Het is tijd voor de winterschilder! Grenen en koloniale meubelen uitstek! Van der Tas, specialist in deuren en garderobekasten bij Wortman LM: voor landbouwers, gemeenten, hoveniers !en particulieren pagina 21 Wonen in het Groene Hart van Holland/14 oktober 1998 wonen. Waddinxveen - Is het houtwerk van uw woning ,a'd toe aan een nieuwe schilderbeurt, of bent u jewoon een beetje uitgekeken op de kleuren in interieur? Dan is het tijd om de winterschilder huis te halen! Binnenkort start weer de lande- fe actie van het Schildersbedrijfschap, waarbij Particulieren een winterschilderpremie ontvangen •an 65,-- per dag/per man. Voorwaarde voor öe teruggave is dat men een bij het bedrijf- aangesloten schildersbedrijf inschakelt voor animaal 3 man-dagen. De actie is geldig van 2 wember 1998 tot en met 19 maart 1999. ieze aantrekkelijke actie profiteert u optimaal, anneer u Schilder Theussen deze winter in uw 'nningaan de slag iaat gaan. Want behalve voor het leveren van het betere schilderwerk, staat Theussen ook bekend om zijn uitstekende voor- en nazorg. Zo wordt uitgebreid de tijd genomen om op grond van persoonlijke wensen en ideeën de juiste kleur en materiaalsoort te bepalen. Na afloop wordt alles weer keurig op z'n plek gezet en de boel netjes opgeruimd. Als extra service worden aile gebruikte kleuren via nummers in de computer opgeslagen. Dit kan immers later bij regulier onderhoud of eventuele beschadigingen, goed van pas komen. Voor mensen die allergisch zijn voor verflucht of ouders van kleine kinderen, is het goed om te weten dat er tegenwoordig uitstekende, reukvrije en sneldrogende watergedragen verfsoorten be staan. Deze wor den zeer goed verdragen en zijn verkrijg baar in iedere gewenste soort en kleur. Voor meer informatie, advies of het aanvragen van een offerte: Schilder Theussen, Zuringveld 3 - Waddinxveen, telefoon 0182- 615738. Alphen aan den Rijn - Wie op zoek is naar antiek grenen meubelen kan daarvoor ai meer dan twin tig jaar terecht bij Wortman. In de winkel in de Hoofdstraat heeft Wortman een grote collectie an tiek grenen meubelen of kon een favoriet meu belstuk op bestelling gemaakt worden uit oud gre- t nen hout. In de winkel kwamen steeds vaker meu- belstukken van een andere stijl voor: koloniale meubelen. De vraag naar deze meubelen was zo groot, dat Arjen Wortman onlangs een gedeelte van het magazijn aan de Energieweg 1C in Alphen verbouwde tot een showroom met koloniale meu belen. felbladen staan overzichtelijk opgesteld en Wortman maakt ze in elke gewenste afmeting. Omdat hout een natuurproduct is, zijn er vele kleurnuances. Bij Wortman kies je de kleur die bij je past. De koloniale meubelen worden in Indonesië gemaakt en daarna verscheept naar Nederland. De ambachtelijke meubelmakers gebruiken zowel oud als nieuw hout voor het vervaardi gen van hun meubelen. Bij Wortman zijn te vens een aantal antieke vitrinekasten te vin den. Deze zijn moeilijk te vinden en vrijwel uniek in Nederland. Wortman staat voor kwaliteit en service. Alle meubelen worden thuisbezorgd en de garan tie is bijna onbeperkt. De showroom aan de Energieweg 1C is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 16.30 uur en op afspraak ook op andere tijden. Koloniale meubelen zijn afkom stig uit In donesië en India. De meubelen worden ge maakt van teakhout of «aan teak verwante j, houtsoor ten. Bij Wortman vindt men tafels (eet- I kamer- en salontafels), stoelen en kasten. De tafels en ta- ileiswijk/Kruisweg - Ten noorden van de rijks- :.iegAI2 -Den-Haag-Utrechtvindt men ELM. Het jsedrijf is gespecialiseerd in mechanisatie voor id bouw, industrie, gemeenten en instellingen. hoveniers, tuinders, kwekers en particulie ren vinden steeds vaker hun weg naar de Kruis- |«g 17. Bij ELM is van alles op het gebied van Ktbouw-werktuigen, gereedschap en tractoren J evinden. ELM heeft de producten overzichtelijk igesteld in de uitgebreide showroom en is toe- 4 gankelijk voor vakman of particulier. üj ELM ligt het accent van origine op de ver sop van landbouwwerktuigen. De onteigening van vele boeren in de omgeving deed het bedrijf echter zoeken naar een aanvulling op het be staande assortiment. Deze aanvulling werd ge vonden op de markt van de tuin- en park- mchines. Inmiddels heeft ELM in de showroom vele kettingzagen, heggescharen, bladblazers en •azonmaaiers opgesteld. Veel gemeenten, zoals Zoetermeer, Bleiswijk, Zevenhuizen-Moerkapejle n Waddinxveen zijn inmiddels vaste klant bij IllLM. jverkoper john van Spengen is bijna elke dag op i om nieuwe klanten te zoeken. "Ons bedrijf fderscheidt zich van anderen door de goede service en snelle levering. Ook de garantietermijn van drie jaar op onze tractoren maakt ELM bij zonder" aldus john. Bij ELM staat kwaliteit hoog ii het vaandel. Het bedrijf verkoopt daarom al ten producten van topkwaliteit, van bijvoorbeeld iet merk Echo. Voor hoveniers of andere belang- t De herfst staat niet te boek als een seizoen waarin i planten op hun uitbundigst bloeien. Toch zijn er j heel wat vaste planten en heesters die juist het j najaar met hun bloemen inkleuren. Bekend zijn Hellenden is het mogelijk een gratis demonstra- c'e chrysanten en de herfstasters. Maar er zijn er Se bij te meer, denk aan herfstanemonen, hemelsleutel of ^duizendknoop. Planten die in de herfst bloeien «hebben een groot voordeel. Neem het voorjaar 1% en de zomer. In die maanden schreeuwt bij wijze f van spreken alles in de tuin om aandacht. Dat is anders in het najaar. Planten die in dat jaargetijde I bloeien, doen dat tegen een decor van verstilde J1 herfsttinten. De vele siergrassen die pas laat in de zomer in bloei komen als het lampe- Z poetsersgras en pampasgras brengen sfeer in de f herfsttuin. Met hun fraaie pluimen die wuiven in de wind, zijn ze een belangrijke aanvulling voor de herfstborders. I ZADEN EN VRUCHTEN IN DE TUIN Een plant bloeit om zich te kunnen voortplanten. Na de bloei vormt de plant zaad. Soms valt dat K* nauwelijks op. Bij andere planten levert dat bij zonder karakteristieke zaaddozen op, zoals bij de jl papaver. In die zin horen die zaaddozen bij het najaar, net zoals de bessen en andere vruchten. Lang niet alle planten vestigen op zo n manier een tweede keer in het jaar de aandacht op zich. Het is bij de aankoop van planten de moeite waard om daar meer op te Ietten. Planten kun nen in de herfst ook mooi zijn vanwege hun bladverkleuring. Bij het korten van de dagen ver andert de kleur soms van de ene op de andere dag. Dan vormt de wilde wingerd een kleurig gordijn over de schutting of pergola, of komen de vlammende kleuren van de esdoorn je van E1M is geopend op maandag tot en met vrijdag ïin 8.00 uur tot 16.45 uur en op zaterdag van uur tot 12.00 uur. ver tegemoet. Het is vaak maar kort dat het blad zo intens gekleurd is. Maar bij een gevarieerde beplanting zijn het steeds weer andere planten die met hun herfstkleuren bijdragen tot die heel spe ciale sfeer in de tuin die je alleen in het najaar te gen komt. TUINDECOR Om in het voorjaar nog eerder te kunnen genie ten, zou je een kas kunnen plaatsen waarin je al vroeg in het voorjaar kunt uitzaaien en plantjes kweken. Er zijn vele varianten te koop, van zeer eenvoudige kweekkassen tot mooie, prachtig vormgegeven oranjerieën waarin ook kuipplanten kunnen overwinteren. TUINIDEEËN Een bezoek aan de diverse showtuinen bij hoveniersbedrijven leert hoe mooi vaste planten, heesters en bomen in de herfst kunnen zijn. Geef je ogen de kost en kijk welke planten juist in dit jaargetijde op hun mooist zijn. Het tuincentrum kan adviseren, en dit zelfde geldt natuurlijk voor de hovenier. Het ontwerpen en aanleggen van een tuin die ook in de herfst de moeite waard is, vormt voor deze vakmensen een uitdaging op zich. Voor de tuinbezitter heeft het benaderen van een ho venier in de herfst nog een voordeel. Hun werk 'piekt' namelijk in het voorjaar, wanneer de meeste tuinbezitters op het idee komen om iets met hun tuin te doen. Zolang niet iedereen ervan doordron gen is dat je een tuin uitstekend in het najaar kunt aanleggen of veranderen, heeft de hovenier nu iets meer tijd. Het is niet voor niets Oktober Tuin- maand! Zoetermeer - Wie de winkel van van der Tas n, aan de Dorpsstraat 58-64 binnenwandelt, ziet direct de bijzondere collectie binnen- en bui tendeuren. Overzichtelijk opgesteld, vindt men hier deuren van gerenommeerde merken. Te vens beschikt van der Tas over een ruime afde ling met garderobekasten. Van der Tas mag zich dan ook met recht een specialist noemen in kasten en deuren. Men kan bij van der Tas ook terecht voor klelnmeubelen en houten- en kunststof tuinmeubelen. In de showroom van van der Tas zijn deuren van de merken Austria, Skantrea, Freestyle en Northgo te vinden. Van der Tas zorgt bij aan koop voor het opmeten en monteren van de nieuwe deur. De deur kan worden voorzien van het nieuwste hang- en sluitwerk. Tevens bij van der Tas diverse soorten garderobekasten zoals vouwdeurkasten, draaideurkasten, zweefdeur- kasten, en kasten gebaseerd op het schuifdeur- railssysteem. Deze laatste categorie kasten worden op maat gemaakt en ingericht met een interieur naar wens. Het is mogelijk een nieuwe kast door van der Tas te laten monteren of de kast als bouwpakket te bestellen. Sinds anderhalfjaar vindt men in de winkel van van der Tas het Wedeka-aanbouwsysteem. Losse staanders en planken in diverse kleuren en van verschillende breedtes en dieptes ma ken het mogelijk de gewenste kast te creëren. Kwaliteit en service staan bij van der Tas hoog in het vaandel. Van der Tas is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.45 en op zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Vrij- - dag koopavond van 19.00 uur tot 21.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 37