LITI E Stel, het is je eigen vel.... Na Boekenweek nu MultiMedia Maand BERICHTE Foto's in het Hart van Holland Zangavond voor Roemenië onsterfelijke dood" De gouden Baantjer is uit: De Cock en de LIONSCLU3 ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE BOELHUISVEILING Familieberichten Opbaargelegenheia o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 TEL. 0182-615055 JAN VERSCHOOR Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/21 oktober 1998 Turning point trapt af met eerste MultiMedia Maand! Vijf weken lang Waar gaat het over? Turning point: multimedia in de boekhandel ledereen kent Appie Baantjer Gepubliceerde foto's in het Heet van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. pagina 3 Internationaal succes 29.000 exemplaren Waddinxveen Boskoop Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting van 25-31 oktober organiseert ook dit jaar weer een in La Baraque op zaterdag 7 november ten bate van Stichting SOHO, Blindengeleidehondenfonds Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op het gebied van curiosa, sieraden, antiek, munten, etc. Opgave van aan te bieden kavels: tel. (0180) 633847/633618 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Voor een persoonlijke en stfvofe begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN In memoriam 18-10-1997 - 18-10-1998 Lieve (ome) Jan We missen je nog elke dag. Heel veel liefs en kusjes Wemer en Denise - Pa en Ma - Frans en Karin tontrole geslotenverklaring: Op 15 ok tober tussen 8.00 en 8.45 uur is op de Wollefoppenweg gecontroleerd op sluipverkeer. Tussen 7.00 en 9.00 uur is de weg verboden voor gemotori seerde voertuigen. Er kwamen 15 be stuurders voorbij. Zij zijn aangehou den en kregen een boete. too te water: Op 18 oktober rond '2.45 uur is op de Bredeweg een auto tewater geraakt. De 29-jarige bestuur ster haalde iemand in en stuurde te ug naar rechtsZij kwam daarbij inde 'echterberm terecht. Ze corrigeerde sterk, en kwam in de linkerberm te recht. Door weer te corrigeren be- '®dde ze uiteindelijk rechts in de sloot. Behalve een nat pak mankeerde de bestuurster niets. deur geforceerd. De woning is door zocht en men vermist een geldbedrag en een bankpas. Vernieling van kas: Tussen 16 en 19 oktober zijn vernielingen gepleegd aan een kas aan het Spoorpad. Twee ruiten van de kas zijn vernield. In de kas is fruit vernield, en er is ook fruit uit de kas meegenomen. Rijden onder invloed: Op 19 oktober rond 21.00 uur zag een politieman een man in een auto drinken en daarna wegrijden. De 35-jarige man uit Wad- dinxveen werd gevraagd een blaas- test te doen; de test gaf aan dat de man te veel gedronken had. Op het politie bureau wees een ademanalyse uit dat de man een alcoholpromillage had van 0,8. De man kreeg een rijverbod van twee uur en een boete. In navolging van de (kinder-)boe- kenweek start turning point op 2 november met de MultiMedia Maand. Turning point is de multime dia afdeling van zo'n 110 kwaliteits boekhandels door geheel Neder land. Tijdens de MultiMedia Maand komt de bezoeker op aangename en verrassende wijze in aanraking met het medium cd-rom. Multimedia als informatiedrager of als ontspan nend, entertainend medium (net als een boek, maar dan anders...) De MultiMedia Maand beslaat vijf weken, begint maandag 2 november en duurt tot en met zaterdag 5 de cember. Elke dat is het feest, elke week is er een speciale, unieke aan bieding en gedurende de gehele pe riode zijn er vele multimediapresen- taties en kan men deelnemen aan de MultiMedia Maand-prijsvraag. In de MultiMedia Maand is het vijf weken lang feest voor iedereen! Met "De Cock en de onsterfelijke dood". Zo heet het allernieuwste boek van Appie Baantjer dat sinds kort in de winkels ligt. Dit is de 50ste Baantjer op rij, en daarmee is "De Cock en de onsterfelijke dood" het 'gouden' De Cock-verhaal van Baantjer. Een man raakt betrokken bij een Hazerswoude-Dorp - Zaterdag 24 ok tober organiseert de werkgroep Roe menie, die sinds 1993 contacten on derhoudt en hulp biedt aan het dorpje Filpisu-Mare, een zangavond in de Nederlands Hervormde kerk aan de Dorpsstraat. Aanvang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor, het Driehof- koor en Sjir Chadasj, allen uit Hazers- woude. Iedereen is welkom, de toe gang is vrij. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor de aanschaf van medische apparatuur voor de dokterspraktijk in Filpisu-Mare. Gelukkig kennen de meest'e mensen niet de pijn van een verbrandings slachtoffer. Maar iedereen heeft zich wel eens gebrand aan een hete pan of aan kokend water en weet daardoor hoe pijnlijk zelfs een kleine brand wond kan zijn. Ondanks dat de behan delingsmethoden voor brandwonden de afgelopen jaren sterk verbeterd zijn, is het genezingsproces van een brandwondpatiënt nog altijd langdu rig en pijnlijk. Sinds 1971 zet de Nederlandse Brand wonden Stichting zich in voor brand de spectaculaire weekaanbiedingen komt een ieder aan zijn trekken: er zijn aanbiedingen voor vaders, vgor moeders, voor jonge computerfana ten, voor studenten.... Voor de winnaar van deMulti- Media Maand-prijs- vraag ligt er bij iedere Turning Point boekhan- del een Joyrider Pro ga- mepad klaar. In het MultiMedia Maand-kalenderboekje - gratis ver krijgbaar vanaf 21 oktober in de Tur ning Point boekhandel - vindt de con sument naast veel informatie over de MultiMedia Maand vele handige tips en weetjes over de computer. Computers en multimedia zijn massa markt geworden. In steeds meer Ne derlandse huishoudens staat een multimedia pc. Inmiddels is 50% van de gezinnen in het bezit van een com puter, 70% van deze computers is uit gerust met een cd-rom speler, in de Nederlandse boekhandels kan de consument voor zijn multimedia aan- verkeersongeluk. Sindsdien loopt hij mank en lijdt hij pijn. Om de pijn te verzachten, roept hij de hulp in van een vrouw met bijzondere krachten. Ze verlost hem van de pijn, en hij wordt verliefd op haar. Als de vrouw plotseling verdwijnt, meldt hij zich aan het politiebureau Warmoes straat. Zo komt hij bij De fcock (met "cee-oo-cee-ka") terecht. De Cock ontdekt dat de vrouw ver moord is en start samen met zijn col lega Vledder de speurtocht naar de dader. Wie zijn er schuldig? Haar drie dochters? Of zijn er mysterieuze za ken in het spel? Baantjer schrijft al vanaf begin jaren '60 succesvolle misdaadromans. Ver halen die ook bewerkt worden voor televisie en film. De familie Baantjer komt oorspronke lijk van Urk en verhuist in Appie's jeugd naar Amsterdam. Hij krijgt een calvinistische opvoeding waarin veel V//////////////////////////^ wondslachtoffers. Dankzij deze inzet en de financiële giften van vele Neder landers is er de afgelopen jaren grote vooruitgang geboekt bij het verbete ren van de behandeling, maar ook bij het voorkomen van brandwonden. Zoals er echter slachtoffers zijn, blijft er geld nodig voor voorlichting en onderzoek! Daarom doet de stichting op een ieder een dringend beroep om het werk van de stichting te steunen door een bijdrage te geven aan de collectant die in de week van 25 tot en met 31 oktober aan de deur komt. kopen terecht bij Turning Point. Turning Point is de multimedia afde ling van 105 kwaliteitsboekhandels door geheel Nederland. Het brede assortiment van Turning Point biedt voor ieder wat wils: van gamer tot edutainer. Bij de Turning Point boekhandels treft de consument al les aan op het gebied van cd-rom software, maar ook de laatste litera tuur over computers en multimedia en vele computertijdschriften zijn er voorhanden. Voor informatie over de dichtst bij- zijnde Turning Point vestiging: 0909- 0660. aandacht is voor 'goed' en 'kwaad'. De jaren verstrijken, Appie groeit op, maar weet eigenlijk niet wat hij wil worden. Zijn vader solliciteert daarom voor hem bij de gemeente politie Amsterdam. Een voltreffer: Baantjer bleef maar liefst achtenden- tig jaar in dienst bij de Amsterdamse politie, onder meer als rechercheur. Na zijn pensionering bleek Bureau Warmoesstraat een onuitputtelijke bron voor het schrijven van verras sende en spannende misdaadverha len. Van Baantjers boeken zijn veel exemplaren verkocht. Niet alleen in Nederland, maar ook in Canada, Duitsland, Engeland, Polen, Rus land, de Verenigde Staten en Zuid- Korea. "De Cock en de onsterfelijke dood" wordt uitgegeven door uitgeverij Fon tein en is verkrijgbaar bij de boekhan del. Het boek telt 140 pagina 's en kost f 17,90. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898 Mishandeling: Op 15 oktober rond Ij.45 uur is een 42-jarige man uit Wad dinxveen mishandeld. De man reed °Pde Bilderdijklaan, en een 28-jarige, Weneens uit Waddinxveen afkomsti ge, man kwam hem tegemoet rijden. °ji het passeren ontstonden wat pro- kernen, waarop de 42-jarige man ver der reed. De 28-jarige man keerde zijn auto en reed achter hem aan. Op de "Oordkade stopten ze, en toen ze uit kapten ontstond een.gevecht. De 28- |arige man sloeg de 42-jarige man met j-oveel kracht dat deze een gebroken Kaak opliep. Daarna vertrok hij. Een Sejuige waarschuwde de politie en Saf het kenteken van de 28-j arige man oor. Hij werd aan de hand van het enteken opgespoord en zit vast op et Politiebureau. De 42-jarige man is aar het politiebureau gebracht, en aarvandaan naar het ziekenhuis ver eerd. c°ho/conlroleIn de nacht van 15 op oktober is op de Beijerincklaan ssen 23.45 en 0.30 uur een alcohol- ntrole gehouden. Er zijn 23 be- uurders gecontroleerd; geen van n had te veel gedronken. Jnf'raak in woningen: Op 16 oktober l Sen '015 en 23.50 uur is ingebro- 1 een woning aan de Koning Wil- en H straat- Een raam is geforceerd deli'L Won'n§ 's doorzocht. Vermoe rt '"Wordt een paspoort vermist. PL oktober tussen 14.00 en 21.30 de /.^"asebroken in een woning aan 'toenlaan. Daar werd een achter- Poging tot inbraak: Op 14 oktober, iets na 2.30 uur, kreeg de politie een mei ding van een getuige. De getuige had gezien dat iemand zich op het dak van het winkelcentrum aan de Linnaeus- weg bevond. De politie is er naartoe gegaan, en hield ondertussen telefo nisch contact met de getuige. De ge tuige wist vrij precies de locatie van de man aan te geven. Op een gegeven moment ging de verdachte lopen. De politiemensen zagen hem en zetten de achtervolging in. De verdachte liep in de richting van het Gouwebos, en ging, om aan zijn achtervolgers te ont snappen, door een sloot. De politie heeft de omgeving afgezet en een po litiehond laten zoeken. Deze vond de verdachte. Het bleek te gaan om een 21-jarige man uit Boskoop. De ver dachte is met een nat pak overge bracht naar het politiebureau in Gou da. Inbraak woning: Tussen 16 en 18 okto ber is ingebroken in een woning aan de Kievitstraat. Een slot van een deur is geforceerd en de woning is door zocht. Er worden sieraden vermist. paardrijlaarzen maat 41 2x gedragen; zeer mooi ƒ75,-0172-213012 ski's Kastle 180 cm bndg salomon 600 7 dg gebruikt 1998 300,- 0182-616583 gevraagd: smurfen en smurfenartikelen voor mijn verzameling - 0180-632284 t.k. buzzer nw 250 surfzeilen 6 st borstkolf nw 100 hamsterkooi 125 nu 50 p.st. 0180-632638

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3