fayne publiekstrekker jubileumconcert Concordia Kerkdiensten Leerlingen "De Akker" nemen kijkje in vrachtwagen Open Huis bij Unicef Winterbeurs Driekoren-concert Toestand bij schakers stabiel Veel fraais op Gouweshow Informatieavond Gastouderbureau Het dagelijks leven 1940-1945 Zondagmiddag verstan delijk gehandicapten Hart van Holland/11 november 1998 pagina 13 Rientje Door Karin .longkind Waddinxveen - In maart van dit jaar was het precies honderd jaar geleden dat muziekvereniging Concordia, door de heer C. Regt werd opgericht. De festiviteiten, die met de viering van dit lustrum gepaard gingen, von den gedurende het hele jaar plaats. Afgelopen zaterdag werd de lustrum- viering afgesloten met een groot jubi leumconcert in sporthal De Dreef. Als I speciale gast voor dit "promconcert", was pianist Jan Vayne gecontrac teerd. Jan Vayne staat bekend als een improviserende pianist, die tijdens een optreden graag een mengeling van klassieke en populaire muziek ten gehore brengt. Ook op deze avond gaf hij een geheel eigen draai aan de uit- I voering van zijn recital. Meer dan vijf honderd aanwezigen luisterden ge- boeid naar zijn optreden. Naast Jan Vayne en optredens van het harmo nie-orkest van muziekvereniging Con cordia traden de gospelkoren EI Ja- kim uit Zevenhuizen, Da Capo uit Bos koop, de percussiegroep St. Carolus uit Montfoort en soliste Annemiek Hammer op. Een aantal leden van het jeugdorkest van zusterstad Pelhrimov uit Tsjechië bracht ook enige stukken ten gehore. Voor muziekvereniging Concordia waren maanden van intensieve oefe ning aan de avond van het Promcon cert voorafgegaan. Ook afgelopen za terdag waren de zestig leden gedu rende de gehele dag actief bezig in en rond sporthal De Dreef. Het podium werd met vereende krachten opge bouwd, muziekstandaards op de juis te wijze geplaatst en 's middags vond er een generale repetitie plaats. De meeste leden waren behoorlijk ze nuwachtig voor dit belangrijke optre den. Toen de eerste noten klonken was van die nervositeit weinig meet te merken. Het harmonie-orkest, be staande uit blazers en slagwerkers bracht, onder leiding van dirigent Pie- ter Boer, diverse populaire en klassie ke stukken ten gehore. Veel muziek stukken werden gespeeld in combina tie met de gospelkoren Da Capo en El jakim, beiden onder leiding van Ben Kramer. Ook werden enkele muziek werken gezamenlijk uitgevoerd met de percussiegroep van muziekvereni ging St. Carolus uit Montfoort, onder leiding van Erwin Oudshoorn en in samenwerking met soliste Annemiek Hammer. Muziekvereniging Concordia werd oorspronkelijke opgericht als dorps fanfare en vervulde die rol tot ver in de jaren vijftig. De fanfare werd in de jaren zestig uitgebreid met een drumband en ma- jorettenkorps. In 1982 werd de fanfa rebezetting omgezet in harmoniebe zetting. Enkele jaren geleden verdwe nen de majorettes van het toneel en veranderde de drumband in slag werk-ensemble. Sindsdien treedt de muziekvereniging naar buiten als har monie-orkest en ruilde ook de ouder wetse uniformen in voor moderne kleding. In maart van dit jaar ontving de jubilerende vereniging de legpen ning van de gemeente Waddinxveen, als blijk van waardering, concordia is met haar honderd jaar, de oudste ver eniging van Waddinxveen. Waddinxveen - In Waddinxveen houdt Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, dagelijks open huis van maandag 16 tot en met vrijdag 20 november van 9.30 tot 11.30 en van 13.30 tot 15.00 uur, voor de verkoop van kaarten en andere artikelen. Aan de Open Huis-week nemen deel de dames J. Zevenbergen, D. van Schagenplantsoen 3, telefoon 610335., I. Alma, Machtelderf 18, tele foon 611580, M. Barendsen, Heuvel hof 24, telefoon 614841 en T. ter Ma ten, de Genestelaan 8, telefoon 615644. Unicef is opgericht in 1946 om op Sfote schaal noodhulp te verlenen aan kinderen die als gevolg van de tweede wereldoorlog in moeilijke om standigheden verkeerden. Het kinderfonds heeft deze missie uit gebreid naar miljoenen kinderen in ontwikkelingslanden. In meer dan 160 landen zijn eenvoudige en doeltref fende projecten opgestart die door Unicef worden begeleid. Projecten die helpen het leven van kinderen te verbeteren. Ondanks alle ellende en honger is er hoop. Unicef werkt vanuit deze hoop en deze overtuiging. Het kinderfonds discrimineert niet op grond van ras, geloof, wetgeving of politieke overtui ging. Men kan hieraan zijn of haar bijdrage leveren. Door het kopen van kaarten of geschenkartikelen helpt men Unicef de rechten van de kinde ren te beschermen en geeft hen kan sen die ze zo hard nodig hebben. Waddinxveen - Vanaf maandag 9 no- J^niber tot en met 15 januari houdt WiUy Geerling een tweedehands taderkledingbeurs samen met een jaarlijkse ski- en schaatsbeurs. Naast grote voorraad aan winterkleding kan men nu eigentijdse ski en schaats- kteding, alpineski's, langlaufski's en soorten schaatsen voor verkoop- Demiddeling inleveren. openingstijden van Willy's kle- dingbeurs, Nicolaaserf 15 zijn: maan dag en woensdag van 9.30 tot 11.30 uur; donderdag van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.15 tot 15.15 uur. Op woens dagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De kleding die overblijft kunnen de aanbieders aan een goed doel schen ken. De Zondog 15 november ^oddirvaieen eref. kerk vrijg. 9.30 uur lees- JJienst; 16.30 uur ds R. ter Beek, Wapelle a/d IJssel. heref Ontmoetingskerk 9.30 uur ,s. E/A.C. Bongers; 17.00 uur ds jvUj. Dronkert, Gouda. erv- Immanuel 10.00 uur ds C. de ®ng; 17.00 uur sow Ontm. kerk. pUe De Rank: 10.00 uur ds M. de 0er, Gouda; 18.30 uur ds C. vd erg, Broek op Langendijk. SosAoop Prot- Geloofsgem: 10.00 uur M W. Peters, Alphen a/d Rijn. 9.30 uur ds R. de Reu- hoc. uur MD V£l Giessen. r» f 9-30 uur ds MD vd Giessen. u® kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- donk611 uur J-A. v. Hooij- !kMG,eref- kerk 9-30 en 17.00 uur °s M den Bleker, Sneek. CbKSungem' "Bethel" 9.30 uur rat)y Hetyey. IMVa (iem' Parousia: 10.00 uur: Waddinxveen - Op zondag 15 novem ber van 14.00-16.00 uur wordt in wijk- gebouw "Het Zuidhonk" een soos ge houden voor verstandelijk gehandi capten. Op deze middag worden spel letjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. Waddinxveen - Op vrijdag 13 novem ber om 19.30 uur wordt er ter gelegen heid van het 40 jarig bestaan van het Immanuëlkerkkoor een concert gege ven door drie koren die regelmatig hun bijdrage leveren aan de kerkdien sten in de Immanuëlkerk aan Bea- trixlaan 2. Het zijn het Immanuëlkoor onder leiding van Marchien Leopold, de Vespercantorij onder leiding van Ria Bruin en het kinderkoor "Jong Geluid" onder leiding van Weiny Hor nes. De toegang is gratis; na afloop is er een collecte voor de Nierstichting en de Cliniclowns. Beide stichtingen vieren dit jaar ook een lustrum, de Nierstichting bestaat 30 jaar en de Cliniclowns vijf jaar. Boskoop - In de week van 25 tot en met 31 oktober kwamen de collectanten langs de deur. Mede namens de plaat selijke collecteorganisator dankt de Nederlandse Brandwonden Stichting collectanten en gulle gevers voor het mooie bedrag van ƒ5.519,47 dat bij een werd gebracht in Boskoop. Met dit geld kan verder gewerkt worden aan het verbeteren van de behande ling van brandwonden, maar ook aan het voorkomen daarvan. Boskoop - De hele maand november exposeert de Boskoopse Christina van de Bosch-Nauta in de bibliotheek. Er is een kleine greep uit haar werk met droogbloemen te zien, boeketjes, kransen, 'taarten' er is van alles. Bovendien zal Christina tijdens de jaarlijkse hobbymarkt van de biblio theek op vrijdagavond 27 november en zaterdagochtend 28 november de monstraties en workshops verzor gen. Stefan hartelijk dank voor 't vele werk voor ons gedaan. Jane Waddinxveen - Het is nooit helemaal duidelijk hoe de wedstrijd tegen an dere clubs op de onderlinge compe titie inwerken. Op donderdag 5 no vember speelde het tweede achttal een thuiswedstrijd in de derde klasse van de RSB. Dat wil zeggen, dat acht tamelijk sterke spelers voor de onder linge competitie niet beschikbaar waren. Ze deden hun wedstrijd trou wens uitstekend: met vijf gewonnen partijen en drie gelijke spelen staan ze bijna aan de top van hun afdeling. Voor een opvallend moment zorgde Laurens Ellers aan het vierde bord. Met een lichte materiaalachterstand viel hij de zwarte koning lastig door een paar schaakjes. Op de laatste zet voor de tijdcontrole verliet deze ko ning de onderste rij, waarna de uur werken zorgvuldig gecontroleerd werden en weer aangezet. Op de eer ste zet na de tijdcontrole gaf Laurens mat. Inmiddels won Leon Willemen voor de beker volgens de verwachting van Verwaal, en Stam ook enigszins vol gens de verwachting voor de beker van Mario Moerland. De langste partij van de avond was een kwalitatief goed spel tussen Arie Kardol en Barthold Jansen, waarin het evenwicht nooit helemaal doorbroken werd. Hans van Woudenberg leverde in het voordeel in het voordeel van Herman Smits kamp een stuk in. Biniam David wist geen verweer te organiseren tegen een aanval van Wim Hennink op de open g-lijn en de halfopen h-lijn. Jaap Smit was, in strijd met zijn ge woonte, het eerste klaar: binnen twaalf zetten in hopeloze stelling een dame verlóren tegen Ton Kuiper. Jas per van Oort won na harde strijd een dame-eindspel tegen H.E. van Offe ren. Aan de top staan de volgende acht spelers: Willemen, Jansen, Smitskamp, Van Woudenberg, Kar dol, R. Dannis, W. Hennink, L. van der Haven. Waddinxveen - Op 5, 6 en 7 november werd in sporthal "Groenswaard" voor de zesde keer de Gouweshow gehou den. Vele konijnen, kippen, cavia's en duiven in verschillende rassen en kleuren werden tentoongesteld. Het was gezellig druk op de show, die goed werd bezocht, ook door ver schillende schoolklassen. Dankzij de hulp van vele medewerkers was het geheel zeer geslaagd. De uitslag is als volgt: Fraaiste konijn, Trianta oranje/rood P. Verleun Bos koop en tevens mooiste van de kleine rassen; Fraaiste konijn grote rassen, Vlaamse Reus konijngrijs, J.M. Hertog Reeuwijk; Fraaiste konijn grote ras sen, op-een-na Vlaamse reus wit J. Verwey; Fraaiste konijn midden ras sen, gele van Bourgondiër, P. Verleun Boskoop; Fraaiste konijn midden ras sen op-een-na. Duitse hangoor Mada gascar A. Poot Moordrecht; Fraaiste konijn kleine rassen op-een-na. Hol lander zwart, C. Berkouwer Gouda; Fraaiste konijn dwergrassen, Pool roodoog, mevrouw Mastricht Vlist; Fraaiste konijn dwergrassen op-een- na. Kleurdwerg konijgrijs, mevrouw H. Molenaar; Fraaiste cavia, borstel haar brindle en ook de op-een-na mooiste één borstelhaar brindle alle bei van C. de Wagenaar; Fraaiste gro te hoender, faverolles, de heer Gerrit- zen; Fraaiste grote hoender op-een- na, Hollandse hoen goudpel L.W. de Jong Reeuwijk; Fraaiste dwerghoen der, zijdehoen wit, J. Goetzee; Fraai ste dwerghoender op-een-na. Wyan dotte wit Joh. van de Velden; Fraaiste sierduif, Oud Holl. Meeuw, geel-zilver P. de Mooy; Fraaiste sierduif op-een- na Oud Holl. Kapucijn rood. A. de Wit Capelle aan den IJssel. Waddinxveen - Op maandag 23 no vember organiseert het Gastouder bureau Waddinxveen en omstreken een informatieavond voor aspirant gastouders uit Waddinxveen, Zeven- huizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Op deze avond zal een beeld van het gastouderbureau geschetst worden, wat het betekent om gastouder te zijn, wat het is om kinderen van veelal werkende ouders in jet eigen huis op te vangen. Aan de orde komt wat ie mands motivatie kan -zijn om gast ouder te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe je eigen kinderen en natuurlijk ook de gastkin- deren erop kunnen reageren. Ook wordt over de financiële en de belas tingtechnische kant informatie gege ven. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezigen aspirant-gastouders be sluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderbureau. Iedereen die overweegt gastouder te worden wordt uitgenodigd deze avond bij te wonen. De avond wordt gehouden in het Anne Frank Centrum aan het jan van Bijnenpad 1 Waddinx veen, van 20.00 tot 21.45 uur. Voor meer informatie: 0182-619591. Elke werkdag van 8.30 tot 17.00 uur, op vrijdag tot 12.30 uur. Boskoop - Op uitnodiging van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen komt de heer Fioole uit Leerdam, een lezing geven over het leven en werken van de Nederlandse huis vrouw gedurende de tweede Wereld- nog 31 (een-en-dertig) nachtjes slapen en dan is het zover! oorlog. Aan de orde komen onder an dere hoe men aan kleding, schoeisel en eten kwam en hoe het klaar ge maakt werd zonder gas of elektrici teit. Ook zijn er allerlei artikelen uit de oorlogstijd te zien. De avond wordt gehouden op donderdag 12 novem ber in "De Loods", aanvang 20.00 uur. Voor de leden is de avond gratis, niet leden betalen ƒ5,-. Boskoop - Op donderdag 5 november werd door de leerlingen van Rooms Katholieke basisschool De Akker een wel heel bijzondere les gevolgd. Het team van "Veilig op weg. Zorg datje gezien wordt!" was die dag op bezoek om voorlichting te geven over het veilig omgaan met vrachtauto's. Het project is een initiatief van de Kring van Jonge Onderne mers, bestaand uit ruim 800 leden van Transport en Logis tiek Nederland, de grootste werkgeversorganisatie in het wegtransport. Het team dat voorlichting geeft bestaat uit jonge transportondernemers, die vaak zelf ook kinderen op de basis school hebben. Doel is de verkeersveiligheid verhogen door te laten zien wat een vrachtauto is en hoe je er in het dagelijks verkeer veilig mee om kunt gaan. Transport en Logistiek Nederland onder steunt het initiatief van meet af aan en onderstreept dat het verbeteren van de verkeersveiligheid een gezamenlijke verant woording is van alle verkeersdeelnemers. In mei 1997 stuurde de organisatie een voorlichtingspakket en prijsvraag naar ruim 4.000 basisscholen in Nederland. De overige 4.000 scholen ontvingen het pakket in mei 1998. Het pakket bevatte een aantal opdrachten die door 65.000 leerlingen werden gemaakt. Door deel te nemen aan de prijsvraag maakten zij bovendien kans op het winnen van een voorlichtingsdag. Basisschool 'De Akker' behoorde uiteindelijk tot de prijswin naars en kon zich verheugen op een bezoek. Tijdens de voorlich tingsdag werden onder andere een videofilm vertoond en enkele belangrijke vuistregels geleerd waarmee onveilige situaties te vermijden zijn. Ook werd er in de praktijk kennis gemaakt met de vrachtauto. Er waren daarvoor twee vrachtauto's naar de school gereden. Alle leerlingen kregen de gelegenheid even in de cabine te klimmen, om te zien wat de positie is van een chauffeur en wat hij wel en niet kan zien. Voor de leerlingen was dit dolle pret, want de kans om achter het stuur van zo'n enorm voertuig te kruipen, krijg je tenslotte niet elke dag.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13