I Struisvogelkoorts met vraagtekens deHaij van d e r W e nde 0()£^ EKI M Hart van Holland/14 oktober 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten ivl t TEL. 0182-615055 Cornelis Kreft Uitvaartverzorging A.W. Broekema u ons gerust, wij zijn (ervoor. 010-456 01 01 DE FEE EN DE FOEM Foem! Pim Heibel Marinus Johannes Helmers Rien 29.000 exemplaren I ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN sta 0.0.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelte: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begelekfing van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk De eeuwige God zij u een woning, en van onder eeuwige armen Deut. 33 27a Toch nog onverwacht overleed na een moedig gedragen lijden mijn man, onze vader, schoonvader en opa Echtgenoot van Cornelia Kreft-van Beek Drager van DE EREMEDAILLE VERBONDEN AAN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU Zevenhuizen, 19 december 1910 t Zevenhuizen, 8 oktober 1998 C. Kreft-van Beek Riet en Floor Coma en Pieter Cok Marco en Laura Coby en Arie Angela C. Kreft-van Beek Bierhoogtweg 9 2761 JH Zevenhuizen De crematie-plechtigheid heeft plaatsgehad, dinsdag 13 oktober in crematorium "IJsselhof aan de Goejanverwelledijk 6 te Gouda. In memoriam Op 12 oktober jl. ontvingen wij de mededeling dat de heer C. Kreft op 87-jarige leeftijd is overleden. De heer Kreft heeft voor de CHU op 3 september 1935 zitting genomen in de raad van de voormalige gemeente Zevenhuizen. Op 7 november 1945 werd hij tot wethouder gekozen. Dit wethouderschap heeft hij tot 3 september 1974 vervuld. De heer Kreft heeft zich gedurende deze 39 jaar nauw betrokken gevoeld bij het gemeentelijk gebeuren, zowel binnen als buiten de grenzen van de gemeente. Hij had belangstelling voor al hetgeen vanuit de dorpsgemeenschap op hem afkwam, waarbij hij de belangen van de gemeenschap hoog in het vaandel had staan. Met hem is een toegewijd persoon - die hoge eisen stelde aan waarden en normen - heengegaan. Met respect en eerbied zien wij terug op alles wat hij voor de gemeente en de gemeenschap heeft betekend. Zevenhuizen, 12 oktober 1998, Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, De secretaris. De burgemeester, A. Visser L.M. Schoots. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie 0 Onbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling 0 Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek ^bert Rousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Pengirim Dat de dames Abbing en Van Cleeff prima kunnen samen werken, bewezen ze eerder met hun 'Zwarte rugzak'; geschre ven als door één auteur. Dat ze in 'Struisvogelkoorts' samen-apart zijn gaan schrijven, doet niets aan die puike samenwerking af; de uit werking is alleen wat anders. In dit geval zijn het de vrienden Sem en Feya die, ook weer samen-apart, een boeiend avontuur beleven. Het is Feya die het hoofd-avontuur beleeft en daar een dagboek-verslag van maakt en Sem, die daar op inspeelt. Ik vond 'Struisvogelkoorts' tech nisch heel knap in elkaar zitten, spannend en met weldoordachte verhaallijnen die prima in elkaar overlopen en elkaar aanvullen. Wat dat betreft hebben de schrijfsters hun huiswerk uitstekend gemaakt. Aanzienlijk minder vond ik de ge loofwaardigheid van het verhaal, waarin 'Yacca's' leiden naar de fa briek daarvan, maar ook naar een gewetenloze professor die kinderen misbruikt voor een medisch experi ment. Yacca's zijn kneedbare appa raten die kinderen helemaal gek maken, al leggen de schrijfsters niet precies uit waarom. Voor wie dit niet kan volgen: school kinderen maken, bij aanschaf van een flesje jodium van een bepaald merk kans op zo'n yacca en zijn dan, voor het openbare leven bijkans verloren, zeker op school. Sem en Feya gaan op onderzoek uit, komen terecht in de yacca-fabriek De mooiste verhalen voor beginnende tezors Carrie Hafkamp waarin kinderen worden misbruikt voor medisch onderzoek, dat weer moet leiden tot een medicijn tegen zweren. De yacca's blijken een klop pend struisvogelhart te bevatten en de kinderen in de fabriek die zo stom waren zo'n yacca te bemachtigen, weten te veel en moeten dood, vol gens het plan Exit. Maar dat plan wordt, dank zij Feya en Sem niet uitgevoerd en alles komt goed. 'Struisvogelkoorts' heb ik met rode oortjes in één ruk uitgelezen, zo span nend was het geschreven. Maar gaan deweg werd ook mijn kritiek heftiger: wat een onzin allemaal en wat erg en ongeloofwaardig verzonnen. De rol van de gewetenloze professor slaat nergens op, wat yacca's zijn wordt nergens toegelicht en waarom de ge vangen kinderen ziek worden en een blauwe plas produceren evenmin. Ik wil veel geloven, maar achteraf vond ik Struisvogelkoorts zonde van m'n tijd. Als ik de categorie 'schattige boeken' mocht uitvinden, kwam 'De fee en de foem' van Corrie Hafkamp met stip bovenaan te staan. Een fee woont he lemaal alleen in een bos bij de zee, in een gat in een boom. Ook een foem woont, helemaal alleen, in een duin bij de zee in een boom. Corrie Hafkamp vertelt, half op rijm, hoe die twee el kaar vinden en hoe daar een heleboel kindjes van komen. De tekeningen van Rita van Bilsen, zwart/wit en in kleur met schitterende halftonen, ver tellen het zelfde verhaal, maar danjn eigen beelden. Heel mooi, heel schat tig en uitstekend voor beginnende le zertjes. Dat geldt ook voor 'Pim en de poes' van Els Pelgrom. Zij vertelt het ver haal van Pim die naar school moet, maar onderweg een breiende poes ontmoet, een beer, een draak, een heks en een fluitspelend óudje. Die leveren tezamen alle ingrediënten op, die Pim mee naar huis mag nemen om zijn zieke moeder te genezen. Een prima mengsel van fantasie en reali teit, goed voor alle beginnende lezer tjes. Een nogal vreemd verhaal vond ik 'Heibel in de Hubbelstraat' van Anke de Vries, die wat slordig met een goed idee omsprong. Het idee: op een veldje aan de Hubbelstraat voet ballen kinderen en komen oude men sen er in de zon zitten. Ook is er de jaarlijkse vlooienmarkt. Niks aan de hand, tot de gemeente van de helft van het veldje een parkeerplaats wil maken. Kerels van de gemeente be ginnen maar vast. Maar de bewoners van de Hubbel straat komen in verzet en via een wethouder wint de buurt uiteindelijk tóch. Op het eerste gezicht een leuk ver haal, maar ook uit op goedkoop suc ces. Het is altijd prachtig om tegen autoriteiten aan te schoppen, maar dan niet zoals Anke de Vries dat doet: dit is aardig klinkende non-in formatie. Zelfs in Eext of in Ohé en Laak belegt een gemeentebestuur eerst een informatie-avond, krijgen aanwonenden vooraf gelegenheid protest aan te tekenen, vóór de ge meente aan iets als een parkeerter rein begint. Voor het gemak vergeet de schrijfster dit - anders was er geen verhaal - maar kinderen worden wel opgescheept met verder echt wel aardig beschreven flauwekul waarin een mopperend oud mannetje met grappige, maar bizarre ideeën naar z'n zus wordt weggestuurd en doet denken aan 'De wraak van de zuige ling' waar ik als kind ook al zo om moest lachen. Abbing en Van Cleef: 'Struisvogel koorts'. Uitgeverij Leopold, prijs ƒ29,90. Corrie Hafkamp: 'De fee en de foem' en Els Pelgrom: 'Pim en de poes'; beide uitgeverij Zwijsen, prijs 14,95. Anke de Vries: 'Heibel in de Hubbelstraat'; uitgeverij Zwij sen, prijs ƒ18,95. Als... Als ik de dingen niet meer weet. Als ik de namen niet meer ken, en wat ik weet meteen vergeet, zodat ik onherkenbaar ben. Denk dan aan de weg door mij gegaan. Zo heb ik niets voor niets gedaan. Verdrietig, maar ook met vrede in ons hart, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man en onze fijne papa 20 oktober 1925 10 oktober 1998 Miep Helmers-van Schaijik Marcel Andrea en Martljn Gaby Leliestraat 20 2761 HC Zevenhulzen Rien is thuis Woensdag is van 19.00 tot 21.00 uur gelegenheid om afscheid te nemen. De Eucharistieviering zal worden gehouden donderdag 15 oktober om 10.30 uur in de Gereformeerde kerk. Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen, waarna aansluitend om 12.30 uui de crematie zal plaatsvinden in crematorium "Ockenburgh", Ockenburghstraat 2) te 's-Gravenhage. Rien hield veel van bloemen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanhoIland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het f Hart van Holland te weigeren. I, Voor klachten over de bezorging var, 1 Harli van Holland m Zevenhuizei' en Moerkapelle: Drukkerij Zïgersma, telefoon Oi80-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3