Prijzen fotowedstrijd overhandigd Natuurwandeling met Rotta Speelse jazz hAgnietenkapel Praiseavond Verzamelbeurs ^mentie, een verlies van dierbaren? Jesse van Elteren verslaat clubkampioen Plaats voor nieuwe leden bij Jazz-dansen Opbrengt kinderkledingbeurs Informatieavond Angsten en Fobieën Slootonderhoud elk jaar noodzakelijk Activiteiten Plattelandsvrouwen Hart van Holland/7 oktober 1998 pagina 17 Schaken Zevenhuizen - Afgelopen weekend werden de prijzen overhandigd aan de winnaars van de foto wedstrijd 1998 van het Hart van Holland. De jeugd Controle op weghalen begroeiing en drijfvuil Maaien van walkant Onderhoudsplichtig Onderhoud blijkt niet voldoen de Mevrouw J. Tamerus-van der Pol kreeg van Anita, van Tuinmeubelcentrum Recreatie Verweij, een complete tuinset overhandigd. La Baraque had de tweede prijs, een diner voor twee personen, beschik baar gesteld. De heer en mevrouw van Helden namen de prijs zaterdag bij het eetcafé in ontvangst. Twee foto 's kwamen in aanmerking voor de derde prijs. Astrid de Vreede (links) en Paul van der Meer kregen uit handen van Pim Rusch een waardebon overhandigd. Zij kunnen bij Pim Rusch Fotografie een portretfoto ter waarde van f100,- laten maken. Blelswijk- Op zaterdag 10 oktober kan ieder deelnemen aan een wande- lln8in de Bleiswijkse Zoom met gid sen van Natuur-en Vogelwacht Rotta. bos is zich aan het voorbereiden om de winter; de broedvogels zijn ertrokken naar warmer streken en engzamerhand komen andere soor- en uit het noorden hierheen om hier nlu door te brengen. En het is paadestoelentijd, een grote verschei- Meid aan soorten en groeivormen jïfj Het startpunt is bi] 't Zeelt je an de Kooilaan. Aanvang 14.00 uur. wandeling duurt ongeveer twee Gouda - De Stichting Go-jazz organi- cnJ °P zonclag 11 oktober een jazz- NIpi„ li de Agnietenkapel aan de we Markt. Aanvang 15.30 uur, aal open 15.00 uur. !k'?nT?uttist An8e'o Verploegen, bas- IVinAi Vo8el en drummer Bram reilort i verzorgen het concert. Het dlLn °i e van dit tr'° bestaat uit tra- lui. 'e en vrijere ballads met duide- Chln^'iz'ngen naar Miles Davis, iet Baker en Freddie Hubbard. Zevenhuizen - Vrijdag 9 oktober is er een praiseavond in de Hervormde kerk. De dienst, die op 18.30 uur be gint, is bestemd voor het hele gezin. Muzikale medewerking wordt ver leend door de Charlie Praise Band. Dominee van Beek zal een korte medl tatie houden. Regio - Op zaterdag 10 oktober organi seert de Nederlandse vereniging "De Verzamelaar" een verzamelbeurs met een tentoonstelling in de grote zalen van het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 in Nieuwerkerk aan den IJssei. Publiek is welkom tus sen 10.00 en 16.00 uur. Toegang /2,=; 6 t/m 12 en 65-plussers.Voor informatie: 0180-316117. driewieler met kiepbakje ƒ40,-; houten stepje ƒ10,-0172-212644 div. meubelen blank patine eiken buff.kast secretaire tv-kast 0172-213404 caviakool vr. pr. ƒ35,- 079-5932792 gevraagd: karatepak maat L 079-5932449 bungl. tent 5 pers, toebehoren i.g.St. 079-5931729 vof de k. "Ik ben lekker stout" Stadsth, Z'meer 11 okt. 2 volw. 2 kind, 0180-632936 baby-bad (draagzak) ƒ50,- 079-5931156 vrlenV Z<°,rgt u voor een familielid, Wil,- •Aennis met een ziekte of H» c.ap' Dan bent u mantelzorgen seert,!eunpunt Mantelzorg organl- oni u nnWoensdagmiddag 14 oktober Uantpj, uur een bijeenkomst voor ienti*8 van dementie-patiën- W tT sP°°rstraat 2 te Gouda, 'assen a lijden in Nederland en 200.000 mensen wentle. Al die mensen worden Cnaan door familieleden, kinde- De2e Partners die voor hen zorgen. W'8 ^°rdt soms er8 zwaar. Z k si„,"zlch meestal in een moeilij- 'atillieiu y5"1 de zorg voor een ketcont alleen toenemen. Ook 'end ismet 'emand die demente- ^8r|irinn^randert- Het 's moeilijk te waarom zij anders reage ren. Het Steunpunt wil op deze middag mantelzorgers van dementie-patlën- ten gelegenheid geven om van lotge noten te horen hoe zij met deze zaken omgaan. De deelnemers kunnen erva ringen uitwisselen over de manier waarop zij ieder met bepaalde proble men omgaan. U kunt zich voor deze gratis bijeen komst aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg Gouda telefoon 0182- 594658 of even binnenlopen bij onze balie in de Thulszorgwinkel-Me- ditheek aan de Boelekade 1, hoek Spoorstraat in Gouda. Openingstij den: maandag van 13.30-17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00-15.00 uur. Telefonisch opgeven kan ook buiten de openingstijden. Benthuizen - De Evenementencom missie Benthuizen beschikt sinds eni ge tijd over een flink aantal Oudhol landse spelletjes. Stuk voor stuk va rianten op het bekende 'sjoelen'. Elk spelletje vraagt zijn eigen vaardighe den en zijn voor iedereen 'te doen'. Zaterdag 10 oktober worden deze spelletjes opgesteld in dorpshuis De Tas en kan iedereen langs komen om zijn of haar spelvaardigheden te tes ten. 's Middags kan de jeugd spelen, 's avonds zijn de volwassenen aan de beurt. Zevenhuizen - De afdeling Zevenhul zen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gaat op maan dag 12 oktober naar de Bolsfabriek in Zoetermeer. De dames vertrekken om 13.00 uur vanaf het gemeentehuis. Op woensdag 14 oktober komt de heer H. Elting vertellen over inbraak preventie en geweld op straat. Aan vang 20.00 uur in zorgcentrum De Ze venster. Het bestuur van de afdeling is op zoek naar een nieuw bestuurslid per 1 ja nuari 1999. Voor meer informatie: mevrouw W. Heijboer, telefoon (0180)631150. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de vier de ronde van de onderlinge competi tie was de meest spectaculaire partij die tussen Jesse van Elteren en Wou ter Vroegindeweij. Na een gelijkop- gaande strijd strafte Jesse het iets te lange aarzelen van de clubkampioen hardhandig af en rukte op naar de tweede plaats. Het duel tussen de koplopers Ben van Geffen en Dick Bac eindigde na wisse lende kansen in een voorzichtige re mise. André Corpeleijn kwam gewon nen te staan tegen René Ordelman, maar verprutste zijn mooie stelling. Een opmerkelijke uitslag was de over winning van Aart-Jan van Vliet op dorpsgenoot Jacques de Lange. Overige uitslagen: Jan van Helden - Wlm Vroegindeweij 0-1; Maarten Vroegindeweij - Gerrit van Meeteren 1-0; Arno Luinenburg-Ton van Delden 1-0; Peter van Vuurde-Michiel Rensen 0-1Kevin Bakker - Henk Doornhein 1- 0. De stand: 1Ben van Geffen; 2. Jesse van Elteren; 3. Dick Bac; 4. René Ordel man; 5. Wim Vroegindeweij. In groep 1 leed Boudewijn Weijermars zijn eerste nederlaag tegen koploper Jan van Helden. Hierdoor konden Michiel Rensen, Kevin Bakker en Peter van Vuurde door overwinnin gen op respectievelijk Ron Droog, Jas per Kamp en Pieter Perdijk klimmen in het klassement. Overige uitslagen: Freek Hofman - Ste fan Rensen 0-1; Saskia Droog - Patrick Stam 0-1; Glenn Krijgsman - Michael van Eijk 1-0; Sylvester van Huisstede - Martijn van der Heijden 1-0. Stand aan kop: 1. Jan van Helden; 2. Michiel Rensen; 3. Kevin Bakker; 4. Peter van Vuurde; 5. Boudewijn We ijermars. De topper in groep 2 tussen Marius van der Torren en Laurens Verwater leverde winst op voor laatstgenoem de, die tevens de eersteplaats van zijn tegenstander overneemt. Overige uitslagen: Wietse Wigboldus - Teun Kooi) 0,5-0,5; Dico Reyneveld - Rob van Helden 1-0; Bas Pieper - Sytze Banga 1-0; Mark Pieper - Job Reyne veld 0,5-0,5; Marleen van Vliet - Lleke van der Werff 0-1; Thijs van der Tor ren - Wesley de Mooij 1-0; Ton van Zeumeren - Jessica Stam 1-0. Stand aan kop: 1Laurens Verwater; 2. Marius van der Torren; 3. Dico Reyne veld; 4. Teun Kooij; 5. Bas Pieper. Zevenhuizen-Moerkapelle - Dankzij het succes van de cursus Jazz-dansen voor kinderen, georganiseerd door gymvereniging OSS/Be Fit, is het plan het aantal cursussen uit te breiden met jazz-dansen voor de jeugd van 10 tot 15 jaar en voor volwassenen. Jazz-dansen Is swingend bewegen op muziek. In de lessen wordt er gedanst op allerlei soorten muziek: van pop muziek uit de top 40 tot oude jazz nummers, van langzame soul tot su persnelle hiphop. Het accent ligt op het plezier in bewegen, zeker in het begin gaat het niet om ingewikkelde choreografieën en wervelende draalen. Bi] voldoende belangstelling start de cursus op maandag 26 oktober in de gymzaal aan de Dorpsstraat. Van 20.00-21.00 uur: 10 tot 15-jarigen, en van 21.00-22.00 uur: volwassenen. Voor informatie en aanmelding: 0180- 633002. Gouda - Zaterdag 10 oktober is de Kiwanis-rommelmarkt geopend van 9.00 tot 13.00 uur. De rommelmarkt is te vinden op de Vest 13-19 in Gouda. Op de rommelmarkt van aanstaan de zaterdag is een ruime sortering kleding, boeken, speelgoed, meubi lair en nog veel meer te vinden. De gehele opbrengst komt ten goede aan een goed doel. Kiwanis neemt overtollige inboedels, kleding en dergelijke, geschikt voor hergebruikt, graag in ontvangst. Hier voor kan men contact opnemen (na 19.00 uur) met P. Wildeman, telefoon 0186-602965, G. Oosterwijk, telefoon 0182-534273 of H. Overgaauw, tele foon 0180-638168. Zevenhuizen - De onlangs gehouden i bracht. De organisatie bedankt ieder- kinderkledlng-en speelgoedbeurs ten een heel hartelijk voor de medewer- bate van Unicef heeft ƒ1423,- opge- king. Regio - In het kader van de Dag voor de Geestelijke Volksgezondheid organi seert de Gezondheidswijzer Gouda op dinsdagavond 27 oktober een in formatieavond over Angsten en Fo bieën. De bijeenkomst wordt gehou den in het gebouw van De Vierstroom aan de Antwerpseweg 7 in Gouda. Dokter L. Timmerman (psychiater) zal Informatie geven over de hoofd kenmerken van de stoornissen, en zal inzicht geven welke verschijnselen wel een angst of fobie zijn en welke niet. Daarnaast zullen ook behandel- mogelijkheden besproken worden. Een medewerker van de Stichting Fo bieclub Nederland zal vertellen wat deze stichting kan betekenen. Er is ruim gelegenheid tot het stellen van vragen. De zaal gaat open om 19.45 uur, aanvang programma 20.00 uur, einde 22.00 uur. De toegang is voor leden van De Vierstroom ƒ2,50, voor niet-leden 5,=. Deelname alleen na telefonische opgave, telefoonnum mer 0182-594658. Angsten en fobieën zijn een van de meest voorkomende psychische stoornissen onder de Nederlandse bevolking. Recent onderzoek heeft aangetoond dat 20% van alle Neder landers ooit een angststoornis heeft doorgemaakt, waarvan 12% in de laat ste twaalf maanden. Het dagelijks le ven van mensen en hun omgeving wordt hevig verstoord. De meeste angststoornissen zijn goed te behan delen. Vanaf maandag 5 oktober heeft de Gezondheidswijzer op de Boeleka de 1 in Gouda een informatiehoek over Angsten en Fobieën. De Gezondheidswijzer biedt informa tie over gezondheid, ziekte en zorg. De balie is te vinden in de Thuiszorg winkel, Boelekade 1 in Gouda, en is open op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur, 's maandags tussen 13.30 en 17.00 uur. Het telefoonnummer is 0182-594658. De informatie van de Gezondheidswijzer is in de meeste gevallen gratis. Regio - In de maand november contro leren medewerkers van het hoog heemraadschap van Schieland in het hele gebied of de eigenaren die grond langs een sloot hebben de jaarlijkse slootschoonmaak hebben uitge voerd. Deze schoonmaak is noodza kelijk om de af- en aanvoer van water in de smallere watergangen te waar borgen. Het jaarlijks onderhoud is erop gericht alles te verwijderen dat inde sloot drijft of hangt of de walkant overwoekerd en zo de doorstroming remt. Vooral voorafgaand aan de na jaarregens en de winter is dit belang rijk. 8 Wie grond in eigendom heeft dat aan een sloot grenst, Is verantwoordelijk voor het onderhoud van dat deel van de sloot waarlangs de grond ligt. Het onderhoud van hoofdwatergangen gebeurt door Schieland of andere overheidsinstanties. Het Jaarlijks onderhoud betekent het weghalen van begroeiing en (drljf- )vuil uit de sloot, het maaien van de walkanten, en zonodig het snoeien van houtachtige gewassen die over de watergang hangen en die het on derhoud en de bereikbaarheid kun nen belemmeren. Eigenaren mogen zelf bepalen of zij het maaisel op de kant laten liggen of afvoeren. Wie langs een sloot woont of daar langs grond in eigendom heeft en niet zeker weet of hij onderhoudsplichtig is (of gaat worden bij aankoop van grond of een huis) kan hiernaar infor meren bij Schieland, telefoon 010- 4537356. Wanneer blijkt dat een eigenaar het onderhoud niet (of niet goed) heeft uitgevoerd blijft bij in gebreke. In dat geval kan Schieland een aantal wette lijke middelen aanwenden om de eige naar op zijn verantwoordelijkheid te wijzen. Mocht dit niet tot het gewens te resultaat lelden dan zal Schieland, als waterbeheerder, het noodzakelij ke onderhoud op zich moeten nemen en de kosten vervolgens bij de eige naar in rekening brengen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17