Schimpnamen in Nederland h 1 I C H T E N deHaij vanderWende SSffMW Dia-lezing lithografie Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Cornelis Verweij Gerrit van Vliet Bloemenstulp Nieuwe bewonerscommissie Wandeltocht senioren Hart van Holland/18 november 1998 pagina 3 TEL. 0182-615055 o.o.: Straatlikkers en Viskoppen 23 twvzmèer 1997 23 ttovemóer 1998 1 jaar ge [eden alweer we missen je Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 29.000 exemplaren i; ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN Zevenhuizen: Schoolstraat IS Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw In stilheid en vertrouwen is van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader en mijn overgrootvader In de leeftijd van 76 jaar. L, Verweij-van Vliet Elly en Thijs Jan-Hendrik en Nancy Michael en Kim Nely en Piet Richard en Monique Vincent en Nathalie Dexter Arie en Nel Carola Arco en Mirella 15 november 1998 Schielandsingel 12 - 2761 XR Zevenhuizen Er is gelegenheid om afscheid te nemen in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen op woensdag van 19.00 tot 20.00 uur. Een korte samenkomst zal worden gehouden in bovengenoemd rouwcentrum op donderdag 19 november om 10.20 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen omstreeks 11.00 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in bovengenoemd rouwcentrum. In het "Groot Schimpnamenboek van Nederland" wordt een over zicht gegeven van alle schimp- (scheld)namen die Nederland rijk is. Ingedeeld per provincie, wordt per dorp, stad en gehucht uitleg gegeven over het ontstaan en de dikwijls kleurrijke betekenis van de namen. Veel schimpnamen zijn 'ge boren' in een tijd dat dorpen meer dan nu een sociale gemeenschap vormden, met eigen regels, verhou dingen en gewoonten. De oor sprong van een naam kan oud zijn en toch vandaag nog zeer actueel. Maar vaak zijn de achtergronden niet meer bekend. Voorbeelden van schimpnamen zijn: Kroosjeshappers (Boskoop); Blauw kousen (HazerswoudeKaasure ters (Waddinxveenen Turfstekers Zevenhuizen Via een drietal registers is het boek extra gebruiksvriendelijk gemaakt. Er is een register op schimpnamen en op plaatsnamen; het derde register is een overzicht van de uitgangen van de namen en maakt een vergelijking van gelijksoortige schimpnamen mo gelijk. Dankzij de indeling kan de ge bruiker vooral broksgewijs bladeren en lezen in een geografisch min of meer bijeenhorend deel. Met behulp van eenvoudige kaartjes worden re gionale en landelijke vergelijkingen weergegeven. Het boek (auteur is Dirk van der Hei de) telt 320 pagina's, is geïllustreerd door Jan Woldring (leerling Marten Toonder) en kost in de winkel 37,50. Dr. Siemon Reker van de Rijksuniver siteit Groningen gaat in zijn inleiding in op de verspreiding, vorm en bete kenis van de scheldnamen en schrijft onder meer: "De scheldnamen leve ren een bijzonder inkijkje in een tot nu toe versluierd aspect van het talige leven in ons land. Van der Heide zocht 'J» iffxWhit&St. i/t bij voorkeur naar het verhaal ach ter de verwekking of geboorte van de naam. Want de namen houden verband met de werkelijkheid, in de tijd van hun oorsprong." Voor de vele blijken van medeleven ons betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa willen wij u hierbij onze oprechte dank betuigen. Moge hij in uw gedachten voortleven zoals u hem heeft leren kennen en waarderen. Uit aller naam: W. van Vliet-de Knegt Moerkapelle, november 1998 Aanrijding: Op 12 november rond 7.20 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den op de Bredeweg. Een personen auto, bestuurd door een 39-jarige man uit Boskoop reed over de Plasweg. De uestuurder verleende geen voorrang aan een 38-jarige vrouw uit Moerka pelle die over de Bredeweg reed. Een aanrijding was het gevolg. De vrouw is juet nekklachten overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Inval bij illegale bingo: Op zondag avond 15 november werd een inval gedaan op een locatie in Moerkapelle waar een illegale bingo werd gehou den. Het vermoeden bestond dat de Phjzen die uitgekeerd werden, boven het toegestaan wettelijk maximum ^an ƒ2800,- zouden zijn. Uit politieon derzoek bleek dat dit maximum inder daad met enkele duizenden guldens werd overtreden. Vervolgens zijn vijf verdachten aangehouden, een man en vier vrouwen, in de leeftijd van 65, 44, 38 en 37 jaar. Allen zijn afkom- 8 uit Rotterdam. Een aantal goede- en is in beslag genomen, waaronder e bingokast. De verdachten zullen erder worden verhoord, en de poli- le gaat verder met het onderzoek. in discotheek: In een disco- v»i 'n Zevenhuizen zijn in de nacht n 14 °P 15 november rond 0.15 uur h ee.mannen van 19 en 28 jaar aange- terch-^ waren afkomstig uit Rot- Door arn e" Capelle aan den Ussel. een medewerker van de disco- theek werden beiden aangehouden voor het dealen in pillen. De eigenaar van de zaak heeft vervolgens de poli tie gebeld, waarna de verdachten aan de politie werden overgedragen. Bij een van hen werd een aantal pillen aangetroffen en een zakje cocaïne. De cocaïne en de pillen zijn in beslag genomen. De verdachten zijn na ver hoor op 15 november in de middag in vrijheid gesteld. Tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. Praattruc: Op 12 november tussen 14.00 en 14.30 uur zijn bewoners van een pand aan de Tesselschadelaan het slachtoffer geworden van een praattruc. Drie vrouwen met getinte huidskleur (twee van 40 a 45 jaar en een van 25 a 28 jaar) kwamen met een smoes dat ze in de buurt waren ko men wonen de woning binnen. Twee vrouwen hielden de bewoners aan de praat, terwijl de derde van elders uit de woning een geldbedrag en papie ren meenam. Diefstal flessen frisdrank: Van een be drijfsterrein in Waddinxveen is op 14 november een groot aantal flessen frisdrank gestolen. Het gaat om onge veer 5.000 flessen frisdrank, die ver moedelijk met een vrachtauto zijn meegenomen. Diefstal uit kantine: Op zaterdag 14 november is door een inwoonster van Boskoop aangifte gedaan van diefstal van haar portemonnee met inhoud uit een kantine van een bedrijf aan de Burgemeester Colijnstraat. Hoe de diefstal heeft kunnen plaatsvinden is niet duidelijk. Een in het bedrijf inge steld onderzoek leverde geen positief resultaat op. De politie heeft de zaak in nader onderzoek. Inbraak in auto's: Afgelopen weekend werd vier keer aangifte gedaan van inbraak in een auto. Op vrijdag 13 november tussen 20.00 en 20.10 uur is ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de P. den Ouden straat. Uit de niet afgesloten auto werd een mobiele telefoon gestolen. Op 15 november werd tussen 3.00 en 10.30 uur ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Biezen. Een slot werd geforceerd en er is een ra diocassetterecorder meegeno men. Bij een andere auto waarin dit weekend is ingebroken aan de Biezen, werd veel schade veroorzaakt aan de auto. Het is onbekend wat daar wordt vermist. Tussen 14 en 15 november is ingebroken in een auto die stond in de Nieuwstraat. Een slot is geforceerd, en naast een radiocassetterecorder wor den er diverse papieren vermist. Inbraak bedrijf: Tussen 14 en 16 no vember is ingebroken in de loods van een bedrijf aan de Halve Raak. In de loods stonden een vrachtauto en een busje, waaruit de radio's zijn gestolen. De schuifdeur van de loods was niet afgesloten. Diefstal uit auto: Tussen 15 en 16 no vember is ingebroken in een auto die stond aan de Nieuwstraat. Een ruit is vernield en er is een autoradio meege nomen. Vernieling auto's: Op 15 november rond 21.30 uur zijn de ruiten van twee auto's vernield die geparkeerd ston den aan de Biezen. Een getuige zag een man met een Noord-Afrikaans uiter lijk, tussen de 20 en 30 jaar oud, met een baseballpetje op zijn-hoofd ruiten inslaan. De man, die voor de vernie ling een hamer gebruikte, ging er ver volgens in de richting van de Goudse Rijweg vandoor. Waddinxveen - Dinsdagavond 24 no vember houdt Helen Marres-Schret- len, assistent conservator van het Rijksmuseum te Amsterdam, voor de Waddinxveense Kunst Kring een dia lezing over 200 jaar lithografie. Dit naar aanleiding van een tentoon stelling die zij samenstelde in het rijksmuseum. De dia-lezing vindt plaats in de zaal van de Immanuelkerk in Waddinx veen. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. Zevenhuizen - De Bloemenstulp aan de Dorpsstraat 163 heeft een verbou wing ondergaan. Na deze verbouwing is De Bloemenstulp klaar voor de toe komst. Om dit te vieren is er een her openingsexpositie van vrijdag 20 tot en met zondag 22 november. De expo sitie staat in het teken van de komen de kerst. De openingstijden tijdens de exposi tie: vrijdag 20 november van 9.00 tot 20.00 uur, zaterdag 21 november van 9.00 tot 17.00 uur en zondag 22 no vember van 11.00 tot 16.00 uur. Moerkapelle - De huurdersbelangen organisatie H.W.Z.M. heeft een bewo nerscommissie aan haar totaal toege voegd. In Moerkapelle is door de huurders van Woonpartners Midden Holland dinsdag 27 oktober door mid del van schriftelijke verkiezingen, een bewonerscommissie opgericht. De nieuwe commissie zal zich tijdens de eerste bewonersavond aan de bewo ners voorstellen op 26 november in dorpshuis Op Moer. Alle huurders van Woonpartners Midden-Holland in Moerkapelle hebben voor deze avond een uitnodiging ontvangen. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert op dinsdag 24 november de derde wan deltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen wandelaars om 10.30 uur starten bij het Anne Frankcen- trum voor een tocht van ruim 10 kilo meter. Kosten voor deelname bedra gen ƒ4,-. De tocht gaat richting Moer kapelle. Onderweg wordt een pauze ingelast bij dorpshuis "Op Moer". Na afloop is er gelegenheid met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. Informatie: 0182- 631932 of 615555. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3