opRoe.p pase. for ra Reigerbos helpt Kramendag op dorpsplein yers Dames 1 onderuit tegen LUSV Boekenmarkt Badmintonclub Invictus Hengelsport Vrijwilligers gezocht voor kinderactiviteiten in de kerstvakantie Schijnbare stilstand bij de schakers Rob Favier bij De Schuilplaats Kerstpakketten naar Polen Bingoavond 55-piussers Hart van Holland/18 november 1998 pagina 17 ketbal Sportvisakte Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids" (voorheen Baby van de maand). Baby's en peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand". Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinderuitspraak met foto van de peuter. Degene die als "Kid van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdienf daarmee vier waardebonnen van 25,-. Wie foto terug wenst, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. Uilenhuizen - Donderdag 12 novem ber hebben alle leerlingen van openbare basisschool 't Reigerbos meegedaan aan de Nationale Actie Midden-Amerika. Enkele leerlingen groep 8 hadden aan alle groepen uitgelegd, dat het erg nodig was geld in te zamelen voor het rampgebied. Er werden affiches gemaakt en er werd in de groepen over gepraat, nderdag namen alle leerlingen iets m hun zakgeld mee en kregen geld tan ouders en bekenden. Al dit geld werd donderdagmiddag naar de hbobank gebracht, waar het geteld werd. De opbrengst was f2066,15. addinxveen - Flyers Dames 1 ver- tvan LUSV en daarmee de koppo- "e in de competitie. Mooie over- ningen waren er voor Jongens 'oren 1 en meisjes 1. Verlies was ivoor Jongens kadetten 1. es 1 kende een zwakke start in de «edstrijd tegen LUSV en liep vanaf iet begin achter de feiten aan. lel werd de achterstand rond de :1ft van de eerste helft nog omgebo gen in een voorsprong, maar LUSV bleef bij de les en de ruststand werd $■38. De tweede helft gaf een knok- nd Flyers te zien dat binnen vier riuten de achterstand bijna had dgemaakt, maar net dat beetje om wedstrijd definitief te doen kante- nin het voordeel van de Waddinx- nse dames ontbrak deze keer. Het ande van de tweede helft was voor ISV. Uitslag 57-65. Topscorer: Anita onünen met 13 punten. ngens junioren 1 speelde tegen Ide Trading een goede wedstrijd. Vanaf let begin werden de touwtjes in han- ta gehouden en dicteerden de jon- jens onder leiding van debuterende ®ach Inger Huls het gebeuren. De ffitstand werd 36-26. In de tweede Mft ging het tempo omhoog en mede Joordat 1de Trading wat beter in de •edstrijd kwam ontstond er een •Kiende tweede helft, waarbij de overwinning voor Flyers nooit in ge vaar kwam. Uitslag 76-59. Topscorer: Freddy Hoffman met 2 punten. Meisjes junioren 1 begint de draai in de competitie te vinden. Na enkele nipte nederlagen, kwam eindelijk de verdiende overwinning. Dunkinn uit Roelofarendsveen was de tegenstan der die met lege handen naar huis kon. Vooral in de eerste helft dicteer de Flyers de strijd en nam een gerust stellende voorsprong. De tweede helft liep aanvankelijk goed voor de Waddinxveense meisjes, maar het einde van de tweede helft was voor Dunkinn en werd er nog veel van de opgebouwde voorsprong weggege ven. Uitslag 53-43. Topscorer: Anne Willemijn Crompvoets met 18 punten. Jongens kadetten 1 kan nog niet echt de draai vinden. Er wordt te wisselval lig gespeeld. Ook in deze wedstrijd was dit het geval. De eerste helft liep het niet en The Jump nam een grote voorsprong. In de tweede helft ging het stukken beter en toen kon men de tegenstander bijbenen, maar de ach terstand werd niet meer goed ge maakt. Uitslag 38-64. Topscorer: Jo- han Walhout met 12 punten. Vrijdag 20 november in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Almaar Meer. Uithuizen - Op zaterdag 21 novem ber wordt door Woord Daad een Geitenmarkt gehouden in een zaal ®ide Hervormde kerk aan de Dorps- haat. De markt begint om 10.00 uur en eindigt omstreeks 14.30 uur. Het ievarieerde aanbod bestaat uit nieu we boeken, afkomstig van restanten van diverse uitgevers, tweedehands boeken en grammofoonplaten. Er zijn ook theologische boeken. De op brengst is bestemd voor het werkge legenheidsproject van Woord Daad voor de vissers in Vadarevu, India. 'addinxveen - Afgelopen weekend •as de zevende speelweek van de «dmintoncompetitie. Na dit week- ®d hebben de competitie-teams alle 1(SWstanders in hun klasse gehad, en W men beginnen aan de returnwed- sjrijden. 'aam 1 moest uit tegen Vennewater. Jat eerste team van invictus kampt ïj' jaar met 'personeelsproblemen', «n Bos, die normaal gesproken in 'aam 4 speelt, was gevraagd om in te 'allen. De eerste heren-single van Joe- "Kraayestein werd gewonnen, hier- ®ae was de enige zege in de enkels behaald. Invictus keek tegen een ach- 'arstand van 1-3 aan toen men aan de Jubbels ging beginnen. De herendub- W.werd vrij gemakkelijk gewonnen, aar na deze overwinning was het laar voor Invictus. Er werden geen Partijen meer gewonnen en de eind- Wslagwas 2-6. jj® derde team speelt dit jaar voor de ^having in de tweede klasse lan- In de afgelopen wedstrijden »as w maar één overwinning be- llicu aald. Maar het derde moest nu thuis 0en de laatste in hun afdeling (BC egloj; er moest dus gewonnen wor- en. De eerste heren-single ging ver- 'ren, maar Hugo van Bergeijk, die dit 'zoen gewonnen had, wist zijn sin- 8 e in drie sets te winnen. Hierna wer- n ook beide dames-singles gewon- a en was er een voorsprong van 3-1 lf herendubbel hadden Frank Kei- si en Hugo in de beslissende derde I ,We' een matchpoint maar gaven j de overwinning uit handen. De /""esdubbel werd gemakkelijk ge- lonnen. Nadat ook de tweede mix 'r Hugo en Liesbeth van Bergeijk Sewonnen, was de overwinning veilig. De einduitslag was 5-3 in het voordeel van Invictus. Invictus vier moest uit tegen Con- questo uit Zoetermeer. De singles werden goed gespeeld en er ontstond een voorsprong van 3-1. Hierna wer den geen overwinningen meer be haald zodat er sprake was van een 3-5 nederlaag. Het vijfde team spèelde thuis tegen Unicum 1 uit Woerden. Alles verliep gelijk op, maar er moest een dame in de mix-dubbel opgeven in verband met een blessure. De tussenstand was 3-3 en de herendubbel werd gespeeld door Erik Stolk en Emiel van Boxtel. De eerste set werd verloren met 17-16. Daarna raakten Erik en Emiel goed op dreef en wonnen de twee daarop vol gende sets met 15-8. Nu moest de beslissende damesdubbel gespeeld worden. Maar de tegenstanders had den maar één dame beschikbaar. Er werd een extra dame geregeld, die dezelfde dag al haar competitiewed strijd gespeeld had. Volgens het team van Invictus mag dit niet, en zij wilde niet dat de dame in viel. Inicum was van mening dat het wel mocht en wil de de partij spelen. Het probleem is naar de bond gestuurd en daar vanuit zal besloten worden of de wedstrijd in een gelijkspel of een overwinning voor Invictus zal veranderen. Team 7 moest tegen BC Oudewater. De einduitslag was 5-3 in het voordeel van Invictus. Invictus 12 speelde thuis tegen Flair 11 uit Alphen aan den Rijn 4-4. Team 16 speelde tegen Unicum 9 3-5 in het nadeel van Invictus. I Benthuizen - Op zaterdag 21 novem ber is Rob Favier te gast bij koffiebar De Schuilplaats. Rob Favier heeft een mengeling van liedjes en verhalen in zijn program ma, waarbij het humoristische aspect duidelijk aanwezig is. Het programma staat in het teken van het evangelie. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. De organisatie denkt dat het programma ook de 'oudere jongeren' zal aanspre ken. De deuren van "De Bron", achter de Nederlands hervormde kerk, gaan om 20.00 uur open. Het programma start om 20.30 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 20 novem ber is er bingo in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Iedereen is welkom. Regio - Donderdag 26 november en donderdag 3 december is er gelegen heid tot het inleveren van kerstpak ketten voor familie, vrienden, kennis sen en arme mensen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij: PPE Inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer. Van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pak ketten mogen ook brieven, tijdschrif ten en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Regio - Op dinsdag 24 november is er een koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Ank Verboom spreekt over het thema "Je bent ge roepen". Vanaf 9.00 uur is er koffie, het programma start om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: Mevrouw Wolff, telefoon 079-5933133. Zevenhuizen-Moerkapelle - De acht ste wedstrijd van de voor- en najaars competitie werd op zaterdag 14 no vember gehouden in het Aarkanaal. De vangst was matig. De wedstrijd werd samen gevist met de H.S. Wad dinxveen, er waren 14 deelnemers. Eerste werd J. Wiersma met 4340 gram, tweede J. van Elswijk met 2890 gram en derde R. Reichard met 2420 gram. De eindstand; R. Reichard 23.190; 2. A. van Leeuwen 19.880; 3. H. Kraan 17.570; 4. J. Klomp 15.700 gram. Op zaterdag 21 november wordt de laatste wedstrijd van de Rivierencom petitie gevist. Vertrek 7.30 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. In tegenstelling tot voorgaande jaren is de sportvisakte niet meer verkrijg baar via de vereniging. Voor informa tie: J. Wiersma, 0180-632654. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de kerstvakantie activiteiten voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar. Op dins dag 22 en woensdag 23 december zijn der allerlei activiteiten rond het the ma "Bart Raket ontdekt Sterrenland". De activiteiten vinden plaats in ge bouw 'Kreater'. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de activiteiten lopen door tot 15.00 uur. De Stichting Waddinxveens Welzijns werk is op zoek naar vriiwillig(st)ers die willen helpen bij de activiteiten. Voor informatie: Astrid de Weerd. Kinderen en vrijwillig(st)ers kunnen zich opgeven bij de stichting in de Kerkstraat 13 in Waddinxveen, tele foon 0182-631932. Jippie, Erik wordt 15-11 10 jaar. Wordt het een griezel-flubber feestje? C-B-A Wie heeft mijn sleutels gevonden? Gaarne afgeven bij Drukkerij Elgersma. Bedankt! Hoera! mama en papa zijn 20 jaar getrouwd. Groetjes en xxx-jes Suzanne Lisette hoe zijn de druiven (toch niet zuur hè) Tot gauw! The Clan volgende week staat de kleintjesbon weer in het Hart van Holland Waddinxveen - Op dinsdag 24 novem ber organiseert de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, afdeling senio- renwerk een bingoavond in het Anne Frankcentrum De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 19.45 uur. alle 55-plussers zijn van harte welkom in het activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Waddinxveen - Het was druk op don derdag 12 november: bij het begin van de clubavond bleek er een tafel te weinig klaar te staan. Met slechts zes gewone afmeldingen, twee afmeldin gen van spelers, die maandag al een uitwedstrijd gespeeld hadden in Mid- delharnis en met acht wedstrijdpar tijen voor het eerste, dat zijn eerste thuiswedstrijd speelde voor de eerste klasse, was het gezellig vol. Het eerste behaalde tegen een achttal uit Slied- recht een overwinning met 5-3: zo ko men er kansen op behoud van de plaats in de eerste klasse in zicht. Aangezien acht van de sterkste spe lers in deze wedstrijd betrokken wa ren, kon er in de interne competitie niet veel verschuiven. Ronald Dannis had met zwart tegen Leo van der Ha ven het beste spel, maar kon een gun stig eindspel juist niet tot winst bren gen. Herman Smitskamp bereikte te gen Theo Goor een gelijk spel. Hennie de Roodt won na een avond hard wer ken van Ton Kuiper en drong tot de top tien door. Toevallig was het oudste lid van de vereniging, J. de Bock, ingedeeld te gen de jongste die in de seniorencom petitie meedoet, Erik Hennink. Erik is voor zijn leeftijd een tamelijk ervaren speler, maar bleef ditmaal ver onder zijn gewone niveau: binnen een uur was hij verslagen. Arjan Hennink vocht op de open g-lijn een scherp gevecht uit tegen Bert van der Knaap, maar gleed in de beslissende fase uit over een bananenschil. Jaap Smit ver ontrustte met zwart de dame van Mario Moerland; dat leverde hem pionwinst op, en even verder nog een pion, waarbij hij een slechte loper had buiten de pionnenketen tegen een paard. Bij zo'n verhouding is de per soonlijkheid van de spelers belang rijk. Jaap is een betere technicus dan Mario en herleidde het eindspel tot winst. Na deze elfde ronde is de stand aan de bovenzijde: Willemen, Jansen, Smitskamp, Van Woudenberg, Kar dol, W. Hennink, R. Dannis, De Louw, L. van der Haven, De Roodt. Zevenhuizen - Onder slechte weers omstandigheden werd er door een aantal ideële instellingen een 'kra mendag' gehouden. Er was veel in formatie en er werden vele artikelen te koop aangeboden. Ondanks het slechte weer kwamen er toch een flink aantal bezoekers gericht af op de geboden informatie. Een vertegenwoordiging van Uni cef was aanwezig met kerstkaar ten en andere leuke gebruiksar tikelen, bij Amnesty International kon een petitielijst ondertekend worden voor de rechten van kinderen in Ugan da, welke opgepakt worden om als kindsoldaat te vechten in het leger. Ook hier konden kaarsen, kaarten en andere artikelen gekocht worden. De wereldwinkel, altijd al aanwezig op de zaterdag, kon nu met twee extra kra men de mooie fair-trade artikelen wat ruimer presenteren. De afdeling Zevenhuizen-Moerkapel le van het Rode Kruis was ook aanwe zig. Veel informatie over deze instel ling was er aanwezig. Tevens probeer den men mensen te interesseren voor een bestuursfunctie binnen de ge meentelijke afdeling. Volgend jaar zijn er, wegens het 25-jarig jubileum, een aantal activiteiten te verwachten.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17