevelvoerder. De melding was dat er brand was uit gebroken in de Josephschool aan De Overtoom 24 in Bodegraven. Meer gegevens kon de alarmcentrale niet verstrekken. Omdat het een school betrof en het zaterdagmiddag was werden er niet veel slachtoffers ver wacht. Voor de binnenaanval werd door de aanvalsploeg en waterploeg ademlucht omgehangen, zodat even tuele slachtoffers snel gered zouden kunnen worden. Ter plaatse aangekomen zagen de brandweerlieden als snel iemand uit een dakkapelletje hangen, en werden ze verrast door drie nonnen die in paniek naar buiten waren gevlucht. Zij konden precies vertellen waar er brand was uitgebroken en dat er nog twee cv-monteurs in de school aan wezig waren. De aanvalsploeg die met deze mede deling naar binnen ging had dan ook de eerste monteur snel gevonden en kon overgedragen worden aan de am bulance. Toen zij na een binnenverkenning buiten kwamen, konden ze een exacte omschrijving geven van de brand aan de bevelvoerder die hiermee op de juiste wijze de hoge-druk stralen kon inzetten zodat ook de tweede mon teur snel en veilig bevrijd kon worden uit zijn benauwde positie. Toen ook het tweede slachtoffer door de water- ploeg en bevelvoerder uit de school was gehaald en het zeker was dat er niemand meer aanwezig was kon het blussen beginnen en al snel het sein "brandmeester" gegeven worden. Ruim binnen de speeltijd waren de slachtoffers gered en de brand ge blust. De ploeg functioneerde als één ge heel, de samenwerking was opper best. dit werd bevestigd door de wedstrijd uitslag: de ploeg van de brandweer Moerkapelle kon met een eerste plaats terugkeren. De brandweer van Nieuwerkerk aan den IJssel werd tweede en voor Bos koop was een derde plaats wegge legd. Deze drie korpsen gaan naar de finalewedstrijd in Moordrecht op za terdag 31 oktober.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 5