Klaas Hordijk neemt afscheid bij ELM Bleiswijk BERICHTEN ïourclub Zevenhuizen '80 sluit seizoen af zwemmen dus! J. Wiersma kampioen zomercompetitie BTC clubkampioenen gehuldigd Open Huis provinciehuis Zuid-Holland Bloembollenverkoop Uitslag Europa-puzzel Opbrengst collecte NKGG Literom terug in bibliotheek Vrouwenbijbelkring Hart van Holland/14 oktober 1998 pagina 15 Hengelsport Voor- najaarscompetitie Rondleidingen Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop lv«r Karin Jongkind I Bleiswijk - Na een carrière van ruim I ;iieëntwintig jaar bij E.L.M, ging di- I recteur Klaas Hordijk op 1 oktober I iet pensioen. E.L.M. is gespeciali- i in gemechaniseerde landbouw werktuigen, zoals tractoren, gazon- I maaiers en andere tuin- en landbouw gereedschappen. Tijdens zijn af- icheidsreceptie op negen oktober ot hij van de welgemeende felici- iaties van de vele bezoekers. Klaas trijgt nu, samen met zijn vrouw, de tijd om met andere dingen bezig te rijn. Hij is een actief sportbeoefenaar I en is vast van plan daar in de toe- iomstveel tijd aan te besteden. Klaas Hordijk heeft altijd met. plezier aan setsucces van E.L.M. gebouwd en zal er zeker nog eens terugkeren om op ie hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen. öaas Hordijk begon in 1975 bij E.L.M. Hordijk vond het in de eerste jaren van E.L.M. belangrijk om een goed ream met zijn personeel samen te stel len. Hordijk maakt daarbij de vergelij- I king met een voetbalteam: "Je kunt wel goede individuele spelers heb- ïi, maar als ze geen team vormen, dan wordt het niks." Hij wilde dat iedereen met plezier werkte en dat was zijn inziens mogelijk als het be drijf als een eenheid opereerde. Klaas Hordijk drukte als directeur nadruk kelijk zijn stempel op het bedrijf. Hij vergelijkt E.L.M. met een tractor: "E.L.M. is wendbaar en flexibel." "E.L.M. had vroeger vooral landbou wers als klant. Tegenwoordig kopen niet alleen landbouwers bij E.L.M., maar heeft het bedrijf ook veel andere klanten, zoals gemeenten, instellin gen, hoveniers en particulieren. Begin vorig jaar opende E.L.M. voor die klan ten een winkel bij het bedrijf", vertelt Hordijk. Hij heeft alle vertrouwen in de toekomst van E.L.M. en laat het bedrijf dan ook met een gerust hart achter. Wouter van de Vendel, die tot nu toe de leiding had in de werkplaats, neemt de werkzaamheden van Hor dijk over. Zevenhuizen-Moerkapelle - De sei- zoensafsluiting van de tourclub ver- i koud en regenachtig. De club- I competitie werd beëindigd met een individuele tijdrit over 6 kilometer (rondje Molenviergang). De kansheb bers voor de eindzege over zes wed strijden zijn ook in de tijdrit kort in de aitslag te vinden. Ook leden die niet aan de competitie meededen konden be tijdrit rijden. Uitslag tijdrit: 1. Piet Eikelenboom, 8 min. 26 sec.; 2. Jeroen lk, 8 min. 40 sec.; 3. Paul Meister, 8 min. 51 sec.; 4. Anton Eikelenboom, 9 Mi. 02 sec.; 5. Gijs Stolk, 9 min. 02 sec. Voor de einduitslag waren er weinig veranderingen. Paul Meister bleef lei- I ber, dus clubkampioen. Jeroen Stolk wisselde van plek met Anton Eikelen boom. Bij de B-rijders won Rien van de Wel. Bij de C-klasse was Arie van Bergen de slimste. Als afsluiting de triatlon; 250 meter zwemmen, 19 kilometer fietsen en 4 kilometer hardlopen. Eerste werd Piet Eikelenboom in 52 minuten en 24 seconden, tweede werd Anton Eike lenboom in 58 minuten en 24 secon den en derde werd Paul Meister in 1 uur en 26 seconden. De snelste tijd bij de jeugd was van Frank van de Wel. Bij de jeugd tot 12 jaar won Ivion Koole voor Rik Graves- teyn. Na afloop was er een gezellig samenzijn. Zevenhuizen - Oktober 1998 is de ■Hartmaand van het internationale jaar van de ouderen. Dit jaar is in het «en geroepen om aandacht te beste ben aan de vergrijzing van de wereld bevolking en de problemen die daar mee samenhangen. Uiteraard krijgt ook aandacht in zwembad "De Mommolen". Het zwembad biedt al jaren de moge- iijkheid om onder begeleiding van een ervaren instructrice verschillende activiteiten (vaak ook met muziek) te beoefenen. Dit gebeurt altijd op een gezellige manier (niets moet, alles mtg); gewoon een uurtje lekker en verantwoord bezig zijn in het water, men hoeft er niet voor te kunnen zwemmen want alle oefeningen wor den gedaan in heup tot borstdiep water. Men kan ook gewoon een paar baantjes zwemmen. Na afloop is er gelegenheid om na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. Belangstellenden zijn welkom op don derdag van 9.00 tot 10.00 uur, 10.00 tot 11.00 uur, 13.30 tot 14.30 uur en van 14.30 tot 15.30 uur. Donderdag 22 oktober alleen 's mor gens geopend in verband met de herfstvakantie. Zevenhuizen-Moerkapelle - De inhaal wedstrijd van 6 juni werd zaterdag 10 oktober gevist in de Oude Rijn. De bnekamp werd gewonnen door H.S.V. Moordrecht, tweede werd H.S.V. Waddinxveen en derde H.S.V. Zeven- uizen-Moerkapelle. Er deden 32 deel- ,®"ers mee. Eerste werd E. Faas met jj gram, tweede werd G. Blom met I gram en derde werd J. van Els- 'ik rnet 2900 gram. De beste van Ze- erihuizeri-Moerkapelle was Adr. van Wet 1410 gram. Erk ?e Wildstand van de zomercompeti- "e: de eerste drie; 1J. Wiersma 26.900 fro, 2. Adr. van Erk 18.040 gram, 3. J. Kok 17.140 gram. De opkomst van de vijfde wedstrijd van de voor- najaarscompetitie was slecht; deze wedstrijd werd gevist op 3 oktober in de Noord Aa. De vangst was matig; vier deelnemers vingen 10.180 gram vis. Eerste werd Adr. van Erk met 5.160 gram, tweede J. Wiers ma met 2840 gram en derde C. Klomp met 1260 gram. De volgende wedstrijd is op zaterdag 17 oktober. Vertrek Hotel Vos om 7.00 Inlichtingen: J. Wiersma: 0180- 632654. kluizen - Tijdens de traditionele hoHCUe c'ie °P oktober werd ge iden, als afsluiting van het tennis- l zoen' heeft de jeugdcommissie van tennisvereniging BTC de clubkam- SehuicT ij" enke'sPe' en m'x resultaten in het enkelspel zijn: en met 10 jaar, jongen/meisje; 1. ^nevanDeJ 6 - - To( Vries. Iric a Van De'ft. Vincent de Zwaan, 3. ïls de Vries. Cnl|er'imet '2 iaar. jongens; 1Delano Kh j Hr'k Meenderman, 3. Vinoo pndekar. Ejl5nmet 13jaar, meisjes; 1. Debora l''a're Neijendorff, 3. Martine "tman. Tot en met 17 jaar, jongens; 1. Erwin Blijven, 2. Robbert Haarman, Jay Bischoff. Tot en met 17 jaar, meisjes; 1. Ghislai- ne Collard, 2. Lisabel Everts, 3. Kim Besseling. De resultaten in de mixed: Tot en met 13 jaar; 1. Debora Everts en Delano Collard, 2. Claire en Patrick Neijendorff, 3. Stephan Schouman en Anne van Delft. Tot en met 17 jaar; 1. Ghislaine Col lard en Stef Groen, 2. Kim Besseling en Robbert Haarman, 3. Lisabel Everts en Vinoo Khandekar. Benthuizen - Zaterdag 17 oktober is er een grote bloembollenactie ten bate van de uitbreiding van vereni gingsgebouw De Bron. De actie wordt gehouden aan het adres Dorpsstraat 33 van 9.00 tot 16.00 Regio - Op zaterdag 17 oktober houdt de provincie Zuid-Holland Open Huis van 12.00 tot 16.00 uur. Het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land heeft zijn intrek genomen in het geheel vernieuwde provinciehuis, ge legen aan het Zuid-Hollandplein in Den Haag. Na drie jaar is de nieuw bouw gereed en de renovatie aan de bestuursvleugel afgerond. Op het Open Huis kan men kennis maken met de "golvende" kantoorge bouwen en het nieuwe Zuid-Holland plein. De kern van het nieuwe provin ciehuis wordt gevormd door een groot openbaar plein, het Zuid-Hol- landplein. Er zijn onder leiding van gidsen spe ciale rondleidingen door het gebouw. Daardoor is een goede indruk te krij gen van de bijzondere architectuur en de in het gebouw geïntegreerde kunstwerken. Bezoekers kunnen drie tentoonstellingen bezichtigen: "Van afbraak tot nieuwbouw" (fototen toonstelling over het bouwproces), "Zuid-Holland in kaart" (cartografie- tentoonstelling) en "Zuid-Holland in beeld" (kunsttentoonstelling). Ver der zijn er Internet-demonstraties, muziek, diapresentatie, bezichtiging provinciaal rampen coördinatiecen trum en de bibliotheek. Zevenhuizen-Moerkapelle - Tijdens de jubileumfeestweek van 12-19 sep tember is voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen een puzzel georgani seerd over Europa. Aan de hand van diverse voorwerpen en vragen over Europese landen kon de oplossing: "jubileumfeestweek!" worden gevon den. Onder de goede inzendingen werden vier prijsjes verloot. De win naars zijn: 1. Suzanne Reijm, 2. Wilco Moerman, 3. Jeroen Rensen, 4. Suzan ne Karreman. De prijswinnaars zijn schriftelijk op de hoogte gesteld. Benthuizen - De nationale collecte Verstandelijk Gehandicapten heeft in Benthuizen ƒ3251,75 opgebracht. De opbrengst wordt besteed aan be geleiding en hulpmiddelen ten bate van thuishulp, logeerhuizen, noodop vang, onderwijs, vrijetijdsbesteding en vormingswerk. Alle gevers en collectanten worden door de organisatie hartelijk be dankt. Boskoop - Na lang juridisch getouw trek is Literom terug in de bibliothe ken. Vooral scholieren kunnen dan weer gebruik maken van de uittrek sels en andere informatie die deze cd- rom biedt. De Literom biedt meer dan 50.000 ar tikelen over Nederlandstalige litera tuur, met name boekenrecencies uit de periode vanaf 1900. Daarnaast be vat Literom algemene artikelen over en interviews met schrijvers. Men kan Literom tijdens de openings uren raadplegen op de naslag-pc in de bibliotheek. Voor meer informatie: 0172-213170. Regio - Op dinsdag 20 oktober is er een koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk, Kerkstraat 1 in Berg- schenhoek. Lies Drop spreekt over "Dicht bij God en dicht bij mensen". Vanaf 9.00 uur is er koffie, het pro gramma start om 9.30 uur. Er is kind eroppas aanwezig. Informatie: Me vrouw Wolff, telefoon 079-5933133. Diefstal krat met lege flessen: Op 7 oktober rond 10.15 uur is van een winkelwagen een krat met lege flessen gestolen door twee jongens van onge veer 17 a 18 jaar. Dit gebeurde in de Dorpsstraat. De ene jongen heeft een licht getint uiterlijk en is ongeveer 1.75 meter lang. Hij droeg een rode jas. De andere jongen heeft een negroïde uiterlijk, is ongeveer 1.80 meter lang en droeg een zwarte jas. De jongens gingen er met de krat op twee scoo ters vandoor. Inbraak woning: Op 10 oktober is tus sen 0.15 en 7.30 uur ingebroken in een woning aan de Nrd. Dwarsweg. Het slot van de voordeur is geforceerd. Een agenda werd vermist, maar is in middels teruggevonden in de omge ving van de woning. Inbraak auto: Tussen 11 en 12 oktober is ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de Dorpsstraat. Een radio, een zonnebril en diverse cd's zijn meegenomen. Rijden onder invloed: Op 7 oktober rond 2.00 uur is een 54-jarige man uit Waddinxveen aangehouden wegens rijden onder invloed. Op de Beijerin- cklaan werd de man gevraagd een blaastest te doen. De blaastest gaf aan dat de man te veel gedronken had. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat de man een alcoholpromillage had van 1,25. De man kreeg een proces verbaal en een rijverbod van vijf uur. Aanrijding met letsel: Op 8 oktober rond 7.45 uur heeft een ongeval plaatsgevonden op de Henegouwer- weg. Een 17-jarige fietser en een 18- jarige bromfietser reden allebei in de richting van Gouda. De bromfietser wilde de fietser inhalen, maar zegt dat hij verblind werd door een tegemoet komende vrachtwagen. Daardoor reed hij achterop de fietsster, die ten val kwam. De fietsster is met verwon dingen aan het hoofd en het been overgebracht naar het ziekenhuis. Winkeldiefstal: Op 8 oktober rond 15.50 uur is een paar schoenen gesto len uit een winkel aan de Passage. Twee blanke mannen van ongeveer 26 jaar liepen de winkel binnen. Een van hen trok een paar schoenen aan en deed de oude schoenen in de doos. Vervolgens verlieten zij de zaak. De ene man is blond en droeg een rode jas. De andere man heeft donker haar en droeg een donkerblauwe jas. De mannen spraken onderling in het En gels. Snelheidscontrole: Op 8 oktober tus sen 19.30 en 21.00 uur is een snel heidscontrole gehouden op de Beet- hovenlaan. Er kwamen 469 voertui gen voorbij, waarvan er 31 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid is 82 km/u waar slechts 50 km/u is toege staan. Inbraak woning: Tussen 6 en 8 oktober is ingebroken in een woning aan de Mina Druckerhoeve. Via het dak van de garage is men bij een raam geko men, dat vervolgens is geforceerd. De woning is doorzocht en er wordt een geldbedrag en een jas vermist. Aanrijding met gewonden: Op 10 okto ber rond 20.40 uur heeft op de rijks weg Al2 noordbaan een ongeval plaatsgevonden. Een auto reed op de snelweg en haalde een andere auto in. Toen deze auto weer naar rechts ging, verloor de bestuurder, een 21-jarige man uit Duitsland, de macht over het voertuig en reed de vangrail in. Ver volgens werd de auto de berm in ge lanceerd, waarbij de auto zwaar be schadigd raakte. De auto raakte in brand, maar werd door omstanders snel geblust. De bijrijder, een 20-jari- ge man die eveneens uit Duitsland afkomstig was, is uit de auto geslin gerd. Hij is met ernstig letsel opgeno men in het Groene Hart Ziekenhuis. De bestuurder is door omstanders uit de auto getrokken en is met minder ernstig letsel opgenomen in het Groe ne Hart Ziekenhuis. Getuigen ver klaarden dat de bestuurder met hoge snelheid reed. Dit zou, in combinatie met het natte wegdek, de oorzaak van het ongeval kunnen zijn. Alcoholcontrole: Op 11 oktober is tus sen 19.45 en 20.45 uur een alcoholcon trole gehouden op de Noordkade. Aan 65 passanten is gevraagd te blazen, maar geen van hen had te veel gedron ken. Verkeerscontrole: Op 12 oktober is tussen 13.15 en 14.30 uur op de Hene- gouwerweg een verkeerscontrole ge houden. Er zijn 28 voertuigen gecon troleerd. Zes keer is een bekeuring gegeven voor het niet dragen van een autogordel, en een keer voor een lek ke uitlaat. Inbraak bij bedrijf: In de nacht van 7 op 8 oktober is ingebroken in een bedrijf aan het Rijneveld. Een deur werd ge forceerd en er worden een geldbe drag, twee telefoons en een fiets ver mist. Inbraak bij bedrijf: Op 10 oktober is rond 3.45 uur ingebroken bij twee aan elkaar grenzende bedrijven aan de Zuidkade. Een deur is geforceerd van een loods van het ene bedrijf, waarna men door het forceren van een ande re deur naar de loods van het andere bedrijf ging. Vermoedelijk zijn de da ders afgeschrikt door het alarm. Het is onbekend wat er wordt vermist. Inbraak winkels: Op 10 oktober is rond 0.45 uur ingebroken bij een win kel aan de Zijde. Met een tegel is een ruit ingegooid, waarna men een radio- cdspeler uit de winkel heeft gehaald en er vandoor is gegaan. Ook in de nachtvan lOop 11 oktober is ingebro ken bij een winkel aan de Puttelaan. Wederom werd een tegel door de ruit gegooid. Bij deze winkel was de buit een geldbedrag. Vernieling ruiten: Ook bij een ander pand aan de Zijde zijn van 10 op 11 oktober ruiten vernield. Doordat de ruiten van dubbel glas waren en al leen de buitenruit werd vernield, kon men niet binnenkomen. Van de sport hal aan de Biezen is ook een ruit ver nield deze nacht. Verkeerscontrole: Op '12 oktober is tussen 8.15 en 12.15 uur op de Reijers- koop een verkeerscontrole gehou den. Er zijn 45 voertuigen gecontro leerd, met name voertuigen met aan hangwagens. Twee boetes zijn gege ven voor overbelading van de aan hangwagen, een boete omdat er geen hulpkoppeling was en een omdat de verlichting niet goed werkte. Verder moeten drie mensen op een later tijd stip papieren laten zien die ze ter plekke niet konden tonen. Er is ook een auto in beslag genomen. Deze reed met een vervallen exportkente ken en was niet verzekerd. Snelheidscontrole: Bij Den Ham is een snelheidscontrole gehouden tussen 8 en 10 oktober. Er zijn ongeveer 780 voertuigen geflitst, wat neer komt op 3,5 procent. De hoogst gemeten snel heid was 88 km/u, terwijl 50 km/u is toegestaan.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15