Nieuwe shirts voor gehandicaptenvoetbalteam Be Fair BROUWER DE KONING SrrrrT r T H m Vierde Overwinning op rij voor team 3 TZM verliest strijd om koppositie UITVAARTVERZORGING Nipte overwinning dames Data General Open Dag Indoor Ski Dames 1 winnen wederom overtuigend Hart van Holland/21 oktober 1998 pagina 7 L) Badminton Vereniging Zevenhuizen Tafeltennis ORGE Volleybal Dames 2 wint in Swanla Waterpolo Dames 1 tegen Polar Bears Heren 1 tegen Vivax Programma "ninr Karin Jongkind I Waddinxveen - Voor het zesde jaar neemt het gehandicapten-elftal jj tan v oetbalvereniging Be Fair deel aan de competitie van de K.N.V.B. Het uitgangspunt bij het gehandi capten-voetbal is: 'zet jezelf niet buitenspel'. De competitie is opge- I zet voor lichamelijk en geestelijk I gehandicapte voetballers en is on- derverdeeld in drie klassen. Het elftal van Be Fair komt uit in de j laagste klasse, maar de spelers zijn J zeer enthousiast. Afgelopen zater- j 17 oktober wérd het enthou- i siasme van de voetballers be loond. Van de Afdeling Facilitaire Diensten, van Afvalzorg Haarlem (AFD) kregen ze een nieuw tenue, nieuwe sporttassen en trainings pakken uitgereikt. De spelers wa ren, kort voor de start van hun competitiewedstrijd tegen poule- genoot Olympia uit Gouda, zicht- baar onder de indruk van de uitrei king van de shirts. De leden van het team, variërend in leeftijd van vijf tien tot rond de vijftig, poseerden trots in hun nieuwe outfit. Trainer/coach Adrie van der Zijden en algemeen coördina tor Jaap de Roo zijn al bij het I elftal betrokken sinds het begin. "Be Fair werd zes jaar geleden benaderd door een medewerker van de Hooge Burch", vertelt Adrie van der Zijden. "Dat is een instelling voor verstande lijk gehandicapten die diverse gezins vervangende tehuizen bouwde in de wijk Zuidpias in Waddinxveen. Om de bewoners van deze huizen bewust te maken van hun eigen mogelijkheden was men bij de Hooge Burch op zoek naar een sportvereniging, die deze mensen een kans wilde geven." aldus van der Zijden. Voetbalvereniging Be Fair stond hier zeer positief tegen over en vond in Jaap de Roo en Adrie van der Zijden twee enthousiaste voetballiefhebbers, die in dit team veel tijd wilden steken. "Het G-team van Be Fair speelt in de competitie haar wedstrijden tegen teams uit Kat wijk, Noordwijk, Gouda, Leiden en Leidschendam. Voor het vervoer naar uitwedstrijden maken we ge bruik van een gehuurde bus, wat mede zorgt voor een goede teamspirit bij de wedstrijden. Bij elke wed strijd zijn minimaal vier begeleiders aanwezig." Het elftal draait voor het zesde sei zoen en meer dan de helft van de spelers is er al bij sinds het eerste uur. Samen met de begeleiders Nienke van de Brink en Pieter Ver woerd probeert het team wekelijks de kleuren van de club zo goed mo gelijk te verdedigen. De wedstrijd tegen Olympia ging verloren, maar daar treurt eigenlijk niemand om. Het G-team van Be Fair bestaat uit Wilfred Finkenflugel, Ed Scheelen, Rene Streng, Geert Modders, Michiel Happee, Gerben Tulp, Kees Grootendorst, Wouter Kelder, Mark van der Veer, Ronald Letschert, Ke vin Vis en Jos Verboom. Zevenhuizen - Team 3 heeft een goede start gemaakt in de districtscompeti- feh'a eenmaal gelijkspel volgde drie maal winst op rij. Afgelopen vrijdag voegde het team een vierde overwin- ningtoe. Er werd thuis gespeeld tegen Niton 4. Norbert Ladan beet de spits af met de Wste heren-enkel. Na een moeilijke tweede set, won hij voor Zevenhuizen ('5/5, 15/7). Hans Rutjes speelde de tweede heren-enkel. Na zijn blessure speelde hij een prima partij (15/9,15/ Be dames-enkels waren ook duidelijk voor Zevenhuizen. Yvette Rupke won eenvoudig (11/7, 11/4). Wanda van Hoven, invalster voor de vrijdagen, zette een goede partij neer (11/5, 11/ 4). Vervolgens werd het tijd voor de mixen. Norbert en Yvette speelden prima samen. Hoewel de uitslag an ders doet vermoeden, waren zij dui delijk beter (15/9,15/8). Hans en Wan da speelden voor het eerst samen. De eertse set verliep gemakkelijk, de tweede werd zwaarder. Gelukkig wis ten zij deze set nog net van de verlen ging te weerhouden en wonnen. Terwijl de heren uiteindelijk de zege compleet maakten met wederom een overwinning voor Zevenhuizen (15/4 15/3), lieten de dames verstek gaan met een verlies in twee sets (14/17, 4/ 15). De einduitslag werd een verdien de 7-1 voor Zevenhuizen. Bij de overige teams werd eveneens het nodige gewonnen. Team 1 speelde uit tegen Swindregt 5 en won overtui gend met 8-0. In Zoetermeer kwam Team 2 uit tegen Conquesto 18. Ze venhuizen won hier met 7-1. Team 4 speelde uit tegen Hyudai/Pip 8; winst: een verdiende 8-0. Tenslotte speelde team 5 thuis tegen Leiden 4 en verloor na een spannende avond met 6-2. Moerkapelle - Het le team van Tafel tennisvereniging Zevenhuizen-Moer- öpelle heeft in de thuiswedstrijd te- Sprint Lammerts 1 uit Brielle de str'jd om de koppositie met 2-8 verlo- r® in deze wedstrijd zou worden ""gemaakt wie de koppositie zou be ften. Het werd al snel duidelijk dat Nprint Lammerts de sterkste was. Cans Smit was de enige die een partij ln winst om kon zetten. Guus van ■wierongen en Ad van Heijningen ver ben hun partijen, wat uitzonderlijk Benoemd kan worden. De dubbel J»erd wel gewonnen. J°kteam 2 had een slechte avond en v,er'°or eveneens met 2-8 van Vrien denschaar 10 uit Gouda. Hier was het 'co Bac die de enige partij won. Hans Col en Gerard Reijm wonnen geen Wrtij. De dubbel werd wel gewonnen, et 3e team had een nog slechtere ■wond en verloor in de uitwedstrijd genTTVN 5 uit Nieuwkoop met 9-1. °erd van Kasteel was de enige die een partij won. Patrick van der Meer en Bart Klos (invaller) verloren alle partijen. De dubbel werd verloren. Team 4 speelde uit tegen Bok 6 uit Bodegraven en speelde gelijk. Bart Klos won twee partijen. Simon Won- dergem en Dick van Vliet wonnen één partij. De dubbel werd gewonnen. Het 5e team speelde ook gelijk in de uitwedstrijd tegen NTTC 6 uit Nieu- werkerk aan den IJssel. André Te Pas- ke won dit keer drie partijen. Kees de Wilde won er twee en Cor van der Wilt kon niet tot scoren komen. De dubbel werd verloren. Team 6 verloor de thuiswedstrijd te gen Vriendenschaar 23 uit Gouda met 3-7. Adrie Bout won twee partijen en Walter Micke won er één. Harm Ro denboog won geen partij. De dubbel werd verloren. 50! Pa van harte vanuit Oudewater, Leontien en André sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoorn straat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Voor m'n ouwetje: 50 jaar! Tineke papa en mama waren 18 okt. 12,5 jaar getrouwd. Nog van harte: Stef en Amber Pa, van harte gefeliciteerd met je 50ste verjaardag. Jan, Danielle en Sanne Grote collectie KAMERPLANTEN Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, WINTERHARDE VIOLEN, ERICA WINTERBLOEI MESTSTOFFEN, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- - Fruitbomen KWEKERIJ WITLOFWORTELEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen - Tegen de verwachtin gen in bevocht het volleybalteam van Data General afgelopen zaterdag een moeizame overwinning tegen Flamin go's uit Gennep. De tegenstander had beide voorgaande wedstrijden verlo ren en de dames van Data General hadden na de mooie uitoverwinning tegen WC de beste voornemens voor een mooie pot in hun eerste thuiswed strijd in de 1 e divisie. Dit pakte anders uit, al werd de eerste set nog duidelijk met 15-12 gewonnen. De aan het eind door coach van Yperen ingebrachte Karin van der Maat scoorde de win nende punt met een prachtige blok. In de tweede set was Data General de kluts volledig kwijt. Naast de voort zetting van de aanvalsfouten uit de eerste set stagneerde nu ook de pass en mede daardoor de spelverdeling. Pas bij een achterstand van 0-13 werd het eerste Zevenhuizense punt ge scoord, maar dat kon de gasten niet meer afhouden van een duidelijke 3- 15 setwinst. De derde set ging lang gelijk op. Data General bracht meer scherpte in de service en de passing van met name Fanny Lafeber kreeg meer grip op de sprongservices van Flamingo's. Coach van Yperen bracht Het tweede damesteam, Perdijk-Nes- selande, heeft afgelopen zaterdag de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen met 3-2 gewonnen van VCV uit Veen- endaal. In de eerste set gingen de da mes in een rap tempo en zeer overtui gend van start, wat resulteerde in een 15-10 overwinning. Het gat werd ge slagen door een zeer sterke service van Ingeborg Kleijer, waardoor VCV niet in haar spel kon komen. Daar naast kregen de gasten geen grip op het snelle spel van Perdijk/Nesselan- de, zodat zowel het blok als de verde diging geen grip kreeg op de harde eerste tempo-aanvallen van midden speelster Karin Vermeulen, bediend door spelverdeelster Kim Walter. In de tweede en derde set vonden de dames van VCV hun ritme wat resul teerde in een 2-1 achterstand voor op een tactisch moment Aafke Ver- brugge in als spelverdeelster en de jonge Janneke de Butter als libero, met name om de pass te versterken. Na een spannend slot op 13-13 wist Data General de derde set met 15-13 te winnen. De vierde set was voor Fla mingo's, dat dankbaar profiteerde van de falende midden- en 3-meter aanval aan Zevenhuizense kant. Na 7-15 verlies in de vierde set moest de vijfde set beslissen over de eind overwinning. Met een alles of niets offensief ging Data General goed van start. De buitenaanval werd beter aangespeeld en scoorde constant. Flamingo's had de meeste krachten verspeeld en kon Data General niet meer bijhouden. Met 15-9 werd een moeizame maar verdiende overwin ning binnengehaald, al zal de wijze waarop tot nadenken stemmen bin nen de jeugdige selectie, waarin het zelfvertrouwen nog immer onvol doende aanwezig is. Op 7 november is de eerstvolgende thuiswedstrijd tegen Rijswijk na de uitwedstrijd tegen de Schalmers en de le ronde voor het kampioenschap Open Club op 31 oktober in Woerden. Perdijk/Nesselande. De setstanden waren 8-15 en 9-15. In de vierde set pakte Perdijk/Nesse lande de draad weer op en stond er in no-time 15-3 op het scorebord. De vijfde set moest uitmaken welk team met de eer mocht gaan strijken. Door een aantal pass- en aanvalsfouten aan Zevenhuizense zijde stond het al snel 1-8 voor de Veenendaalsen. In een vijfde set is bij een dergelijke stand de beslissing normaal gesproken geval len, maar niet voor de dames van Per dijk/Nesselande: mede dankzij een uitstekende service van Astrid Poot en de toegeslagen vermoeidheid van VCV's beste aanvalster kon het tij ge keerd worden en werd het 9-9. Het doek was toen gevallen voor VCV en Perdijk/Nesselande won deze set met 15-13. Onze zijbuurman heeft weer zijn apk-diploma gehaald met een 9!!! De zijbuurtjes Rotterdam - Bij Indoor Ski- en Snow board Rotterdam zijn er talloze activi teiten tijdens de open dag die gehou den wordt op zaterdag 24 oktober. Bezoekers kunnen onder andere een gratis ski- of snowboardles krijgen (kinderen onder begeleiding, alleen geldig voor nieuwe klanten). Ook is er een dagactie, namelijk: 10 lessen boe ken en betalen 10 consumptiebon nen en skionderhoud voor ƒ10,-. In- door Ski Snowboard is te vinden aan de Folkert Elsingastraat 11 in Rotter- dam-Alexanderpolder. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden in Gouwebad de Sniep. Dames 1 zou het op papier zwaar krijgen tegen Polar Bears uit Ede, maar won overtuigend met 14-7. Heren 1 kon het in slotfase niet bolwerken tegen Vivax uit Oegst- geest en ging met 11-8 onderuit. Afgelopen zaterdag kreeg de ploeg van trainer/coach Hellen Boering voor het eerst een serieuze kracht proef. De nummers 4 en 5 van het afgelopen seizoen moesten tegen el kaar spelen. De Gouwestaetedames openden overtuigend. Door doelpun ten van Gillian van den Berg, Ellen van der Wijden (2x) en Petra Meerdink stonden de dames binnen luttele mi nuten op een riante 4-0 voorsprong. Aan het einde van de eerste periode wist Polar Bear de achterstand terug te brengen naar 4-2. In de tweede pe riode liet Gouwestaete duidelijk zien dat het team sterker is dan voorgaan de jaren. Gillian van den Berg, Petra Meerdink en Ellen van der Weijden liepen de dames uit naar een 8-3 voor sprong halverwege de wedstrijd. In de derde periode haperde de machi ne van Gouwestaete en was het alleen Ellen van der Weijden die tot scoren kon komen, tussenstand 9-4. In de laatste periode waren de dames op permachtig en werd er veel gescoord. Gillian van den Berg (2x), Marion van Hooft (2x) en Wendy de Frankrijker bepaalden de eindstand op 14-7. Een verdiende overwinning voor de Gou westaetedames, die daarmee duide lijk een gooi doen naar een plaats bij de bovenste 4. Net als dames 1 hadden ook de Gou- westaeteheren een zware dobber. De degradant uit de Hoofdklasse, Vivax, kwam op bezoek. De heren lieten zich in de eerste periode afbluffen en ston den al snel op een 0-4 achterstand. De ploeg van trainer/coach Jan Midden dorp heeft al een aantal keren laten zien dat het karakter heeft. Door doel punten van Jeroen van Tol, Jaco de Jong, Mare Mommers en Remko Over- dam was deze achterstand in de twee de periode teruggebracht tot 4-5. De Gouwestaeteheren werkte hard, maar missen echter nog scherpte. In de derde periode was het Marcel Rib- bens die zijn ploeg in de wedstrijd hield. De laatste periode moest de beslissing brengen. De Gouwestaete heren leverden strijd voor iedere vierkante meter en kwamen door doelpunten van Mare Mommers en Remko Overdam voor het eerst in de wedstrijd op gelijke hoogte. (7-7). In de slotfase gingen de heren onderuit. Wouter Steller mocht in de laatste minuut de eindstand bepalen op 11-8. Volgende week is er een topper in regio, in zwembad "de Tobbe" in Gou da zullen een aanta! streekderby's plaatsvinden. Om 15.45 uur bijten de heren van Gouwestaete de spits af tegen Keiler Keukens/DONK. Om 16.45 begint de topper tussen Gou westaetedames tegen de kampioen van vorig seizoen, Keiler Keukens Donk. Iedereen is van harte welkom.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 7