Autobedrijf Nooriander, voor snelle auto's én directe service t de regio Met gelijke munt Wintersportbeurs Afdelingsavond Plattelandsvrouwen ^formatie-avond ziekte van Alzheimer NAS Gymnastiekvereniging maakt goede sprongen Monique Rijven Rapidschaak in Moerkapelle Bijeenkomst reumapatiënten Derde prijs O.S.S. bij springwedstrijden Titanenstrijd Invictus 2 Flyers Dames 1 te sterk voor Rowic Hart van Holland/4 november 1998 pagina 17 Badminton Basketbal Innr Karin .longkind Zevenhuizen - Bij Autobedrijf Noor iander, gelegen aan de Bredeweg 8, direct aan de afrit Waddinx- teen-Moordrecht kan men terecht voor gebruikte auto's van ieder merk. Het bedrijf is gespecialiseerd in de bijzondere, snelle types, die wijwel elk automerk op de markt brengt. Zo vindt men bij Nooriander hij voorbeeld de Volkswagen G.T.I., de Opel G.S.I., of het snel lere type van Ford of Porsche. De officiële naam van het autobedrijf is dan ook J. Nooriander Sportcars. Nooriander is een echt familiebedrijf en is sinds enkele jaren gevestigd op ie huidige locatie. Naast de verkoop van gebruikte auto's biedt Noorlan- der 'directe service' in de eigen werk plaats. Indien op voorraad leverbaar worden banden, uitlaat of accu direct vervangen. Als de gewenste artikelen niet aanwezig zijn verzorgt Noorlan- der deze in de meeste gevallen binnen één dag. Autohandelaar Nooriander typeert zijn bedrijf als "Keihard de Sportief ste". Deze uitspraak, gerelateerd aan de slogan van de populaire televisie zender Veronica, is niet uit de lucht gegrepen: de klanten van Nooriander zijn doorgaans jong en geven hun auto een eigen karakter mee. Daartoe stellen ze specifieke eisen. Noorian der voorziet in die behoefte in de vorm van diverse accessoires, zoals lichtmetalen velgen, sportuitlaten, speciale banden of een sportstuur. Nooriander is dealer van onder ande re de merken Sebring Remus (sport uitlaten), K N (sportluchtfilters), Firestone en Bridgestone (banden), Romax en Bosal (uitlaten). Om deze accessoires extra te beveiligen kan Nooriander, als gecertificeerd bedrijf een complete alarm-installatie inbou- Zevenhuizen-Moerkapelle - Iedereen weet het zo langzamerhand: de Euro komt. Maar niemand, bijna niemand, weet precies wat dat betekent, wat het inhoudt en wanneer het gebeurt. Om op alle vragen antwoord te geven organiseren de Nederlandse Openba- reBibliotheken in de week van 9 tot en met 11 november samen met het bu reauvan de Europese Commissie, het voorlichtingsbureau van het Euro pees Parlement, ouderenbonden (ANBO, PCOB en Unie KBO) en de Rabobank een actie onder de noe mer: "Met gelijke munt". Deze mini tentoonstelling richt zich in het bij zonder op de wat oudere leeftijds groepen. Wat kan men in deze week bij de bibliotheek in Zevenhuizen verwach ten: *gratis brochures en ander infor matief materiaal over de Euro; *een reis met de computer door Europa. Een ieder is tijdens de reguliere ope ningstijden welkom in de bibliotheek met vragen over de Euro. Rotterdam - Op zondag 8 november wordt een wintersportbeurs gehou den bij Indoor Ski en Snowboard Rot terdam van 10.00 tot 16.00 uur. Diver se sportzaken zullen hun producten aanbieden. Op zaterdag 7 november kan iedereen tweedehands wintersportspullen in leveren tussen 13.30 en 16.00 uur, die °P de beurs te koop aangeboden wor den. Van sneeuwkettingen tot skischoenen en van langlaufski's tot dakkoffers (niet ouder dan 5 jaar). De entree tijdens de beurs is gratis. Beursaanbieding: ƒ100,- korting op een 10-lessencursus voor nieuwe klanten (van ƒ375,- voor 275,-). In- door Ski en Snowboard Rotterdam is te vinden aan de Folkert Elsingastraat 11 in Rotterdam. Voor informatie: 010-2860001. benthuizen - Op woensdag 11 novem ber organiseert de afdeling Benthui zen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een avond over °e Euro. Mevrouw Pien Bus, mede werkster van de Rabobank, vertelt jeze avond over de invoering van de euro en de gevolgen hiervan. Er is volop gelegenheid tot het stellen van 'ragen. De avond wordt gehouden in Dorpshuis 'de Tas' op de Dam. De zaal gaat open om 19.30 uur, aanvang pro gramma 20.00 uur. Entree voor leden gratis; niet-leden betalen ƒ7,50. t.k. breinaalden tas hand-borstkolf en bauknecht centrifuge 0182-511797 t.k. vogels met kooi en standaard ƒ50,-0180-633452 lazerswoude-dorp - Dementie is voor ïed mensen een onbegrijpelijke en Moeilijk te aanvaarden ziekte. Niet 'sen moeilijk voor degene die het relt. maar ook voor de mensen in de rrecte omgeving: partner, kinderen "anderen die met de dagelijkse zorg dementerenden te maken heb- aarom organiseert Alzheimer Vere- ^gtng Zuid-Holland Noord op don- erdag 19 november een algemene la ".natie-avond in het Dorpshuis an de Pieter de Hooghstraat in Ha- ■J^swoude-dorp. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: *inleiding door de voorzitter van Al zheimer Vereniging Zuid-Holland Noord over de doelstelling van de vereniging; *een psycholoog vertelt e.e.a. over de ziekte van Alzheimer en het omgaan met dementerenden; *medewerker RIAGG geeft informatie over de instanties welke hulp kunnen bieden bij de problematiek die de mentie met zich meebrengt; "gelegen heid tot het stellen van vragen. Ieder een is welkom. WasthdUiZe" 0p zaterda§ 31 oktober van h Gymnastiekvereniging WnrW rti' dii de regionale Spring- uieic 611 'n Deidschendam. Met 16 van dpSNirde demogroep (tot 12 jaar) NAb onder leiding van Marian tenor e'en 8 meisjes uit de aspiran- van°TeP (tot 16 jaar) onder leiding ^AS hGUf Van werden er door HoewpiaW at sPr°ngen genomen. 0Dd de aspirantengroep dit jaar tie mi ddrarnpoline, de plank/kast, mat mn! amP°line/paard en lange Seen h gemiddeld een klein zesje °verhert sProngen maakte, was er turnnto §emeen reden genoeg voor en leiding heel blij te zijn met de behaalde resultaten. De meis jes uit de demogroep van Marian van de Wel (verdeeld in NASI en NAS2) turnden op de trampoline/kast, lange mat en minitrampoline-gemiddeld een 7,6, waarbij de meisjes van NASI voor de trampoline/kast met een 7,5 een derde prijs behaalden. Niet min der trots zullen de turnstertjes van de demogroep NAS2 zijn. Zij sprongen misschien niet zo hoog in punten (6,1) bij de trampoline/kast, maar voor de helft van deze meisjes was het de eerste keer dat zij meededen. Door de gehele demogroep werd keurig ge werkt, en hiervoor kregen de meisjes complimenten van de jury. Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde Kerk komen zaterdag 7 november vanaf 10.00 uur langs de deur met stroopwa fels. De actie wordt gehouden ten bate van de jeugdclub "Jeugd Bouwt". Mocht men om wat voor reden ook de stroopwafels aan de deur gemist heb ben, dan kan men ze ook tot 15.00 uur kopen bij de familie Van de Bosch, Graaf van Bloisstraat 22, telefoon 079- 3315353. Benthuizen-Woensdag 11 november is de eerste koffie-ochtend van het seizoen in "De bron" aan de Dorps straat 42. Deze ochtend spreekt Tineke de Boer over het onderwerp: "Omgaan met bezorgdheid". De ochtend is van 9.30 uur tot 11.15 uur. Er is kinderoppas aanwezig, de toegang is gratis; er is een collecte voor de stichting "Jo- zua". Voor vervoer en verdere inlichtingen: 079-3313856. Hazerswoude-dorp - Op maandag 9 november houdt Monique Rijven, pu bliciste, columniste van de stichting Triskele, een lezing, "Kanten heup stuk met korte pijpjes", voor de Ka tholieke Vrouwen Vereniging. Moni que Rijven heeft in de afgelopen jaren veel publiciteit gehad over haar erva ring met humor. Zij heeft dit onder werp onderzocht en is daarbij tot ver rassende ontdekkingen gekomen. De avond wordt gehouden in het Dorps huis en begint om 20.00 uur. De avond is voor leden gratis; niet-leden beta len ƒ5,-. Voor informatie: 0172-588834 of 0172-588554. t.k. gevr. notebook voor studie 0182-610474 zw. linnenkast br. 2.50; hg: 2.40; 1 spiegel- deur pr.n.o.t.k. 0182-612650 Moerkapelle - De eerste van vier speelavonden om het rapidkampi- oenschap van Moerkapelle kan suc cesvol genoemd worden. Er waren 28 deelnemers, ingedeeld in zeven groe pen van vier. Alle schakers speelden drie partijen met een bedenktijd van 25 minuten per speler. Gerard van Ommeren verdedigt de titel. Aan het einde van de avond hadden vijf spe lers een honderd procent score opge bouwd. Gerard van Ommeren, Dick Bac en Ben van Geffen hebben samen alle rapidtitels sinds 1994 op zak, ter wijl de broertjes Jesse en Hugo van Elteren hun aspiraties voor de ko mende jaren eens te meer onder streepten. Achter de top vijf met elk vijftien punten volgen zij met ieder elf punten in een groep van negen scha kers op de zesde plaats. De tweede ronde wordt op 4 december gespeeld. De jeugd speelde de achtste ronde van de onderlinge competitie. In groep 1 handhaafde Jan van Helden zijn leidende positie door remise te spelen tegen Kevin Bakker, die derde blijft. Michiel Rensen versloeg Boude- wijn Weijermars en blijft tweede. Ove rige uitslagen': Jasper Kamp - Ron Droog 0-1; Stefan Rensen - Patrick Stam 0,5-0,5; Freek Hofman - Peter van Vuurde 0-1; Matthias Freeke - Sylves ter van Huisstede 1-0; Michael van Eijk - Pieter Perdijk 1-0; Martijn van der Heijden - Glenn Krijgsman 0-1. De stand bovenaan: 1. Jan van Helden; 2. Michiel Rensen; 3. Kevin Bakker; 4. Ron Droog; 5. Patrick Stam. Bij de iets minder ervaren spelertjes van groep 2 blijft Laurens Verwater vooralsnog ongenaakbaar: hij klopte Sytze Banga en leidt de groep met grote voorsprong. Teun Kooij rukte op naar de tweede plaats door te win nen van Dico Reyneveld. Overige uit slagen: Wietse Wigboldus - Rob van Helden 1-0; Lieke van der Werff - Bas Pieper 1-0; Wesley de Mooij - Marleen van Vliet 0-1Norman van Rhijn - Mark Pieper 0-1; Thijs van der Torren-Job Reyneveld 1-0; Jessica Stan - Christi- aan Noorland 0-1De stand aan kop: 1 Laurens Verwater; 2. Teun Kooij; 3. Marius van der Torren; 4. Sytze Ban ga; 5. Wietse Wigboldus. Regio - Dinsdagavond 17 november is er een bijeenkomst van Reumapatiën tenvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel en omstreken. Er wordt op deze avond aandacht besteed aan 'Voe ding en reuma'. Mevrouw M. Castri- cum, diëtiste in Nieuwerkerk aan den IJssel, is spreekster op deze avond. Alle belangstellenden zijn welkom in de grote zaal van "Het Kruispunt" aan de Middenmolensingel 14 in Nieuwer kerk aan den IJssel. De toegang is gratis, evenals de koffie en/of thee. De zaal is om 19.45 uur open en de avond begint om 20.00 uur. Iedereen is wel kom, ook niet-leden. Zevenhuizen - Op zaterdag 31 oktober werden in Leidschendam de groeps- springwedstrijden georganiseerd door de Regio Zuid-Holland Noord. Gymnastiekvereniging O.S.S. was ver tegenwoordigd met vijf meisjesploe- gen. 's Morgens mochten de meisjes hun oefeningen op de lange mat laten zien. 's Middags konden zij hun kun sten vertonen bij het trampoline springen. Na een lange wedstrijddag was er tijdens de prijsuitreiking reden tot gejuich. De meisjesploeg, bestaande uit Lisa van Brummen, Jolien van Dam, Ilona Gritter, Lineke Hoeijmakers, Marisa van Rijs en Carola Warnders, behaal de bij het trampolinespringen een derde plaats. Uitslagen: lange mat: O.S.S. 1, 6.1; O.S.S. 2,7.2; O.S.S. 3 7.2 punten. T ram- poline: O.S.S. 1, 6.6; O.S.S. 2 7.1; O.S.S. 3 8.5; O.S.S. 4,6.4; O.S.S. 5,8.0 punten. Waddinxveen - Het tweede team van badmintonvereniging Invictus trof dit weekend BCR'91. Het werd 'een strijd der titanen'. Sander Treffers luidde deze strijd in met een driesetter, die hij verloor. Leon van Prooijen volgde ook met een driesetter; na een moeizame start kon hij de winst grijpen (13-15,15-3 en 15- 10). Maaike van der Weij begon moeizaam maar kon wel de eerste set winnen 13- 12; zij kon het verder niet bolwerken (4-11 en 5-11). Daarna speelde ook Suzanne Rademaker een driesetter; ze won met 11-7, 7-11 en 11-6. De da mes- en herendubbels werden in drie ën gespeeld; één gewonnen, één ver loren. Corné de Heij en Suzanne wonnen de enige tweesetter van de dag. Als laat ste werd de mix van Leon en Maaike gespeeld, de eerste twee sets waren 12-15 en 15-5. De derde set werd de beslissende wedstrijd, niet alleen voor deze partij, maar ook of het 4-4 dan wel 3-5 werd. De spanning was te snijden toen het 12-14 werd voor de tegenstander. Maaike en Leon kwa men bij (14-14) en stootten zelfs door tot 14-16. De service ging over, 16-16 en toen kwam hij weer terug. Op dit beslissende moment sloeg Leon de service in het net en Maaike serveer de uit. De tegenstander maakte het koel af: 16-17. Het werd 3-5. Team 3 kwam uit tegen Slotermeer 4. Eerste heer Frank Keizer won zijn en kel. Hugo van Bergeijk speelde ook goed, maar moest als verliezer de hand van de tegenstander schudden. Beide dames verloren. Doordat de vier volgende partijen eerlijk werden verdeeld, werd het uiteindelijk 3-5 in het voordeel van de tegenstander. Invictus 6 speelde tegen Vridos 1. De enkels werden eerlijk verdeeld. Zo ook de mixen. Toen de heren de dub bel winnend afsloten, was er kans om met 5-3 te winnen. De dames Lisette Kuypers en Suzette Plooij speelde nog wel een driesetter, maar verloren net en dus was een gelijkspel het resul taat: 4-4. Invictus 12 had zondag Veenshuttle 3 als tegenstander. Na een verbijste rend slechte start was het na de en kels 0-4 in het voordeel van de tegen stander. Invictus krabbelde terug. Meta samen met Casper Heerma van Voss en Anneke met Henk Plooij won nen daarna nog de mixen. De Dames- dubbel werd ook gewonnen. Bij een stand van 3-4 en 17-16 en 6-15 moesten de heren de derde set in, maar ze konden niet voor de winst zorgen en dus werd uiteindelijk met 3-5 verlo- Waddinxveen - Dames 1 had weinig moeite met Rowic. Winst was er voor Meisjes junioren 1 en Jongens mini's 1Verlies was ervoor meisjes aspiran ten 1 en Jongens kadetten 1. In de uitwedstrijd tegen het ongeslagen Binnenland haalde Heren 1 de eerste winstpunten. Dames 1 had er duidelijk zin in en vanaf het begin van de wedstrijd werd Rowic fel op de huid gezeten. Dit le verde in eerste instantie geen voor deel op, maar gaandeweg de eerste helft kwam de voorsprong er toch. Ruststand 32-23. De tweede helft liep het verdedigend nog beter en kwam de overwinning nimmer in gevaar. De voorsprong werd alleen maar groter. Uitslag 61-41. Topscorer: Anita van Unen met 20 punten. Heren 1 ging op bezoek bij het nog ongeslagen Binnenland in Barend- recht. Flyers wachtte nog steeds op de eerste overwinning. In het beker toernooi laten de heren van zich spre ken en werd het tijd dat dit ook in de competitie een vervolg kreeg. Binnen land werd hier het slachtoffer van. Onder aanvoering van Wolther Zwij- nenburg (41 punten!) werd de eerste winst geboekt. Uitslag 62-69. Meisjes junioren 1 begon tegen For- wodians slecht aan de wedstrijd. Bei de teams hadden moeite met scoren. Tegen het einde van de eerste helft ging het iets beter en nam Flyers een kleine voorsprong (17-14). De tweede helft was van een ander kaliber. Nu werd er goed gespeeld, waarbij de Waddinxveense meisjes het beter van het spel hadden en zo de eerste over winning konden vieren. Uitslag 48-38. Topscorer: Anne Willemijn Cromp- voets met 14 punten. Jongens kadetten 1 had niets in te brengen tegen DAS. Dit team wint al les met grote cijfers* Zo ook deze wed strijd. Een pluspunt voor de Flyers- jongens was dat zij wanneer de gele genheid er voor was om aan te vallen dit ook goed deden en daardoor nog aan een behoorlijke score kwamen. Uitslag 58-152. Topscorer: Wai-Hong Tsang met 19 punten. Jongens mini's 1 deed het uitstekend en behaalde een mooie overwinning op DAS. Uitslag 46-35. Topscorer: Martijn de Mik met 16 punten. Woensdag 4 november in de Duikel aar om 20.45 uur bekerwedstrijd Da mes 1-Sea Devils. Vrijdag 6 november om 21.00 uur He ren 1 tegen BS Leiden ook in de Duikel-

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17