Symbolische eerste paal start bouw woningen Brugweg Bijzondere expositie bij galerie Eend Co Hi xvccn Kerkdiensten Rommelmarkt Concordia Bijeenkomst vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov Mil- m Bingo in De Boog Peutermaand in bibliotheek Klaveijassen Helden uit kinderboeken Onderzoekmogelijkheden boomteeltcentrum Schaken om beker en competitie bij WSV Bingo in De Boog Hart van Holland/4 november 1998 pagina 15 poor Karin van Langeraad Waddinxveen - Met vereende krach ten hebben wethouder mevrouw M.C. Wientjes-van der Velden en de nieuwe bewoners van de te bouwen woningen aan de Brugweg de sym bolische eerste paal geslagen op vrij dag 30 oktober. De woningen wor den gebouwd ten oosten van de Gou we aan de Brugweg 12 tot en met 20. Na de officiële handeling was er een informele bijeenkomst bij Brasserie "De Boeg" voor de nieuwe bewoners en andere betrok kenen bij de bouw. Mevrouw Wientjes ontving van Janssen De Jong Plan coördinatie, waarmee een overeen komst is gesloten door de gemeente voor de realisatie van het project, een cheque 'heigeld' ter waarde van ƒ1000,-. Dit bedrag werd daarop ge schonken aan de speeltuinvereniging "De Overkant". De cheque werd in ontvangst genomen door twee be stuursleden van de vereniging. De nieuwbouw is mogelijk gemaakt door een provinciale en gemeentelij ke bijdrage in het kader van de stads en dorpsvernieuwing. Bovendien moesten de vijf eigenaren van de oor spronkelijke panden op die plek be reid zijn hun huis te verkopen. Deze woningen verkeerden in zeer slechte bouwkundige staat en zijn inmiddels gesloopt. Eén van de woningen, Brug weg 12, was al onbewoonbaar ver klaard. Woningverbetering werd niet meer haalbaar geacht, omdat de wo ningen, ook na regulier onderhoud na ongeveer 10 a 15 jaar zouden zijn afgeschreven. Naar verwachting worden de nieuwe woningen in de loop van 1999 opgele verd. Twee bestuursleden van De Overkant namen een cheque van f1000,- in ontvangst. Boskoop - Op zaterdag 7 november organiseert de christelijke muziek vereniging Concordia een rommel markt in het verenigingsgebouw aan de A.P. van Neslaan. Aanvang 9.00 uur. De vereniging heeft al veel spullen voor de rommelmarkt binnen, maar kan nog meer gebruiken. Wie bruikba re artikelen heeft voor de rommel markt kan deze inleveren op maandag van 19.00 tot 21.30 uur, dinsdag van 19.00 tot 22.30 uur en op vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de (jeugd) muziekopleiding. Waddinxveen - Op donderdag 12 no vember organiseert de "Stichting Vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov" voor donateurs en vrien den de jaarlijkse bijeenkomst in het clubgebouw van de korfbalvereniging "Korbis" aan de Dreef. Aanvang 20.00 uur. Behalve een terugblik op de acti viteiten van het afgelopen jaar, zal ook vooruit gekeken worden op de plannen voor 1999. De Stichting heeft de heer A. Hoogstad, voorzitter van de vereniging "Vrienden Nederland/ Tsjechië Slowakije" bereid gevon den een causerie te houden met als titel "Tsjechië/Slowakije 1918-1998". Het is namelijk ongeveer 80 jaar gele den dat in Praag de onafhankelijkheid werd uitgeroepen. In de pauze zal een video worden vertoond over het be zoek van één van de Waddinxveense voetbalverenigingen aan Pelhrimov. ledereen is welkom. Zondag 8 november Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 11.00 uur ds K. de Vries, Alphen a/d Rijn; 16.30 uur ds C. Bijl, Rijnsburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds G. Rang, Nieuw-Vennep. Herv. Immanuel 10.00 uur J.W. Drost, Den Haag; 17.00 uur sow Ontm. kerk. Sectie De Rank: 10.00 uur ds P. Schalk, Ter Heide. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur dr E.P. Meijering, Oegstgeest. Herv. gem. 9.30 uur ds MD vd Gies sen; 18.30 uur ds C. vd Berg, Broek op Langedijk. De Stek 9.30 uur drs G. den Har- R>gh, Werkendam. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds J.A. v- Hooijdonk. Ghr. Geref. kerk 9.30 uur ds J.F.G Ramphorst, Harderijk (doven- dienst); 15.00 uur ds H.K. Sok, Putten. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Ed Hoogendam. tvang. Gem. Parousia: 10.00 uur _G. Veller. Waddinxveen - Op vrijdag 6 novem ber is er bingo in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Iedereen is welkom. Boskoop - In de maand november staan in bibliotheek Boskoop baby's, peuters en hun boeken in de belang stelling. De jeugd-afdeling van de bi bliotheek heeft een grote collectie prentenboeken, voorleesboeken rijmpjes- en liedjesboeken. Voor alle nieuwe baby- en peuterleden (tot 4 jaar) ligt er, bij inschrijving, een ver rassing klaar. (Men dient een legitima tiebewijs mee te nemen bij inschrij ving.) Het consultatiebureau van de Stichting De Vierstroom besteedt deze maand eveneens aandacht aan lezen en voorlezen met baby's en peu ters. In de wachtruimte staat een boe kentafel, die ingericht is door de bibli otheek. Elke jeugdige bezoeker krijgt een boekenlegger mee. Tevens is in de bibliotheek de tentoonstelling 'Hel den uit kinderboeken' te zien. Voor meer informatie: 213170. Waddinxveen - Vrijdag 6 november wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een ronde van de competitie-klaver- jas gehouden. Ook niet-competitie- spelers zijn overigens welkom op deze avond die om 20.00 uur begint. Opgelet: 18 nov. grote verkoping Welfare in De Zevenster Rabobank bedankt, het was een reuze leuke avond in De Veur. Ron, Rosanne Marjolein Rientje.... nog 38 (acht-en-dertig) nachtjes slapen en dan is het zover! Boskoop - Vroeger vond je in een kin derboekenwinkel alleen kasten vol met boeken. Alleen van Superman en andere striphelden had je plastic pop petjes. Toen kwamen de eerste kaar ten en posters van hele beroemde kinderboekfiguren, en al snel zette de merchandising door. Nu zijn er tien tallen kinderboekfiguren te vinden op T-shirts, badlakens, bekers, buttons, mobiles enzovoort, en lijkt een kin derboekenwinkel soms op een speel goedwinkel. Nog echter wordt het als van deze boekenhelden knuffels en poppen worden gemaakt. Want wat is er niet spannender dan na het voorle zen van 'Rupsje Nooitgenoeg' rupsje mee naar bed te nemen? Of om er zelf voor te zorgen dat je knuffel 'Monkie' niet kwijt raakt? Kinderboekhandel 'de Kleine Kapitein' uit Rotterdam heeft een selectie gemaakt uit al deze beroemde figuren. Van de klassieke 'Winnie the Pooh' tot de nieuwste knuffel 'Hazeltje' uit 'Raad eens hoe veel ik van je hou'. Hierbij horen uiter aard ook de boeken. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Boskoop - Gemeenten in de regio Bos koop, de provincie en het bedrijfsle ven werken samen om de concurren tiepositie van de boomteelt in de re gio Boskoop te verbeteren. In dit ka der laten zij gezamenlijk de haalbaar heid van het opzetten van een boomt eeltcentrum onderzoeken. Dit boomt eeltcentrum zou bijvoorbeeld een modeltuin, tuincentrum, restaurant en educatief centrum kunnen omvat ten. Gemeente, provincie en bedrijfsleven zijn de opdrachtgevers voor het on derzoek naar het boomteeltcentrum. Zij werken samen aan "Werken aan werk in de boomteeltsector". Zo pro beren zij de concurrentiepositie van de boomteelt in de regio Boskoop te verbeteren. In oktober en november verrichten de bureaus Arcadis/Heidemij en Marktplan Adviesgroep onderzoek naar de haalbaarheid van een boomt eeltcentrum in de regio Boskoop. De eindresultaten van het onderzoek worden verwacht in december 1998. Het centrum is bedoeld voor dagjes mensen en tuinliefhebbers, maar ook voor de boomkwekerij-professionals. Het onderzoek richt zich op de ruim telijke en commerciële mogelijkhe den van het centrum. Naast verster king van de boomteeltsector zal dit centrum ook de toeristisch-recreatie- ve kwaliteiten van Het Groene Hart moeten verhogen. Waddinxveen - Op de schaakvereni ging wordt in de regel interne compe titie gespeeld volgens een gewijzigd keizer-systeem, dat er op neer komt, dat men zoveel mogelijk ingedeeld wordt tegen ongeveer even sterke te genstanders. Blijkbaar leefde er on der de leden enig verlangen naar een andere indeling. Sinds 29 oktober wordt er tevens gespeeld volgens een systeem, waarbij 32 liefhebbers inge deeld worden door loting en waarbij telkens de verliezer afvalt. Achttien leden speelden volgens de traditionele competitie, hetzij omdat hun tegenstander verhinderd was, hetzij omdat ze zich niet voor de be ker hadden aangemeld, hetzij omdat ze daarvoor in de voorronde waren uitgeschakeld. Loting heeft zekere avontuurlijke kanten, maar die kan men ook als bezwaren lezen. De afge- Waddinxveen - Op vrijdag 6 novem ber is er bingo in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Iedereen is welkom. lopen jaren is Hans Ponsioen een stuk weerbaarder geworden, maar een succesvolle bekerpartij tegen Wim Hennink gaat boven zijn mogelijkhe den. Binnen een half uur was het ge beurd. Eduard Philipse moest tegen Anton van Nieukerke tot op de bodem van zijn eindspeltechniek gaan om met toren, loper en pion tegen toren en pion aan winst te komen. Een be langrijke zaak was, dat de pionnen op het bord moesten blijven: toren en loper winnen niet van toren. Langdurige gevechten waren er ook tussen Evert Hildebrand en Arie Vers luis. Precies op het juiste ogenblik gaf Evert op. Peter de Louw en Bert van der Knaap speelden een positiepartij van goed niveau, waarin alleen de eindspeltechniek van Peter beter bleek. Voorts raakte hij weer enigs zins in tijdnood, maar dat verontrust hem blijkbaar niet. Hoe de bekerpartijen voor de compe titie herberekend worden bepaalt de wedstrijdleider. Volgens zijn gege vens is de nieuwste bovenkant: Jan sen, Willemen, Smitskamp, Van wou denberg, Kardol, De Louw, Van der Haven, Philipse, R. Dannis en W. Hen nink. Door Karin van Langeraad Boskoop - Aanrijdend op de Ritzema Bosstraat in Boskoop doet de blinde muur op de hoek van de Mendelson- weg vermoeden dat het nog steeds om de fietsenstalling gaat die het ooit geweest is. Nadere inspectie doet veronderstellen dat er op deze hoek in Boskoop een loods is neerge zet. Eenmaal binnen blijft er niets over van eerdere gedachten; een heel bijzondere ruimte, inderdaad nog refererend arm de fietsenstal ling van ooit, ingericht als expositie ruimte met in het verlengde daarvan het woonhuis van Eveline en Dick, eigenaren van de galerie Eend Co. et woonhuis en de galerie zijn een kunstuiting op zich. Het is te zien dat het paar zich al heel lang met kunst en allerlei vormen van kunstuiting bezig houdt. Eveline ver telt hierover dat zij al zo'n vijfentwin tig jaar hun vorige huizen elk jaar eenmaal uitruimden om bevriende kunstenaars de gelegenheid te geven hun werk te tonen. De wens om een ruimte te hebben waarin dit perma nent mogelijk is was dus al heel lang aanwezig. Eend Co. bestaat inmiddels onge veer een jaar en vrijdag 30 oktober is de 'nul-de' expositie van start gegaan. Een negen-tal kunstenaars hebben een deel van hun werk een plekje ge geven in de bijzondere galerie. De tentoongestelde werken van de exposerende kunstenaars zijn heel veelzijdig en van vele materialen. Van prachtige manieren om met staal te werken tot een geheel nieuwe vorm De 'nul-de' expositie is tot en met 20 december te bezoeken. van werken met textiel. Ook foto's en poëzie heeft een plaats in de exposi tie. Een gesprek met Miriam Hoek man, een van de exposanten, leert de achtergronden van haar bijzondere werk. Ook tentoongestelde sieraden zijn beslist zeer kunstzinnig. Meubi lair en accessoires van verkeersbor den hebben niet echt een duidelijke kunstwaarde, maar zijn wel een bij zondere aanvulling. Kortom een be zoek aan Eend Co. is beslist de moeite waard. De naam Eend Co. heeft ook een bijzondere symboliek en kan op meer dere manieren worden uitgelegd. EEND staat enerzijds voor Eigentijds, .Experimenteel, Nederlands Design, waarbij de Co. staat voor controversi eel. De filosofie van Eend Co is dat kunst wat functioneler zou moeten worden en functionele gebruiksarti kelen wat kunstzinniger. De eigenaren van de galerie willen alle (potentiële) kunstenaars dan ook uitdagen om iets te maken wat niet alledaags is, wat controversieel, en niet geschikt voor het grote publiek. De galerieruimte bij Eend Co. biedt de ruimte om dit werk tentoon te stellen. Anderzijds staat EEND &Co. voor Eve line EN Dick, hierbij staat de Co. voor de belangrijke bijdrage die kunste naars kunnen leveren. De 'nul-de' expositie is bij EEND Co. elke zaterdag te bezichtigen tot en met 20 december van 12.00 tot 18.00 uur en verder op afspraak: telefoon 0172-230216.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15