Sport in de regio Flyers eervol ten onder tegen regerend landskampioen BROUWER DE KONING Eindelijk weer competitievoetbal bij v.v. Waddinxveen Spannende avond team 5 UITVAARTVERZORGING Slotfeest tennisclub Gemakkelijke winst voor Nesselande Verlies heren 1 Gouwestaete Hart van Holland/18 november 1998 pagina 9 Voetbal Badminton Vereniging Zevenhuizen OFtGE Volleybal Eerste verlies voor Data General Dames 2 wint in Rijnsburg Waterpolo Heren 1 tegen Alliance 1 Door Karin Jongkind Waddinxveen - In een bomvolle sporthal "De Duikelaar" ging het eerste herenteam van basketbalve reniging Flyers donderdag 12 no vember strijdend ten onder tegen regerend landskampioen Hans Verkerk Keukens/Den Helder. Het ging hier om de achtste finale van de Nederlandse Bekercompetitie. Het team van Flyers, onder leiding van trainer/coach/speler Rene Ha zelaar vocht tot het einde, maar moest toch zijn meerdere erken nen in de basketbalgigant uit Den Helder. De Flyers bereikten de achtste finales dankzij knappe overwinningen op BV Hoofddorp en Arnhemia Eagles, uitkomend in de eerste divisie. De wedstrijd zou in eerste in stantie plaatsvinden in Den Helder, maar op verzoek van de basketballers uit Den Helder werd Ret duel verplaatst naar Wad dinxveen. "Het bestuur van Flyers was niet ongelukkig met deze situa tie," vertelt Jan Karei van Gent, se cretaris van de Flyers. "Voor een club als Flyers, waar gezelligheid en het verenigingsgevoel erg belang rijk zijn, is het vrij gemakkelijk een sporthal te vullen met enthousiast publiek." De Flyers-aanhang kwam dan ook in groten getale naar de sporthal in de Zuidpias. In het begin van de eerste helft maakten de Flyers een gedreven in- druk. Spelverdeler Wolter Zwijnen- burg, spelend onder nummer 4, was goed in staat het team in het begin van de wedstrijd te 'dragen'. De spelers uit Den Helder leken dan ook in deze fase van de wedstrijd niet helemaal voluit te willen gaan. Pas halverwege de eerste helft, nadat de Israëlische coach van de 'basketbalgiganten' uit Den Helder zijn team verbaal tot meer actie aanspoorde werd de score opge voerd. De ruststand was 17-45. Het team uit Den Helder is momenteel koploper in de eredivisie en volop in de race om zich op Europees niveau te plaatsen bij de laatste acht in de Europa-Cup. Om de basisspelers rust te gunnen begon Den Helder in de tweede helft met enkele 'bank- spelers'. Het team nam hierdoor niet gelijk afstand van de Wad- dinxveners, die uiteindelijk hun score verdubbeld zagen. De eind uitslag was 34 - 77. In het team van de Flyers speelden: Wolter Zwijnen- burg, Eric Lammerts van Bueren, Vincent Hageman, Mike Heerkens, Rene Hazelaar, Robbert Kaufman, Coen van Wilgen, Alfred van Noort, Hans Peters en Edwin van Heinin gen. Waddinxveen - Het heeft lang ge duurd, maar afgelopen zaterdag kon een aantal teams van v.v. Waddinx veen de wei in. Al ging op bezoek bij Sportlust'46 in Woerden. Sportlust'46 had weinig in te brengen tegen de dadendrang van Waddinxveen en de geel-zwarten boekten een eenvoudige 1-8 overwin ning. Cl ging naar Zegveld om aan te treden tegen Siveo'60. Lang was het een ge lijk opgaande strijd zonder doelpun ten, maar na tien minuten in de twee de helft kreeg Waddinxveen een doel punt tegen en knapte er iets. In de laatste 25 minuten kregen ze er nog vier om de oren (5-0). De MJ1 ging naar WSE. Het betere spel kwam van de meisjes van Waddinx veen, maar zij benutten voor de rust slechts één van de vele kansen. WSE liet zien hoe je zuinig met kansen om moet springen en wist tweemaal te scoren uit twee kansen. Vlak na rust scoorde Conny van Oeveren de gelijk maker voor Waddinxveen. Maar de rest van de tweede helft gaf hetzelfde beeld: Waddinxveen was sterker, maar kon niet scoren en WSE deed dat wel. Einduitslag: 4-2. El ontving DONK en was zeker niet de mindere, maar speelde een ongelukki ge tweede helft. Het werd een geflat teerd 2-5 overwinning voor DONK. Ook E2 kon geen punten behalen en moest die in Bodegraven bij ESTO laten liggen. Het werd een 4-1 neder laag. Waar El en E2 niet in slaagden, lukte E3 wel: drie punten! Eerst moes ten de jongens nog wel wakker wor den, maar na de 0-1 van Woerden ging het bij Waddinxveen pas draaien. Een welverdiende 6-2 overwinning was het resultaat. F3 moest tegen Sportlust'46. De rust stand was nog 0-1, maar daarna ging de doelpuntenmachine pas draaien (6-1). F4 kon het niet bolwerken tegen die veel grotere jongens uit Schoon hoven. Ondanks de enorme inzet van alle geel-zwarten werd het een 0-8 nederlaag. Zevenhuizen - Vrijdag 13 november speelde team 5 thuis tegen Akkers 4 uit Spijkenisse. De herenenkel startte "iet Peter Alkemade. Hoewel hij in de tweede set aardig terug kwam, was de beer van Spijkenisse beter (5/15, 13/ 15). Rein Verweij kon de stand voor Zevenhuizen niet gelijk brengen. Hij verloor in twee sets (10/15, 6/15). °'i de dames speelde Marije Alkema de, als reserve, voor het eerst mee in be districtscompetitie. Zij startte als eerste dame in de enkel. De eerste set was duidelijk voor Akkers 4 (5/11). In be tweede set kwam Marije na een 9-0 achterstand toch nog terug tot 10-6, Net meer voldoende om te winnen (6/ Hierna was Jane Hiemstra aan a§- Zij zorgde vrij eenvoudig voor het eerste punt van Zevenhuizen (11/ 3,11/5). Vervolgens werd het tijd voor be mixen. Jane en Rein speelde een spannende partij en kwamen goed 'n de derde set. De eer ging echter naar Spijkenisse. Marije en Peter speelden ook een driesetter, maar wisten wel te winnen. Vooral de laatste set met verlenging was span nend (8/15, 15/8, 15/13). Hoewel de dames nog niet eerder sa men hadden gespeeld, verliep de da- mes-dubbel prima. Terwijl zij beiden de enkel hadden verloren, wisten ze samen wel voor Zevenhuizen te sco ren (15/8, 15/9). Bij de heren werd in drie sets gestreden en de shuttle bleef over en weer gaan. In de laatste set ging de overwinning, na een verle ning, naar Spijkenisse (16/17). De einduitslag van de avond werd 5-3 voor Akkers 4, maar had ook heel goed 4-4 kunnen zijn. Verder speelde team 4 vrijdag uit te gen Fikszo/Lekkerkerk 4 en won met 7-1. Team 2 speelde uit tegen DKC 12 en won met 6-2. De overige teams hadden geen wedstrijd. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Tennisclub Zevenhui zen vierde het afgelopen seizoen haar 30-jarig bestaan. Er zijn tijdens het feestjaar diverse evenementen geor ganiseerd voor zowel junioren als se nioren. Als afsluiting wordt voor de leden een slotfeest gehouden op za terdag 21 november is het clubhuis. Aanvang 20.30 uur. Live muziek en diverse acts zullen op deze avond de sferen van 'de stille kracht' gestalte geven. Rientjenpg 24 (vier-en-twintig) nachtjes slapen en dan is het zover! Gevonden: armgband Daniëlie -79-5931475 Geboren 15 sept. '98: La'Desha v. Diggele dochter v José Da Costa Courreia Sharon v. Diggele Grote collectie KAMERPLANTEN Goede kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, WINTERHARDE VIOLEN, ERICA WINTERBLOEI MESTSTOFFEN, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- - Fruitbomen KWEKERIJ MN WITLOFWORTELEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen - Zaterdag 14 november speelde Nesselande voor eigen pu bliek de tweede competitiewedstrijd tegen promovendus Unive/Lycurgus uit Groningen. In een niet inspirerende wedstrijd wisten de Nesselanders via de setstanden 15-9, 15-10 en 15-7 met 3-0 te winnen. Coach Guillermo Boogers van Nesse lande kon over zijn gehele selectie beschikken maar begon met dezelfde basis als die tegen Ekspalvo: Joost van der Hoek, Kristiaan van der Wel, Arno van Solkema, Timo Dijkgraaf, Ferry van Hal en Joost Looman. Unive/Lycurgus begon zeer voortva rend aan de wedstrijd en wist met veel energie een voorsprong van 2-7 op te bouwen. Nesselande kwam traag op gang en had in Ferry van Hal een goe de aanjager. Met zijn doeltreffende smashes wist hij Nesselande op gelij ke hoogte te brengen (7-7). Daarna liep Nesselande verder uit en werd deze rommelige eerste set met 15-9 afgesloten door een blok van Joost Looman. In de tweede set was de fel heid wel bij Lycurgus aanwezig, die daardoor Nesselande bij wist te hou den. Bij 5-5 kwam Gijs Ronnes in het veld voor Joost van der Hoek, bij 8-6 werd Jochem de Gruijter ingezet voor Timo Dijkgraaf en bij 10-10 kwam cap tain Michiel van der Kuip Joost Loom an vervangen. Door de sterke midden- aanval van Nesselande werd deze set met 15-10 gewonnen. De derde set gaf een zelfde spelbeeld te zien, een Ly curgus dat alles op alles moest zetten om bij te blijven en een Nesselande dat wanneer ze een tandje hoger en sneller ging spelen snel scoorde. Kris tiaan van der Wel wist de wedstrijd te beëindigen op 15-7. Na afloop was coach Guillermo Boo gers redelijk tevreden, het doel om een aantal spelers weer wedstrijdmi nuten te geven was gelukt. Michiel van der Kuip, herstellende van een knie blessure, deed het goed. Dit is voor de aanstaande wedstrijd tegen Remote IT/Zwolle van belang. In deze compe titiewedstrijd (zaterdag om 20.00 uur) kan Nesselande zich revancheren voor de nipte nederlaag in de Super Cup wedstrijd. Tevoren was bekend dat de uitwed strijd van de volleybaldames van Data General tegen medekoploper Abc oude een moeilijke opgave zou wor den. Toen echter bij de warming-up bleek dat eerste spelverdeelster Mi chelle Bijl te geblesseerd was aan haar knie om te spelen, zag het er voor de Zevenhuizense dames som ber uit. Coach Willemjan van Yperen bracht Aafke Verbrugge in als spel verdeelster en pepte zijn jonge selec tie op. En er werd geknokt. Na een hopeloos lijkende achterstand van 10-2 in de eerste set vocht Data Gene ral zich punt voor punt terug. Vooral de sprongservice van Fanny Lafeber gaf veel druk en de aanvallen en blok kering van Olga van Zaanen en Ruth Minderhout scoorden regelmatig. Tot verbijstering van heel Abcoude ging deze set alsnog met 13-15 naar Data General. Ook in de tweede set liep Abcoude ver uit. Veel onnauw keurigheden in de pass en aanval zorgden voor een achterstand van 8-1 en 12-4. Ook nu knokte Data General zich terug maar op het eind deden eigen fouten en van de scheidsrech ters haar de das om en ging de set winst met 15-11 naar Abcoude. In de derde set draaide coach van Yperen de opstelling enkele rotaties door om de sterke aanval van voormalig eredi visiespeelster Lisette van Ven beter te kunnen verdedigen. Aanvankelijk met succes, want mede dankzij sterke services van Eva Heerschap en goede 3-meter aanvallen van Hedda Meijer behield Data General lang een voor sprong tot zelfs 9-13. Onder druk van het fanatieke publiek kwam nu Abc oude punt voor punt terug en greep de setwinst met 16-14. Voor Data Ge neral werd het nu zwaar. Uitblinkster Fanny Lafeber had zich geblesseerd en coach van Yperen wisselde veel vuldig. Met name Janneke de Butter en Karin van der Maat staken in de pass een handje bij en wederom nam Data General een grote voorsprong tot 3-9. Toen stokte het ritme en voor al de spelverdeling viel terug. Abc oude kwam weer langszij tot 9-9 en aan Zevenhuizense kant werd ge vreesd voor een puntloze terugreis. De zeer enthousiaste bank over schreeuwde echter het publiek van Abcoude en een sterke serviceserie van Olga van Zaanen gaf weer ruimte, waarna de setwinst tot grote vreugde met 12-15 binnenkwam. Er was in elk geval een wedstrijdpunt veilig ge steld. In de 5e set volgens het rally- point systeem gaf de ervaring van het zeer geroutineerde Abcoude de door slag: een 15-6 overwinning in de set en 3-2 in de wedstrijd. Door deze deling van punten staan beide ploegen nog bovenaan. Data General heeft één ver- liespunt minder, maar heeft een wed strijd minder gespeeld. Komende za terdag om 14.00 uur komt het in dorpshuis Swanla uit tegen de gevaar lijke outsider Switch uit Millingen aan de Rijn. Na een spannende strijd heeft het tweede damesteam van VC Nesselan de in Rijnsburg gewonnen van RW. De dames hadden vijf sets nodig om de strijd te beslissen. Perdijk/Nesse- lande trok aan het langste eind en kon met de 3-2 winst naar Zevenhuizen terugkeren. Zaterdag 21 november staat de thuis wedstrijd tegen Asia Compass/Odijk 1 op het programma, om 17.00 uur in Swanla. Deze tegenstander strijdt evenals Perdijk/Nesselande mee voor de bovenste plaatsen in dé ranglijst. Waddinxveen/Boskoop - De bonds- teams van Gouwestaete speelden af gelopen zaterdag in De Sniep thuis wedstrijden tegen Alliance uit Zaan dam. Alliance staat in alle competities beter geklasseerd dan Gouwestaete. Dames 1 was dit weekend vrij. Afgelopen zaterdag moest gewonnen worden van Alliance, anders blijven de Gouwestaeteheren in de degrada tiezone. Jaco de Jong en Mare Mom- mers openden de score: 2-0 voor sprong. Ondanks deze voorsprong liet het spel van de heren te wensen over. De ploeg is duidelijk nog zoe kend naar de juiste vorm. In de twee de periode werd de 2-0 voorsprong omgezet in een 4-6 achterstand. Al leen Mare Mommers en Remko Over- dam wisten te scoren. Het niveau van de wedstrijd was laag. In de derde periode werd de spanning nog even opgevoerd. Door twee doelpunten van Jaco de Jong kwamen de heren terug in de wedstrijd. De laatste perio de verliep enigszins dramatisch. De Gouwestaeteheren lieten twee kan sen liggen om op gelijke hoogte te komen. Alliance daarentegen profi teerde hiervan en wist de voorsprong te vergroten naar 6-9. De wedstrijd was gespeeld. Jaco de Jong mocht de eindstand bepalen op 7-10 door een strafworp te verzilveren. Door het verlies wordt de weg van Gouwestae te om uit de degradatiezone te komen wel heel erg moeilijk. Volgende week tegen hekkensluiter WSV zullen de heren moeten laten zien wat ze kun- Zaterdag spelen de bondsteams uit wedstrijden tegen tegenstanders die allemaal lager geklasseerd staan. Da mes 1 speelt om 19.30 uur in Bilthoven tegen Van Luin/Brandenburg 1Heren 1 moet om 20.00 uur aantreden tegen WSV 1 in Vlaardingen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9