Van Rijm tot rap: kinderboekenweek op de Dick Brunaschool I" J. nü lil \M Sjoelen Lustrumconcert "Accoord" Bijbelse maaltijd in 'de brug' Saxofoon en piano in Praathuis Promconcert Concordia Dierenbescherming Filmavond voor de jeugd Boules Koppelklaveijassen Opvoeden met lief de en discipline commissie Bingo Cliniclowns thema bij Dick Brunaschool Scouting Sint Victor actief tijdens JOTA Concert in St. Victorkerk Internationaal Jeu de Een wandeling over het Pelgrimspad De Bonte Dinsdagavondtrein bij culturele Hart van Holland/21 oktober 1998 pagina 11 Zondagmorgen koffieconcert £c; de Jong. Introductie tijdens algemene ouderavond ïaddinxveen- Bij de Dick Bru- jaschool werd van 7 tot en met 17 iktober ruim aandacht besteed aan let thema van de kinderboeken week: van Rijm tot Rap. Elke vesti ng van de school had het thema op eigen wijze uitgewerkt en de teamle- Jen hebben samen met de kinderen dagelijks gerijmd en gerapt. Bij de locatie aan de Sperwer hoek is de gereorganiseerde bi bliotheek feestelijk onthuld: let uithangbord 'De Boekenwurm' geeft duidelijk aan waar de kinderen moeten zijn. Nu de bibliotheek in de /.-.S .V. Die van oorlog houden kan Eerst begin je met een paar man Dan met een heel legioen Wat erg om zoiets te doen Eerst de Romeinen Met de moord op de Filistijnen Toen ook nog Hitiers brand 1940 tot 1945 liep het uit de hand Nu staan er mensen op de stoep Ik hoop dat iemand er wat aan doet. Boskoop - In het kader van het 'Jaar met de Bijbel' wordt door de eetgroep van de Hervormde en de Gerefor meerde Kerk op dinsdag 27 oktober een bijbelse maaltijd georganiseerd 'de brug' op het Kerkplein. Het viergangen-menu bestaat uit gerech ten die in de bijbel genoemd worden of met joodse feesten gegeten wor den. Belangstellenden kunnen zich tot 24 oktober opgeven bij Klaas de Boer, telefoon 211418 of bij Lia Trimp, telefoon 214565. De prijs per persoon bedraagt 5,=. Aanvang 18.00 uur, men is welkom vanaf 17.30 uur. JJJCI VVV.1 1 ivyv_.iv Op orae IS. nuuuun uij ille drie de vestigingen van de Dick Brunaschool de boeken op een pro fessionele manier uitgeleend worden, met behulp van de computer. Hoogtepunt was het aan elkaar laten zien en horen van de, soms zelfge maakte, gedichten en rijmen, al dan liet rappend. Vele mooie, leuke en (evegedichtjes en 'elfjes' passeerden Je revue. Sommige gedichten gaven Waddinxveen-Themakoor "His Revo lution" en regiomannenkoor "Die Gouwe Sanghers" geven op zaterdag 14 oktober een gevarieerd populair concert in de monumentale St. Victor- terk aan de Gouwe. Aanvang 20.30 uur. Op het programma, dat zonder pauze wordt afgewerkt, staan een veelvoud van werken uit het licht populaire re pertoire, zoals Harmony, To my Fa thers House, Stay with me till the morning, You never walk alone etce tera. Ook staan er een aantal negro spirituals en delen uit musicals op het programma. Beide koren zullen zowel apart als gezamenlijk optreden. Git concert wordt gegeven ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van 'His Revolution". Oorspronkelijk is dit koor opgericht binnen de St. Vic- torparochie als jeugdkoor ter opluis tering van de zogenoemde jongeren- Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia organiseert op zaterdag 7 november het promconcert in sport hal De Dreef. Deelnemers aan het con certzijn onder andere pianist Jan Vay- ne, zanggroep Da Capo uit Boskoop, Sospelkoor El Jakim uit Zevenhuizen, he zangeressen Eline van Os en Anne- ®iek Hammer, jeugdorkest ZUS uit Celhrimov in Tsjechië. Kaarten a 25,- hinnen besteld worden bij J. Romijn, telefoon 0182-616297. blijk van grote kennis van de huidige maatschappij. Het onderstaand ge dicht was een opvallende en is ge schreven door Renske Luyendijk uit groep 7: Elke dag Heeft er wel iemand een stralende glim lach Maar ergens op een plek is er wel een gek diensten. Na circa vijf jaar omgeturnd tot themakoor, zingt het koor nu toe passelijke liederen bij themadien sten. De huidige dirigente Margret Blom is er in geslaagd dit zo enthousiast te doen dat nu, mede door de goede kwaliteit van het koor, het ledenaan tal groeiend is. Nu al telt "His Revolu tion" 35 leden. Het aantal mannen is echter nog in de minderheid, zodat er bij dit jubileumconcert medewerking is van "Die Gouwe Sanghers". Omdat de St. Victorkerk is voorgedra gen om op de monumentenlijst te worden geplaatst, hebben de koren besloten voor het concert geen en tree te vragen. Wel wordt er bij de uitgang gecollecteerd. De opbrengst wordt geschonken aan de Victor acti viteitencommissie, voor onderhoud en behoud van het 'monument' St. Victorkerk. Waddinxveen - Bij de Jeu de Boules- vereniging Waddinxveen wapperde dit weekend fier de Nederlandse drie kleur naast de vlag van Groot-Brittan- nië (Union Jack) en de vlag van Enge land (witte vlag met een rood kruis). Het contact kwam tot stand via een lid van de Waddinxveense vereniging, af komstig uit Engeland. Les Petanchors is een Jeu de Boules- vereniging uit het plaatsje Oldbury on Severn, zo'n twintig kilometer van Bristol aan de westkust van Engeland. Wie mocht denken dat jeu de boules alleen maar op het vasteland van Eu ropa wordt gespeeld, heeft dat be hoorlijk mis. Alleen al het plaatsje Oldbury on Severn heeft een vereni ging met 120 leden, en zo zijn er nog heel wat meer aan de andere kant van het Kanaal. Het weekend stond in het teken van het franse balspel. De Engelse gasten waren vrijdagavond na een ver moeiende autorit van Bristol naar Dover, een oversteek naar Oostende en de reis naar Waddinxveen nauwe- Waddinxveen - Tijdens de algemene ouderavond op 13 oktober heeft de ouderraad van de Dick Brunaschool de jaarverslagen van de diverse com missies die actief zijn op de school de revue laten passeren. Na het officiële deel van de vergade ring konden de ouders kennis nemen van het werk van de Cliniclowns, door middel van een presentatie van twee ambassadeurs van de Cliniclowns. Dit schooljaar zal het werk van de Cliniclowns centraal staan. De Clini clowns zijn werkzaam in de grote aca demische en kinderziekenhuizen, waar ernstig zieke kinderen ver pleegd worden. De clowns willen met hun optreden zorgen voor afleiding voor de kinderen, waarbij centraal staat dat de kinderen tijdens de be zoeken van de clowns mogen zeggen Opbrengst collecte Waddinxveen - De opbrengst van de in Waddinxveen gehouden collecte voor de Dierenbescherming bedraagt ƒ8.820,50. Het geld zal zorgvuldig be steed worden aan dieren die dat hard nodig hebben. Alle collectanten en gevers worden hartelijk bedankt. Voor inlichtingen over het werk van de Dierenbescherming: Nel Oort, tele foon (0182)616519. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel organiseert op zaterdag 24 oktober van 19.30 tot on geveer 22.00 uur een filmavond voor de jeugd van lOtot 16jaar. Entree 1 - lijks gearriveerd of rond 20.00 uur werden de eerste vriendschappelijke partijen gespeeld. Hoogtepunt vormde het officiële toer nooi op zaterdag, waarbij teams van beide verenigingen tegen elkaar in het veld kwamen voor de strijd om de fraaie toernooibokaal, die ter be schikking gesteld was door de Engel se gasten. De weersomstandigheden waren ronduit slecht. Van de overvloedige regen en de harde wind waren de bezoekers echter niet onder de in druk. Blijkbaar waren ook de Wad dinxveense boulers behoorlijk weer- bestendig, want zij wisten met een score van 20-10 de toernooibokaal aan hun prijzenkast toe te voegen. De Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen kijkt met voldoening terug op een geslaagd weekend. Datzelfde gold kennelijk ook voor de Engelse gasten, want er worden al plannen gemaakt voor een tegenbezoek in het komend jaar. wat ze willen, zij zijn eventjes de baas. In hun ziekenhuisperiode moeten ze al zo veel, er gebeurt van alles met ze wat ze maar ternauwernood kunnen bevatten. Juist daarom is het werk van de clowns bijzonder waardevol voor hun eigenwaarde. De kinderen van de Dick Brunaschool krijgen op een aantal momenten dit jaar voorlichting over het werk van de Cliniclowns. Zo zullen er voor kerst door de kinderen kaarten verkocht gaan worden, waarna het thema nog een aantal keren zal terugkeren in het programma. Het hoogtepunt ligt in maart. Een uniek lesprogramma over de cliniclowns wordt dan aangebo den aan de kinderen van de boven bouw en er zullen sponsoractiviteiten plaatsvinden. Boskoop - Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan geeft het Boskoopse accordeonorkest "Accoord" een con certuitvoering op 31 oktober om 20.00 uur in "De Loods" (achter de Gereformeerde Kerk aan de Zijde 11). Medewerking wordt verleend door de Hoofddorpse Folkdance-groep "Zvarniara". Het is de eerste keer dat "Accoord" een eigen concertavond organiseert. Tot op heden heeft men steeds op uitnodiging elders gespeeld. Zo wa ren er optredens tijdens het benefiet concert voor Roemenië en bij het ju bileum van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, afdeling Bos koop. Verder bewaart men goede her inneringen aan de bijdrage deze zo mer aan het feest ter gelegenheid van Boskoop - Zondag 25 oktober vindt in Het Praathuis een koffieconcert plaats. Het concert wordt dit keer ver zorgd door alt-saxofonist William Raaijman en pianist Niek de Vente. Óp het programma staan een concerto Waddinxveen - Op vrijdag 23 oktober is er een koppelklaverjasavond in buurtcentrum de Boog aan de C. Huy- genslaan 2. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. ledereen is welkom. Inschrijven kost ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Waddinxveen - Op woensdag 28 okto ber wordt een avond georganiseerd naar aanleiding van het thema: "Op voeden met liefde en discipline". Spreekster is Janny van Dijken van de "Navigators". Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur in De Schaapskooi, achter de Brugkerk. Waddinxveen - In het 'wdndelcafé' van het NIVON, afdeling Waddinx veen, komt Marijke de Heijer uit Lei derdorp op donderdag 29 oktober om 20.00 uur vertellen over haar ervarin gen tijdens het deze zomer gelopen, bijna 500 kilometer lange, Pelgrims pad van Amsterdam naar Visé. Zij zal haar verhaal ondersteunen met dia's. De avond wordt gehouden in buurt centrum "De Boog" aan de C. Huygen- Waddinxveen - Dinsdag 27 oktober treedt in het Anne Frank Centrum voor de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk op de uit drie personen bestaan de theatergroep "Pommodoro" uit Hilversum. Het programma is geti teld: "De Bonte Dinsdagavondtrein". Veel senioren zullen zich radio-pro gramma's herinneren, die zowel voor als na de Tweede Wereldoorlog de ether ingingen. Er werd geluisterd Waddinxveen - Afgelopen weekend heeft de Sint Victorgroep deelgeno men aan de Jamboree Ón The Air. Tijdens JOTA, een evenement dat eenmaal per jaar wordt georgani seerd, proberen scouts wereldwijd met elkaar te communiceren via ra dioverbindingen. Voor de Sint Victorgroep begon het JOTA-weekend op vrijdagmorgen. Toen werd door een aantal leden van de stam en de rowan/sherpa's een toren gepionierd. In deze toren wer den verschillende antennes beves tigd. 's Avonds hebben vele scouts de toren omhooggetrokken en kon het bouwwerk van wel 23,88 meter hoog bewonderd worden. Nadat om 24.00 het startsein gegeven was, kondén de het 700-jarig bestaan van de jumelage- gemeente Brüchköbel. Eerder waren de Duitse accordeonisten al in Bos koop te gast. Bij accordeonmuziek denken veel mensen direct aan kermis of carnaval, of aan bekende meezingers als "De klok van Arnemuiden" of de "Zuider zee-ballade". Wie op 31 oktober naar "Accoord" komt luisteren zal ontdek ken dat met een accordeon ook heel andere muziek kan worden uitge voerd. Een ieder is van harte welkom. Entree ƒ5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het adres Graskamp 5, Boskoop; telefoon 0172-215125 en aan het adres C. Fabri- tiusplantsoen 10, Hazerswoude; tele foon 0172-588414. van Alexander Glazounov, een sonate van Erwin Schulhoff, de "Melancholi sche walsen' van Dmitry Smirnov en etudes van Charles Koechlin. Het concert begint om 11.30 uur. Waddinxveen - Afgelopen vrijdag had de Sjoelclub Waddinxveen een club avond. De verdeling van de prijzen was als volgt. Klasse A: l.A. van Gemeren, 2. T. van Dam, 3. C. Faay, 4. W. Slingerland jr. Klasse B: l.D. van Drunen, 2. M. van Renesse, 3. E. den Drijver, 4. C. van Wijk. Klasse C: l.D. Faas, 2. O. Supusepa, 3. S. Faay, 4. F. van Abshoven. Klasse D: l.A. Warmelink, 2. G. Brou wer, 3. J. Kersbergen, 4. B. den Ouden. In de tweede ronde waren de prijzen voor: M. Kersbergen, C. Kersbergen, G. van Renesse, R. Taktor, T. Visser, F. Feenstra, J. van Beek, H. van Beek, J. Kersbergen, T. Valenkamp en R. Meyer. slaan 2. Entree voor leden ƒ2,50; niet- leden betalen ƒ4,-. Op zondag 1 november wordt er ge wandeld langs de Utrechtse Heuvel rug. De afstanden zijn 5 tot ongeveer 17 kilometer. Verzamelen bij station Waddinxveen CS om 9.00 uur, daarna gezamenlijk per auto naar het start punt. Inlichtingen: 0182-615848 of 616078. naar liedjes van Lou Bandy, De Ram blers, Snip en Snap en Lammy van den Hout. Tijdens de voorstelling op 27 oktober wordt een reis per trein ge maakt langs stations als: De Sleeswijk Revue, Theater Plezier van Floris Meslier (met Toon Hermans), Max Tal, Alex de Haas, de Wama's, Willi Alberti en vele anderen. De avond begint om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt ƒ5,(inclusief koffie of thee in de pauze). eerste verbindingen gemaakt wor den. Onder leiding van zendamateur Jos Driesen, voor de elfde keer te gast bij de Sint Victorgroep, werd contact gelegd met vele scoutinggroepen uit Nederland. Ook is het gelukt om ver bindingen te maken met Italië, Spanje, Malta, Rusland en zelfs met West-Ver- ginia in de Verenigde Staten. Voor de verschillende speltakken van de Sint Victorgroep stonden de pro gramma's dit weekend ook in het te ken van communicatie. Door het spe len van verschillende spelletjes werd duidelijk dat er verschillende manie ren zijn om een boodschap over te brengen, bijvoorbeeld via gebaren taal of licht- en geluidsignalen. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel organiseert op (njdag 23 oktober een bingo voor ie dereen vanaf 12 jaar. Aanvang 20.00 Uur, zaal open 19.30 uur. T Zondag 25 oktober 'J'qddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur jk E. Brink. Oeref Ontmoetingskerk 9.30 uur J. beele, Nieuwerkerk a/d IJ; 17.00 uur jow Imm. kerk. nerv. Immanuel 10.00 en 17.00 uur .'ie De Rank: 10.00 uur ds C. vd 'g. Broek op Langendijk. boskoop rijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur s vd Laarse, Terneuzen. erv. gem. 9.30 Uur ds A. Kastelein, ewater; 18.30 uur ds R. de Reu ver. n^'ek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. rir.1? ,kerk 9-30 uur ds J.A. v. Hooij- r/nk: 18-30 uur ds J.H. Langelaar. ri/u ef' kerk 9-30 en l7 00 uur M.J. Oosting, Biezelinge. Alï"ttengem' "Bethel" 9-30 uur Rob

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11