oskoop lieuwe wegen om regio te ontsluiten bittere noodzaak Kerkdiensten Tentoonstelling Vogelvrienden Sjoelen Crosscompetitie Verkoping in de Hoeksteen Jeugddisco in "De Paddestoel Schilderijen in "Het Nieuwe Trefpunt" Cadeaumarkt in de kerk Diplomazwemmen Nintendo Kampioenschappen Dertigjarig bestaan Hockeyclub TOOS op regio jazzdans- en acrofestival Grootse activiteitenweek op het Coenecoop College Hart van Holland/18 november 1998 pagina 15 deputeerde Jansen op werkbezoek bij bedrijfsleven regio Boskoop-Reeuwijk C keCrkBOn8erS: 17 00 UUr S0W Pp hnmanuel 10.00 uur ds C. de Wr I'"9 uurC. de Jong (vesper). 'e De Rank: 10.00 uur ds M. de Professionele workshops Voorstellingen voor ouders Slotfeest skoop - Woensdag 11 november ft de Zuid-Hollandse gedeputeer- T.F.J. Jansen een werkbezoek ge- cht aan drie bedrijven in de regio skoop-Reeuwijk, te weten de Coö- ratieve Boskoopse Veiling B.A., ergeer Kaas B.V. en K. Edelman B.V. Ivan het bezoek was duidelijk te en welke bereikbaarheidsproble- nhet bedrijfsleven ondervindt en ante geven hoe die problemen met steun van de provincie zijn op te los- m Wanneer met name de aanslui- j op provinciale en hoofdwegen rbetert, neemt de congestie af, de rkeersveiligheid toe en bovendien Simuleert dit investeringen in de re- zo verwacht het regionaal be- irijfsleven. Het regionaal bestuur d-Holland van de ondernemersor- tanisatie EVO ondersteunt het stre- nnaar samenhangende infrastruc- iirele oplossingen van het regionale iedrijfsleven actief. iet regionaal bedrijfsleven heeft uit sproken ideeën om de bereikbaar- aeidsproblemen op te lossen. Tijdens iet bezoek van gedeputeerde Jansen teiadrukten de directies van de drie Wrijven het grote belang van het el aanleggen van Rijksweg 11 tus- n Alphen a/d Rijn en Bodegraven, lervolgens werd Jansen gevraagd de 'oorstellen van de eerder geformeer de Werkgroep Infrastructuur Reeu- jBjk-Boskoop over te nemen. Deze «erkgroep wil dat de regio in noord Bezoek Boskoopse Veiling. Van links naar rechts: G. Wesseling (Prov.Z-H) L. Vergeer (Vergeer Kaas), E. Verkleij (Edelman), T. Jansen (Gedep.Z-H), J. Brand (Boskoopse Veiling), L. Stolker-Nanninga (burgemeester Boskoop) oostelijke richting wordt ontsloten via een nieuw aan te leggen weg ach ter de Boskoopse Veiling om via het Wonnepad en de Warmoeskade naar de nieuw aan te leggen Rijksweg 11 bij Bodegraven. Voordeel is dat deze nieuwe verbinding niet alleen het noordoostelijke gebied, maar ook Reeuwijk-Dorp ontsluit. Hierdoor wordt de Brugweg in Waddinxveen verder ontlast. De noordoostelijke ontsluiting wordt breed ondersteund door de gezamenlijke boomkweke rijen, die ƒ9.000.000,-willen bijdragen aan de landinrichting Boskoop. De bedrijven pleitten verder voor een zuidelijke ontsluiting op de N207 tus sen Boskoop en Waddinxveen. De verkeerscongestie in het centrum van Boskoop neemt hierdoor sterk af en bovendien verbetert de verkeersvei ligheid aanzienlijk. Dit geldt ook voor de verkeersafwikkeling in Waddinx veen, Reeuwijk-Dorp, Bodegraven en richting Alphen a/d Rijn. Via nieuwe wegaansluitingen moet het noord westelijke boomkwekerijgebied in de gemeente Rijnwoude met het reeds aangelegde deel van Rijksweg 11 ver bonden worden. Verkeer uit deze noordwesthoek kan dan via Rijksweg 11 het noordoostelijk gebied van Bos koop beter bereiken. Dit ontlast het centrum van de gemeente Boskoop. wddinxveen - Vogelvereniging "de .•gelvrienden" organiseert haar jaar- 'jksetentoonstelling in het lokaal van ie postduivenvereniging "De Sper- w" aan het Stationsplein. Op don- ierdag 19 november wordt de offi cie opening verricht om 20.00 uur joor de voorzitter van het district Jiid-Holland. Tevens zal hij twee le- 'en huldigen vanwege hun 40-jarig «maatschap, en een lid vanwege zijn •darig lidmaatschap. Vrijdag 20 no- 'ember is de tentoonstelling geopend 14.00 tot 22.30 uur met om 21.00 tt de trekking van de grote verlo- 'T en op zaterdag 21 november van 00 tot 16.30 uur met om 16.00 uur /prijsuitreiking. "Vogelvrienden" is een afdeling J® de Nederlandse Bond van Vogel- hebbers, en met ruim 70 leden één de grotere afdelingen in het dis trict. Dit jaar zijn er 301 inzendingen. Voor de leden van de vereniging is de tentoonstelling het hoogtepunt van het jaar. Voordat de tentoonstelling wordt ge opend, worden alle vogels door 5 bondskeurmeesters beoordeeld. Hierdoor wordt voor de leden het wedstrijdelement ingebracht; het gaat erom zo hoog mogelijk te scoren met je zelfgekweekte vogels. Er zijn 301 vogels te zien, onderverdeeld in 34 hoofdgroepen. Er zijn ongeveer 35 kleurkanaries in 7 kleuren, 36 pos tuurkanaries in 5 soorten, 81 zebra- vinken in 9 kleuren, 69 overige tropi sche vogels in 20 soorten, 16 goulda- mandines in 3 soorten, 26 grasparkie ten in 6 kleuren, 24 Australische par kieten in 5 soorten en 15 tropische duiven in 6 soorten. De toegang is gratis. stand aan kop bij Sjoelvereniging addinxveen is als volgt verdeeld, dasse A: 1. W. Slingerland jr.; 2. Dick J'os; 3. Henk van Beek; 4. Cees Kuy- ih-Klasse B: 13. Bas Brouwer; 1D.J. Drunen; 2. Frans Botger; 3.Ed den *'jver. Klasse C: 13. O. Supusepa; 14. .Slingerland sr.; 15. Sjaan Faay; 1. e Faas. Klasse D: 13. mevrouw G. .'ouwer; 1de heer Warmelink; 2. Cor wsbergen; 3. ronald Meijer. Tweede «de: 1. Marius Kersbergen; 2. Cor lay: 3. Mien van Renesse; 4. Guus van Pesse; 5. Riet van Wijk; 6. Cees van 'IK 7. Jan van Beek; 8. Fokke Feen- -rjen 9. Jaap Ridder. Zondag 22 november ^"ddinxueen deref. kerk vrijg. 9.30 uur ds C.J. Wik, Gouda; 15.00 uur ds D. Grif- '0en, Voorburg. Ontmoetingskerk 9.30 uur Boer, Gouda. dfu^n01, Geloofsgem: 10.00 uur u.„ Brostrom-Bruin. JpvSem- 9.30 uur ds R. de Reu- Des» f uur Bos, W'veen. 9 uur 3 B1. Langelaar. <W ke,rk 9-30 uur ds J.A. v Hooij- Chr 'rn uur dsJ.H. Langelaar dsT uere,f" kerk 9-30 en 17 00 uur Chri er' Amersfoort. Wek86™' "Bethel" 9'30 uur A' Parousia: 10.00 uur: Regio - Op 21 november start, met de cross in het Gouwebos bij S.C. Antilo pe in Waddinxveen, de crosscompeti tie van de regio Zuid-Holland-Midden. Deze competitie omvat een viertal wedstrijden in Waddinxveen, Reeu- wijk, Gouda en Zoetermeer. Bij deze competitie is de jeugd van de regioverenigingen sterk vertegen woordigd. Van het totale aantal deel nemers van ongeveer 350 zijn er 300 jeugdleden. Bij de senioren en vetera nen ondervindt de crosscompetitie veel concurrentie, onder andere van de Zuidersterloopserie en andere wegwedstrijden in Zuid-Holland. De cross is attractief voor toeschou wers omdat het wedstrijdverloop goed te volgen is. Veelal wordt de wedstrijd over meerdere ronden ge lopen. Sinds enkele jaren staat de crosscompetitie open voor alle be langstellenden die een KNAU-wed- strijdlicentie hebben. Informatie over starttijden en inschrijfgeld: Hein Kou- wenhoven, 0182-630082. Waddinxveen - De Lektuur Commissie IZB van de Nederlands Hervormde Kerk en de werkgroep "Goedwerk" houden een gezamenlijke verkoping op zaterdag 21 november in de Hoek steen aan de Esdoornlaan 2 van 10.00- 16.00 uur. Evenals voorgaande jaren krijgen christelijke instellingen de gelegen heid om ook die dag over hun werk te komen vertellen. Deze instellingen zijn onder andere Swanenburgs Hof je; Reling; Domino (alledrie uit Gou da); Nederlandse Patiënten Vereni ging; project voor weeskinderen in Roemenië; World Servants Europe en Archivaris Kees Neven. Iedereen is welkom. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk wordt op vrijdag 20 novem ber een avond vrij-klaverjassen geor ganiseerd (geen competitie). Aan vang 20.00 uur. Entree ƒ2.50. Waddinxveen - Vrijdag 20 november wordt van 19.15 tot 21.30 uur de maandelijkse jeugddisco gehouden voor de Waddinxveense jeugd in het gebouw van Wijk- en speeltuinvereni ging "De Paddestoel" aan de Lijster besstraat. Entree ƒ1,50. De bezoekers mogen niet roken tijdens de disco en er wordt geen alcohol geschonken. Waddinxveen - In "Het Nieuwe Tref punt" aan de Stationsstraat 18 is op zaterdag 21 november van 10.00 tot 17.00 uur een uitgebreide collectie olieverfschilderijen te zien en te ko pen. Naast de traditionele onderwer pen zoals landschappen, zee- en stadsgezichten, stillevens en bloe men, zijn er ook veel abstracte en surrealistische doeken. De schilde rijen zijn over het algemeen nog niet van een lijst voorzien. Dit betekent' niet dat er geen lijsten zijn, integen deel, er is een grote keuze in lijsten al naar gelang smaak en interieur thuis. De doeken worden niet op de exposi tie zelf ingelijst, maar op een afgespro ken tijdstip kant en klaar afgeleverd in de zaal. De toegang is gratis, en ieder een is welkom. Boskoop - Zoals sinds enkele jaren gebruikelijk, worden door de Vrijzin nig Protestantse Geloofsgemeen schap in Boskoop, de deuren van de kerk geopend en aan diverse organi- saties,.ten bate van Ideële Doelen de gelegenheid gegeven hun artikelen aan de man te brengen. Unicef, Kinderpostzegels, Stichting Oost Europa Boskoop, Rode Kruis, Solidariteitswinkel, Mensen in Nood en Amnesty International bieden vele kleine, grote, verrassend originele en praktische artikelen aan. De geloofs gemeenschap zal koffie met koek en cake verkopen, waarvan de op brengst bestemd is voor het kinder ziekenhuis Bethesda te Budapest. Men kan terecht op vrijdag 20 novem- bervan 18.30-20.30uur en zaterdag21 november van 9.00-16.00 uur. Het kerkgebouw staat aan de Burg. Colijn- straat 24 in Boskoop. Waddinxveen - In Gouwebad "de Sniep" is op dinsdag 10 november voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren 24 kandidaatjes, die allen zijn geslaagd: Eline Kempen, Gina Nagel hout, Ruben Kraayenbrink, Tessa de Bruijn, Tom Boersma, Frederique Roggeveen, Jasmina Alhaft, Ogier Geels, Sander van Steensel, Huib de Wit, Max Philippo, Fabian Zimmer man, Corstian Kraal, Dirk Houweling, Roy van de Berg, Jacqueline Schou ten, Mart van Gemeren, Erik Camme- raat, Mandy Corver, Susanne van EI- leswijk, Hans Belt, Lianne Kraal, Sas- kia Jansen en Marnix Bakhuyzen. Waddinxveen - voor de achtste keer worden in Waddinxveen de "Open Waddinxveense Nintendo Kampioen schappen 1999" gehouden. Er kunnen deelnemers uit de hele regio mee doen aan deze competitie. De organisatie heeft in de loop van de jaren een hoop ervaring opgedaan, waardoor de kampioenschappen in middels zijn uitgegroeid tot een goed georganiseerde wedstrijd, die door iedereen serieus wordt genomen. Nintendo Nederland stelt dit jaar ook spelmateriaal beschikbaar zodat er de voldoende gelegenheid is om nieuwste games te proberen. De organisatie heeft een aantal veran deringen aangebracht. In plaats van één grote competitie zal de wedstrijd opgesplitst worden in twee competi ties: één competitie voor deelnemers tot 11 jaar en één competitie vanaf 12 jaar. Er wordt gespeeld op zaterdag 2 ja nuari 1999. Voor opgave en inlichtin gen; Cees en Jolanda Meiderwijk, 0182-612237. Waddinxveen - Hockeyclub Waddinx veen is opgericht op 20 november 1968. Het werd de eerste hockeyclub in de regio. De eerste voorzitter en tevens ere-lid was Hugo Zwenk. Er werd begonnen op een veld, sport veld Vondellaan, achter de huidige W.S.E. velden. Al snel moest plaats gemaakt worden voor de korfbalvere niging. De hockeyers gingen naar een trapveldje aan de Alberdingk Thijm- laan voor een jaar, waarna zij weer konden terugkeren naar de eerste standplaats. Na ongeveer acht jaar werd verhuisd naar het huidige com plex aan de Sniepweg met toen nog drie natuurgrasvelden. In die tijd werd, onder voorzitterschap van Peter van Rooij (ere-lid) het huidige clubhuis gerealiseerd. In september 1989 kon de ingebruikstelling van het kunstgrasveld worden gevierd onder leiding van voorzitter Rob Christof- fels (ere-lid). Met de aanleg van het kunstgrasveld werd ook het natuur- grasveld opnieuw ingezaaid dat gedu rende het competitieseizoen 1990 in gebruik kon worden genomen; het derde veld is vanwege de aanleg van het kunstgrasveld teruggegeven aan de gemeente. Hockeyclub Waddinxveen telt ruim 260 leden die niet alleen uit Waddinx veen komen; er zijn leden woonachtig in Boskoop, Gouda, Zevenhuizen, Schoonhoven, Leimuiden, Delfgauw, Utrecht, Bergschenhoek, Leidschen- dam en Rotterdam. In het kader van het dertigjarig jubileum krijgt het 300e lid dat zich aanmeldt een gratis jaarlidmaatschap aangeboden. Het jubileum wordt op 20 en 21 november in het clubhuis gevierd met een play- backshow in Hollywood-stijl voor de jongere leden en een feest voor de A- jeugd en seniorleden met als thema: "van Hippie tot Yup". Waddinxveen - In sporthal de Dreef werd zaterdag 14 november een re gionaal jazzdans- en acrofestival ge organiseerd door de KNGB Regio Zuid-Holland Noord. Meer dan dertig groepen jazzdansers en een acro- groep uit de regio kwamen bijeen om hun dans/voorstelling aan het pu bliek te tonen. TOOS nam deel met zes groepen, waaronder Fokus en de jeugdselectie. Voor alle groepen was het best spannend, want na de zomer- vakantie zijn deze groepen gestart in Ja het is echt waar, Jolanda Marcel 22-11 12,5 jaar een paar! Syl Mart Gert Zoet uit Benthuizen wordt 24 november 40 jaar. Wat een mooie leeftijd! Hallo Trucker! Ik heb voor jou een Michelin Tinus tussengaspop: 0180-632562 een nieuwe samenstelling. Met name de jeugdselectie startte met een vrij wel volledig nieuwe groep meiden. De jeugdselectie onder leiding van Suzan Bik heeft een druk weekend gehad, want zij moesten na het jazz- dansfestival op zaterdag de volgende dag optreden in Veenendaal in het theater. Hiervoor waren zij uitgeko zen met het nummer Wes, een zomer hit van Alane. Onlangs heeft Fokus, onder leiding van ArienneZwijnenburg, als een van de weinige Nederlandse deelnemers opgetreden op een internationaal dansfestival in België. De jazzdans- groepen van TOOS zijn de afgelopen weken hard aan het werk geweest en gaan zich voorbereiden op de volgen de dansen. Waddinxveen - In de week van 23 tot en met 27 november vindt op het Coe necoop College een sociaal-culturele week plaats, die zijn weerga in de geschiedenis van de school niet kent. Onder het postmoderne motto Effe Vet Actief, kortweg EVA, wordt die week een groot aantal activiteiten op sociaal, cultureel, sportief en creatief gebied georganiseerd. Een enthou siast team van leerlingen, ouders en docenten legt momenteel de laatste hand aan de organisatie van deze mega-week. In de EVA-week wordt een breed scala aan cursussen, clinics en workshops aangeboden. Van maandag tot en met vrijdag kunnen de leerlingen deelne men aan maar liefst 70 verschillende activiteiten. Er is een aantal profes sionele workshops. Zo verzorgt de Rotterdamse Dansacademie een workshop moderne dans, en neemt de Waddinxveense stichting Kreater de workshops tapdance, Afrikaanse dans en Afrikaans slagwerk voor haar rekening. Voor de laatste workshop is John Kayongo gecontracteerd, een top-artiest die landelijke bekendheid geniet op slagwerkgebied. Verder is er voor de brugklassen een theater-clinic. Onder professionele begeleiding studeren de leerlingen een productie in, compleet met de cor, kleding en geluid. De tweedeklas sers worden getraind in circusacts. Op maandag-, dinsdag- en woensdag avond brengen de leerlingen het ge leerde op het podium en kunnen de ouders genieten van uitvoeringen van theater, circus en moderne dans. Daarnaast zijn er cursussen koken op kamers, bridge, virtuele werkelijk heid, wilgen knotten, yoga, grimeren, zelfverdediging, cabaret, Tai chi chuan, buitenlands koken en vele, vele andere. Bij de voorbereidingen van de EVA- week is een groot team betrokken ge weest. De spil om wie alles draait is Ronald Engelsman, docent tekenen. Toch zegt hij zonder aarzelen: "Het is ongelooflijk hoeveel werk er door vijf tig, zestig leerlingen is verzet. Zonder hun inzet en enthousiasme zou de organisatie van zo'n week niet moge lijk zijn." De workshops worden zowel op de vestigingen in Waddinxveen als op de locatie in Boskoop georganiseerd. Drie jaar na de fusie is het Coenecoop College een eenheid, waar leerlingen, ouders en docenten tot grote presta ties in staat blijken. De EVA-week wordt afgesloten met een slotfeest op vrijdagavond. De band Horn of Plenty luistert deze avond muzikaal op, maar ook op de slotavond zijn er presenta ties van workshops.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15