or substraat-kwekers OZB Belasting v Ugemene Beschouwingen maken fractie-standpunten helder Discussie over stuurgroep volkshuisvesting bij NK Showrijden Uitstekend Rolling'90 Tarzan op Regio-Dansfestival Geen uitbreiding bedrijfsterreinen binnen gemeente TZM verlies van Papendrecht "De Jeugd van Toen" Hart van Holland/18 november 1998 pagina 13 WD: Mistig en druilerig weer in Zevenhuizen-Moerkapelle Uit de gemeenteraad Hit de gemeenteraad Tafeltennis Motie van WD afgestemd ev'enhuizen - Naast het restrictieve beleid met betrekking tot de woning- I'iiw,.geldt er tevens een restrictief rijksbeleid voor nieuw te vormen of de 'weiding van bedrijfsterreinen binnen de regio. De fractie van Gemeen- —.gen kan zich geheel vinden in de prioriteiten van het college voor 111^grotingsjaar, zij zouden er echter graag nog een aan toevoegen: de rijfsterreinen. Zij achten het van het grootste belang dat het standpunt het Rijk en de Provincie wordt aangepast en ziet het als taak van de dkeen,e om daar aan te werken. Als toekomstbeeld wordt geschetst dat er ch geen nieuwe bedrijven kunnen vestigen of dat bestaande bedrijven Met kunnen uitbreiden. ok de WD heeft de relatie tus sen de 'rampzalige' ontwikke to "nS.en °P het gebied van be den sterre'nen en de daaraan verbon- taa ^erkSe'egenheid genoemd in itwJ ,eschouwing. "Een gezonde ge- heente heeft heid Stei gezonde werkgelegen- nodig" zo stelt de heer Van der het c n ^aa§t narnens de WD-fractie Ba» Se dan ook uit te kiezen voor 601 vitale en strijdlustige aanpak. In de Nota van Aanbieding stelt het college dat het buitengewoon teleur stellend is dat bij de verdeling van de beschikbare hectares bedrijfsterrei nen in de regio Midden-Holland de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle niets is toebedeeld. Uitsluitend het Nijverheidscentrum te Zevenhuizen kan worden uitgebreid indien dit no dig is voor de verplaatsing van bedrij ven ten gevolge van de realisatie van Nesselande. Door Karin van Langeraad Zevenhuizen-Moerkapelle - Kwe kers die telen op substraatgrond zul len met ingang van 1999 worden aangeslagen voor belasting op hun onroerend goed. Een motie van de WD om daar in het volgend jaar vanaf te zien en eerst de ontwikke lingen op rijksniveau af te wachten kreeg alleen de CDA-fractie mee. Onder het argument dat de burgers dit anders moeten betalen werd er tegen gestemd door de fracties van Gemeentebelangen, PvdA, SGP en RPF. De kwekers zijn uiterst teleur gesteld over dit besluit en betreuren het dat de gemeente, net als vele andere gemeenten in Nederland, de ontwikkelingen binnen de regering niet af willen wachten omdat zelfs daar het idee leeft dat het heffen van OZB onrechtvaardig is. In de wet is opgenomen dat grond gebonden teelt in de kassen vrijge steld is van OZB. Een aantal jaren geleden zijn de meeste kwekers over gegaan op substraat-teelt, dus vrij van de grond. Deze aanzienlijke inves teringen hebben vele positieve mi lieu-effecten. De kwekers voelen zich nu gestraft dat zij omwille van het milieu nu onroerend-zaakbelasting moeten betalen over de waarde van hun kassen, inclusief de investerin gen. Dit is inmiddels een onderkend hiaat in de wet, de kweek in de kassen is immers niet meer grondgebonden. Om deze ongelijkheid van behande ling op te heffen, de nog op de oude wijze telende kwekers hoeven geen OZB te betalen, is er een motie in de Tweede Kamer door alle partijen aan genomen. Het wachten is op een wets voorstel van het Ministerie van Finan ciën welke duidelijkheid zal verschaf fen. De gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle staat in haar programma een consistent beleid voor. Om deze reden heeft de fractie van de WD de motie ingediend. Naar verwachting zal de wetgeving omtrent de sub straatteelt gewijzigd worden en af wachting daarvan heeft de WD door i Vmr Karin van Langeraad Zevenhuizen - De tentoonstelling "De Jeugd van Toen" in het historisch cen trum Ons Verleden is een succes in tweeërlei opzicht. In de eerste plaats is er de grote toeloop van bezoekers. Kreten als: "Joh, die herken je nog goed" en "Kijk dat ben ik!" zijn meer dere malen gehoord. Anderzijds leidt de tentoonstelling ertoe dat veel men sen de schoenendoos met foto's heb ben doorgenomen en nieuwe klassen- foto's aan de stichting "in bruikleen" afstaan. Het aantal tafels met foto's is flink uitgebreid. "Het leuke is," aldus voorzitter Ottevanger, "dat niet al leen de oudere bezoekers aan hun trekken komen, maar dat ook de jon gere generatie nu aan bod komt. De dertigers uit Oud Verlaat, Moerkapel- le en Zevenhuizen komen niet voor niets!" Dinsdag 24 november is de ten toonstelling voor publiek open van 19.00 tot 21.00 uur. Het bezoekadres is: Tweemanspolder 15 in Zevenhui zen. Voor informatie: 0180-632827. Hoera! Stefan Hoogerdijk 16 nov. 11 jr. Hartelijk gefeliciteerd! papa, mama, Fabian 22 nov.: pepijn 8 jaar van harte en een leuke dag, opa, oma, oom peet tante bianca Hoera, eindelijk! Ons kleinkind is geboren hij heet Bo. Syl Harry gefeliciteerd. Gaaf hè. Leon Slagboom is op 21 nov. 3 jaar. Gefeliciteerd opa en oma Uitenbroek Moerkapelle - Tweeëntwintig leden van Rolling'90 deden zaterdag 14 no vember mee aan de Nederlandse kam pioenschappen Showrijden in Ge- mert. In alle categorieën hebben de Moerkapelse meisjes een prima resul- laatgeleverd. De eerste categorie be- Mhet tiental, waar Rolling'90 met lomantic Dance in uitkwam. In witte Mroomjurken reden en dansten zij bpStraussmuziek. Van de negen deel nemende verenigingen behaalden zij ten vierde plaats. Het kwartet, Casa blanca verliep ook uitstekend. Hier werd een vijfde plaats uit negen ge baald. I Pippi Langhouse met 12 leden kwam I uit in de leeftijdscategorie tot 12 jaar. Ook de Pippi's reden een goed num- I ner en kwamen op een vijfde plaats tit negen. Oe showkampioenschappen werden lafgesloten met de categorie Grote I Groep. Hier namen tien verenigingen aan deel. Rolschaatsvereniging "De Oude Molen" uit Beek en Donk met minimaal 40 deelnemers behaalde evenals in de andere categorieën een eerste plaats. De leden van Rolling'90 weten dat ze tegen deze vereniging kansloos zijn. Vooral de massaliteit en de showkleding doen bij deze ver eniging niet onder voor een nummer van Holiday on Ice. Rolling'90 liet in deze categorie een flitsend optreden van Oliver Twist zien en behaalde daarmee een zesde plaats. In de combinatie van alle vier de categorieën werd uiteindelijk een vierde plaats behaald. De rolschaatsvereniging gaat vanaf nu al trainingsuren steken in de ko mende Wintershow "Oliver T wist" die op zaterdag 12 december in dorps huis Op Moer om 15.00 en om 19.00 uur te zien zal zijn. Informatie en voorverkoop kaarten 079-5932792. Moerkapelle - De jazz-meiden van Symnastiekvereniging Tarzan/Jaz- flar hebben zaterdag 14 november meegedaan aan het Regio-Dansfesti- hl in Waddinxveen. ^jongste meisjes dansten op muziek van de Backstreet Boys. De oudere groep deed een dans op 'Together Again' van Janet Jackson. Met z'n allen dansten zij op "Raak" van De Kast. De groepen kijken terug op een geslaagde avond. Door Karin van Langeraad Zevenhuizen - Tijdens de algemene beschouwingen van de politieke par tijen, vertegenwoordigd in de gemeenteraad, kwam eens te meer duidelijk naar voren dat volkshuisvesting een punt van belang is voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Door het restrictieve overheidsbeleid is het al meer dan eens gebeurd dat vele potentiële inwoners van de kernen, met name de jongeren, de gemeente moeten verlaten wegens het ontbreken van passende woonruimte. De recent gestarte nieuwbouw in Zevenhuizen en de op stapel staande bouw in Moerkapelle biedt wat lucht maar is onvoldoende om aan de vraag te kunnen voldoen. De fractie van het CDA stelt in haar beschouwing dat, als thans blijkt dat er meer dan 100 gegadigden zich hebben gemeld voor 7 koopwoningen en slechts 30 voor 10 huurwoningen, de tijd gekomen is dat de raad zich moet buigen over de woningbouw in de nabije toekomst. Om te voorkomen dat de plannen langs de feitelijke woningbehoefte schieten heeft de fractie een motie ingediend die moet leiden tot het in stellen van een commissie, waarin onder meer ook raadsleden zitting zullen hebben, die als doel heeft de voorbereiding van het gemeentelijk beleid met betrekking tot de planont wikkeling in de volkshuisvesting. De motie werd onderschreven door acht raadsleden en had dus gelijk een meerderheid. In zijn reactie toonde wethouder Zijderhand zich ernstig teleurgesteld over de ingediende motie, welke hij beschouwde als een motie van wan trouwen over het door hem gevoerde beleid. Na discussie en de belofte van de wethouder om bij elke stap van planvorming de commissie en de raad hierover te informeren heeft de heer De Jong van het CDA zijn motie terug getrokken. "De motie is een middel tot een doel, dat doel is nu bereikt met de belofte van de wethouder" zo stelde de heer De Jong. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de thuiswedstrijd tegen Papendrecht 4 met 4-6 verloren. Hans Smit won twee partijen. Ad van Heijningen won één partij en Guus van Amerongen won geen partij. De dub bel werd gewonnen. Team 2 won de belangrijke thuiswed strijd tegen Flamingo's 5 uit Gouda met 6-4. Om uit de degradatiezorgen te geraken was deze uitslag uiteinde lijk te mager tegen het laatst geplaats te Flamingo's. Hans Hol won drie par tijen. Gerard Reijm won er twee en Coerd van Kasteel (invaller) één. De dubbel werd verloren. Team 3 verloor de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 13 uit Gouda met 8-2. Door deze uitslag zal het moeilijk wor den degradatie te ontlopen. Coerd van Kasteel won twee partijen. San- der en Patrick van der Meer wonnen geen partijOok de dubbel werd verlo ren. Het vierde team speelde de uitwed strijd tegen Vriendenschaar 15 uit Gouda met 5-5 gelijk. Bart Klos won drie partijen. Simon Wondergem won er twee. André Te Paske (invaller) won geen partij. De dubbel werd ver loren. Team 5 speelde een uitwedstrijd te-i gen Combat 6 uit Bleiswijk en won met 1-9. Cor van der Wilt en John Meurer wonnen beiden drie partijen. André Te Paske won er twee. De dubbel werd gewonnen. Het 6e team speelde een thuiswed strijd tegen Top 18 uit Haastrecht en won met 8-2. Henri Lindhout en Adrie Bout wonnen drie partijen, Harm Ro denboog won er twee. De dubbel werd verloren. middel van de motie bij het college op aangedrongen de besluitvorming op te schorten totdat duidelijk is of de facultatieve vrijstelling van sub straatteelt wordt omgezet in een wet telijke vrijstelling, zeker ook omdat onzeker is of de korting op de algeme ne uitkering van het gemeentefonds voor wat betreft het onderdeel sub straatteelt wordt gehandhaafd. De heer Rooker, één van de vele be trokken kwekers uit de gemeente, heeft in zijn inleiding in de voorgaan de commissie II vergadering duidelijk gemaakt dat hem bekend is dat vele tuinbouwgemeenten af zien van een heffing. Hij voelde zich, als belangen behartiger van de gehele beroeps groep, dan ook uitermate teleurge steld. I[evenhuizen - Tijdens een langduri- gemeenteraadsvergadering, vaar op de agenda de goedkeuring i de begroting voor 1999 op de Ijjenda stond, zijn de standpunten an de fracties nog eens duidelijk en Bielder verwoord tijdens de algeme- iebeschouwingen. De partijen vroe- jen aandacht voor punten als de iedrijfsterreinen, de volkshuisves- ting, het sociaal beleid, de toeristen belasting en de OZB en de nieuw te lormen Centra voor Werk en Inko- De heer Van der Stee van de WD opende zijn speech op zijn ei gen ludieke manier. Met opge- litoken paraplu liep hij naar het Ispreekgestoelte en hij opende met de lioorden: "Het is mistig en druilerig teer in de gemeente met een depres sie boven Moerkapelle." Na zijn on derbouwing voor zijn stelling kwam Ihij tot de conclusie dat iedereen een [paraplu kon opsteken of dat zij geza menlijk een tandje hoger het beleid t uitvoer zouden brengen. In zijn I reactie stelde wethouder De Gooijer, Het was een lange zit in het gemeentehuis, waar tijdens de gemeenteraads vergadering de algemene beschouwingen werden gehouden. met zonnebril, dat achter de wolken altijd de zon schijnt. De PvdA fractie stelde dat zij bezwaar heeft tegen het hap-snap karakter van de beleidsvoornemens. Spekman: "Het is niet visionair, niet bevlogen. De etalage is pronkerig en duur, de inhoud komt van de lommerd." De PvdA pleit voor een verruiming van het sociaal beleid en stelt het voorge stelde beleid te mager. De beschouwingen van de partijen leverden stof op voor discussie in de tweede termijn. Na het indienen van een aantal moties is de begroting uit eindelijk goedgekeurd.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13