Feestelijke start oplevering woningen Zuidpias Kinderdansdag TOOS groot succes :v Kinderboekenweek bij bibliotheek Fietstocht voor 50-plussers Najaarsrit Prijsuitreiking tekenwedstrijd Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Mozart bij het NIVON Sjoelen Vergadering ANBO 1 "De Gouwestem" in St. Janskerk Rommelmarkt Concordia geslaagd Foto's In het Hort van Holland Hart van Holland/7 oktober 1998 pagina 11 "iet allemaal tegelijk "Bij ons thuis" De uitslag Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kontoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,SC. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Onnr Karin van Langeraad Waddinxveen - Door middel van de onthulling van de eerste tegels voor zien van hun naam, die geplaatst «aan worden in de 'Walk of fame' op deSterrenlaan, hebben gedeputeer devan de provincie Zuid-Holland de heerT.F.J. Jansen, burgemeester F. Jonkman en wethouder Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting me vrouw M.C. Wientjes van der Velden een start gemaakt met de oplevering van de eerste fase van de 78 twee- onder-één-kap woningen en de daar bij behorende infrastructuur. Pro jectontwikkelaar Grondaplan Infra structuur en Bouw BV had voor die gelegenheid de kopers van de wo ningen en andere betrokkenen uit genodigd bij de feestelijkheden aan wezig te zijn. In zijn toespraak zei de heer Jansen dat Waddinxveen met het realise ren van de wijk Zuidpias '90 een visitekaartje wordt afgeleverd. Wel drukte hij met name de bestuurders van Waddinxveen op het hart om ook voldoende aandacht te besteden aan de opgelopen achterstand in de kern van Waddinxveen. "Door het werken aan zowel de binnenkant als de bui tenkant van de gemeenschap zal de gemeente haar eigen identiteit en kleur verkrijgen, met haar eigen ka rakter", aldus de heer Jansen. Me- vrouw Wientjes feliciteerde de nieu we bewoners namens het gemeente bestuur met hun nieuwe woningen, allen gebouwd op energiezuinige wij ze en met gebruik van duurzame ma terialen. De woningen voldoen ook aan het 'Keurmerk Veilig Wonen'. Ver der heeft mevrouw Wientjes toege zegd om het voorstel te doen dat de wijk Zuidpias '90, zoals deze nu offici eel nog heet, te voorzien van de naam "Sterrenwijk". Mevrouw Wientjes sprak tevens haar zorg uit over het restrictieve beleid van Provincie en Rijk met betrekking tot woningbouw. Door relatief weinig nieuwbouw worden groepen woning zoekenden gedwongen elders te gaan wonen. "Door een betere afstemming van het beleid op de volkshuisvesting en de ruimtelijke ordening Ipn dit beter opgelost worden", aldus me vrouw Wientjes. Na het officiële deel van de oplevering was er voor de genodigden gelegen heid tot kennis maken tijdens een druk bezochte receptie. Waddinxveen - Tijdens de Kinderboe kenweek van 7 tot en met 17 oktober organiseert de openbare bibliotheek Waddinxveen een aantal leuke activi teiten. Op woensdag 7 oktober van 13.30 tot 16.00 uur kunnen kinderen van 3 tot 13 jaar een placemat maken met een gedicht. De medewerkers van 3e bibliotheek helpen de makers met Weeën. Alle placemats worden in de oiebtentoongesteld. Er zijn leuke prij zen mee te winnen. Twee heren en een dame, genaamd wiet Allemaal Tegelijk" verzorgen op zoterdag 17 oktober voor kinderen van 3 tot 10 jaar een optreden met leuke kinderliedjes. Van 14.45 tot 16.15 uur kunnen de kinderen niet alleen komen luisteren, ze mogen zelf ook van alles doen. Van 7 oktober tot en met 21 december kunnen kinderen van 6 tot 13 jaar meedoen aan het leesprogramma "Bij ons thuis". Verder is er tijdens de Kinderboeken week een kleurwedstrijd voor kinde ren tot 6 jaar, een tentoonstelling van de bekroonde boeken en een prijs vraag voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, afdeling Senio- renwerk, organiseert op dinsdag 13 oktober de vijfde en laatste fietstocht van dit seizoen. De tocht van onge- veer 40 kilometer gaat richting de llst- Bij goed weer vertrek om 10.00 Jjur vanaf het Anne Frankcentrum. 'Wel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een °Pje koffie of thee te drinken in het Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn 4.= per persoon (in clusief drie consumpties). Alle en thousiaste fietsers vanaf 50 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om zich van te voren op te geven. Men kan op de dag zelf inschrij ven. Indien het weer zodanig is dat men twijfelt of de tocht doorgaat, kan men 's morgens contact opnemen met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon (0182)-615555 of 631932. addinxveen - Autoclub "De Gouwe Vers" organiseert op 14 oktober de traditionele najaarsrit. kan aan deze puzzelrit deelne- Per auto en motor. De inschrijving voor deze rit is op de avond bij restaurant Paddle's aan de Zuidkade 4/a in Waddinxveen. (Parke ren en starten op Raadhuisplein te genover het gemeentehuis). Inschrij ven vanaf 19.00 uur; starten tussen 19.30 en 20.00 uur. Ook niet leden zijn welkom. Zondag Tl oktober pQddinxveen ^ref- kerk vrijg. 9.30 uur ds E. °r|nk; 14.45 uur ds O.W. Bouwsma, ^ouda. du?! ®ntD1°etingskerk 9.30 uur u/f-C. Bongers; 17,00 uur ds A.v. aFem< Amersfoort (zorgcentr. Vburgh). i*rv 1tamwimel 9.30 uur ds C. de 81 '7.00 uur sow Souburgh. 71 ne De Rank: 10.00 uur ds H.W. °nnk, Den Haag. jjos/zo op P!Tot- Geloofsgem: 10.00 uur Lev drsF.H. Sachs, Den Haag. v^-gem. 9.30 uur ds R. de Reu- Wde UUr er' Ooster- Giw 939 uur ds MD vd Giessen. War l'x 'fnk 9 30 uur ds JH' Lan§e" Chr J? uur zie herv. gem. Gwef. kerk 9.30 en 17.00 uur CtilL k, Enschede, ^ggn. "Bethel" 9.30 uur Wilbert gefeliciteerd met je rijbewijs veel liefs Carola Kika we wensen jou veel geluk in je eigen huisje. Veel liefs fam. Kivits Gouda/Waddinxveen - Op zaterdaga vond 10 oktober zingt het 130 man sterke Christelijk Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" onder leiding van Martin Mans in de monu mentale Grote- of St. Janskerk in Gou da. Voor dit traditionele mannenkoor concert heèft het koor de sopraan Judith Sportel uitgenodigd. Deze be kende concert/oratorium zangeres treedt enige malen met het koor op en verzorgt ook enige solo's. Instrument aal zal de avond worden omlijst door Gezinus Veldman aan de vleugel. Ben Kramer begeleidt het koor op het monumentale orgel. Aanvang 20.00 uur. Toegang ƒ15, Kinderen onder de 16 en 65+ers beta len 12,50. In de voorverkoop zijn kaarten te bestellen bij: M.P. de Bie, telefoon 0182-352674 of bij A. de Rooy, telefoon 0182-612100. Waddinxveen - De op zaterdag 3 okto ber door Concordia gehouden rom melmarkt heeft ƒ1566, opgebracht. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud en de aanschaf van instru menten en de aanschaf van bladmu ziek. De volgende activiteit waar Con cordia zich voor opmaakt is op zater dag 10 oktober. Op die dag zullen zowel het opleidingsorkest als de har monie van Concordia, onder Jeiding van Pieter Boer, deelnemen aan eeri festival in Schoonhoven. De te spelen werken zullen tijdens dit festival be oordeeld worden door een jury. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Woensdag 30 septem ber werden de kinderen die mee had den gedaan aan de tekenwedstrijd van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking feestelijk onthaald in Kreater. De tekenwedstrijd werd vo rig schooljaar gehouden naar aanlei ding van het optreden van het Ethio pische kindercircus. Op uitnodiging van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking zijn alle leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 bij de voor stelling van het bijzondere kindercir cus geweest. De tekeningen zijn beoordeeld door een lid van de Kerngroep, mevrouw Jonkman, en Anke Mensink, Waddinx veens kunstenares. Mevrouw Jonk man reikte de prijzen uit aan de kinde ren, die mochten vertellen wat het verhaal bij hun tekening was. Nadat alle groepsprijzen en de individuele prijzen waren uitgereikt was er limo nade en iets lekkers. Groepsprijzen: groep 3 van de Dick Brunaschool aan de Essengaarde; groep 4 van de Regenboogschool aan de J. Catslaan; groep 5 van de Prins Willem Alexanderschool; groep 6 van de Dick Brunaschool aan de Zuidplas- laan; groep 7 van de Kon. Julia- naschool aan de P. Zuidlaan en groep 8 van de Regenboogschool aan de P. Zuidlaan. De individuele prijzen: In de categorie groep 3/4: 1. Annemieke van de Kon. Julianaschool; 2. Steven van de Re genboogschool en 3. Steffie van de Dick Brunaschool. Categorie groep 5/6: 1. Adis van de Regenboogschool; 2. Sander van de Pr. Willem Alexanderschool en 3. Toth van de Kon. Julianaschool. Categorie groep 7/8: 1. Lies van de Regenboogschool; 2. Pieter van de Regenboogschool en 3. Charlotte van de Dick Brunaschool. Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen en omgeving van het NIVON or ganiseert op dinsdag 13 oktober een avond over klassieke muziek. Henk Romein uit Zuid-Beijerland zal hoofd zakelijk de componist Mozart belich ten. Mozart is slechts 35 jaar oud ge worden, maar heeft meer dan duizend muziekstukken gecomponeerd. Henk zal er geen "zware" avond van maken, maar het een en ander op luchtige wijze vertellen en muziek laten horen. Voor veel mensen die voor het eerst naar klassieke muziek zullen luisteren zal het een ontdekking zijn. De avond wordt gehouden in buurtcentrum "De Boog" aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang om 20.00 uur. De entree is voor leden gratis, niet-leden betalen ƒ2,50. Meer informatie: 0182-615848 of 613563. Waddinxveen - De prijzen van de spe lers in de verschillende klasse zijn als volgt: Klasse A: 5. Wim Slingerland jr.; 6. Tine Valenkamp; 7. Frans Bouw meester; 8. Guus van Renesse. Klasse B: 5. Peter van Leeuwen; 6. Mien van Renesse; 7. Gerard Vos; 8. Cees Slingerland. Klasse C: Jan van Beek; 6. Dirk Faas; 7. Jaap Ridder; 8. Jan Olie. Klasse D: 5. Gert Kersbergen; 6. Simon Supusepa; 7. Ben den Ouden; 8. Ro nald Meijer. De prijzen van de 2e ronde zijn voor: Trudi van Dam, Cor Faay, Pascal van Gils, A. Warmelink, Dirkjan van Dru- nen, Simon den Ouden, Sjaan Faay en David Sinnema. Waddinxveen/Boskoop - Onder het motto "Ledenvergadering anders dan anders" houdt de afdeling Waddinx veen/Boskoop van de ANBO - de bond voor vijftig-plussers - op woensdag 14 oktober in de recreatiezaal van Zorg centrum "Huize Souburgh" haar jaar lijkse najaarsvergadering. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van deze ver gadering, die om 16.00 uur begint, zal onder meer het werkplan aan de orde komen, terwijl ook nadere mededelin- Hoera, Daisy heeft diploma A. Nu kun je met mij mee voor zwemdiploma B. Alisa gen omtrent het op handen zijnde samenwerkingsverband van de plaat selijke ouderenorganisaties - KBO, PCOB en ANBO - worden verwacht. Daarnaast zal de onder meer met ouderenbeleid belaste wethouder, drs. A.J.P. van Holsteijn, aanwezig zijn, zodat in ieder geval meer inzicht in het gemeentelijk ouderenbeleid kan ontstaan. Deze ledenvergade ring, waarvoor ruime belangstelling bestaat, zal worden afgesloten met een koud buffet en tussen 18.30 en 19.15uurmeteenoptreden van Eddy Christiani. Gefeliciteerd Gerrlt met je promotie nu de rest nog zet 'm op met z'n tweeën Holland André 29+1 klinkt minder erg dan 30, op naar de 40! van harte gefeliciteerd, nr. 100 Jessica Pasca gefeliciteerd met jullie 1e prijs. Arie Marrion Door Karin Jongkind Waddinxveen - De Jazzdansafdeling van Gymnastiekvereniging TOOS was afgelopen zaterdag 4 oktober de organisator van de Kinderdansdag. Dit jaarlijkse evenement voor kinde ren van 5 tot en met 9 jaar vond plaats in Sporthal de Dreef. Ruim 400 toeschouwers waren rond drie uur aanwezig bij de finale van de dag, de voorstelling. Het doel van de dansdag was de kinderen te laten ervaren wat er allemaal bij komt kijken om een voorstelling te ma ken. Zo'n tweehonderdtwintig kinde ren en ongeveer twintig vrijwilli gers waren vanaf half tien 's morgens aanwezig in de Sporthal. De hele dag werden de kinderen ge schminkt en waren ze druk met het aanleren van de dansjes en het bou wen van de decors. Ook de kleding werd zelf gemaakt en het resultaat was een bonte verzameling piraten, chinezen, watermonsters, tovenaars, en leeuwen, die aan het eind van de dag een voorstelling gaven. In het verhaal, "Jacob Donderbaard gaat oppassen", past piraat Jacob op een groep kinderen. Jacob maakt er een spannende avond van voor de kinderen, waarbij hij ze meeneemt op een tocht over zee. Hier maken de kinderen kennis met allemaal bijzon dere fantasiefiguren. Met een specta culaire einddans, waaraan alle kinde ren meededen, kwam er een eind aan de kinderdansdag 1998.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11