ferdijk Makelaardij: VerBOUWblad, wegwijzer in bouw- en verbouwland Lewa zonwering woondecoratie: noviteitenshow binnenzonwering KeukenMaxx showt keukens volgens eigen, unieke formule Een goed ontwerp is de eerste stap naar een perfecte tuin \|3^ r, Wonen in het Groene Hart van Holland r speciaalzaak voor moderne en klassieke meubelen Wonen in het Groene Hart van Holland/14 oktober 1998 pagina 3 ~i J ~i L. J Een nieuwe badkamer, een grotere woonkamer, een extra verdieping of een heel nieuw huis. Er komt heel wat bij kijken. Voordat er gebouwd kan worden, moeten er nog heel wat zaken geregeld worden. Is er een vergunning nodig? En hoe zit het met de financiering? Staan de ideeën al op papier? En hoe kom je aan een vakbekwame en betrouwbare aannemer aan wie je de bouw met een gerust hart kunt toevertrouwen? De nieuwste uitgave van het verBOUWblad behandelt alles wat er komt kijken bij een ver bouwing en bij het bouwen van een eigen huis. Ook behandelt het blad wat je moet weten over het bouwen van een heel nieuw huis, wat de voor- en nadelen zijn van traditionele bouw en hoe het zit met prefabricatie. Ver der verhaalt het blad over de taal van de aannemer en is te zien hoe je kunt bouwen met hart voor het milieu. Speciale aandacht wordt besteed aan het onderhoud van de woning. Met de controlelijst voor jaarlijks onderhoud zijn alle eventuele gebreken in en rond het huis eenvoudig te inventariseren. De lijst is uitneembaar en gemakkelijk in te vullen. Het VerBOUWblad wordt uitgegeven door het NVOB, de grootste organisatie van algemene aannemers in Nederland. Bij het NVOB zijn 4.300 aannemers in het hele land aangesloten. Het blad verschijnt dit jaar voor de ze vende maal en is aan te vragen bij het NVOB, afdeling In- en Externe Betrek kingen, Postbus 320, 3740 AH Baarn. henhuizen - De huidige lage rente heeft al veel mensen doen overwegen de nerstap te maken van een huur- naar een koopwoning. Door een eigen huis touwt men immers vermogen op en wat de benodigde hypotheek betreft, zijn is mogelijkheden tegenwoordig zo talrijk dat deze geheel afgestemd kunnen «orden op de persoonlijke situatie. Perdijk Makelaardij staat al jaren be kend om haar uitstekende bemid deling bij aan- en verkoop van woningen. Wie op zoek is naar een toning, kan zijn of haar woonwensen ienbaar maken in Masterplan 2000; een iriek uitwisselingssysteem dat over het anbod van alle NVM-makelaars in de tgio beschikt. Het systeem kan hier- iooreen koppeling leggen tussen de ■sensen en het beschikbaar aanbod. Ook voor de financiering van de woning werkt Perdijk op geheel eigentijdse wij lt. Het kantoor is aangesloten bij De Hypotheekshop; een onafhankelijke iinchise-organisatie die alle hypo- feekproducten aanbiedt van bijna alle jeldverstrekkers in Nederland. Men is lekervan een eerlijk, onafhankelijk ad- »es en bovendien wordt met behulp van het computerprogramma 'Het Oeldplan' een reëel beeld gegeven van de persoonlijke, financiële mogelijkhe den. Het is jaren geleden dat in Zevenhui- zen-Moerkapelle op uitgebreide schaal nieuwbouw kon worden gerealiseerd. De komende jaren zullen er echter in totaal 300 nieuwe woningen worden gebouwd. Perdijk is dan ook verheugd volop actief te kunnen zijn in deze sec tor. De plannen 'Vente' en 'Swanla' zijn inmiddels gestart en binnenkort volgt 'Smaal-Boevée'. Voor meer informatie over wonen in Zevenhuizen-Moerkapelle of één van de andere diensten van Perdijk Make laardij, kan men telefonisch contact op nemen via telefoonnummer 0180- 631655. Uiteraard kan men ook even binnenlopen aan de Dorpsstraat 146 in Zevenhuizen. Het kantoor is dagelijks geopend van 8.30 tot 1 7.00 uur (zater dag van 10.00 tot 15.00 uur). Waddinxveen - Het allernieuwste op het gebied van binnenzonwering is te zien bij specialist Lewa zon wering woondecoratie vanaf het komend week end. De nieuwe collectie van de leverancier Luxaflex zal daar te zien zijn: vouwgordijn Roman Shade, Roman Shade de Luxe en de Austrian Shade, de nieuwste trend in moderne kleuren. Ook de rest van de collectie is te zien. E igenaar Rick Deltrene heeft meer dan eens bewezen met zijn creativiteit een geheel eigen stijl te kunnen realiseren op het gebied van zonwering. Onder zijn eigen label, Joopari, komen op zeer korte termijn lamelgordijnen, rolgordij nen, plissés en jaloezieën op de markt, waarbij de klant veel zelf kan doen. Hierdoor kan de prijs laag blijven. Met de instructies van Lewa kan men het gekozene uit de eigentijdse collectie in trengerichte, modieuze kleuren zelf meten, bestellen en mon teren. De levertijd van deze zonwering zal ongeveer een week zijn, terwijl de prijs van de artikelen beduidend onder die van de bouwmarkten komt te liggen. Op termijn komen onder het joopari label waarschijnlijk ook houten jaloezieën op de markt. Naast de binnen- en buitenzonwering kan men bij Lewa terecht voor vitrage, tapijt, laminaat en linoleum- en marmoleumvloe- ren. Heel nieuw is een uniek kliksysteem bij het laminaat, waardoor het mogelijk is laminaat 'mee te verhuizen' naar een ander huis. De showroom is gevestigd aan de Henegouwerweg 43. Ope ningstijden: dinsdag tot en metvrijdagvan 10.00 tot 16.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. 's Avonds uitsluitend op afspraak. Voor meer informatie: 0182-61441 5. I'eeuwijk - Het eerste filiaal van KeukenMaxx werd op 1 november 1997 Igeopend aan de Reeuwijkse Poort (gesitueerd langs de A12) in Reeuwijk. Al I Ween bleek de unieke formule van deze onderneming zo'n succes, dat er 1 *ordt uitgebreid met een aantal nieuwe vestigingen. Wat het eerst opvalt zodra men Keuken- "Wot binnenstapt, is de ongedwongen ^r en gastvrijheid. Zo wordt er bij de Wee door één van de gastvrouwen 'S te drinken aangeboden. Vervolgens men in alle rust rondkijken in de jtowroom waar talloze internationale "tukens, ondeiverdeeld in verschillen- ■dandenthema's, staan opgesteld. Eén de belangrijke redenen waarom het "drijf zich onderscheidt van andere "eitenzaken, is het bieden van het Jtaxilijn-programma. Ruim 80% van de "tukens heeft een inhoud van 125% door diepere en hogere kasten en lage re plinten, waardoor ze maximale ruim te bieden. Verder geeft KeukenMaxx graag een beeld hoe de keukens eruit zien als er écht in geleefd wordt. Daar om zijn alle opstellingen volledig gede coreerd en voorzien van alle keukenat tributen tot en met serviesgoed en keu kenlinnen. Pas dan krijgt men volgens KeukenMaxx een idee of men zich in zo'n keuken werkelijk thuis zal voelen. Over thuisvoelen gesproken... in de showroom vindt men verder de gezel lige open keuken van het huis, waar door een kok de meest verrukkelijke hapjes worden be reid! Ondanks de luxueu ze uitstraling van KeukenMaxx, zijn de keukens dankzij scherpe prijsafspra ken met fabrikanten, heel betaalbaar te noemen. Bovendien krijgt men ook nog eens de 300% laag ste prijs garantie; wie ergens anders pre cies dezelfde keuken had kunnen kopen voor nog minder geld, krijgt het ver schil drie keer uitbe taald! Waddinxveen - Een mooie tuin kan ons woonplezier aanzienlijk vergroten. En we zijn tegenwoordig druk bezig om het in en rond ons huis zo gezellig mogelijk te maken. Hoewel we zelf vaak fantastische ideeën hebben voor onze tuin, is het zeker niet onverstandig een beroep te doen op de ervaren vakspecialist. Volgens Ed Plaizier, jarenlang ge specialiseerd in straat- en grondwerken, sierbestrating, tuinaanleg en erfafscheidingen, is het van groot belang dat bij het ontwer pen van een tuin de functionaliteit niet uit het oog verloren wordt. Zo kan bijvoorbeeld een sierbestrating prach tig zijn, maar indien deze gebruikt gaat worden als parkeergelegenheid, is een goede fundering voor het straat werk van groot belang. Al bij het ont werpen moet dus rekening gehouden worden met de belasting van sommi ge delen van de tuin om latere verzak king te voorkomen. Eventuele aanslui tingen voor water en/of elektra en de afvoer van hemelwater zijn eveneens zaken waarmee men van tevoren re kening moet houden. Het ontwerpen van de tuin en de uitvoering hiervan, is bij Ed Plaizier in goede handen. Met de cliënt worden wensen en mogelijkheden uitgebreid besproken. Hierbij komen ook de eventueel bestaande elementen aan de orde. Een en ander wordt uitge werkt tot ontwerp, waarin bijvoor beeld ook schuttingen, tuinbanken, hagen en bomen zijn opgenomen. Deze zijn immers bepalend voor het effect. Complete tuinhuisjes kunnen de sfeer versterken en zijn door Ed Plaizier in diverse maten en uitvoerin gen leverbaar. Ed Plaizier is gevestigd aan de Bre- deweg 15. Voor informatie: 0180- 638183 of 06-53434283. Benthuizen - Aan de Dorpsstraat 55 in Benthuizen is de woningspeciaalzaak van Waay gevestigd. Het bednjf werd 1 honderd jaar geleden opgericht. Inmiddels verkoopt de vierde generatie van Waay moderne en klassieke meubelen. De showroom in de Dorpsstraat is echter te klein geworden om de volledige collectie goed te kunnen tonen. Daarom start van Waay binnenkort met de bouw van een nieuw pand aan de Omleidingsweg. Met de totstandkoming van dit nieuwe pand van 6000 vierkante meter, komt de collectie van van Waay optimaal tot haar recht. Tevens wordt de collectie uitgebreid met meubelen in een 'jonge, romantische stijl'. Bij van Waay staat kwaliteit hoog in het vaandel. Het bedrijf verkoopt daarom alleen meubelen van topkwali teit. Een ieder kan bij van Waay terecht voor een comple te woninginrichting. Het bedrijf is gespecialiseerd in het maken van interieur-tekeningen en het geven van kleuradviezen. Van Waay verzorgt voor belangstellenden - na afspraak - advies aan huis. De winkel heeft een grote afdeling met alles op het gebied van comfortabel slapen. Van Waay heeft momenteel een bijzondere actie: 'breed slapen, maar smal betalen'. Men kan namelijk nu voordelig kennismaken met het nieuwste, meeve- rende, lattenbodemsysteem van Lattoflex, 'de wing'. De actie houdt in, dat - bij aanschaf van een lattenbodem van 90 centimeter breed - de klant betaalt voor een lattenbodem van 80 centimeter. Van Waay is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 9:30 uur tot 17:30 en op zaterdag van 9:30 tot 17:00 uur. Vrijdag koopavond van 19:00 uur tot 21:00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19