1 T BROUWER DE KONING Korbis F2 kampioen Rik Wiggers met VC Nesselande in Supercup orge Nesselande grijpt net naast Supercup Oefenwedstrijden op kunstgras TZM incasseert tweede verlies UITVAARTVERZORGING Nesselande jeugd wint voorronde kampioenschap Open Club 22e Rabo-Flora-Cross Hart van Holland/4 november 1998 pagina 11 VC NESSELANDE Volleybal Grote collectie KAMERPLANTEN Goede kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, WINTERHARDE VIOLEN, ERICA WINTERBLOEI MESTSTOFFEN, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- - Fruitbomen KWEKEF S* KWEKERIJ WITLOFWORTELEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen/Zwolle - Landskam pioen VC Nesselande speelde zater dag in Zwolle tegen Bekerwinnaar Remote IT/Zwolle om de Super Cup en met miniem verschil werd deze strijd door de Zwollenaren gewonnen met 3-1 (15-13, 8-15, 15-13 en 15-7) Nesselande coach Guillermo Boogers begon de strijd met het volgende ba sis-zestal: Joost van der Hoek, Kristi- aan van der Wel, Arno van Solkema, Timo Dijkgraaf, Rick Wiggers en Michiel van der Kuip. Ferry van Hal, nog herstellende van een handblessu re werd aan de kant gehouden. En op de tribune moest van bondscoach Gerbrands Jochem de Gruijter plaats nemen. Remote IT met Zoodsma in hun mid den, begon sterk en zorgde voor veel servicedruk bij Nesselande. In de be ginfase liep Remote uit naar een 9-4 voorsprong daardoor, maar de Nes- selanders gaven niet op en kwamen steeds beter in de wedstrijd. Nesse lande voerde de servicedruk op Re mote op, waarvoor de aanvallen van de Zwollenaren aan kracht inboette. In de eindfase bij de stand 12-12 en 13- 13 ging het spel op en neer en zorgde het blok van Remote voor het laatste punt (15-13). De tweede set gaf een goed draaiend Nesselande te zien, dat op alle fronten de Zwollenaren de baas was. Serverend werd goed ge scoord en ook de blokkering was nu hechter. Met een sterk spelende Arno van Solkema in deze set werd de set met 8-15 binnen gehaald. Nesselande ging in de derde set op dezelfde voet door en liep uit naar een 2-6, 4-8 voorsprong. Remote wist te rug te komen en bij de stand 9-10 wist Nesselande na vele opslag wisselin gen eindelijk de side-out series te on derbreken en punten te scoren. Bij 12- 9 in het voordeel van Nesselande werd er aan de zijde van de arbitrage wat gestunteld en kon Remote met veel geluk terug komen. Hierna onts pon zich een strijd waarbij Remote steeds beter in spel kwam en Zoods ma uiteindelijk de set besliste met 15- 13. In de vierde set ging het in het begin gelijk op, daarna was Remote in de winning-mood en kon de set met 15-8 naar zich toehalen. Remote wist voor de tweede maal de Super Cup te Trainer/coach Guillermo Boogers weet wat hem te doen staat voor de competitie-wedstrijden die komen gaan. Aanstaande zaterdag zal Nesse lande in Dordrecht (sporthal 'de Dijk') aantreden tegen Control Tech- nics/Ekspalvo. Waddinxveen - Zaterdag 31 oktober was er geen competitiewedstrijd mo gelijk in West IV. Een aantal jeugd- ploegen van v.v. Waddinxveen kwam toch in actie. Twee F-teams namen deel aan een aangepast 4 tegen 4 toer nooi in Bergschenhoek. Op het kunst gras van BVCB bleken zowel het eer ste als het tweede F-team te sterk voor de andere verenigingen. In beide pou les bereikten zij ongeslagen de eerste plaats. Ook de Meisjes-junioren kwamen op kunstgras in actie. Zij speelden tegen Nieuwerkerk met een complete groep (16). Voor de Waddinxveense meisjes was het even wennen op deze vreem de ondergrond, maar al snel lieten zij zien zich aan te kunnen passen. Zon der echt tot het uiterste te gaan, werd een knappe 2-3 overwinning behaald. Zaterdagavond vertrok de complete D-groep met begeleiders naar Rotter dam om op uitnodiging van Feye- noord de wedstrijd Feyenoord-AZ bij te wonen. Vanaf de overdekte zit plaatsen konden de Waddinxveense voetballers de eerste nederlaag van Feyenoord in deze competitie van dichtbij mee maken. Moerkapelle - Het le team van Tafel tennisvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft in de thuiswedstrijd te- genTavenu 1 het tweede verliespartij opgelopen. Wonderlijke was dat Ad van Heijningen geen partij in winst om wist te zetten, hetgeen vorige week °ok het geval was. Blijkbaar zit het Ad °P dit moment een beetje tegen. Guus /an Amerongen won één partij en dans Smit twee. De dubbel werd ver teren, waardoor de uitslag 3-7 werd. 'earn 2 verloor de thuiswedstrijd te gen Reeuwijk 2 met 3-7. Reeuwijk is de koploper met 9 punten voorsprong. Gerard Reijm, Dico Bac en Hans Hol Wonnen allen een partij. De dubbel werd verloren. "et derde team speelde in de uitwed- rijd tegen Ilac 6 uit Gouda met 5-5 ge ijk. Voor dit team is dit het eerste gelijke spel, waaraan te zien is dat ander en Patrick van der Meer in hun spel komen. Dit keer wonnen zij res pectievelijk 1 en 2 partijen. Coerd van Kasteel won twee partijen. De dubbel werd verloren. Team 4 won de uitwedstrijd tegen TTVN 6 uit Nieuwkoop met 2-8. Anne Duursma en Simon Wondergem won nen drie partijen. Bart Klos won dit keer twee partijen. De dubbel werd verloren. Het 5e team verloor de uitwedstrijd tegen TTVN 8 uit Nieuwkoop met 9-1 Cor van der Wilt was de enige die een partij wist te winnen. André Te Paske en John Meurer konden geen partij in winst omzetten. Ook de dubbel werd verloren. Team 6 speelde een thuiswedstrijd tegen ilacl2uitGoudaenverloormet 4-6. Albert Thunissen won twee par tijen. Walter Micke en Adrie Bout wonnen één partij. De dubbel werd verloren. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Met een selectie van 10 speelsters uit het eerste tot en met derde damesteam trokken de trainers WillemJan en Paul van Yperen afgelo pen zaterdag naar de voorronde van het nationaal volleybalkampioen schap Open Club. Volgens dit sys teem mogen speelsters van verschil lende teams, maar binnen dezelfde leeftijdsklasse meedoen. VC Nesse lande heeft naast de jongens, die al eens nationaal kampioen werden, al jaren een sterk mesjesteam tot 18 jaar. Voorgaande twee jaren eindigde dit team bij de beste vier van het land. Omdat bij VC Nesselande op vrijdag middag een extra training wordt gege ven voor de talentvolle jeugd, leent deze groep zich bij uitstek voor deel name aan dit soort evenementen. In de huidige selectie varieert de leeftijd van 18 tot maar liefst 12 jaar. Tijdens de voorronde in de van de Polshal in Woerden moest worden aangetreden tegen regionale clubs als Be Fair uit Waddinxveen, Jupiter uit Oudewater en VTC uit Woerden. De eerste wedstrijd tegen VTC Woerden bleek direct al de finale in de poule. VTC heeft een uitgebreide en goed uitgebalanceerde selectie en het werd door het eigen thuispubliek fa natiek aangemoedigd om de gedood verfde poulewinnaar Nesselande van repliek te dienen. Vooral de service druk van Patricia Kuijken de spelver- deling van Michelle Bijl van Nesselan de waren echter zoveel beter dat on danks wat slordigheden in de pass en de aanval een ruime voorsprong kon worden aangehouden. Met 15-7 en 15- 9 werd deze eerste wedstrijd duide lijk gewonnen. In de volgende wed strijd moest het arme maar dappere Be Fair ondergaan welk klassenver schil er met de leeftijdgenoten uit Zevenhuizen bestond. Met 15-0 en 15- 2 werden ze afgeserveerd, maar ze bleven lachen en toonden zich spor tieve verliezers. De laatste wedstrijd tegen Jupiter had Nesselande de sportieve taak serieus te blijven spe len tegen een tegenstander die nog kansen had op een finaleplaats. In de eerste set stonden de zusjes Lucas- sen nog tegenover elkaar, maar coach van Yperen bracht al snel zijn aller jongste talent, de 12 jarige Simone Legerstee in. Hoewel ze nog amper bij de netband kan komen weerde ze zich kranig met beheerste passes en diepe serviceballen. Tweede spelverdeel- ster Kim Walter bracht regelmatig uit blinkster Janneke de Butter in stel ling, waardoor Jupiter verdedigend werd weggespeeld. Met 15-2 en 15-5 werden de sets en de laatste wed strijd gewonnen, waardoor Nesselan de overtuigend op de eerste plaats eindigde. Met andere poulewinnaars uit de voorronde kan het zich opma ken voor de halve finales op 13 februa ri. Zaterdag 7 november wacht de com petitie: voor dames-1 om 14.00 de thuiswedstrijd tegen Rijswijk en voor dames-2 om 17.00 uur, ook in sporthal Swanla. Boskoop - Komende weken gaat het crossseizoen in het hele land van start. Traditiegetrouw zal op de eer ste zaterdag in november begonnen worden met de openingsklassieker van het crossseizoen, de RABO-Flora- Cross, georganiseerd door AV'47 en gehouden rond de atletiekbaan aan de Hoogeveenseweg Er is een gevarieerd programma, zo dat alle lopers in alle leeftijdsklassen aan de cross mee kunnen doen. Hoogtepunt en afsluiting is de wed strijd voor heren om 14.45 uur. Veel regio-atleten en veteranen zullen strijden om de overwinning en het "Boskoops Boompje". De organisatie gebruikt het parcours van 1997, en daarmee heeft de Rabo- Flora-Cross het karakter van een ech te 'poldercross'. Een beetje regen en het zal voor veel lopers een zware tocht worden. Ook dit jaar wordt er een prestatie loop van 1500 meter tot 9 kilometer georganiseerd, zodat ook de presta tielopers mee kunnen doen. Aanvang prestatieïoop 13.00 uur. Voor inlichtingen en/of inschrijvin gen: T. Brand-Wiezer, telefoon 0172- 214019. Waddinxveen-De Waddinxveense korfbalvereniging Korbis kon dit weekend het F2 team in de bloemetjes zetten omdat het kampioen is geworden. Andere kampioensteams bij de vereniging zijn F1 en Wl. Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag 31 oktober speelde de VC Nesselan de in Zwolle om de Supercup tegen Remote IT. Voor Rik Wiggers, gebo ren en getogen in Zevenhuizen was dit de eerste belangrijke krachtme ting als basisspeler in het eerste herenteam. Vorig seizoen nog maakte de tweedejaars student aan de Hogeschool Rotterdam Om streken een aantal wedstrijden mee als invaller. Dit seizoen is hij één van de twaalf vaste spelers van het team. Het team, dat onder lei ding staat van assistent trainer Guillermo Boogers, bleek afgelo pen zaterdag niet opgewassen te gen de club uit Zwolle. De VC Nes selande verloor de wedstrijd om de Supercup met 3 tegen 1. Rik Wiggers (20) en Christiaan van de Wel zijn op dit moment de enige spelers, die afkom stig zijn uit Zevenhuizen. "Een aantal spelers zijn niet afkomstig, maar wonen wel in Zevenhuizen", vertelt Rik Wiggers. "Met name een aantal jongere spelers, die in Rotterdam studeren of werken, wonen geza menlijk in "De Boerderij"." In "De Boerderij" is ook het krachthonk gevestigd, waar de totale selectie minimaal twee keer per week ge bruikt van maakt. Daarnaast trainen we vier keer in de week in Rotterdam en een middag in sporthal Swanla." j Een aantal spelers van het eerste j herenteam kent elkaar overigens I nog vanuit de Jong Oranje-tijd. Jo chem de Gruijter, Twan van Kuyk, Gijs Ronnes, Christiaan van de Wel en Rik Wiggers speelden enkele ja ren bij Jong Oranje. "Ondanks dat de eigenlijke voorberei ding van de wedstrijd tegen Remote IT één week geleden is begonnen, ben ik toch al langere tijd bezig met de wedstrijd", vertelt Rik Wiggers. "Spe len om de Supercup is natuurlijk ook niet niks. In het begin van de week werd er twee dagen keihard getraind. Daarna werd er ook ruimte ingelast om de tactiek en speelwijze van de tegenstander door te nemen. Dat ge beurde onder andere door het bekij ken van videobanden, waarop eerder gespeelde wedstrijden van de oppo nent staan. De dag voor een belangrij ke wedstrijd als de Supercup zijn we doorgaans vrij van training." Een beetje ontspanning is dan echt wel nodig. Rik komt het liefst tot rust in Scheveningen, met zijn vlieger. In ver band met de harde wind, moest hij zijn plannen voor die dag echter ver anderen. "Misschien even naar de stad of een beetje studeren, in ieder geval afleiding zoeken." Wiggers, die bij de VC Nesselande de positie van passer-loper inneemt, kijkt ook met spanning uit naar de deelname in de Champions League. Indien de volleyballers de voorron de overleven, dan treft de ploeg in het begin van het volgende jaar waarschijnlijk een van de Europese topclubs, zoals Modena of Belgorod. En dat zullen ongetwijfeld spectacu laire wedstrijden worden. Het eerste herenteam stelt het overigens nog steeds zonder trainer/coach Pierre Matthieu. Matthieu, op dit moment actief in zijn rol als bondscoach van het nationale damesteam, wordt in december terugverwacht. Tot die tijd worden de trainingen waargeno men door Guillermo Boogers.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11