"Kluskeet" in Waddinxveen Foto's in het Hort van Holland Jeugdschaaktoernooi Derde prijs TOOS bij springwedstrijden Praten over dagelijkse dingen Speelgoedbeurs I Heren 1 Gouwestaete nipt verlies - Dames 1 eenvoudige zege Open dag Brandweer druk bezocht Promconcert Concordia Diplomazwemmen Goed bezochte bedrijvenbeurs 'Onder nemen in Midden-Holland en Rijnland' Hart van Holland/4 november 1998 pagina 19 i. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Waterpolo Heren 1 tegen PSV 1 Dames 1 tegen PSV 1 °PJET GOEDE SPOOR WADDINXVEEN I li J Hoor Karin van Langeraad Waddinxveen - Vorige week bracht de rijdende tentoonstelling "De Kluskeet" een bezoek aan twee loca- fles in Waddinxveen. Donderdag 29 oktober konden belangstellenden de keet opzoeken bij 'de Bas doe-het- zelf en op zaterdag 31 oktober kon men bij de Formido kennis nemen van de informatie over milieuvrien delijk klussen. Ook wethouder me vrouw M.C. Wientjes-van der Velden bracht een bezoek aan "De Klus keet". De Kluskeet is onderdeel van het project "Tijd voor duurzaam heid" van het consulentschap voor Natuur- en Milieu Educatie. In samenwerking met gemeenten en bouwmarkten wordt er door middel van De Kluskeet informatie gegeven over milieuvriendelijke materialen, energiebesparing en waterbesparing. Speciaal opgeleide medewerkers ge ven voorlichting over alle milieuas pecten van de artikelen die men in doe-het-zelf-winkels kan kopen, waar bij de nadruk ligt op materialen die de gewone klusser' kan gebruiken. Er is informatie over de verschillende soorten hout die men kan gebruiken en verschillende verfsoorten. Niet al leen de belasting voor het milieu op het moment van gebruik komt aan de orde, maar ook de duurzaamheid van het materiaal. Zo kan het voor buiten schilderwerk wellicht beter zijn geen verf op waterbasis te kopen omdat dit minder duurzaam is. Ook wordt er afgerekend met het hardnekkige ver haal dat verfkwasten die gebruikt zijn voor verf op waterbasis gewoon on der de kraan afgespoeld kunnen wor den. Er zijn in "de Kluskeet" vele tips waar men aan kan denken als men milieu-vriendelijker wil gaan werken in en om het huis. Door middel van het spel 'Slaat u de spijker op de kop of de plank mis?' kon men de kennis testen en in het bezit komen van een handige klustip en een klein, milieuvriendelijk, presentje. Waddinxveen - Op zaterdag 7 novem ber vindt het Open Jeugdkampioen schap van Waddinxveen plaats. De Waddinxveense Schaakvereniging WSV organiseert voor de 20e keer het jeugdtoernooi in het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad 1. Het inschrijfgeld bedraagt 7.50 en wordt betaald aan de zaal. De zaal is open vanaf 9.00 uur. De eerste ronde begint om 10.00 uur. De prijsuitreiking zal om ongeveer 17.00 uur plaatsvinden. Alle deelnemers ontvangen een herin nering. Aanmelden en informatie bij Wim van de Hoek, 0180-632260 of Leo van de Haven, 0182-612486. De inschrijving sluit op 6 november. W'addinxveen/leidschendam - Afgelo pen zaterdag zij n in Leidschendam de regionale springwedstrijden voor de recreanten en de wedstrijdcategorie ën A en B gehouden. Er deden 34 verenigingen mee, ver beeld over 325 groepen, met in totaal circa 1000 deelne(e)m(st)ers. Het Waddinxveense TOOS deed met 13 jongens- en meisjesgroepen mee aan be diverse onderdelen. De drie groepen recreantenmeisjes baalden op de trampoline respectie- ve'ijk6.5,6.9 en 6.0 punten. Deze groe pen haalden bij het onderdeel lange joat 5.0, 5.5 en 5.0 punten. De recreantenjongens haalden op de trampoline 7.0 punten. De jongens wisten bij het springen over de kast met behulp van een plank 5.3 te ver dienen, goed voor een derde prijs. De recreatiegroep meisjes wist bij het trampoline springen 6.0 punten te verdienen. Deze groep liep ook ver schillende sprongen zien op de lange mat, daar scoorde zij 4.8 punten, er was ook een groep recreanten da mes op de trampoline: deze dames behaalden 7.2 punten. De groep wist bij het springen over het paard 7.1 punten te behalen. De gecombineerde dames- en heren- groep haalde bij het springen op de trampoline 7.5 punten, goed voor een tweede plaats. addinxveen - "We kunnen veel van baar leren en het is vooral belangrijk om naar elkaar te luisteren", dat is de mening van twee Waddinxveense da- mes. "Praten over de dagelijkse din- Sen. die in je leven gebeuren en hoe je aarmee omgaat", dat is de bedoeling j /JJJeen maandelijkse bijeenkomst die deze dames willen gaan organise ren op woensdag van 10.00 tot 11.30 uur. Op 18 november wordt er een open ochtend gehouden. Voor meer infor matie kan men bellen met Anneke Huizinga, telefoon (0182) 615503. Waddinxveen - Op maandag 9 en dins dag 10 november wordt in wijkge- bouw Het Zuidhonk een speelgoed beurs gehouden. De organisatie ver zoekt klein speelgoed van tevoren te sorteren en in zakjes te doen. Het aangeboden speelgoed dient heel en schoon te zijn. De inname van speel goed vindt plaats op maandag van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag van 9.00 tot 11.00 uur. De verkoop is op dins dag van 13.30 tot 17.00 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkocht speel goed is op dinsdag van 19.30 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: Hannyde Vries, 617889. Opgelet 18 nov. grote verkoping Welfare in De Zevenster, Zevenhuizen ^sddinxveen/Boskoop - De bonds- eams van Gouwestaete speelden af- °pen zaterdag thuiswedstrijden, eren 1 kon net niet voor een stunt 'or§en tegen titelkandidaat PSV 1: ouwestaete verloor nipt met 9-8. was met 14-2 duidelijk te Einjj1Q00r vr°uwelijke selectie uit I EinJ?uwestaeteheren kregen PSV uit train /6n op bezoek. Het team van het a Jan Middendorp moest Jama0! zoncEer Wouter Stekker en der onS- Hierdoor kregen Mare richrtUyJen !os van den Dool een kans tal bewijzen in het eerste zeven- Vf.pi e heren toonden bij de start te eet Ollt7nr, 1 r-, niet ai uc L1"unovenareii sneltS Sevo'g dat Gouwestaeteheren te kijker^0 660 achterstand zaten j^n het eit van^T '!et '/emko Overdam en Jeroen h.' ,'°i, die tvarpn k van de eerste periode van T„ietaRemko Overdam en Jeroen Erachte de^ achterstand terug- WerH o"ilnaar De tweede periode deWekerimerkt door een zeer goe- danks aSm® van beide partijen. On- meehp, Press'ng wist PSV hier- DeEinHKmeeste vo°rdeel te behalen. 2-5 voorSp^onaren 'iepen uit naar een De Gouwestaeteheren hebben de laatste weken een aantal keren laten zien dat ze beschikken over mentale veerkracht en haalden in de derde periode alles uit de kast. Deze inzet werd beloond. Door een aantal zeer fraaie goals van Mare Mommers (2x), Jeroen van Tol en Remko Overdam was de stand aan het einde van de derde periode weer teruggebracht tot 6-7. Deze enorme krachtsinspanning resulteerde erin dat heren aan het begin van de vierde periode weer een beetje gas terug 'moesten' nemen. PSV profiteerde hiervan en liep uit naar een 6-9 voorsprong in deze laat ste periode. Mare Mommers en Rem ko Overdam zorgden bijna voor een verrassing. Door fraaie doelpunten te scoren, brachten zij de stand terug naar 8-9. De tomeloze inzet van de Gouwestaeteheren werden niet be loond en de heren bevinden zich nog steeds in de onderste regionen van de eerste klasse. Met name de neutrale toeschouwer zal niet erg genoten hebben van de wedstrijd tussen de dames van Gou westaete en PSV. Gouwestaete won weliswaar met 14-2, maar het was net of de overtuiging bij Gouwestaete ont brak. De manier van spelen, een over wegend aanvallend Gouwestaete en een louter verdedigend PSV, gaven de wedstrijd een eentonig aanzien. Niet temin werd via een regelmatige score (3-0, 4-1, 4-0 en 3-1) PSV geheel aan 'banden gelegd, ondanks dat de keep- ster van PSV menig tegenpunt voor kwam. Met name was Ellen van der Weijden erg 'ongelukkig' bij haar doelpogingen. In de eerste periode brachten Mirjam Overdam (2x) en Gillian van den Berg de stand op 3-0. Via Petra Meerdink, Mirjam Overdam, Sandra Berckenkamp en Ellen van der Weijden werd het in de tweede perio de 7-0, alvorens PSV kon tegenscoren (7-1). In de derde periode brachten Wendy de Frankrijker (2x), Heike Kog- lin en Ellen van der Weijden de tussen stand op 11-1. Gouwestaete liep in de vierde periode verder uit naar 14-1 via doelpunten van Petra Meerdink en Mirjam Overdam. PSV bracht de eind stand op 14-2. Aanstaande weekend spelen de bondsteams van Gouwestaete uit wedstrijden. Zaterdag speelt heren 1 om 17.45 uur in Lelystad tegen Flevo 1. Zondag speelt dames 1 in Nijmegen tegen promovenda Aqua Novio'94 1. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - De vrijwillige brand weer Waddinxveen hield voor belang stellenden op zaterdag 31 oktober een open dag. Dankzij vele demon straties kon men een idee krijgen van de werkzaamheden van de brand weer en de materialen waarmee zij werkt. Met een persluchtmasker kon men een rookruimte betreden, reddings werkzaamheden werden uitgevoerd en 'een vlam in de pan' werd op des kundige wijze gedoofd. Tijdens de open dag kon men ook informatie krij gen over brandpreventie, de werk zaamheden van de reddingsbrigade en de nieuwste blusmaterialen bekij ken. Ook voor kinderen was er veel te bele ven. Zij mochten zelf 'een brandje' blussep en de brandweerauto van binnen bekijken. Vele brandweer mannen en -vrouwen in de dop wilden graag even achter het grote stuur van de 'machtig mooie auto'. "Kijk eens pap!" was daarbij een veel gehoorde opmerking als de zwaailichten even aan mochten. Waddinxveen - Het grootste evene ment van de 100-jarige muziekvereni ging Concordia vindt plaats op zater dag 7 november. Dan vindt het prom concert plaats met medewerking van pianist Jan Vayne, zanggroep Da Capo uit Boskoop, gospelkoor El Jakim uit Zevenhuizen, beide onder leiding van Ben Kramer, zangeres Eline van Os uit Benschop, jeugdorkest ZUS uit Pelhrimov Tsjechie, zangeres Anne- miek Hammer en het slagwerkensem ble uit Montfoort. Gedurende deze avond zullen diver se muziekwerken de revue passeren. Deze lopen uiteen van klassiek tot de bekende popsongs. Het concert vindt plaats in sporthal De Dreef. Aanvang 20.00 uur. Toegangsbewijzen a 25,- kunnen besteld worden bij J. Romijn, telefoon 0182-616297 en bij Maureen Verweij, telefoon 0182-612623. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 27 oktober voor het A-diploma gezwommen. De be oordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge, Cock Slagter en Sil via Leliveld. Er waren 30 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Lize Drenth, Majlis Dingeldein, Inge Willemstein, Frank de Kruyff, Vito Glasbergen, Yu- mee Snaphaan, Anne de Hoog, Devin Koster, Dennis den Hartog, Robin de Feij, Iris de Vos, Sjors Mahler, Else- mieke Versteeg, Tom Roelofs, Ruben Soetinga, Meghan Roelofs, Suzanne van der Willik, Pavan Borst, Anne Ha- meete, Pascal Bouman, Martijn Stol wijk, Rens Kalkman, Matthijs Kamme- raat, Marjolein Veenstra, Herold Bruijn, Sietse Kamer, Sifra Rozema, Ine Prinsenberg, Mandy Streng en Michelle Jacques. Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen- Vrouwen Bond (NCVB) houdt woens dag 11 november haar maandelijkse vergadering. Deze vergadering staat in het teken van het bekende Wedg- wood-servies. De heer P. Lamp uit IJsselstein zal het een en ander vertel len over het vervaardigen van dit pro duct. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in "De Hoeksteen" aan de Esdoornlaan. WW! Door Karin van Langeraad Boskoop/Hazerswoude- In het Plantariumgebouw op het ITC-terrein werd op woensdag 28 en donderdag 29 oktober de jaarlijkse Bedrijvenbeurs 'Onderne men in Midden-Holland en Rijnland' gehouden. Ook nu weer bleek dat de beurs een goede gelegenheid was om een van de ongeveer 225 stands van onderne mers en lokale overheden te bezoeken. De opening van de beurs werd verricht door de heer J. Nolten, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland. Het Waddinxveense cluster, die dit jaar als thema 'Met Waddinxveen op het juiste spoor' had, werd door een groot aantal Waddinxveense ondernemers vertegenwoordigd. Met de centraal opgestelde 'stationrestauratie' en een passende inrichting werd er een gezellige en informele sfeer gecreëerd. Ook de gemeente Waddinxveen was vertegenwoordigd, waarbij de presentatie zich richtte op informatie omtrent het bedrijvenpark Coenecoop. Om uiting te geven aan de goede samenwerking tussen bedrijfsleven en de gemeente werd er een 'happy hour' georganiseerd. Ook bij het Waddinxveense cluster blijkt de beurs een goede plaats voor het leggen van nieuwe en onderhouden van bestaande contacten.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19