Nieuwe sintelbaan van atletiekvereniging Antilope geopend BROUWER DE KONING BSC. Opnieuw verlies voor v.v. Moerkapelle en jeugdafdeling Groeneweg UITVAARTVERZORGING Niels Perèboom derde op NK junioren Winst voor Team 4 Dames Data General klaar voor competitie TZM zet een goed resultaat neer Nieuw bestuur Hockeyclub Moeizame start Flyers Hart van Holland/30 september 1998 pagina 9 Badminton Vereniging Zevenhuizen Basketbal Poor Karin Jongkind Waddinxveen - Een stralende zon en gekleurde ballonnen zorgden voor een zomerse sfeer bij de ope ning van de nieuwe sintelbaan van atletiekvereniging Antilope. Op zaterdagochtend 26 september opende wethouder Aad van Hol- stein de nieuwe baan. Na enkele korte toespraken gaf de wethouder het officiële startschot, waarna cir ca vijftig jeugdleden van de atle tiekvereniging tientallen ballon nen kapot sprongen. Na deze ludie ke openingshandeling ging het clubkampioenschap van Antilope op de nieuwe baan van start. De vervanging van de oude baan was hard nodig", vertelt Richard Franken. Hij is sinds twee jaar voor zitter van Antilope. "De baan was wat verzakt en veerde niet meer, waardoor er te vaak, onnodig bles sures ontstonden. De sintelbaan van Antilope is een zogenaamde driehonderd-meter baan. Dit bete kent dat er geen officiële wedstrij den op gelopen worden. Officiële wedstrijden, georganiseerd door de KNAU (Koninklijke Nederlandse At letiek Unie) vinden plaats op een vierhonderd-meter baan in Leiden, Alphen a/d Rijn, Zoetermeer of Gou da." "Antilope heeft op dit moment 235 leden. De sportclub groeide het laat ste jaar ongeveer met vijfentwintig procent. Ondanks dat Antilope een middelgrote vereniging is, worden regelmatig atleten van onze club gese lecteerd voor regionale wedstrijden", vervolgt Franken. Tijdens de clubkampioenschappen kwamen leden uit alle leeftijdscatego rieën in actie. Daarbij moesten ze aan zes van de negen beschikbare disci plines deelnemen. Ze hadden de keu ze uit verspringen, hoogspringen, dis cuswerpen, balwerpen, kogelstoten, speerwerpen en enkele loopnum mers (sprint, 600 en 1500 meter). Bij de jongste deelnemers, de mini-pupil len, won Irene Kaptein bij de meisjes en Maarten Koppen bij de jongens. Bij de volwassenen won Tosca den Bes ten bij de dames. Bij de heren waren er twee winnaars, Piet Blauboer en Ron Moons. Aan het eind van de dag vond tevens de uitreiking plaats van de ABN AMRO wisseltrofee. Deze aanmoedigings prijs is bestemd voor het jeugdlid, dat zijn of haar persoonlijke records aanzienlijk heeft verbeterd. De win naar, Marieke Kaptein, kreeg de tro fee overhandigd door een vertegen woordiger van de sponsor. Op de gedeelde tweede plaats eindigden Anouk van der Hoeven en Frank van Haasteren. Het bestuur van Antilope is op dit moment druk bezig met de voorbe reidingen voor de bouw van het nieu we clubhuis. De bouwtekeningen lig gen klaar, de begroting is gemaakt en de helft van de benodigde financiën is binnen. De overige financiële mid delen moet via alternatieve fondsen werving beschikbaar komen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het stan- daardteam van de voetbalvereniging Moerkapelle kent tot dusverre een te leurstellend verloop van de nieuwe competitie. Zaterdag werd een 2-1 nederlaag geleden tegen het Scheven- jngse SV '35. Met slechts een punt uit "he wedstrijden verkeert de ploeg in de onderste regionen van de ranglijst. Het was zaterdag tussen beide ploe gen een matige wedstrijd, waarin de scheidsrechter de beste man van het seld was. Vooral de beginfase was rommelig, en het was dan ook geen *onder dat de goals vielen als gevolg Onpersoonlijke fouten. SV '35 profi leerde hier het eerst van; na een dek- wgsfout ontstond voor het Moerka- Pelse doel een rommelige situatie, waaruit uiteindelijk werd gescoord. Hierna voerde Moerkapelle enige deuk uit en werd sterker. Martin Lek enkerk profiteerde van een verkeer de terugspeelbal, en het goede jagen °Pdie bal werd beloond met de gelijk maker. Na de rust behield Moerkapel le een optisch overwicht, en had SV '35 ook wel in haar greep. Maar deze hardwerkende ploeg gaf weinig kan sen weg. Als dat al eens gebeurde, dan werden deze kansen niet benut. Na dat Mark Kloos met een enkelblessu re was uitgevallen moest trainer Cees Verbree de ploeg omzetten, en leken beide ploegen zich tevreden te stellen met een puntendeling. Vlak voor tijd echter profiteerde SV '35 van een on achtzaamheid in de Moerkapelse ver dediging. Dit betekende een 2-1 ne derlaag, waar een gelijkspel de ver houding beter had weergegeven. Zaterdag moet herstel volgen in de thuiswedstrijd tegen Sleutels uit Lei den. Bij Moerkapelle 2 draait het ook nog niet naar behoren. Tegen Berkel 3 leed de ploeg de derde competitiene derlaag (3-1). Pedro Klomp redde de Moerkapelse eer, evenhuizen - Bij voetbalvereniging 'oeneweg werden het afgelopen eekeinde de volgende wedstrijden Sespeeld:CapelleAl-GroenewegAl 4- n woeneweg Bl-Rodha'76 BI 2-3; pOeneweg Cl-Soccer Boys C2 0-6; pOeneweg Dl-Nieuwerkerk D3 2-2; oeneweg D2-Perkouw Dl 3-7; Groe nweg El-Schoonhoven E3 5-2; Groe- "e*eg E2-Stolwijk E2 1-4; W.S.E. E3- oeneweg E3 2-5; Floreant E6-Groe- A E'17-0; Moerkapelle F2-Groene- Fl 0-20; S.V.S. F4-Groeneweg F2 0- Groeneweg F3-C.V.V. de Zwervers Rv, ''Groeneweg F4-Cabauw Fl 8-0; A u3 MPl-Groeneweg MP1 1-10. Twee opmerkelijke uitslagen; Groene weg Fl, een team dat al een tijdje samen voetbalt. Een uitslag als deze komt echter zelden voor. De indeling van de K.N.V.B. is voor dit team niet helemaal goed uitgepakt. Wanneer je deze uitslagen haalt zal je als team hoger ingedeeld moeten worden. Een andere opmerkelijke uitslag is die van de meisjes van Groeneweg MP1; zij verloren vorig jaar elke keer met grote cijfers, maar door de intensieve training en begeleiding van Irma en Denise Eckhardt is dit team met sprongen vooruitgegaan. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Met zijn veertien jaar mag Niels Pereboom zich rekenen tot de groep jongste geweerschutters op de discipline klein kaliber geweer. Ondanks zijn leeftijd en zijn derhalve veel oudere opponenten (17-20 jaar) heeft Niels tijdens de afgelopen natio nale kampioenschappen op het olym pische onderdeel 50 meter liggend een prima prestatie geleverd door het brons voor zich op te eisen. De eerste en tweede plaats werden veroverd door W. Eggen uit Heerlen, 580 punten en M. van Grunsven uit Zeeland, met 577 punten. Ondanks de, voor de schietsport, abominabele weersomstandigheden wist Niels een resultaat van 567 pun ten te behalen. Opvallende hierbij was de regelmaat in de geschoten se ries. "Jammer dat ik toch nog vier keer een acht heb geschoten" was het nuchtere en tegelijkertijd realistische commentaar van de jeugdschutter op zijn eigen prestatie. Zevenhuizen - Vrijdag 25 september speelde team 4 van badmintonvereni ging Zevenhuizen haar tweede wed strijd thuis tegen Krimpen 2. Team 4 komt uit in de 6e klasse van de dis trictskompetitie en speelde vrijdag met twee invallers (beide dames). Henk den Hartog startte met een zeer spannende heren-enkel. Hij won uit eindelijk in 3 sets (15/6, 13/15, 15/6). Eef van Hoven had een zware wed strijd en won in 3 sets (15/2, 9/15, 15/ 6). Ook de dames troffen sterke tegen standsters. Roos Klootwijk verloor haar partij (2/11, 5/11) en ook Marjo Koenekoop kon de winst niet naar zich toe trekken (6/11, 0/11). De beide mix-dubbels brachten weer voordeel voor Zeven huizen. Roos en Henk behaalde de winst in 3 sets (13/15, 15/11, 15/4). Terwijl Eef en Marjo lieten zien dat zij goed op elkaar ingespeeld zijn (15/3, 15/7).Beidedubbels waren zeer span nend. Roos en Marjo verloren in een gelijk opgaande partij (12/15, 6/15). Eef en Henk zorgde uiteindelijk voor het winnende punt, na een zeer span nende 3e set (14/17, 15/4, 15/13). Team 4 won uiteindelijk na een zware avond met 5-3 van Krimpen 2; de twee de overwinning op rij. Ook de ander teams van B.V. Zeven huizen kwamen dit weekend in actie. Team 1 begon de competitie uit tegen Oudewater 3 en won met een verdien de 8-0. Team 2 ontmoettte thuis Spot vogels 5 en won overtuigend met 7-1. Ook team 3 won met 7-1. Zij speelde thuis een goede partij tegen Rijnland 3. Team 5 verloor uit na een spannen de zaterdagochtend van Mix 13. Zevenhuizen - Na een duidelijk 4-1 overwinning in de laatste oefenwed strijd tegen Inter Rijswijk, dat ook uit komt in de landelijke le divisie, mag geconcludeerd worden dat de selec tie van Data General klaar is voor de competitie die zaterdag 3 oktober aanvangt. Coach WillemJan van Ype- ren heeft gedurende de intensieve voorbereidingperiode alle mogelijke spelpatronen kunnen uitproberen en weet als geen ander wat de sterke en zwakke plekken van zijn jeugdige en onervaren team zijn. De omvang van de selectie met maar liefst 12 speel sters stelt hem tot verschillende spel- concepten en vele wissels in staat. Gelukkig kon ook routinier Aafke Ver- brugge in de wedstrijd tegen Rijswijk na een langdurige kuitblessure weer spelen. De 16-jarige spelverdeelster Michelle Bijl, die de afgelopen weken letterlijk overuren moest maken, kan hierdoor weer eens afgelost worden. Een punt van aandacht bij de Data General equipe blijft de nervositeit. Met name in de passing vallen soms zo maar 3 a 4 fouten en ook de midden blokkering is nog niet voldoende alert. Daartegenover staan een goede service, gevarieerde spelverdeling en een harde buitenaanval. Ook de 3- meter aanval scoort regelmatig en de buitenblokkering is door de aanwezi ge lengte goed verzorgd. Komende zaterdag moet in de lastige uitwed strijd tegen WC in Vught blijken of de hoge verwachtingen gerechtvaardigd zijn. Voorkomen moet worden dat deze een extra drukfactor worden voor de jonge meiden. Aan hun voor bereiding en inzet zal het zeker niet liggen. Met maar liefst 4 trainingen per week besteden de meesten zo'n 20 uur per week aan volleybal, veelal naast een middelbare of hogere oplei ding al dan niet in het examenjaar. Alleen-al deze prestatie verdient alle waardering en veel belangstelling in sporthal Swanla. Op zaterdag 10 okto ber wacht om 14.00 uur de eerste thuiswedstrijd, tegen Rijnmond. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in de thuiswed strijd tegen Trefpunt 1 uit Krimpen aan den IJssel ook z'n tweede wed strijd fors gewonnen. Het werd 7-3. Door dit resultaat draait het team al direct bovenaan mee in de competi tie. Ad van Heijningen en Guus van Amerongen wonnen drie partijen. Dit keer won Hans één partij. De dubbel werd verloren. Team 2 herstelde zich goed van de forse nederlaag van vorige week. Het won in de thuiswedstrijd tegen NTTC 2 uit Nieuwerkerk met 7-3. Dico Bac en Hans Hol pakten de volle winst. Ger ard Reijm kon ook nu helaas niet tot scoren komen. De dubbel werd ge wonnen. Team 3 verloor de uitwedstrijd tegen NTTC 3 uit Nieuwerkerk met 7-3. Coerd van Kasteel won twee partijen, Patrick van der Meer won er één. San- der van der Meer won geen partij. De dubbel werd verloren. Team 4 behaalde een forse overwin ning uit tegen TOP 11 uit Haastrecht. Er werd met 2-8 gewonnen. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen drie partijen. Anne Duursma won één par tij. De dubbel werd gewonnen. Het 5e team speelde in de uitwedstrijd tegen Reeuwijk 5 gelijk. John Meurer won drie partijen, Cor van der Wilt en André Te Paske wonnen er één. Team 6 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 25 uit Gouda. Het team speelde met twee man. Des ondanks wisten ze met 6-4 te winnen. Walter Micke won al z'n partijen, Adrie Bout won er twee en de dubbel werd gewonnen. Waddinxveen - Donderdag 24 septem ber werd de Algemene Leden Verga dering gehouden in het clubhuis van HCW. Met toestemming van de ruim aanwezige leden werd het nieuwe hockeybestuur geïnstalleerd. In het nieuwe bestuur hebben zitting: Harold Hiemstra (voorzitter), Hans van Rosendael (penningmeester), Wim Hofmijster (secretaris), Wietske Mulder-Geerling (hockeyzaken), Rob Berrevoets (commerciële zaken) en Olaf de Groot (jeugdzaken). Waddinxveen - Het eerste competitie weekend voor Flyers was niet succes vol. Heren 1 verloor de thuiswedstrijd tegen Juventus en Dames 1 haalde het niet in Den Haag tegen Jumpers. Ook jongens junioren 1 verloren hun wed strijd. Daarentegen was er een mooie overwinning voor jongens aspiranten 1. Meisjes kadetten 1 verloor van Springers. Heren 1 kende een goede start en nam een kleine voorsprong. Maar na een minuut of tien, toen Juventus greep kreeg op het spel van Flyers, bleek toch dat zij het betere van het spel hadden. Langzaam kwam Juventus dichterbij, maar Flyers bleef bij de les en kon met een stand van 31-29 gaan rusten. De tweede helft ging gelijk op, alleen was het Juventus dat beter scoorde. De voorsprong werd nooit meer dan tien punten, zodat de span ning aanwezig bleef. Pas aan het einde van de tweede helft werd duidelijk wie er zou winnen, en dit werd Juventus. Uitslag: 61-68. Topscoorder: Wolter Zwijnenburg met 22 punten. Dames 1 speelde twee verschillende helften tegen Jumpers. De eerste helft lieten de Waddinxveense dames zich over rompelen door het agressieve spel van Jumpers, en liepen achter de fei ten aan. Zo kon Jumpers de eerste helft een duidelijke voorsprong ne men. Ruststand: 25-11. De tweede helft drukte Flyers, dankzij een inzet van meer dan 100%, een groter stem pel op de wedstrijd, en ging fanatiek in de achtervolging. Toch kon niet ver hinderd worden dat de overwinning naar Jumpers ging. Uitslag: 40-31. Topscoorder: Anita van Unen met 10 punten. Jongens junioren 1 speelde een goede wedstrijd tegen Hurricanes uit Helle- voetsluis. Vooral het begin was van goede kwaliteit. Hurricanes bleef ech ter rustig en kreeg naar mate de tijd vorderde meer greep op de wedstrijd. Rond de zestiende minuut in de eerste helft zakte Flyers even weg. Hiervan maakte Hurricanes dankbaar ge bruik, en liep een tiental punten weg. Het niveau bleef goed, en de vele toe schouwers konden genieten van een leuke strijd, waarbij Flyers steeds iets meer op achterstand werd gezet. Uit slag: 61-81. Topscoorder: Freddy Hof fman met 26 punten. De beste prestatie dit weekend kwam van Jongens aspiranten 1. Tegen Blitz werd een spannende strijd geleverd om de overwinning. Beide teams wa ren aan elkaar gewaagd; Flyers had het betere teamspel, en Blitz een spe ler die bijna niet af te stoppen was (40 punten). Het teamspel gaf echter de doorslag. Uitslag: 55-54. Topscoor der: Steijn van de Heijden met 24 pun ten. De wedstrijd van Meisjes kadetten 1 tegen Springers was leuk om naar te kijken. Er werd goed basketbal ge speeld, waarbij Springers een beter scorend vermogen had en hierdoor de eerste helft ruim op voorsprong kon komen. De tweede helft ging het scoren bij Flyers duidelijk beter en werd er iets van de achterstand goed gemaakt. Springers nam echter de twee winstpunten mee naar Gouda. Uitslag: 25-35. Topscoorder: Michelle Kars met 11 punten. Vrijdag 2 oktober om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen SVO uit De Meern.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9