LITIE nderboekenweek 1998 BERICHTE N Opbrengst collecte Nierstichting Diplomazwemmen de Koornmolen BI;' cleHaij vanderWende Hart van Holland/7 oktober 1998 pagipa 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Opbaargelegenheid o.a.: TEL 0182-615055 Zevenhuizen-Moerkapelle inxveen Wadd: Toon Tkllegen Mijn avonturen door V. Swchwrm Luisteren naar poëzie op muziek - Kinder- boekenweek-CD Met het Kinderboe kenweek-geschenk naar "Het wonderbaarlijke alfabet" mÊmmwm Boskoop 29.000 exemplaren iDVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Zevenhuiien: Schoolstraat 18 Moerkapelte: UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Niet eerbied en respect Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN Controle gesloten verklaring: Op 29 september tussen 5.00 en 5.50 uur is opde Burg. Klinkhamerweg gecontro leerd op de gesloten verklaring. De weg is van 22.00 tot 6.00 uur verboden gebied voor vrachtauto's. Vijf be stuurders hebben een bekeuring ge kregen. Aanrijding met letsel: Op 29 septem ber rond 8.00 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden aan de Burg. Klinkha merweg. Een 11-jarig meisje uit Zeven huizen wilde tussen een vrachtauto en een personenauto door de weg oversteken, maar had door de vracht auto geen zicht op het overige ver keer. Een bestelbus, bestuurd door een 34-jarige man uit Zoetermeer kon een aanrijding niet voorkomen. Ge lukkig reed de man niet zo hard, en kon hij ook nog remmen, waardoor bet letsel vermoedelijk meevalt. _Het meisje is met letsel aan haar pols en schaafwonden meegenomen naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Gemond bij ruzie: Een 19-jarige vrouw uitNieuwerkerk aan den IJssel raakte de nacht van zaterdag op zondag Sewond aan haar hoofd. De jonge vrouw werd met een ambulance naar bet ziekenhuis vervoerd. Daar bleek but het slachtoffer ruzie had in de relatiesfeer, waarbij op de Zuidplas- weg over en weer met glas werd ge gooid. Aanrijding met letsel: Op 2 oktober rond 14.00 uur heeft een aanrijding Plaatsgevonden op de kruising van de wedeweg met de Nrd. Dwarsweg. Een '8-jarige man uit Rotterdam reed in een bestelbusje over de Nrd. Dwars- Hij haalde een auto in en ging de kruising van de Bredeweg op zonder re stoppen. Hij zag daarbij een van 'echts komende vrachtauto over het boofd. De vrachtauto werd bestuurd Poor een 51-jarige man uit Esbeek. cowel het busje als de vrachtauto belandden in een tuin. De 28-jarige Jtan is voor controle door de ambu- ™ice meegenomen naar het Groene Hart Ziekenhuis. Aanrijding met letsel: Op 4 oktober 'ond 13.30 uur heeft een aanrijding Plaatsgevonden op de Wollefoppen- eg- Een 41-jarige man uit Rotterdam eed over de Wollefoppenweg, ko- ende uit de richting van Oud Ver- aat. Hij moest een stilstaande auto op cnjbaan passeren en zag wel op tijd groepje wielrenners dat hem tege- °et kwam, maar dacht dat hij vol- oende vaart had om op tijd voorbij Vpfote zijn. De man had zich echter s eken °P de snelheid van de fiet- n s' en toen een van de fietsers iets "I"*5 kwam volgde een frontale riiding. De fietser is met beenlet- c 0Vergebracht naar het St. Francis- z'ekenhuis in Rotterdam. met lichtgewonde: Op 30 einoer rond 14.20 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden aan de Stationsstraat. Een 33-jarige man uit Zevenhuizen wilde vanaf de parkeer plaats aan de Passage de Stations straat op rijden. Hij zag daarbij een 17- jarige bromfietser uit Waddinxveen over het hoofdToen de man een stuk je op de rijbaan was, zag hij de brom fietser en stopte. De bromfietser schrok echter, remde en ging onder uit. Beide voertuigen hebben elkaar niet geraakt. Het personeel van de ambulancedienst heeft de jongen ter plaatse aan zijn lichte verwondingen aan de knieën behandeld. Inbraak in auto: Tussen 30 september 20.00 uur en 1 oktober 8.00 uur is ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de P.C. Hooftstraat. Een ruit is ingegooid, en een mobiele telefoon is gestolen. Doorrijden na aanrijding: Op 1 okto ber rond 9.30 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Kerkweg-Oost Een 12-jarige jongen en een 12-jarig meisje, beide afkomstig uit Benthui zen, stonden te wachten voor het ver keerslicht bij de hefbrug. Een vracht wagen, die uit de richting van Gouda kwam, wilde over de hefbrug rijden. Hij nam de bocht echter te kort en reed over de achterkant van de fiets van de jongen heen. Vervolgens is de vrachtwagenchauffeur doorgereden. De jongen raakte niet gewond. Diefstal portemonnee uit winkelwa gen: Op 1 oktober tussen 10.45 en 11.00 uur is van een 62-jarige vrouw uit Waddinxveen de portemonnee gestolen. Zij was aan het winkelen in een winkel aan_de Passage, en had haar portemonnee in haar tas in het winkelwagentje gelaten. Toen ze even weg was geweest, was de portemon nee verdwenen. Inbraak in woning: Op 1 oktober tus sen 17.00 en 23.15 uur is ingebroken in een woning aan de Schaepmanhoeve. Een raam op de eerste verdieping is geforceerd, waardoor men naar bin nen kon. Er worden een geldbedrag en een stereo-installatie vermist. Diefstal dakbedekking: Tussen 2 en 5 oktober is vanaf een bouwterrein aan de Sterrenlaan een grote hoeveelheid dakbedekking gestolen. De rollen dak bedekking lagen uit het zicht op een aantal daken. Autodiefstal: Vanaf de Henegouwer- weg werd in de nacht van vrijdag 2 op zaterdag 3 oktober een personenauto van het merk BMW, type M6 en blauw van kleur gestolen. De auto behoort toe aan een uit Capelle aan den IJssel afkomstige man. Woninginbraken: Aan de Philips Wil lemstraat werd ingebroken in een woning. Een slot werd geforceerd. In een woning aan de Kuyperhoeve vond een poging tot inbraak plaats. Extra knippen op de deur voorkwa men dat de inbrekers binnen kwa- De Kinderboekenweek - van 7 tot en met 17 oktober - heeft dit jaar als thema: "Van rijm tot rap - versjes, liedjes, gedichten". De officiële openingshandeling is vanmiddag (woensdag 7 oktober) verricht door Mevrouw Ten Kate, die samen met ruim honderd kinde ren een openingsrap zong. (Me vrouw Ten Kate is een creatie van Marjan Luif en is te zien in het televi sie-programma Villa Achterwerk). Bij de opening waren aanwezig de winnaars van de Gouden Griffel en het Gouden Penseel 1998, Wim Hof man en Margriet Heymans, de au teur van het Kinderboekenweekge schenk 1998, Toon Teilegen en de tekenaar van het prentenboek van de Kinderboekenweek, de 80-jarige meester-illustrator Piet Klaasse. Het Kinderboekenweekgeschenk 1998, "Mijn avonturen door V. Swchwrm" krijgt iedereen, die in de periode 7-17 oktober voor minimaal ƒ19,50 aan kinderboeken koopt, ca deau. Het prentenboekje van Piet Klaasse, "Twee oren om te horen, twee ogen om te zien", bevat oude, anonieme AlivT THKENfNCBN VAN MAttC f liRSTROBT kinderrijmpjes, voor kinderen ge schreven gedichten van onder ande re Hans G. Hoekstra en en kele gedichten die oor spronkelijk voor een vol wassen publiek zijn be doeld, maar ook voor kin deren geschikt zijn. Onder de titel "Van rijm tot rap" brengt de CPNB spe ciaal voor de Kinderboe kenweek een CD uit met gedichten voor kinderen van 4 tot 11 jaar. De CD is, uitsluitend bij de boekhan del te verkrijgen, tijdens de Kinderboekenweek, voor ƒ14,95. Tijdens de Kinderboekenweek krij gen kinderen op vertoon van het Kin derboekenweekgeschenk gratis toe gang tot de tentoonstelling "Het won derbaarlijke alfabet" in De Nieuwe Kerk te Amsterdam. Met deze ten toonstelling - die van 19 augustus tot en met 18 oktober te zien is - viert de Koninklijke Bibliotheek haar 200-jarig bestaan. De spectaculaire tentoon stelling bevat onder andere de groot ste boekenkast ter wereld - 40 meter lang en 9 meter hoog - en een boeken stad waarin aan elke letter van het alfabet een eigen gebouw is gewijd. ItHTEN Twee ore orrt te Twee o In elk 'lettergebouw' wordt een aparte wereld geschapen in relatie tot het thema van de tentoongestel de boeken.Zo gaat de C (van compe titie) over sportboeken, de D (van do-re-mi) over muziek en de N (van Natuurlijk) over vogels, vissen en planten. Bij elk thema is ook een passend kinderboek ter inzage. Door een samenwerking tussen de Koninklijke Bibliotheek en de Stich ting CPNB is het Kinderboeken weekgeschenk van Toon Teilegen tijdens de Kinderboekenweek tege lijk ook een toegangskaartje voor één kind voor deze tentoonstelling. Eén volwassenen begeleider mag voor kindertarief naar binnen. Snelheidscontrole: Tussen 30 septem ber en 2 oktober is een snelheidscon trole gehouden op de Henegouwef- weg. Ongeveer 780 passanten reden te hard, wat neer komt op ongeveer 2,2%. De hoogst gemeten snelheid is 199 kilometer per uur, terwijl 50 kilo meter is toegestaan. Verkeerscontrole: Op 5 oktober is een verkeerscontrole gehouden op de Sniepweg. Tussen 14.00 en 16.45 uur zijn 30 bromfietsen gecontroleerd, waarbij tegen 15 bestuurders een pro ces-verbaal is opgemaakt. De proces sen-verbaal waren voor teveel vermo gen of te veel geluid van de bromfiets. Een bromfiets stond als gestolen ge signaleerd en deze is samen met de bestuurder overgebracht naar de po litie in Zoetermeer. In de avonduren in op de Beukenhof en de rontonde van de Beijrincklaan gecontroleerd op het voeren van ver lichting, het dragen van een helm en het vermogen van de bromfietsen. Brand in woningen: Op 5 oktober ver liet een 24-jarige bewoner van een pand aan de Bloemendaalseweg in de ochtend als laatste de woning. Toen hij rond 22.00 uur als eerste terug kwam zag hij de woning vol rook staan. Toen hij de deur opende kwam de hond opgelucht naar buiten. Ver volgens heeft de man de brandweer en de politie gewaarschuwd. Vermoe delijk heeft de hondenmand te dicht bij de verwarming gestaan en is die gaan branden. Ook de keuken liep schade op, maar alle deuren en ramen waren dicht en waarschijnlijk door gebrek aan zuurstof is geen uitslaan de brand ontstaan. Diefstal uit bedrijf: Tussen 28 septem ber 22.45 uur en 29 september 8.00 uur is ingebroken in een bedrijfspand aan de Biezen. Een raam is geforceerd en er wordt een geldbedrag, onder andere in buitenlandse valuta, ver mist. Inbraak in auto: Op 28 september is tussen 21.00 en 23.00 uur ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Mendelweg. Een ruit is ingeslagen, en er is een mobiele telefoon meege nomen. Inbraak in flatwoningen: Op 30 sep tember is tussen 8.00 en 12.00 uur ingebroken in twee woningen aan de Mendelweg in Boskoop. Uit een wo ning zijn papieren gestolen, wat uit de andere woning wordt vermist is nog niet bekend. Regio - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting heeft in Moerkapelle 2536,60 opgebracht, in Zevenhuizen 2686,25 en in Benthuizen ƒ2458,60. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor hun medewerking. Zevenhuizen-Moerkapelle - Maandag 28 en dinsdag 29 september werd er diploma-gezwommen in zwembad "de Koornmolen". Deze keer was bij zonder, want het was de laatste keer dat er werd afgezwommen voor de oude diploma's A en B. Vanaf 1 okto ber wordt er gewerkt met het nieuwe "ZWEM-ABC". Er zijn bij het diploma-zwemmen 20 leerlingen geslaagd voor het A-diplo ma en 36 kinderen voor het B-diplo- Diploma A: Rianne de Bruin, Mariska Erdelman, Elseline Grove, Kirsten van der Meer, Robin Mulder, Sanne Post humus, Daan Ruitenburg, Renske Ver- meij, Linda Vreeburg, Angelique van der Windt, Laura van der Zalm, Lara Kohlen, Daisy Boerman, Nicky Jans- sens, Joanne Kaashoek, Dennis van der Lans, Marloes Notenboom, Nicky Rosbergen, Sebastiaan Stork en Lincy Bennink. Diploma B: Johan Bos, Gertjan Bos, Matanja Hof, Melvera Hof, JamalHok- ke, Tom van Hoorn, Lisa van den Ho ven, Kim Janssen, Jola van Leeuwen, Jennifer Marijt, Inge van der Meer, Vincent Post, Alette Paul, Omar Wui- te, Jamie Lee van der Ziel, Jordy Ade- geest, Michel de Bruin, Gaby van Kra lingen, Marijke Menting, Miriam Mul- derij, Michael Parkinson, Denise Po- pijks, Karen Roorda van Eijsinga, Har- men Verweij, Chanel van Baren, Stef Blom, Femke Bos, Gaby Bruggeman, Menno Maurits van Deelen, Jessy Ede- ling, Jeroen Eijkelboom, Merijn Lut- gert, Chris van Mullem, Rik Post, Cor nells Sterk en Margo de Wilde. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerdtot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3