A Sob Romijn bouwt bij Groenenweg aan nieuw elftal BROUWER DE KONING Koplopers in 10e Coenecooploop pini's spelen vol overgave UITVAARTVERZORGING Jeugdafdeling v.v. Groeneweg Belangrijke winst voor dames Data General Opnieuw verlies Moerkapelle TZM wint ook derde wedstrijd Dames 1 Gouwestaete goed van start en spektakel bij de heren Hart van Holland/7 oktober 1998 pagina 7 Hockey Volleybal Voetbal Tafeltennis Waterpolo Dames 1 tegen De Ham 1 Heren 1 tegen UZSC 1 Dnnr Karin Jongkind levenhuizen - Rob Romijn is sinds augustus de nieuwe trainer van de selectie van voetbalvereniging Groeneweg. Romijn, die dit seizoen «et zijn elftal uitkomt in de vierde klasse K.N.V.B, heeft alle vertrou wen in de toekomst. Hij heeft het er lot nu toe uitstekend naar zijn zin. Romijn kan - nadat Groeneweg vó rig seizoen maar ternauwernood aan degradatie ontsnapte - bouwen aan een nieuwe ploeg. Het team radeert in leeftijd tussen de negen- itnen vierendertig jaar en de spe lers kunnen elkaar waar nodig sti- «nleren en afremmen. Aanvoerder kon van Vliet neemt daarbij samen «et routinier Sander Zieck, die on- langs terugkeerde van een langdu rige blessure een belangrijk deel van de organisatie op zich. Romijn, woonachtig in Bodegra ven en in het dagelijks leven logistiek medewerker bij een bedrijven- en kantoreninrichting- zaak. Hij is afkomstig van voetbalver eniging W.D.S. uit Driebruggen. Na vier jaar W.D.S. was hij toe aan een nieuwe uitdaging. Romijn vond in voetbalvereniging Groeneweg zijn 'nieuwe club. "De positieve instelling van de spelers en de sfeer in het 'algemeen maken Groeneweg tot een gezellige club" aldus Romijn. "Je gaat natuurlijk altijd voor de winst bij het ,r voetballen. Toch is dat niet ons be langrijkste doel dit seizoen. De vereni ging heeft vorig jaar een moeilijk sei zoen doorgemaakt, waarbij ternau wernood degradatie werd voorko men. Het allerbelangrijkste is dit sei zoen, dat de neuzen dezelfde kant op wijzen. Alleen op die manier kan je bouwen aan een nieuw team. Het eer ste elftal van Groeneweg is een combi natie van jonge spelers, afkomstig uit de eigen jeugd en een groep wat meer ervaren spelers. Het elftal draait op dit moment mee in de top van de middenmoot. Het team speelde dit weekeinde 0-0 tegen voetbalvereni ging M.M.O. uit Hoogmade. Met twee gewonnen wedstrijden, een verloren wedstrijd en een gelijkspel mag je tot nu toe spreken van een goed resul taat. Zeker als je in ogenschouw neemt, hoe kort dit team in deze samenstelling speelt." aldus Romijn. Het eerste elftal bestaat uit de vol gende spelers: Richard Scheurwater (keeper), Arjan Klein, Sander Zieck, Ronald Zweere, Klien van Dam, Gui- do Stuurman, Jan Snijder, Bart Schef- fers, Reinier Gorissen, Leon van Vliet (aanvoerder), Oscar Vuijk en Marco Terpstra. Aanstaande zondag speelt het elftal een spannende derby tegen Socker Boys uit Bleiwijk. De wedstrijd be gint om 14.00 uur en vindt plaats in Bleiswijk. ftddinxveen - Het lopersveld van de Coenecooploop op zaterdag 17 ohober begint gestalte te krijgen. Soofdnummer is de wedstrijd over bt kilometer die om 14.35 van start M, gelijktijdig met de prestatielo- Wvan tien kilometer en halve mara- Jon. Het startschot wordt gelost directeur Pigge van de Grontmij fezelf meelopende Nederlands Kam den triatlon Jan van der Marei reikt "eprijzen uit. de parcoursrecordhouders zijn :®de partij: Greg van Hest (27 min. sec.) en Irma Heeren (32 min. 36 *c). Van Hest won de Coenecoop- ®>P reeds drie keer. De Zeeuwse Irma feeren werd onlangs wereldkampi- °®e run-bike-run. De sinds kort in Nederland verblijven de Kenyaan Philip Singoei is aange trokken om het parcoursrecord te breken. Hij streeft naar een tijd van 27 minuten en 30 seconden. Het Coenecoopcomité hoopt op een recordaantal van vijftienhonderd deelnemers aan de kinderloop (12.30 uur), 5 kilometer (12.50 uur), 10 kilo meter en 21,1 kilometer (14.35 uur). Voor alle 5, 10 en 21,1 kilometer-lo pers is er een Coenecoop t-shirt; de kinderen verdienen aparte prijzen. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Rabobank-Waddinxveen en Rabo- bank-Boskoop. Voorinschrijving le vert korting op. Evenals voorgaande jaren vindt de start plaats nabij het gebouw van de Grontmij. op het'Coe- necoopbedrijvenpark. 'Mdinxveen - Zaterdag 3 oktober Ier volop gehockeyed door de I '"i s van Hockeyclub Waddinxveen. I //leeftijdsgroep (8-10 jaar) speelt .- zestallen wedstrijden van 2 keer I ®jnuten op een kwart hockeyveld. I /lsi/s E2 speelde tegen Cartouche, I alhoewel deze meisjes nog maar I "J" geleden met hockey begonnen I :!:rerd er Soed naar elkaar overge- de tegenstander verdedigd. Zoel keer eerste helft scoorde Mirjam van Jen. Na de rust wist Cartouche een uit te breken, en verraste daar- I or de Waddinxveense keepster. 'elle de Jong scoorde nog een l r'en de eindstand werd 2-1. (Alle a. ^rs van HCW dragen foam leg- Sort 'er bescherming en een helm, fenrt'Jrkl;ector en sPeciale' keepers- ehoenen.) De andere mini-zes- tallen verloren, evenals de jongens en meisjes D8, maar zij boden genoeg tegenstand in sterke wedstrijden. Nieuw dit seizoen zijn de benjamins (7 jaar), de jongsten, die ook competitie gaan spelen na de herfstvakantie. Zij spelen wedstrijdjes op 1/8 vejd, drie tegen drie en met vier doeltjes. Hier door krijgen de kinderen al jong wed strijdervaring, en kunnen zij hetgeen op de training geleerd wordt al in de praktijk brengen. Bij HCW worden de benjamins en mini's in kleine groepjes getraind (kunstgras) op de maandag middag. Wie belangstelling heeft kan bellen met de mini-contactpersoon: Paulien Christoffels, telefoon 0172- 218214, of kom op zaterdagochtend een kijkje nemen op het complex aan de Sniepweg (vanaf 10 uur). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Op zaterdag 3 oktober werden bij voetbalvereniging Groene weg de volgende jeugdwedstrijden gespeeld: Groeneweg Al-Dillitant Al 4-2; C.V.V. Reeuwijk Bl-Groeneweg B1 11-3; Donk Cl-Groeneweg Cl 4-1; Spi rit D2-Groeneweg Dl 6-3; Lekkerkerk D2-Groeneweg D2 9-3; Soccer Boys E4- Groeneweg 0-0; Groeneweg E2-Nieu- werkerk E5 IA; Groeneweg E3-G.S.V. El 0-12; Groeneweg E4- V.E.P. E7 5-0; Groeneweg Fl-Capelle F2 7-0; Groene weg F2-T.O.G.B. F3 4-4; Ammerstol F2- Groeneweg F3 6-6; Groeneweg Meis- jes-Berkel meisjes 4-2. Pech bij het meisjesteam: Babette van der Ploeg, spelend met een pijnlij ke pols, viel tijdens de wedstrijd, en na onderzoek in het ziekenhuis bleek zij een "green stick" fractuur te heb ben. Groeneweg Al speelde geconcen treerd tegen Dillitant Al. Zonder de geblesseerde Michel Bregman wist Al de tegenstander te imponeren en kwam mede door de tomeloze inzet van Reinier Gorissen al snel op een voorsprong. In een koud Ouderkerk aan den IJssel kwam Dl in de eerste helft te kort tegen Spirit D2, de wedstrijd ging op en neer maar uiteindelijk bleek Spirit te sterk voor Groeneweg. Zevenhuizen - Stijf van de zenuwen begonnen de volleybaldames van Data General zaterdag aan hun eerste competitiewedstrijd uit tegen WC in Vught. Tegen deze altijd lastige tegen stander moesten zij de inspanningen van de intensieve voorbereidingspe riode omzetten in de belangrijke eer ste wedstrijdpunten. De selectie van coach van Yperen ging enthousiast van start. De nervositeit bleek vooral uit enkele ver uitgesla gen aanvalsballen en een niet tijdig sluitende blokkering. De strijd ging gelijk op met Data General steeds iets voor. Halverwege de eerste set bracht coach van Yperen vier wissels in om tot andere spelpatronen te komen. Deze opzet slaagde en met 11-15 was de eerste setwinst binnen. In de twee de set startte Aafke Verbrugge als spelverdeelster, waardoor setups iets scherper kwamen te liggen, maar ook de aanval vertraagde. Service en passing, vooral van uitblinkster Fan ny Lafeber, liepen uitstekend, maar in de aanval bleven te veel fouten voor komen. Op een voorsprong van 11-13 werden er drie achtereenvolgende fouten in service, passing en spelver- deling gemaakt, waarna WC de set eenvoudig met 15-13 in handen kreeg. In de derde set liep WC eerst uit naar een 8-5 voorsprong, waarna Aafke Verbrugge nu de falende passing kwam versterken. Vooral verdedi gend kwam Data General beter uit de verf en mede dankzij sterke service beurten van Michelle Bijl en Eva Heer schap kon de achterstand worden omgebogen in een 11-15 setwinst. Tot blijde verrassing van de Zevenhuizen- se bank begon de coach van WC in de vierde set met zijn tweede spelver deelster, terwijl de eerste spelver deelster Mary van Rijm toch duidelijk de drijvende kracht van het team was. Pas bij een 2-9 achterstand kwam zij weer in het veld, maar toen was te laat. De aanval van Data General draaide op volle toeren, met daarin een opvallende rol voor Karin van der Maat. Met enkele sterke blokpunten werd de setwinst (5-15) binnenge haald en konden de volle drie wed- strijdpunten worden bijgeschreven. Op 10 oktober spelen de dames een uitwedstrijd tegen Rijnmond in Schie dam en op 17 oktober spelen ze thuis in sporthal Swanla tegen Flamingo's uit Gennep. Moerkapelle - Het gaat nog steeds niet goed met het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle. Ook zaterdag jongstleden werd verloren. Nu waren de Leidse "Sleutels" met 2-0 te sterk voor de Blauw-Witten. Het wachten is daardoor nog steeds op de eerste overwinning van het seizoen en staat de ploeg met slechts één punt uit vier wedstrijden op de twee na laatste positie. De nederlaag van zaterdag was een volkomen terechte; op alle fronten was "Sleutels" sterker en toonde het vooral meer agressie. Het lijkt erop dat de Blauw-Witten voetballen zonder zelfvertrouwen. In de eerste helft wisten de Moerkapel- lenaren de tegenstander nog op 0-0 te houden en dwong de ploeg zelf ook nog wel enige kansjes af. Bovendien keepte Ad van der Kraan een sterke wedstrijd. Direct na rust werd het 0-1 toen op het middenveld vanaf de af trap balverlies werd geleden en de Sleutelsspits hiervan profiteerde. Moerkapelle leek hierna het hoofd al in de schoot te leggen en dwong wei nig meer af. Halverwege de tweede helft werd de achterstand vergroot tot 0-2; bij een Sleutelsaanval werd hands gemaakt in het strafschopgebied en werd de toegestane penalty benut, waardoor de eindstand 0-2 werd. Na die 0-2 was de wedstrijd gespeeld en gebeurde er weinig spannends meer. Zaterdag 10 oktober wordt het nog lager staande Blauw-Zwart bezocht en moet herstel volgep. Moerkapelle 2 wist haar tweede over winning te boeken; CVC Reeuwijk werd met 3-0 opzij gezet. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft ook de derde wed strijd van deze competitie gewonnen. Uit tegen Papendrecht 4 werd het 4-6 voor TZM. Door dit resultaat draait dit team heel goed mee in de bovenste regionen van de regionale klasse. Guus van Amerongen en Hans Smit wonnen twee partijen. Ad van Heijnin- Lieve opa en oma, van harte met jullie 40- jarig huwelijk. Annouschka en Natascha hvh verloren: zwarte damesportemonnaie met inhoud. Graag terugbezorgen 0180-632570 Opa en Oma Smith 25-10: 40 jaar getrouwd. Kusjes van Frederlque Brianna Brent Frank v. Oeveren gefeliciteerd met je prijs! Hiep hiep hoera, 6 oktober is Mathijs 4 jaar geworden. H.G. van opa en oma Dierenarts Oldenbandringh van Dorst: bedankt voor de goede behandeling. Roeky Lam Joop en Sjaan Harte zijn 8 okt. 40 jaar getrouwd. Wij wensen hen een fijne dag toe! gen won één partij. Ook de dubbel werd gewonnen. Tearn 3 speelde thuis tegen Vrienden schaar 13 uit Gouda en verloor met 4- 6. Coerd van Kasteel won drie par tijen, Patrick van der Meer één. San- der van der Meer won geen partij. De dubbel werd verloren. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 15 uit Gouda. Er werd gelijkgespeeld. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen beiden twee partijen. Anne Duursma won geen partij. De dubbel werd gewon nen. Het vijfde team speelde een thuiswed strijd tegen Combat 6 uit Bleiswijk. Er werd met 6-4 gewonnen. Kees de Wil de won drie partijen en Cor van der Wilt twee. André Te Paske won geen partij. De dubbel werd gewonnen. Team 6 speelde een uitwedstrijd te gen TOP 18 uit Haastrecht. Er werd gelijkgespeeld. Albert Thunissen en Adrie Bout wonnen twee partijen. Harm Rodenboog won er één. De dub bel werd verloren. leen Remko Overdam wist, via fraaie individuele acties, te scoren. Eind tweede periode maakte hij 4-5 en eind derde periode 5-8. Begin vierde perio de maakte UZSC 5-9 en dacht de over winning in de knip te hebben. Gouwe- satete bleef echter knokken en bracht de totale Waddinxveense aanhang met luide aanmoedigingen op de ban ken. Via 2x Wouter Steller en lx Mare Faber vond Gouwestaete toch nog aansluiting. Met nog minder dan een halve minuut te spelen bleek UZSC ineens met één speler teveel in het water te liggen. De strafworp die daar op volgde werd door Mare Faber pro fessioneel benut en bracht daarmee de eindstand op 9-9 en tevens het eerste punt voor Gouwestaete. Aanstaande weekend speelt dames 1 om 17.00 uur in Barendrecht tegen ZPB Profus 1. Heren 1 speelt om 20.00 uur in Dordrecht tegen Merwede 1 Waddinxveen/Boskoop - Gouwestae te is het nieuwe seizoen goed begon nen. Dames 1, met vier nieuwe speel sters, won met 16-6 van De Ham 1. Heren 1 kwam spectaculair terug uit een verloren positie en speelde met 9- 9 gelijk tegen UZSC 1. Gouwestaete start het seizoen met vier nieuwe speelsters en een nieuwe trainer/coach. Hellen Boering, afgelo pen seizoen nog onder de lat van Gou westaete, werd opgevolgd door Fran- cine Lankhuyzen van HZ Zian. Petra Meerdink, Ellen van der Weijden en Evelyn de Tyssonsk, allen van GZC, zijn de nieuwe speelsters. Gouwestae te had tegen De Ham uit Wormerveer opdracht gekregen in de eerste perio de de basis te leggen voor de overwin ning. Dit ging uitstekend. Hierna kon Hellen Boering naar hartelust wisse len. Alhoewel er tijdens de wedstrijd duidelijk momenten waren, waaruit bleek dat men nog niet geheel op el kaar is ingespeeld, kan het seizoen met vertrouwen tegemoet worden gezien. Via de tussenstanden 6-0, 9-1 en 11-4 kwam Gouwestaete uit op een eindstand van 16-6. Voor Gouwestae te scoorden Petra Meerdink en Mir jam Overdam 4x, Ellen van der Weij den 3x, Heike Koglin en Sandra Ber- ckenkamp 2x en Kim Middendorp lx. Het eerste herenteam van Gou westaete speelde een uiterst aantrek kelijke wedstrijd tegen UZSC 1. Trai ner/coach Jan Middendorp kende in feite geen wijzigingen in zijn team dat voortvarend begon. Via Mare Mom- mers (1-0) en Remko Overdam (2-0) sloot Mare Faber de periode af met 3- 2. Hierna nam UZSC het initiatief. Al-

Hart van Holland | 1998 | | pagina 7