Waddinxveen El en F1 winnen kwalificatiereeks it de regio Voor één keer balletje trappen op het schoolplein Anders-dan-anders bij V.O.O. Nas bij springwedstrijden Opbrengst collecte Dierenbescherming Kleine Trompetter scoort hoog Engelse teams op bezoek bij Flyers Efyers Dames 1 laat winst liggen Moerkapelle wint opnieuw Kledingactie Humana Mevrouw Berger benoemd tot hoogheem raad van Schieland Hart van Holland/21 oktober 1998 pagina 13 Basketbal Voetbal Beëdiging de heer Brouwer Jeugdvoetbal Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - De leerlingen van de groepen 3 van basisschool 't Reigerbos kregen vorige week vrijdagmiddag de gelegenheid om even een balletje te trappen. Rond 14.00 uur werden zij vereerd met een bezoekje van Rick Berends en Marina van Meijeren van voetbalvereniging Groeneweg, die hen een en ander over de voetbalsport vertelden en vervolgens tot ieders grote verrassing, voetballen uit gingen delen. Opgetogen verlieten de leerlingen de lokalen om zich even op het schoolplein uit te leven. Want hoewel er normaal gesproken op het plein niet gevoetbald mag worden, werd er voor deze keer een uitzondering gemaakt... Reden voor het bezoek was dat v.v. Groeneweg graag nieuwe pupillen wil verwelkomen. Rick Berends vertelde de kinderen daarom ondermeer dat voetbal een leuke sport is voor jongens, maar dat v.v. Groeneweg ook een speciaal meisjes team heeft. En behalve voetballen kan men ook regelmatig meedoen aan leu ke activiteiten, zoals een weekend op kamp, poffertjes eten en dergelijke. Omdat veel kinderen nog niet precies weten bij welke sportvereniging ze zich het liefst aan willen sluiten, noemde hij ook de mogelijkheid om gedurende drie maanden gratis met de voetbalsport kennis te maken. Men betaalt dan geen contributie en krijgt een shirt, broekje en paar voetbalkou sen in bruikleen. Na afloop van zijn 'voetbalpraatje' mochten er vragen worden gesteld. Behalve een gloed nieuwe voetbal, kregen alle leerlingen een brief voor het thuisfront overhan digd met informatie over de jeugdaf deling van v.v. Groeneweg. Deze actie wordt jaarlijks net voor de herfstvakantie op de Zevenhuizense basisscholen gehouden. Op deze wij ze weet de vereniging kinderen op een leuke manier te interesseren voor de voetbalsport en worden zij uitgeno digd om eens een keer bij de training te komen kijken en/of vrijblijvend mee te doen. Leidschendam/Benthuizen - Op za terdag 31 oktober worden in sporthal "De Fluit" in Leidschendam groeps- springwedstrijden gehouden. Bij dit recreatieve evenement kan een eer ste, tweede of derde prijs worden be haald. Er zullen ongeveer 800 deelne mers van de partij zijn. Gymnastiek vereniging "Na Arbeid Sport" uit Bent huizen is één van de deelnemende verenigingen. Zevenhuizen - De opbrengst van de collecte 1998 in Zevenhuizen voor de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, afdeling Gouda, be draagt ƒ2399,50 opgebracht. De orga nisatie bedankt collectanten en ge vers voor hun medewerking. Annie en Marien het is een feit: 40 jaar is een hele tijd! Gefeliciteerd. WMPCDN Hoera, Hoera, Martien Zijderhand 40 jaar! s-Gravenzande/Zevenhuizen - Zater dag 17 oktober heeft de harmonie van de Kleine Trompetter deelgenomen aan het Westlandfestival 's-Graven- zande. Een concertwedstrijd die on derverdeeld is in de normaal-, mid den- en topklasse. De Kleine Trompet- terkwam uit de middenklasse, speel den twee muziekwerken onder lei dingvan dirigent Wenceslaus Scheep maker, waarmee een gemiddeld cijfer van 8.02 werd behaald. De harmonie repeteert op maandag avond in dorpshuis Swanla van 19.30 tot 22.00 uur. Ervaren muzikanten die interesse hebben voor het meespelen in de harmonie zijn altijd welkom. Ook worden muzikanten bij De Kleine Trompetter opgeleid om later mee te spelen in de harmonie. addinxveen - Zaterdag 24 oktober °m 18.00 uur spelen Jongens kadetten W Meisjes aspiranten een wedstrijd tegen Engelse teams. Dejongens en meisjes komen uit Wex- ord, ongeveer 30 kilometer van Lon- jteni en zijn enkele dagen in Neder- and. In Engeland is het gebruikelijk, at aan een school ook verschillende sPortverenigingen zijn verbonden. Deze school heeft een basketbalver eniging en een voetbalvereniging. Teams van beide verenigingen ver blijven in verschillende jeugdherber gen en naast de gebruikelijke ont spanning worden er een aantal wed strijden gespeeld. Voor het Flyers-team is dit een mooie gelegenheid om buiten de lopende competitie de strijd aan te binden met buitenlandse leeftijdgenoten. addinxveen - Dames 1 verloor on macht van Baros. Jongens kadet- n.n„i vediest van Jumpers. hal i-rs ^ames 1 g'ng vee' mis- Veel verlies, slecht schot en onsamen- van^uPo S'3e' bracht een ruststand den H °P borden en daar kon- hii Waddinxveense dames nog r mee zijn. De pauze kwam als ge ep Denen de tweede helft zagen we ander team. Zelfbewust ging men eohf ac^tervo'ging. De tegenstander van pi tr°'< zic^ 00k °P aan sPe' bon Xers en zo ontstond er een lende strijd, waarbij Flyers zelfs in sn 2eventiende minuut op voor- haai"1® wam (52-50). Maar deze in- twppHCeu",®en score van 44-32 in de ue helft) had veel kracht gekost en een paar ongelukkige momenten bepaalden uiteindelijk het verlies 56- 60. Topscorer: Anita van Unen met 12 punten. Jongens kadetten 2 kon alleen de eer ste helft goed tegenstand bieden aan Jumpers en ging met goed spel zelfs met den 31-24 stand rusten. De twee de helft ging het bij Jumpers beter en mede door de terugval van Flyers kreeg cte tegenstander greep op de wedstrijd en kon met de overwinning gaan strijken. Uitslag 47-65. Topsco rer: Johan van Velzen met 18 punten. Aanstaande vrijdag 23 oktober in de Duikelaar om 19.15 uur Jongens aspi ranten 1 tegen Jumpers en om 21.00 uur Heren 2 tegen Team Dreamers. Zevenhuizen-Moerkapelle - De V.O.O.- afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle houdt op zaterdag 24 oktober haar halfjaarlijkse feestavond. Net als voor gaande jaren wordt deze als "Anders dan anders" betitelde feestavond ge houden in dorpshuis "Swanla". Voor de pauze wordt er een komische eenakter opgevoerd: "Museumschat ten". In deze eenakter handelt het om een expositie in een museum te Klap wijk, waarin een al dan niet op tijd aanwezig schilderij centraal staat, en waarin de portier een hoofdrol ver vult. In de pauze wordt een verloting ge houden, waarna de avond zal worden voortgezet met een aantal korte sketches door leden van de toneel groep. Na afloop is er muziek; dit keer verzorgd door de band "All Times Music". De feestavond begint om 20.00 uur, de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het gaat beter met de blauw-witte formatie van trainer Cees Verbree. Na een slechte seizoensstart werd afgelopen zaterdag de tweede achtereenvolgen de zege geboekt, en zodoende werd Woubrugge met een 5-4 nederlaag naar huis gestuurd. Het was een zeer doelpuntrijke wedstrijd, die vooral in de tweede helft bol stond van de spanning en een sensationeel score verloop kende. De uitslag geeft al aan dat beide ploegen deze middag in hun voorhoede het beste deel van de ploeg hadden; beide achterhoedes kenden inderdaad veel onzekere mo menten. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de drie punten in Moerkapelle zouden blijven. Alleen in het aller eerste begin kregen de blauw-witten twee uitgelezen kansen, die door te gehaast schieten niet werden benut. Daarna was het in de eerste helft bijna allemaal Woubrugge wat de klok sloeg. Woubrugge beschikte over een gevaarlijke voorhoede, die zich tal van kansen schiep. Eerst redde de sterk keepende Ad van der Kraan nog enkele keren, maar halverwege de eerste helft was hij kansloos op de rebound van Piet Oele. Kort daarna schoot Danny Schijf vanaf 20 meter schitterend 0-2 binnen en leek een nederlaag zich af te tekenen. Vlak voor rust kwam Moerkapelle fortuin lijk op 1-2 toen een Woubrugge-speler een voorzet van Ronald Germeraad in eigen doel kopte. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld te zien; Moerkapelle speel de met veel meer bezieling, en plotse ling klopten de combinaties wel. Keer op keer werd door de Woubrugge- verdediging gesneden. In de 55e mi nuut werd Ron Kievit op maat be diend door Peter Zijderhand, waarna hij met een harde schuiver de keeper passeerde. Kort daarna kwam Moer kapelle op voorsprong. Een vloeiende combinatie tussen meerdere spelers bracht Lennaert Visser in stelling, die vervolgens niet faalde. Hierna kreeg Moerkapelle alle kansen om de 3-2 uit te bouwen, maar slaagde hierin niet. Door een onachtzaamheid in de ver dediging kwam Woubrugge zelfs op 3- 3. Opnieuw zocht Moerkapelle de aan val; Edwin Zuierveld kwam op rechts goed door en zag 5 minuten voor tijd zijn voorzet knap door Ron Kievit in geschoten. Hierna ging Moerkapelle opnieuw angstig spelen, en zag na veelvuldig balverlies de tegenstander opnieuw langszij komen. In de laatste minuut werd toch nog de winst gepakt door een wilskrachtig Moerkapelle. Lennaert Visser benutte de door Peter Zijderhand geboden kans, het geen de verdiende overwinning bete kende. Moerkapelle 2 verloor met 3-4 van Jodan Boys.Zaterdag 24 oktober moet worden ingehaald bij het Valkenburg- se M.V.K.V.. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stichting Humana komt op 27 oktober kleding ophalen inde gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Mensen die geen 'nee sticker' op de deur hebben, krijgen in de week voor de inzameling een 'Hu- mana-wereldzak' in de bus. Vanaf 9.00 uur kan men de wereldzakken aan de stoeprand plaatsen. Wie buiten de bebouwde kom woont en kleding kwijt wil, wordt verzocht de kleding- zakken in één van de kernen neer te zetten. Wanneer men in een straat woont waar geen vrachtwagens kun nen komen, dan verzoekt Humana de kledingzakken in een wel bereikbare straat neer te zetten. Humana sorteert kleding voor ver koop in de winkels van Humana en voor verzending naar Afrika. De kle ding die overblijft wordt aan handel aren of recyclingbedrijven verkocht. De opbrengsten komen ten goede aan structurele ontwikkelingsprojecten in Angola en Zambia. De projecten bestrijken gebieden als kinderhulp, onderwijs, herbebossing, bouw van scholen, Aids-bestrijding en herinte gratie van vluchtelingen. Ook in Ma leisië, provincie Sabah, steunt Huma na projecten. Deze projecten omvat ten uitsluitend kinderhuizen, hier worden de kinderen van illegale immi granten opgevangen. Rotterdam - mevrouw L. Berger-Schut is onlangs benoemd tot hoogheem raad van Schieland. Zij volgt hiermee mevrouw mr. H.H. Nouwen-Kronen- berg op aan wie wegens gezondheids redenen op verzoek eervol ontslag is verleend. Mevrouw Berger was sinds maart dit jaar al waarnemend hoog heemraad. De functie hoogheemraad is vergelijkbaar met de wethouders functie. In het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van Schie land vertegenwoordigt mevrouw Ber ger de categorie eigenaren van ge bouwde eigendommen. Door deze categorie was ze bij de verkiezingen van Schieland in 1995 ook gekozen als lid van het algemeen bestuur van Schieland. Wegens vertrek naar een andere woonplaats heeft het algemeen be stuurslid van Schieland, de heer H. Roffel, deze zomer afscheid genomen. Zijn opvolger is de heer drs. J.T.M. Brouwer. Tijdens de bijeenkomst van de verenigde vergadering van Schie land werd de heer Brouwer beëdigd. Waddinxveen - Zaterdag 17 oktober werden de laatste wedstrijden van de kwalificatiereeksen afgewerkt. Alle jeugdteams behalve de Al komen hierin uit en zullen 7 november aan. het echte werk beginnen. Alleen de Meisjes-junioren speelden geen wed strijd, de overige teams kwamen wel in de wei. Over het algemeen waren de Wad- dinxveense teams niet al te succes vol, maar verheugend waren het eer ste puntje van F4 en de kampioen schappen van El en Fl. F4 zette een prima prestatie neer door voor de eerste keer een punt te pak ken. De vooruitgang die iedere week al zichtbaar was, werd nu beloond met dit eerste punt. Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat het doelpunt van Brady van Nelfen voldoende zou zijn voor drie punten, maar één minuut voor tijd wist Jodan Boys te scoren (1- 1). F3 speelde thuis tegen Soccer Boys en liep in de eerste helft een 0-1 achter stand op, maar werkte die heel snel na de rust weg. Soccer Boys zag toch kans een doelpuntje te scoren en werd het een 1-2 nederlaag. F2 won thuis de wedstrijd tegen Schoonhoven eenvoudig: 5-2. Fl moest lang op het eerste doelpunt wachten; het duurde ruim 10 minuten voordat de uitstekende Haastrechtse keeper werd gepasseerd, maar daar na was het gebeurd met die andere geel-zwarten. Maar liefst 10 keer werd het Haastrechtse net getroffen en zelfs alle penalties werden gescoord. Het kampioenschap werd na deze 0- 10 overwinning natuurlijk uitbundig gevierd met patat en limonade. Na een moeizame start is E3 er toch in geslaagd de laatste twee wedstrijden winnend af te sluiten. Ai voor de rust leek de overwinning zeker door een 3- 0 voorsprong, maar daarna kwam een beter DZB/Zevenkamp het veld in en moest keeper Alex ten Barge vele red dingen verrichten. Hij kon echter niet verhinderen dat er toch nog een doel punt werd gemaakt, maar de tweede overwinning was binnen (3-1). E2 ging op bezoek in Zegveld. Dit team vocht keihard tegen een sterker Si- veo'60. Ondanks de enorme inzet en twee doelpunten van Patrick Plomp werd het een 5-2 nederlaag. Evenals Fl sloot ook El de reeks als winnaar af. In deze laatste wedstrijd liet El de eerste punten liggen tegen DONK (3- 3), maar het bleef daardoor wel onge slagen. Ondanks deze puntendeling werd het kampioenschap uitbundig gevierd. Een door de herfstvakantie zwaar ge havend D2 ging op bezoek bij Oude water Dl, maar met twee enthousias te invalsters speelde dit team een hele goede uitwedstrijd. Oudewater stond tweede op de ranglijst en mede dankzij de zware wind konden zij in de eerste helft een 0-3 voorsprong ne men. In de tweede helft ging Waddinx veen er vol tegen aan, maar het lukte niet een doelpunt te maken. Het werd uiteindelijk een 4-0 nederlaag. Ook Dl leed een 0-4 nederlaag; zij wisten in een zware en rommelige wedstrijd geen vuist te maken tegen Nieuwkoop.Cl had ook veel afschrij vingen, maar met precies tien man en één meisjes-junior werd DCV ontvan gen. Veel aanpassingen waren nood zakelijk om de vele afschrijvingen op te vangen, maar tegen koploper werd gewoon brutaal een voorsprong ge nomen dankzij een treffer van Lesley Landweer. Dat was echter niet vol doende en DCV kon tweemaal scoren en d$ drie punten meenemen. B1 ging op bezoek bij Stolwijk en werd ruim overklast door een team dat in zijn geheel wilde werken en winnen. Een zware nederlaag was het gevolg. In een zware wedstrijd gaf Waddinx veen Al tweemaal een voorsprong uit handen en verloor uiteindelijk met 2- 4 van CVC Reeuwijk.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13