750 Deelnemers bij Flora-Cross BROUWER DE KONING Wederom winst voor Flyers Heren 1 Verdiende nederlaag Moerkapelle Eenvoudige overwinning Nesselande Dames Data General nog ongeslagen RTW bij Flyers Den Helder UITVAARTVERZORGING Heren Gouwestaete komen tekort - Dames 1 redt de eer Hart van Holland/11 november -1998 pagina 9 Basketbal Voetbal Volleybal Dames 2 eenvoudig langs VTC Woerden 2 Waterpolo Dames 1 tegen Aqua Novio '94 Heren 1 tegen Flevo 1 Door Karin .longkind Boskoop - Een zwaar parcours door modder en klei, maar ook een uitermate gezellige sfeer waren afgelopen zaterdag 7 november de belangrijkste ingrediënten van de Flora- Cross, georganiseerd door atletiekvereniging AV'47. het aantal van zevenhonderdvijftig deelnemers, in leeftijd varië rend van zes tot in de zestig, is voor zo'n zwaar onderdeel als de crossloop een bijzonder hoog aantal. Het bestuur van de atletiekvereniging had er dan ook alles aan gedaan om de 22e editie van deze officiële KNAU-loop goed te laten verlo pen. Bij de wedstrijdlopers prolongeerde Koen Raaijmakers van de atletiekvereniging Ron Clark zijn titel. Hij werd op de voet gevolgd door clubgenoot Ali Habboe. De Flora-Cross werd gelopen op een nieuw parcours. Door het slechte weer van de afgelopen tijd kreeg de crossloop voor veel lopers het karakter van een echte poldertocht. De dagen voorafgaand aan de zevende november leek het erop dat het hele evenement in verband met de slechte weersomstandigheden moest worden afgeblazen. Ge lukkig voor de organisatie en de atleten klaarde het weer op tijd op en kon er zaterdag vanaf tien uur in de ochtend worden gestart. De jongste lopers beten het spits af op het sportpark aan de Hoogeveenseweg. Deze lopers, vanaf zes jaar, liepen een afstand van één kilometer. Hoogtepunt op sportief vlak was de start om drie uur van de negen kilometer cross voor heren. Winnaar Raaijmakers en runner-up Ali Habboe liepen de gehele wedstrijd samen op kop. Pas op het eind van de loop, met de finish in zich, maakte Raaij makers zich los van zijn opponent en won met een voorsprong van twintig meter. Op de derde plaats eindigde Paul Verkleij van de Atle tiekvereniging Gouda. Boskoper Fred van Zoest van AV'47 eindigde als vijfde. Uitslag van de Heren Vete ranen 1: 1. Henk van Velzen, 2. Ad Ommink en 3.Johan Verstraten. He ren Veteranen II: 1Wil Sparrenboom, 2. Arie van Tol en 3. D. Nijhoff. Heren Veteranen III: 1. Gerrit kramer, 2. Jan Burggraaf en 3. Steef Hoogendoorn. De 4,5 kilometer cross voor dames werd gewonnen door Christijne Loo- nen, van Leiden Atletiek. Op een mooie tweede plaats eindigde Sonja Klein, uitkomend voor de organise rende vereniging en als derde finishte Moniek Bruins, van Leiden Atletiek Uitslag van de Dames Veteranen: 1 Lenie van der Plas, 2. Miriam Beers en 3. Anneke Starrenburg. Elke deelnemer aan de Flora-cross ontving na afloop van zijn of haar wed strijd, ter herinnering, een medaille en een "Boskoops Boompje". Waddinxveen - Flyers Heren 1 won van BS Leiden. Ook winst voor Dames 1 en Jongens mini's. Heren 1 kende geen al te beste start in de wedstrijd tegen Leiden. De tegen stander dicteerde het tempo en bleek in de afwerking beter dan Flyers. Te gen het einde van de eerste helft kreeg Flyers meer greep op de wed strijd en kon men een achterstand van negen punten bijna inlopen. Rust stand 40-42. De tweede helft ging ge lijk op en dat deed het niveau van de wedstrijd goed. In de 18e en 19e mi nuut liep Flyers een aantal punten uit en dit bleek na afloop beslissend. Uit slag 78-72. Topscoorder: Wolter Zwij- nenburg met 24 punten. Dames 1 moest op bezoek bij het las tige Bourgondie in Wijk bij Duurstede, en kon niet beschikken over een drie tal basisspeelsters. De eerste helft werd er door Flyers rustig en welover wogen gespeeld, en bepaalde men het beeld van de wedstrijd door de aanval goed uit te spelen. Met rust hadden de Waddinxveense dames een terechte voorsprong van 18-28. In de tweede helft zakte Flyers terug en kreeg Bourgondie weer geloof in eigen kun nen en scoorde er lustig op los. Bijna leek het fout te gaan, maar in de laat ste vijf minuten hervond Flyers het ritme, en dat bleek genoeg te zijn voor een nipte overwinning. Uitslag: 44-46. Topscoorder: Nathalie Gielliet met 14 punten. Jongens mini's deed het goed en be haalde een mooie overwinning op Ar gus. Opvallend was het goede samen spel, en mede hierdoor kwamen er vier spelers in de dubbele cijfers. Uit slag: 52-32. Topscoorders: Mark Baje- ma, Martijn de Mik, Stephan Roden burg en Jeroen Langelaar met alle maal 10 punten. Vrijdagavond 13 november in De Dui kelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen LUSV uit Leiden. Zaterdag 14 novem ber om 19.00 uur Jongens junioren tegen Idetrading, ook in De Duikelaar. wilskrachtig. Wel had de thuisclub Moerkapelle - Zaterdag 7 november hadden de voetballers van de voet balvereniging Moerkapelle Nootdorp op bezoek. De gasten bleken over een sterk voetballende ploeg te beschik ten, die de Blauw-Witten "een ver diende" 1-4 nederlaag toe brachten. Al met al viel er op de nederlaag niets af te dingen, want Nootdorp liet dui delijk zien niet voor niets hoog op de ranglijst te staan en beschikte over een fysiek sterke, snelle en goed com binerende ploeg. Moerkapelle speel de, zeker de eerste helft, ook een be hoorlijke wedstrijd,en daardoor ont spon zich voor de toeschouwers een aantrekkelijk en tevens sportief duel. 'n de 18e minuut nam Moerkapelle sen voorsprong; Lenneart Visser teeeg op 25 meter afstand van het doel de bal op gelukkige wijze in bezit en passeerde vervolgens met een lob de doelman. Even later zag martin hekkerkerk een schot net voorlangs §aan. Daarna namen de gasten het W'tiatief, maar ook Moerkapelle bleef het geluk, dat de scheidsrechter een handsbal van Edwin Zuierveld in het strafschopgebied over het hoofd zag. Voor het doel van Ad van der Kraan speelden zich inn het laatste deel van de eerste helft veel spannende mo menten af. Maar vooralsnog voorkwam deze met goede reddingen de gelijkmaker. Kort voor rust kwam die gelijkmaker toch. Uit een voorzet werd fraai de 1- 1 ingekopt. In de tweede helft zette Nootdorp nog meer druk en kwam Moerkapelle er niet meer uit. Na een kwartier soleerde hun spits langs en kele verdedigers en passeerde in twee instanties vervolgens Ad van der Kraan. Direct daarna ondernam Ron Kievit een soortgelijke actie, maar zag zijn schot op de doellijn gekeerd. Kort hierna werd de wedstrijd beslist. Een dekkingsfout werd goed afge straft en dat betekende 1-3. Moerka pelle kreeg nog één goede kans, maar zag een inzet van Edwin Zuierveld van de lijn gehaald. Het laatste deel van de wedstrijd was duidelijk voor Noot dorp, dat zich nog een aantal kansen schiep en hiervan vlak voor tijd één benutte. Zaterdag 14 november volgt de thuis wedstrijd tegen Koudekerk en moe ten de Moerkapellenaren zich uit de onderste regionen verwijderen. Aan vang 14.30 uur. Zevenhuizen - Voor Nesselande be gon afgelopen zaterdag in Dordrecht de competitie met de wedstrijd tegen Control Techniques/Ekspalvo. Voor Ekspalvo de tweede wedstrijd, de eer ste tegen Remote IT ging met 3-1 ver loren. Nesselande had in Dordrecht slechts drie kwartier nodig om de wedstrijd met 3-0 (12-15, 6-15 en 4-15) te winnen. Nesselande-coach Guillermo Boogers liet de licht geblesseerde Michiel van der Kuip aan de kant en begon met Joost Looman op zijn positie. De basis bestond verder uit Joost van der Hoek, Kristiaan van der Wel, Arno van Solkema, Timo Dijkgraaf en Ferry van Hal. Nesselande kon Jochem de Gruij- ter nog niet inzetten, vanwege de eis van bondscoach Gerbrands. Op de bank zat ook de net uit Canada gearri veerde Jules Martens. In de eerste set wisten de Zevenhui- zenaren het Control Techniques van af het begin onder druk te zetten en met de sterke blokkering van Joost Looman werd al snel een 3-7 voor sprong opgebouwd. Ekspalvo wist met sterke staaltjes van verdedigen toch weer meer partij te geven en kon zelfs op gelijke hoogte komen. Nesse lande bleef rustig in het spel: veel servicedruk en zelf de middenaanval opzoeken. Voor het publiek werd de eindfase van deze eerste set een span nend geheel, die door Nesselande met 12-15 winnend werd afgesloten. In de tweede en derde set bleef Nesse lande het eigen spel spelen en kreeg Control Techniques geen kans. Met &- 15 en 4-15 gingen ook deze sets over in handen van de Nesselanders. Zaterdag 14 november kan Guillermo Boogers zijn volledige selectie inzet ten. In dorpshuis Swanla wordt om 19.00 uur de wedstrijd tegen promo vendus Unive/Lycurgus uit Gronin gen gespeeld. Zevenhuizen - Na vier achtereenvol gende gewonnen wedstrijden gaat het damesvolleybalteam van Data General-VCN aan kop in de le divisie. Afgelopen zaterdag moest het de strijd aanbinden tegen Rijswijk, dat weliswaar één wedstrijdpunt had, maar deze wel ontfutseld had aan medekoploper Orion uit Doetinchem. Het was dus oppassen geblazen afge lopen zaterdag in het volle "Swanla", temeer omdat de equipe van coach van Yperen nog steeds niet in goede vorm verkeerde. Rijswijk startte geconcentreerd met goed geplaatste services en bij een 6- 8 achterstand bracht van Yperen de wissels Janneke de Butter en Ruth Minderhoud in voor versterking van pass. Data General kreeg wat meer grip op het spel en nam een voor sprong tot 13-11. Toen opslag en aan val hierna wat terugvielen bracht van Yperen Karin van der Maat in en nam hij tijdens een time-out de aanvalstac- tiek met zijn speelsters door. Enkele geslaagde aanvallen door het midden zorgden vervolgens voor de eerste setwinst (15-12). In de tweede set nam Data General een flinke voor sprong; mede dankzij goede service- druk van vooral Hedda Meijer, attente blokkering van Olga van Zaanen en harde buitenaanvallen van Eva Heer schap liep het uit naar een 14-5 voor sprong. Na enkele aanvalsfouten wer den de wissels Fanny Lafeber en Joske Lucassen ingebracht, maar de con centratie kwam er niet mee terug. De time-outs die van Yperen bij 14-7 en 14-10 nam brachten weinig verbeten ring en Rijswijk rook de kans. Om beurten maakten de speelsters fou ten, vooral in spelverdeling en aanval. Met de billen bij elkaar kwam uitein delijk de setwinst met 15-13 nog bin nen, maar het signaal was duidelijk. Na een aanvankelijke 0-3 achterstand door passfouten pakte Data General inde derde set goed uitDe aanval van Ruth Minderhoud scoorde veelvuldig en met een serie van 5 punten onder streepte Eva Heerschap haar hard geslagen en gevarieerde service. Met een duidelijke 15-6 winst in de derde set was de vierde wedstrijdoverwin ning binnen en de -gedeelde- kopposi tie hernomen. Komende zaterdag gaat het spannen in de uitwedstrijd tegen het sterke en geroutineerde Abcoude dat zich dit seizoen versterkt heeft met twee ere divisiespeelsters van AMVJ. Het tweede damesteam heeft op 7 november in Swanla vrij eenvoudig gewonnen van tegenstander VTC Woerden 2. Het team won deze vierde competitiewedstrijd met 3-1 (8-15,15- 2, 15-5 en 15-6). Wie alleen de laatste sets zag, zal zich verbaasd hebben over het feit dat Nesselande de eerste set verloren had, aangezien Perdijk/Nesselande geen enkel moment in de problemen is geweest gedurende de tweede, der de en vierde set. De Woerdensen begonnen de wed strijd echter voortvarend en Perdijk/ Nesselande liep achter de feiten aan. Mede door de vele foutservices werd VTC de kans geboden de eerste set relatief eenvoudig te winnen. In de tweede set hervond Perdijk/Nesse lande zich en werd op een geconcen treerde manier de wedstrijd naar Ze- venhuizense hand gezetPerdijk/Nes selande nestelt zich met deze over winning in de bovenste laag van de ranglijst. Waddinxveen - Donderdag 12 novem ber zal de lokale omroep RTW in een extra uitzending live verslag doen van de basketbalwedstrijd Flyers - Den Helder. De strijd zal gaan om de acht ste finales voor de nationale beker. Mochten de Waddinxveense Flyers donderdag dit duel tegen landskam pioen Den Helder winnen, dan berei ken ze de kwartfinales. De extra uit zending van RTW vangt aan om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De RTW is te beluisteren op 105.8 MHz (ether) en 93.1 MHz (Waddinxveense kabel). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen weekend speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Dat ging niet van het spreekwoordelijke 'leien dakje'. Heren 1 kreeg, niet ge heel onverwacht, met 20-10 flink klop van Flevo 1. Dames 1 redde zondag middag de eer voor Gouwestaete. Zij wonnen in Nijmegen royaal met 17-4 van Aqua Novio '94 1 De Gouwestaetedames wonnen met 17-4 van Aqua Novio '94 1. Al in de eerste periode stelde Gouwestaete orde op zaken. Via twee keer Mirjam Overdam, twee keer Gillian van den Berg, Petra Meerdink, Ellen van der Weijden en Sandra Berckenkamp werd de eerste periode met een 7-1 voorsprong afgesloten. De Nijmeeg sen wisten alleen via een viermeter tot scoren te komen. Gouwestaete maakte aardige acties en combineer de naar hartenlust. In de volgende perioden werd wat gas teruggeno men. Desondanks liepen de Waddinx- veensen in de tweede periode via Wendy de Frankrijker, Gillian van den Berg en Mirjam Overdam, verder uit naar 10-1, alvorens Aqua Novio '94 een foute pass genadeloos afstrafte (10-2). In de derde periode werd 'slechts' gescoord door Gillian van den Berg en Mirjam Overdam (12-2). In de laatste periode scoorden weder om Gillian van den Berg en Mirjam Overdam, alsmede Ellen van der Weij den, Sandra Berckenkamp en Heike Koglin. Aqua Novio '94 scoorde twee maal en bepaalde de eindstand op 17- 4. De herenselectie van Jan Middendorp stond afgelopen zaterdag een zware dobber te wachten. De heren moés ten zonder Mark Mommers aantreden tegen Flevo 1 in Nijkerk. Flevo is de verrassing van de competitie en is te vinden in het bovenste gedeelte van de ranglijst, terwijl Gouwestaete nog steeds zoekende is naar de juiste vorm. Gouwestaete opende ronduit slecht. De ploeg was geen schim van de ploeg die vorige week bijna voor een sensatie zorgde door nipt te ver liezen van PSV. In de eerste periode was het alleen Remko Overdam die tot scoren kon komen, terwijl Flevo er vijf in wist te gooien. Ook in de tweede periode trokken de heren aan het kortste eind en was het Flevo dat zon der zorgen uitliep naar een 11-3 voor sprong. Niek de Leeuw en Remko Overdam redden in deze periode de 'eer' met een tweetal tegendoelpun ten. Na twee perioden was de wed strijd gespeeld. De Gouwestaetehe- ren hadden zonder verklaarbare re denen een duidelijke off-day en wis ten dat ze alleen nog konden trachten de schade beperkt te houden. In de derde periode konden de heren iets terugdoen middels een hattrick van Jaco de Jong en een fraaie goal van Michel Jongejan: 14-7. In de laatste periode kregen de heren volop kan sen, maar wisten deze maar mondjes maat te benutten .JacodeJong (2x) en Marcel Ribbens mochten de eind stand bepalen op 20-10. De bonds teams van Gouwestaete spelen zater dag 14 november thuiswedstrijden tegen Alliance uit Zaandam. In Gouwebad "De Sniep" opent heren 1 om 18.00 uur tegen mededegradatie kandidaat Alliance 1.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9