Gerard van der Wende nieuwe voorzitter Stichting Topvolleybal Wedstrijd dames Data General uitgesteld TZM zet goede reeks voort Flyers Dames 1 bekert verder Zware strijd voor Team 5 Eerste seizoens-zege Moerkapelle BROUWER DE KONING Dames 1 wint overtuigend - Heren stellen teleur UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/14 oktober 1998 pagina 7 Volleybal Dames 2 verliezen in Nieuwegein Tafeltennis Basketbal Flyers Heren 1 verrassend langs Hoofddorp in bekertoernooi Badminton Vereniging Zevenhuizen Voetbal Waterpolo Dames 1 tegen ZPB/Profus 1 Heren I tegen Merwede 1 Dnor Karin Jongkind Zevenhuizen - Sinds 1 september is Gerard van der Wende uit Zevenhuizen de nieuwe voorzitter van de Stichting Topvolleybal Rotterdam. Deze stichting is enkele jaren geleden opgericht om het volleybal in Zevenhuizen op topniveau te krijgen. Onder deze stichting ressorteren het eerste dames- en heren team van volley balvereniging Nesselande. Het eerste herenteam werd vorig jaar landskampioen. Op 31 oktober speelt het Heren 1 team dan ook om de Supercup tegen de winnaar van de bekercompetitie van vorig seizoen, Remote uit Zwolle. Het eerste damesteam wordt getraind en gecoacht door WillemJan van Yperen en Jan Visser. Voor de dames is de competitie in de eerste divisie inmiddels van start gegaan. Gerard van der Wende woont ongeveer tien jaar in Zeven huizen. Het dorp aan de Rotte bevalt hem erg goed. Van der Wen de is getrouwd en vader van drie kinderen en heeft een eigen advoca tenkantoor in Rotterdam. Het vol leybal is hem niet met de paplepel ingegoten. Bestuurlijke kwaliteiten zitten hem wel in het bloed. Via zijn bedrijf kwam Van der Wende enige tijd geleden in aanraking met de V.C Nesselande. De manier waarop de Zevenhuizense club de top in het Nederlandse volleybal had bereikt en dit de komende jaren wil conti nueren, sprak hem aan. "Enkele jaren geleden is de Stichting Eredivisie Volleybal Zevenhuizen opgericht om het volleybal in Ze venhuizen op topniveau te krijgen", legtvanderWendeuit. "Medio vorig jaar is de naam van deze stichting gewijzigd in Stichting Topvolleybal Rotterdam. Deze overstap naar Rot terdam vond plaats om verdergaan de professionalisering van het vol leybal mogelijk te maken. Met de steun van het Rotterdamse Bedrijfsleven lijkt deze doel stelling realiseerbaar." Van der Wende benadrukt, dat de verbondenheid met Zeven huizen erg belangrijk is voor de Stichting. "De intentie is uitgesproken om straks de thuiswedstrijden van het eerste da- mes- en heren team te laten plaatsvin den in Rotterdam. De wedstrijden zullen plaatsvinden in een nieuwe sporthal, naast "de Kuip". Onlangs is voor die nieuwe accommodatie de eerste paal geslagen. De Stichting Topvolleybal Rotterdam wil er alles aan doen om het publiek uit Zeven huizen, dat gezien wordt als een bouwsteen van het succes van de VC Nesselande, bij de club betrokken te houden. Dit kan door bijvoorbeeld georganiseerd vervoer naar de sport hal in Rotterdam aan te bieden en de inwoners van Zevenhuizen en om streken goed te informeren via de lokale pers", aldus Van der Wende. Het eerste damesteam heeft een nieu we sponsor en speelt dit seizoen on der de naam Data General VC Nesse lande. Voor het eerste herenteam is men nog op zoek naar een naamspon- sor. Het damesteam is dit seizoen flink versterkt, onder andere door de komst van Tessa de Gruyter, Angel! que van der Meer en Karin van der Maat. Het herenteam is grotendeels intact gebleven; toegevoegd zijn Jules Martens en Twan van Kuijk. Jochem de Gruyter van heren 1 is inmiddels opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands team in de aan loop naar het Wereldkampioenschap. Zevenhuizen - Door een droeve ge beurtenis bij de ontvangende vereni ging Rijnmond kon de geplande vol leybalwedstrijd van de damesselectie van Data General afgelopen zaterdag niet doorgaan. Sportief gezien was dit Na de 3-2 overwinning van de eerste competitiewedstrijd in Bodegraven tegen Raaphorst/Noten, is Perdijk/ Nesselande er afgelopen zaterdag "iet in geslaagd tegen Vrevok 2 met een tweede winst terug te keren. De teams troffen elkaar in Nieuwegein jammer, omdat de dames na de knap pe overwinning in de uitwedstrijd te gen WC in de winning mood waren, maar er was uiteraard begrip voor de beslissing van Rijnmond, dat de wed strijd naar 5 december verplaatste. voor de tweede keer in veertien dagen en net als het bekerduel, ging ook de competitiewedstrijd met 3-0 verloren (15-7, 15-8 en 15-11). Het door blessurleed en afwezigheid van enkele speelsters incomplete tweede team van Nesselande kon de Komende zaterdag ontvangt Data Ge neral voor de eerste thuiswedstrijd Flamingo's uit Gennep om 14.00 uur in sporthal Swanla. druk die ze bij vlagen op Vrevok kon leggen niet omzetten in winst. Zaterdag 17 oktober speelt dames 2 om 17.00 uur in Swanla tegen VCV uit Veenendaal. Moerkapelle - Het eerste team van Weitennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de goede wedstrij- cnreeks van de afgelopen weken voortgezet. In de uitwedstrijd tegen '0GB 5 uit Berkel en Rodenrijs werd "jet 3-7 gewonnen. Door dit resultaat «aat het team met 28 punten op de {Woede plaats. Sprint Lammerts uit «lelie staat met 30 punten op 1 van Heijningen won drie partij, j s Smit won er twee en Guus van acnerongen één. Ook de dubbel werd Sewonnen. Team 2 speelde deze week tweemaal een uitwedstrijd, waarvan de laatste en inhaalwedstrijd was. Op 9 okto- er tegen TOP 6 uit Haastrecht, Seiijk werd gespeeld, jco Bac wonnen waar Hans Hol en twee partijen en Gerard Reijm won er één. De dubbel werd verloren. Op 10 oktober werd tegen Flamingo's 5 uit Gouda ge speeld, waar met 2-8 werd gewonnen. Dico Bac en Hans Hol wonnen beiden drie partijen. Gerard Reijm won er één. De dubbel werd ook gewonnen. Team 3 speelde thuis tegen Kwiek 10 uit Waddinxveen en verloor met 4-6. Coerd van Kasteel won drie partijen en Sander van der Meer won er één. Voor hem was het de eerste winstpar tij van deze competitie. Patrick van der Meer won geen partij. De dubbel werd verloren. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen Smash 4 uit Schoon hoven en won met 6-4. Simon Wonder- gem won drie partijen, Bart Klos twee en Anne Duursma won er één. De dub bel werd verloren. Door dit resultaat staat dit team op een gedeelde eerste plaats. Team 5 speelde thuis tegen Kwiek 14 uit Waddinxveen en verloor met 2-8. John Meurer won de enige singelpar tij. De dubbel werd gewonnen. Cor van der Wilt en Albert Thunissen kon den geen partij in winst omzetten. Waddinxveen - Donderdagavond toog Dames 1 naar Amsterdam om in de Apollohal de strijd aan te binden tegen AMVJ om een plaats bij de laat ste zestien van het NBB Bekertoer nooi. De start was van beide kanten stroef, er werd weinig gescoord. De thuis club deed het nog het beste en zo keek Flyers rond de helft van de eerste helft tegen veen 16-11 achterstand aan. Hierna hadden de Waddinxveense dames het spelletje van de tegenstan ders door en werd er orde op zaken gesteld. Dit resulteerde in een voor sprong met de rust van 16-19. De twee de helft ging Flyers als gebeten van start en binnen vijf minuten stond er een tussenstand van 20-32 op het bord. Deze voorsprong bleef lange tijd gehandhaafd, maar tegen het ein de van de wedstrijd kwamen er toch een paar slordigheden in het Flyers- spel, waardoor de tegenstander nog kon terugkomen. Toch ging de winst naar de betere ploeg dat was Flyers. Uitslag 34-38. Topscorer: anita van Unen met 13 punten. De bekerwedstrijd van Flyers Heren 1 tegen eerste divisie-ploeg Hoofddorp werd een regelrechte thriller. Flyers nam in het begin van de wedstrijd brutaal het initiatief en knokte voor elk punt. Hoofddorp dacht er mis schien iets te gemakkelijk over, maar gaandeweg de eerste helft stelde men orde op zaken. Ruststand 29-38. Van de eerste helft had flyers het gevoel overgehouden dat er met hard wer ken en het koppie er bij houden een overwinning in kon zitten en men ge- bog met nog meer energie aan de tweede helft. In de 14e minuut kwam Flyers langszij en toen ontstand er een gevecht om de overwinning. In dit gevecht bleven de Waddinxveners fier overeind en men ging bouwen aan een kleine maar beslissende voor sprong. In de twintigste minuut bij een stannd van 68-62 gooide Hoofd dorp al zijn routine in de strijd, maar het eindsignaal klonk bij 69-68. Tops corer en "man of the match" was Wol ter Zwijnenburg met 23 punten. Zevenhuizen - Vrijdag 9 oktober speelde team 5 thuis tegen Honselers- dijk 4. Tearn 5 komt dit jaar uit in de 6e klasse van de districtscompetitie. Pim van Bruggen ging goed van start met de eerste heren-enkel. Hij won overtuigend met 15/3 en 15/5. Vervol gens was het de beurt aan Rein Ver- wey. De eerste set liep nog wat moei zaam, echter de tweede set kwam Rein goed terug. Maar niet voldoende voor een derde set. De winst ging naar Honselersdijk (5/15, 12/15). Bij de da- mes-enkels bleek Honselersdijk te sterk voor Zevenhuizen. Zowel Jane Hiemstra als Wil d'Ancona verloor de dames-enkel (5/11,2/11 en 2/11,1/11). De mix-dubbels gingen goed. Pim en Jane speelde een goede partij (15/2, 15/3) Rein en Wil speelden een span nende eerste set, maar konden de winst niet naar zich toe trekken (13/ 15, 4/15). Uiteindelijk bleken de da mes van Honselersdijk ook in de da mes-dubbel sterker (5/15, 9/15). De heren van Zevenhuizen wisten met de heren-dubbel nog wel een punt voor Zevenhuizen te scoren (15/10, 15/5). Honselersdijk ging met de winst naar huis (5-3). Bij de overige teams verliep deze speelweek wisselend. Team 1 speelde thuis tegen Ambachtse BC3 en ver loor na een avond met veel strijd (5- 3). Team 2 speelde thuis en won over tuigend met 7-1 van Zigo 10. Vorige week woensdag speelde team 3 uit tegen Zoef 74 1 en won, ondanks een blessure van een van de spelers, met 6-2. Ook team 4 speelde uit en wel in Pijnacker tegen team 8 en behaalde de winst (7-1). Zevenhuizen-Moerkapelle - De voet ballers van het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle be haalden zaterdag tegen het Wasse- naarse Blauw-Zwart de eerste over winning van dit seizoen, en daarmee nam de ploeg van trainer Cees Ver- bree direct afstand van de onderste regionen. Op de 0-2 overwinning viel niets af te dingen; het ditmaal zeer wilskrachtige Moerkapelle had gedu rende de hele wedstrijd een veldover- wicht en ook het beste van het spel. Af en toe was zelfs te zien waarom de ploeg de afgelopen jaren steeds hoog eindigde, en werden er leuke combi naties getoond, hoewel deze momen ten werden afgewisseld met kramp achtig spel. In het eerste deel van de wedstrijd was die nervositeit het best merkbaar, en had Blauw-Zwart enkele kansjes, maar Ad van der Kraan was ook nu een sterke sluitpost. Halver wege de eerste helft nam Moerkapelle het heft in handen en kreeg een con stant overwicht. Erik Noorland schoot uit een corner rakelings over, en Lennaert Visser in riante positie met zijn schot de keeper op zijn pad. Blauw-Zwart kreeg daarna een goede scoringskans, maar zag de bal naast gaan. In de 40e minuut kwam Moerka pelle op voorsprong: uit een prachti ge combinatie bediende Lennaert Vis ser Marco van der Loos, en deze liet met een prachtige lob de keeper kans loos. In de tweede helft dicteerden de Moerkapellenaren het spel voortdu rend en werd de voorsprong ver groot. Uit een klutssituatie kopte de sterk spelende Ron Kievit de bal over de keeper in het doel, en Moerkapelle speelde vervolgens een gewonnen wedstrijd. De score had hoger kunnen uitvallen; zo zag bijvoorbeeld de ge dreven spelende Ronald Germeraad een inzet van de lijn gehaald, en ver dween een aantal schoten net naast of over het doel. Het sportieve eindigde duel in 0-2. Ook Moerkapelle 2 wist te winnen; met 1-2 werd het hooggeplaatste Zwammerdam 2 bedwongen. Patrick Bontenbal scoorde beide treffers. Za terdag wordt op "De Wilde Veenen" Woubrugge ontvangen, aanvang 14.30 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete hun eerste uitwed strijden. Dames 1 had geen enkel pro bleem met ZPB/Profus in Barend- recht en won met 20-3. Heren 1 stelde teleur en verloor met 8-6 van Merwe- de. Afgelopen zaterdag moesten de da mes van trainer/coach Hellen Boering aantreden tegen ZPB/Profus uit Ba- rendrecht. Gillian van den Berg was terug in het team en Wendy de Frank rijker kwam terug van een schorsing. ZPB/Profus was duidelijk een maatje te klein voor de Gouwestaetedames. In de eerste periode waren het Gillian van den Berg (2x), Mirjam Overdam en Heike Koglin, die de stand van 1-4 brachten. De overmacht van de da mes was groot, de wedstrijd was al na de eerste periode gespeeld. Sandra Berckenkamp (2x), Ellen van der We- ijden, Mirjam Overdam, en Hanneke Kappen zorgden voor een 1-9 tussen stand. Ook de derde periode bleef een eennzijdig doelpuntenfestijn. In de laatste periode was het hek helemaal van de dam en liepen de dames een voudig uit naar een 20-3 overwinning. De ploeg van trainer/coach Jan Mid dendorp reisde met een kleine selec tie af naar Dordrecht om te spelen tegen Merwede. Op papier moesten de heren punten halen tegen deze tegenstander. In de eerste periode was het Gouwestaete dat de betere kansen kreeg, maar verzuimde deze af te maken. Hierdoor was het alleen Mark Mommers die in deze periode de stand op 2-1 bracht. In de tweede periode bleek dat de toon gezet was. Gouwestaete was de betere ploeg. Door hard werken kreeg de ploeg van trainer/coach Jan Middendorp veel kansen. De scherpte van vorige week ontbrak bij de ploeg en hierdoor wer den de meeste kansen om zeep gehol pen. In de tweede periode was het alleen Mark Mommers die zijn ploeg op een 4-2 achterstand bracht. In de derde periode was het zelfvertrou wen van de ploeg geheel verdwenen en profiteerde Merwede van de spaarzame kansen die ze kregen, hier door liep de achterstand van de he ren op naar 7-3. Alleen Wouter Steller kon tot scoren komen. Deze achter stand konden de heren in de laatste periode niet meer goed maken. In de laatste waren het Jeroen van Tol, Niek de Leeuw en Mark Mommers, die de eindstand bepaalde op 8-6. Het harde werken van de ploeg werd niet be loond en daarmee lieten de heren 2 'dure' punten liggen. Aanstaande zaterdag opent Heren 1 tegen de degradant uit de hoofdklas se VIVAX 1 uit Oegstgeest om 18.00 uur. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen Polar Bears uit Ede.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 7