Gewoon-Vreemd-Express op bezoek in Waddinxveen Sledehonden strijden rondom Buitensport centrum Tiekamp Fusie Woonpartners Midden-Holland afgerond Themamiddag (ex-) borstkankerpatiënten IVN leidt nieuwe gidsen op Voorlichtingsbijeenkomsten Parkinson patiënten WRB neemt deel aan regiowedstrijden Regen en hockey Vrouwenbijbelkring Halloween bij BOC-Kids Open naturistisch zwemmen Hart van Holland/4 november 1998 pagina 21 Door Karin van l.angeraad Waddinxveen - Leerlingen van de groepen 7 en 8 van het basisonder wijs in Waddinxveen mochten vori ge week een bezoek brengen aan de 'Gewoon-Vreemd-Express', welke was opgesteld op het terrein van het AZC. De bijzondere (rijdende) ten toonstelling is een educatief project over vooroordelen en discriminatie. Door middel van een spellencircuit over bijvoorbeeld vluchtelingen, de zondebok en het leukste kind van de wereld, krijgen de kinderen inzicht in mechanismen die leiden tot voor oordelen en discriminatie. In de 'Gewoon-Vreemd Express' draait alles om de vraag Gewoon of Vreemd? Het daagt leerlingen uit een mening te geven en oplossingen te zoeken. Het doel van de 'Gewoon- Vreemd-Express' is leerlingen laten ervaren dat wat voor de één vreemd is, voor de ander heel gewoon blijkt te zijn. De initiatiefnemers hopen dat op deze manier leerlingen een genuan ceerd oordeel kunnen vormen over de multiculturele samenleving. IWW1- De tentoonstelling was bij de bezoe kende leerlingen veel aanleiding tot discussie. De stelling 'gehandicapten zijn zielig' of 'vluchtelingen zijn profi teurs' waren onderwerp van gesprek. Ook het verschil tussen een feit, bij voorbeeld bananen zijn krom' en een mening, bananen zijn lekker. De kin deren ontdekten dat 'waar of niet waar' alles te maken heeft met de kennis die je hebt en het gezichtspunt van waaruit iets bekeken wordt. Door middel van foto's en teksten worden de kinderen geconfronteerd met bij zondere verschijnselen uit andere culturen. Regio - Op 14 en 15 november vinden voor de vierde maal sledehonden wedstrijden plaats in het recreatiege bied 'De Rottemeren'. Deze 'karren wedstrijden' worden georganiseerd door Stichting Buitensport in samen werking met enkele sledehondenspe cialisten. Oorspronkelijk is een sledehonden wedstrijd een wintersport. Hoewel er waarschijnlijk geen sneeuw zal liggen op 14 en 15 november, belooft het een spannende wedstrijd te worden. De wedstrijden starten op beide da gen om 11.00 uur. Maximaal 400 slede honden zullen tijdens het evenement van start gaan. Er wordt gestreden in de volgende categorieën: Pulka, loop klasse, 4-honden, 6-honden, 8-hon- den en Openklas. De laatstgenoemde klasse bestaat uit 10 of meer honden. De toegang tot het evenement en de parkeergelegenheid zijn gratis. Men ontvangt tevens een gratis program maboekje vol informatie. Hierin zitten lootjes waarmee men kans maakt op een ritje in een slede. Bezoekers met honden worden ver zocht hun hond aan de lijn te houden. Gouda/Waddinxveen - Van 28 oktober tot en met 7 januari exposeren bij de Bloedbank, in gebouw Molenwiek aan de Groningerweg 6 in Gouda, vijf Wad- dinxveense kunstenaressen, die allen lid zijn van de Waddinxveense kunst kring. De openingstijden van de Bloed bank zijn maandag tot en met donder dag van 14.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 11.30 tot 17.30 uur. Super Nintendo 10 spellen super gameboy ƒ400,- 0180-633229 Ford Fiesta 1.3 bj '94 km. 50.000 groen met. open dak ƒ12.500,- 079-5932456 keyboard jvc ƒ75,- racefiets Union ƒ275,- 0180-632396 Regio - Op dinsdagmorgen 10 novem ber is er een koffieochtend in de Ne derlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Ton- neke Bijker spreekt over de tweede brief aan de Conrinthiërs. Vanaf 9.00 uur is er koffie, het programma start om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwe zig. Voor meer informatie: Mevrouw Wolff, telefoon 079-5933133. toogkast kleur: groen lang 1.75, hoog 1.80 breed 0.50 t.e.a.b. 0172-213635 Frans hangoorkonijn met groot hok ƒ20,- 0172-217922 gevraagd: telefoontoestellen met draaischijf 079-5933120 Benthuizen - Zaterdag 31 oktober or ganiseert de BOC-KIDS een Hallo- weenparty. Op het programma stond een Zeskamp, maar deze kan door omstandigheden niet doorgaan. De organisatie heeft iets anders bedacht: een Halloweenparty van 14.00-16.00 uur. De entree bedraagt 2,50. De deelnemers gaan knutselen, schmin ken en nog veel meer, en omdat het Halloween is mag iedereen verkleed komen; wie het leukst verkleed is kan een prijs winnen. De activiteiten van de BOC-KIDS vinden plaats in het BOC, naast dorpshuis de Tas. Bel voor informatie: Richard 3312421 of Suzanne 3411813. Regio - De Nederlandse Naturisten Federatie (NPN) organiseert ook dit jaar de Open Naturistische Zwem- week. Doel van deze week is belang stellenden gelegenheid te geven ken nis te maken met de naturistische zwemverenigingen in hun omgeving. De zwemvereniging "Puur Natuur" houdt in de weekenden van 7/8 en 14/ 15 november haar Open Dag. In het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen opent de NPN zaterdags om 16.30 uur haar deuren tot 18.00 uur. Voor nadere informatie over de NPN of over de Open Dag kan men bellen naar telefoonnummer 079- 3613305, 010-5915761 of 0172-473533. Regio - sinds 29 oktober is Woonpart ners Midden-Holland een zelfstandi ge woningcorporatie met een woning- bezit van ruim 4500 woningen, win dels, garages en overige verhuureen- neden. De regio Midden-Holland heeft daar mee een nieuwe financieel sterke en organisatorisch daadkrachtige wo- ningcorporatie, die actief is in de ge meenten Waddinxveen en Zevenhui- zen-Moerkapelle. Dp 28 oktober zijn de besturen en oezich,houdende organen van de i'ehting Samen Sociale woningbouw (,»W), Woningstichting Beter Wo- nen, woningstichting Waddinxveen en Woonpartners Midden-Holland naniem akkoord gegaan met een to me juridische fusie. De besluitvor ming vond plaats in een gezamenlijke 'leenkomst in restaurant Bibelot te addinxveen. De noodzakelijke ak en zijn aansluitend gepasseerd door «ariskantoor Van der Meulen, Koek Wichman. De fusie werd daarmee j.Raande 29 oktober een feit. Vanaf e datum houden de oorspronkelijk einemende organisaties op te be- Voi den °rzitter Willem Waterreus is tevre- t0 °verde manier waarop de fusie Miru 's Stomen: "Woonpartners ri7en"H°lland is in april 1996 opge- drip t beheerorganisatie van de ties v eelnemende woningcorpora- w ana' dat moment is de samen- 'ng in hoog tempo verder uitge bouwd. De besturen hebben daarbij de ruimte en het vertrouwen gegeven aan de beheerorganisatie. In een uit stekende samenwerking met de be sturen en de directie is deze fusie voorbereid. Vanuit de directie is daar bij hard gewerkt aan de opbouw van een professionele organisatie. De fu sie is in goede harmonie bereikt; alle besluiten zijn met volstrekte unanimi teit genomen en dat maak je wel eens andere mee." Directeur René Mascini is enthou siast over het bereikte resultaat: "De fusie is in een relatief korte tijd be reikt. Bij deze fusie zijn een groot aan tal mensen en organisaties betrok ken. Van meet af aan was er een groot vertrouwen tussen de bestuurders en directie. Er is in alle fasen goed tussen de direct betrokkenen overlegd." Het bereiken van de fusie is vanaf de start ondersteund door de huurders organisatie H.W.Z.M. en de gemeen ten Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. De fusie van Woonpartners Midden- Holland is geen uitzondering. In heel Nederland is een proces van fusie en schaalvergroting aan de orde bij de sociale verhuurders. Woonpartners Midden-Holland ziet wat dat betreft de fusie niet als eindstation. René Mascini: "Het beheer van sociale huurwoningen is een grote maat schappelijke verantwoordelijkheid, die een professionele aanpak vereist. Kleine woningcorporaties kunnen niet in alle opzichten optimaal vol doen aan de hedendaagse eisen van de klanten. Met onze organisatie grootte kunnen wij al goede produc ten leveren, maar het kan altijd nog beter. Tegen die achtergrond sluit Woonpartners Midden-Holland nieu we samenwerkingsvormen met ande re woningcorporaties nadrukkelijk niet uit. Wij zullen die samenwerking actief zoeken, omdat wij ervan over tuigd zijn dat dat in het belang is van de volkshuisvesting in onze regio en voor onze klanten." De fusiebijeenkomst werd feestelijk afgesloten. Geklonken werd op de toe komst van Woonpartners Midden- Holland. Op 17 december zal Woon partners Midden-Holland een recep tie organiseren voor alle besturen en leden van de toezichthoudende orga nen die als gevolg van de fusie af scheid nemen van de organisatie. Het bestuur van Woonpartners Mid den-Holland bestaat sinds de fusie uit de heren W. Waterreus (voorzitter), H.G. van den Dool (vice-voorzitter), C.G. van den Berg, R.G.M. Fermont, J.J.L. Staal en G. van der Vlist. Woon partners Midden-Holland heeft daar naast een Raad van Commissarissen met als deelnemers de heren J. Boers- ma (voorzitter), Th.J. Janmaat, C. Kort en S. Nijessen. De heer S. Nijes- sen is gekozen op voordracht namens de huurdersorganisatie H.W.Z.M. Regio - Op vrijdag 13 november van 14.00 tot 16.00 uur vindt in het IJssel- land Ziekenhuis de vierde themamid dag voor (ex-) borstkankerpatiënten plaats. Het thema van deze middag is "Borstoperatie". Chirurg dr. G.W.M. Tetteroo, werkzaam in het IJsselland Ziekenhuis, zal vanuit zijn vakgebied een voordracht houden over "een borstoperatie", al dan niet borstspa- rend. Daarna hebben de aanwezigen uitgebreid de gelegenheid tot het stel len van vragen. Hoewel het een ongeluksgetal is, wil de organisatie deze middag positief besteden en (ex-) patiënten en direct betrokkenen informeren over de wat meer technische kant van een borst operatie, de mogelijkheden en de keu zes die er al dan niet zijn gemaakt of gemaakt moeten worden. Men kan met vragen deze middag niet alleen bij dr. Tetteroo terecht maar ook bij Jean Yavi, de mammacareverpleeg- kundige, Renske Koper, oncologie- verpleegkundige en Hannelore Raus- cher van het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatiënten (L.C.B.B.). Mevrouw Rauscher kent uit eigen ervaring de vragen die rond een borstoperatie bij alle betrokke nen kunnen opkomen. Belangstellenden kunnen zich tot 13 november telefonisch inschrijven bij het Centrum patiëntenvoorlichting, telefoonnummer 010-2585137. Wie vragen heeft kan telefonisch contact opnemen met Astrid van Amelsvoort, patiëntenvoorlichting, telefoon 010- 2585137 of met Jean Yavi, mammaca- reverpleegkundige, op woensdag, te lefoon 010-2585000 en vragen naar de mammacareverpleegkundige. Regio - Voor het eerst organiseren de IVN-afdelingen Alphen en omstreken en Nieuwkoop-Noorden samen een natuurgidsencursus. De cursus is be doeld voor mensen die actief willen worden op het gebied van natuur- en milieu-educatie. Natuurgidsen van het IVN kunnen onder meer een na tuurwandeling leiden, helpen bij de organisatie van het landschapsbe heer (knotten, maaien en dergelijke) of een jeugdgroep begeleiden. De cur sus is gericht op de eigen woonomge ving. Wat is er in het veenweideland- schap aan planten en dieren te vin den? Hoe leven die samen en wat is de invloed van de mens daarop? Welke milieuproblemen spelen een rol in het gebied en wat kun je daar zelf aan doen? De cursus biedt ook ruim aan dacht aan hoe je anderen kunt laten meegenieten van de natuur in de om geving. Onderwerpen in de cursus zijn bijvoorbeeld: *planten: hoe zien ze eruit, hoe heten ze en waarom groeien ze op een bepaalde plek; ''vo gels: herkenning aan uiterlijk, geluid en de manier van vliegen; 'kleine krie belaars: de snelle kever, mooie vlin der en langzame slak; *het Groene Hart: aandacht voor historie en toe komst; 'educatieve activiteiten: zoals het houden van een excursie of het begeleiden van een groep mensen. De cursus wordt in Alphen gehouden, gaat in januari 1999 van start en ein digt in juni 2000. Het geheel beslaat zo n 30 dinsdagavonden en een tien tal excursies op zaterdag. Er worden twee informatieavonden gehouden; op dinsdag 8 december om 20.00 uur in gebouw De Vier Jaargetijden, Vival- dihof 85 in Alphen en op dinsdag 5 januari '99 om 20.00 uur in De Stal bij de Heemtuin aan de Kennedylaan in Nieuwkoop. Telefonische informatie is te verkrij gen bij Nico Rensen, 0172-493037 en Anton Bosman, 0172-537237. Regio - In november en december zal de Parkinson Patiënten Vereniging twee inloopochtenden geven voor patiënten in het IJsselland Zieken huis. De ochtenden vinden plaats in het centrum Patiëntenvoorlichting. Iedereen die problemen heeft, als ge volg van de ziekte van Parkinson, kan hiermee terecht op de betreffende ochtend. Degenen van de patiënten vereniging die op deze ochtend aan wezig zij n om vragen en/of problemen te bespreken, hebben zelf ook deze ziekte. Ze geven voorlichting en prak tische adviezen. Er is gelegenheid voor een gesprek en er is een uitge breide informatiemap. Vooraf aan melden is niet nodig. De Parkinson Vereniging is aanwezig op: 18 novem ber en 16 december. Belangstellenden zijn op de ochten den van 10.00 tot 12.00 uur welkom in het centrum Patiëntenvoorlichting, in de centrale hal van het ziekenhuis. Voor verdere informatie kan men op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur te recht bij het centrum Patiëntenvoor lichting. Op deze tijden is het centrum ook telefonisch bereikbaar: 010- 2585137. Waddinxveen - Zaterdag 31 oktober werd in Schiedam een regiowedstrijd georganiseerd. Aan deze wedstrijd deden een aantal brigades met hun teams mee, die in vier verschillende onderdelen tegen elkaar streden. De wedstrijd begon om 16.00 uur en zw. fauteuil leer kinderst. wippertje auto stoeltje box - 0651732848 2 toegangskaarten voor Artis dierentuin A'dam van 47,- voor ƒ15,- 0180-312653 de uitslag werd om 20.00 uur bekend gemaakt. Er werd in estafettevorm gezwommen, de teams bestonden uit vier personen. Favoriet waren de bri gades van Gouda, Krimpen, Har- dinxveld en Waddinxveen. na vier uur zwemmen kon het resultaat worden opgemaakt van een gezellig, sportief en goed georganiseerde regiowed strijd. De brigade Gouda werd eerste met 46.24.52. Delft tweede met, 47.21.79 en Schiedam derde met 47.56.65. Wad dinxveen - De wedstrij d van Meis jes C1 tegen de Engelse meisjes van St. Mary's werd met 3-2 door de Wad dinxveense meisjes gewonnen. Na af loop werden er vaantjes uitgewisseld en Hollandse tulpenbollen, en geno ten de Engelse gasten van tal van Hol landse lekkernijen. Op zaterdag 31 oktober speelden de benjamins (7 jaar) van HCW hun eer ste partijtjes. Het enthousiasme van de kinderen en de begeleiders en ouders was groot, de wedstrijdjes werden afgewisseld met hockeyspel letjes. Veel wedstrijden in de regio werden afgelast vanwege de enorme regen val, waardoor zelfs de kunstgrasvel den onder water kwamen te staan. Bij HCW konden de wedstrijden normaal doorgaan tot 17.00 uur. In het 10-jarig bestaan van het kunstgrasveld is het nog niet eerder voorgekomen dat het veld blank stond. Op zondagochtend 1 november is er met man en macht door de materiaal commissie gewerkt om het overtolli ge water te verwijderen zodat Dames 1 - Bleiswijk toch gespeeld kon wor den. Dames 1 kwam in de eerste helft met 1-0 voor te staan via een voorzet van Marlies Mulder, waarna Madelein Hofmijster scoorde. Eigenlijk domi neerden de Waddinxveense dames de gehele wedstrijd. In de tweede helft kreeg Bleiswijk een strafpush toege wezen. Keepster Marlies Kölker ging naar de goede hoek, maar de bal schoot toch het doel in: 1-1. Daarna kreeg Waddinxveen nog een aantal kansen om te scoren, maar de-uitein delijke stand bleef 1-1. Het Heren 1 team ging naar Gorin- chem en won met 5-1. Heren Vetera nen verloren, de wedstrijd van Dames 1 1 was afgelast. Het weekend van 7/8 november wordt er weer volop gespeeld. Op zaterdag vanaf 10.00 uur spelen de benjamins en de mini's. Om 11.15 uur speelt Meisjes Cl tegen HGC, gevolgd door Meisjes Al tegen Alecto, daarna Jon gens C2 tegen Forcial en de laatste wedstrijd begint om 15.45 uur: Jon gens Al tegen Derby. Op zondag 8 november begint Heren Veteranen tegen Nieuwkoop om 13.00 uur, Heren 1 tegen Roomburg om 14.30 uur. Da mes 1 speelt bij VCL en Dames 2 gaat naar Tempo '34 (R'dam Zuid).

Hart van Holland | 1998 | | pagina 21