Stichting Kinderhulp Roemenie krijgt ƒ5700,- lertig jaar vogelvereniging ig en Kleur Gezellige drukte bij De Zilverberk Hengelsport Sinterklaaskaarten Ledenbijeenkomst Ondernemerskring Hugo van Elteren jeugdkampioen Foto's in het Hart van Holland P atiëntenverenigingen geven voorlichting ïhet IJsselland Ziekenhuis nker in de nabije omgeving ry Slee drijft Kinderboekenweekgeschenk 1999 Jeugddienst Oud papier Kerstconcert Hart van Holland/2 december 1998 fS7QO, 1 Apenstaartje tot apenkooi - verhalen over school Gepubliceerde foto's in Hort van Holland ons kontoor, Dwarsweg la te besteld worden ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later qf kan holen. Adriaan van Erk kampioen pagina 17 Voor-/najaarscompetitie Bewegwijzering bedrijventer- reinen Ledenboek Schaken henhuizen - Maandag 30 november tas het verkoper Arie de Graaft van Itl Hart van Holland die een cheque irwaarde van f5700,- overhandigde aan de heer A.M. de Bruijn van de I Slichting Kinderhulp Roemenie. De sponsors van de puzzelactie, die afgelopen zomer in het Hart van Holland gehouden werd, zorgden ixzamenlijk voor dit mooie bedrag. Hart Holland pnhuizen - De jarige vogelvereni- jag 'Zang en Kleur' organiseert haar Iste tentoonstelling in dorpshuis •anla' en wel op vrijdag 4 en zater- pdecember. De tentoonstelling is bpend van 13.00 tot 22.00 uur en op lerdag van 10.00 tot 16.30 uur. t de vogelshow zijn 579 vogels te pichtigen, ingezonden door 69 lief- Ibbers. Deze liefhebbers komen uit penhuizen en 24 andere gemeen- P Er zijn 92 verschillende soorten pen, in nog veel meer verschillende kleuren, en zeker ook vogels van top kwaliteit. Er wordt op de show gestreden om de Rottemerencup. Deze beker kan door de verenigingen worden gewonnen als de inzenders uit hun vereniging de tien beste vogels van de show hebben ingezonden. Tevens wordt er gestreden om diver se persoonlijke prijzen. De vogels worden gekeurd door ne gen keurmeesters. De toegang is gra tis. Zevenhuizen - Op zondag 6 december wordt een jeugddienst gehouden in de Hervormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: Seksualiteit, een mooi geschenk. Heel de wereld heeft het erover, be halve de kerk". Voorganger is de heer E. de Kam. Muzikale medewerking wordt verleend door een gelegen heidskoor en organist Ike Zintel. - De Psoriasis Vereniging Rot- fdam en Omstreken en de Multiple prose Vereniging geven in decem- f informatiemiddagen in het IJssel- r Ziekenhuis. De inloopmiddagen Wen plaats in het centrum Patiën tvoorlichting. peen die vragen heeft over psoria- |d multiple sclerose kan hiermee IWijvend terecht op de betreffende Mag. Degenen van de patiënten- peniging die op deze middag aanwe- Izijn geven voorlichting en prakti jd adviezen voor het dagelijkse le- Er is gelegenheid voor een per- P|i)k gesprek. Naast folders en brochures is er volop aandacht voor lotgenotencontact. Vooraf aanmel den is niet nodig. De Psoriasis Vereni ging is aanwezig op 3 december. De Multiple Sclerose Vereniging is aan wezig op 10 december. Belangstellen den zijn op deze middagen van 14.00 tot 16.00 uur welkom in het centrum Patiëntenvoorlichting, in de centrale hal van het ziekenhuis. Voor verdere informatie kan men op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur te recht bij het centrum Patiëntenvoor lichting. Op deze tijden is het centrum ook telefonisch bereikbaar: 010- 2585137. po - Wie voor een familielid, vriend ponnis zorgt met een ziekte of han- TJP is een mantelzorger. Het Steun- p Mantelzorg organiseert op dins- p'/htend 8 december om 10.00 uur 1 bijeenkomst voor mantelzorgers kankerpatiënten aan de Spoor gat 2 in Gouda. pijks krijgen in Nederland onge- r 55.000 mensen te horen dat ze jker hebben. Al die mensen wor- f bijgestaan door familieleden, kin- en partners die voor hen zor- TTeze zorg wordt soms erg zwaar, i unPunt wil op deze ochtend telzorgers van kankerpatiënten gelegenheid geven om van lotgeno ten te horen hoe zij met de zorg voor een dierbare omgaan. Wietske Mep- pelink, oncologie-verpleegkundige, is aanwezig om specifieke vragen te be- antwoorden. Men kan zich voor deze gratis bijeen komst aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg Gouda, telefoon 0182- 594658 of even binnenlopen bij de balie in de Thuiszorgwinkel-Me- ditheek aan de Boelekade 1. Ope ningstijden: maandag 13.30-17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag 10.00-15.00 uur. Telefonisch opgeven kan ook buiten de openingstijden. Moerkapelle - Zaterdag 5 december kan er papier gebracht worden in de containers die staan naast de kerk van de gereformeerde gemeente. De con- tainerdienst is van 8.00 tot 12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer gebracht worden. Vrij dagmiddag 2 oktober kan papier ge bracht worden na telefonische af spraak, telefoon 5931629 of 5932402. De opbrengst in november bedroeg 14.980 kilogram. Zevenhuizen - De Kleipe Trompetter geeft in samenwerking met de Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle een kerstconcert op maandag 14 decem ber in de Hervormde kerk aan de Dorpsstraat. Hieraan werken mee de harmonie en een koperensemble van de Kleine Trompetter en het kamerkoor Ad No vum uit Voorburg. Het concert begint om 20.15 uur. Gra tis kaarten voor dit concert zijn af te halen bij de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle vanaf 4 december. Er zijn geen kaarten verkrijgbaar op de avond zelf. J^ste editie van de Kinderboeken- ,i. staat in het teken van kinder- J'tn die over school vertellen en I 1 gehouden onder het motto «Penstaartje tot apenkooi - ver- ovjp school". Carry Slee schrijft Kinderboekenweekgeschenk lie. e Kinderboekenweek gaat tra- j riW?UW op de eerste woensdag «ober van start en loopt van 6 (n raet 16 oktober. ldf>° hikt een belangrijke stempel 11- elevingswereld van kinderen. kpe" er veel meer dan taal en 'ennm Z1' ontmoeten er vriendjes, l^n^n met andere kinderen en Ken: in de les en via hun klasgeno- jps met veel nieuwe dingen: hopZ ta,artie tot apenkooi. In kin- Peen !n op sch°o1 spelen, ke- Nsvn uta' thema's steeds terug, or het eerst naar school gaan, een nieuw kind in de groep krijgen, op schoolreisje gaan, pesten en een an dere juf of meester krijgen. Carry Slee (1949) is de laatste jaren een geliefde auteur geworden bij kin deren. De Nederlandse Kinderjury bekroonde haar boeken "Verdriet met mayonaise" (in 1992), "Confetti conflict" (in 1994), "Ridder Schijte- broek" (in 1995) en "Pijnstillers" (in 1998). "Spijt!" werd door de Neder landse Kinderjury (in 1997) en door de Jonge Jury (in 1998) uitgeroepen tot het mooiste boek. Carry Slee kiest voor haar boeken onderwerpen die kinderen bezighouden en gaat daarbij problemen zoals gescheiden ouders of pesten niet uit de weg. Sinds 1989 heeft zij meer dan 25 boeken voor kinderen van alle leeftijden geschre ven. De Kinderboekenweek wordt ge organiseerd door de Stichting CPNB. Zevenhuizen - Donderdag 26 novem ber was De Zonnebloem, afdeling Boskoop, met zestig invaliden en be jaarden op bezoek bij De Zilverberk. Zij bezochten de sprookjesachtige kerstshow en de afdeling creatief. Voor de rolstoelgebruikers leverde het winkelen bij De Zilverberk geen problemen op. De gezellige middag werd afgeslo ten met koffie en boterletter. Zevenhuizen-Moerkapelle - De zesde wedstrijd van de rivierencompetitie werd op zaterdag 21 november ge houden in de IJssel bij Ouderkerk aan den IJssel. De vangst was redelijk, zes deelnemers vingen 24.240 gram vis. Eerste werd Adr. van Erk met 6480, tweede J. Wiersma met 5980 en derde H. van Zwienen met 5680 gram. In de eindstand werd Adr. van Erk kampioen met 54.690 gram, tweede werd J. Wiermsa met 29.600 gram en derde H. van Zwienen met 27.680 gram. De negende wedstrijd van de voor-/ najaarscompetitie werd zaterdag 29 november gehouden in de Rotte. De vangst was slecht; de zeven deelne mers vingen 5340 gram vis. Kampioen Adriaan van Erk werd eerste met 2320 gram, tweede werd D. Bazen met 1040 en derde J. Visser met 960 gram. De einduitslag van deze competitie; 1, Adr. van Erk met 97 punten; 2. J. Klomp met 95 punten en 3. D. Bazen met 89 punten. Op zaterdag 19 december wordt de kerstwedstrijd gevist. Vertrek om 8.00 vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Voor informatie; J. Wiersma- 0180-632654. Zevenhuizen - Bij vogelvereniging Zang en Kleur wordt op vrijdag 4 december een sinterklaas-kaartavond georganiseerd. Men kan op deze avond klaverjassen en/of jokeren, ledereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - Op dinsdag 8 december organiseert de Ondernemerskring Ze venhuizen-Moerkapelle een ledenbij eenkomst in zorgcentrum De Zevens ter. Aanvang 20.00 uur. Op deze bijeenkomst houdt de heer Joep Frantsen een inleiding waarbij onderwerpen als: het omgaan met personeel, met klanten, hoe hou je je hoofd boven water in een wereld die zo snel gaat, is het leuk om een bedrijf te leiden, aan de orde komen. Joep f-rantsen is niet direct een bekende Nederlander, maar meer een man waarover je in het land hoort praten. Voorafgaand aan deze inleiding zal er een korte ledenvergadering worden gehouden. Voor de bëwegwijzering op de bedrij venterreinen heeft de gemeente een voorstel uitgewerkt dat intussen met het bestuur is besproken. Dit geldt voor zowel Moerkapelle als Zevenhui zen. De bij de ingang aanwezige recla mezuil bij het Nijverheidscentrum Zevenhuizen zal worden opgeknapt en geactualiseerd. De presentatie van het ledenboek zal plaatsvinden op de nieuwjaarsrecep tie. Voor meer informatie: Willem Vis ser, telefoon 0180-631554. Moerkapelle - Op de derde speeldag van de Persoonlijke Jeugdkampioen schappen van de RSB heeft Hugo van Elteren in Rotterdam de titel gewon nen in de C-categorie (tot 14 jaar). De Moerkapellenaar was met 6,5 pun ten uit 7 wedstrijden duidelijk de sterkste. Hij mag volgend voorjaar uitkomen in het Kampioenschap van Nederland. Het tweede team van schaakvereni ging Moerkapelle leed zijn derde ne derlaag in de tweede klasse van de RSB. Ortec CSV 3 uit Capelle a/d IJssel trok in Op Moer met 5-3 aan het lang ste eind. Arno Luinenburg, Hugo van Elteren en Cees van Vuuren waren de drie winnaars bij vijf nederlagen. De senioren speelden de elfde ronde van de onderlinge competitie. Gerard van Ommeren en Dick Bac beten el kaar niet en speelden een snelle remi se, waardoor laatstgenoemde de eer ste plaats heroverde. Jesse van Elte ren kreeg goed spel tegen Wouter Vroegindeweij, maar blunderde in de slotfase, waardoor Wouter won. Jan van Helden was geen partij voor Maar ten Vroegindeweij. Marius van Vuur en speelde het eindspel veel beter dan Kevin Bakker en Marian van Elte ren ontfutselde Michiel Rensen zijn dame. Gerrit van Meeteren won weer eens: Henk Doornhein was het slacht offer. De stand bovenaan: l.DickBac;2.Ben van Geffen; 3. Gerard van Ommeren; 4. Hugo van Elteren; 5. Wouter Vroegindeweij. De jeugd speelde de twaalfde ronde. Groep 1, uitslagen: Michiel Rensen - Jan van Helden 0-1; Ron Droog - Peter van Vuurde 1-0; Kevin Bakker - Pieter Perdijk 1-0; Stefan Rensen - Freek Hof man 1-0; Patrick Stam-Jasper Kamp 1- 0; Matthias Freeke - Glenn Krijgsman 0-1; Martijn van der Heijden - Michael van Eijk 0,5 -0,5. De stand aan kop: 1. Michiel Rensen; 2. Jan van Helden; 3. Ron Droog; 4. Kevin Bakker; 5. Stefan Rensen. Groep 2, uitslagen: Lieke van der Werff - Marleen van Vliet 0,5 -0,5; Ma rius van der Torren - Sytze Banga 1-0; Wietse Wigboldus - Dico Reyneveld CH 1Rob van Helden - Norman van Rhijn 0-1; Jessica Stam - Gertjan Bos 1-0; Christiaan Noorland - Job Reyneveld 1-0; Wesley de Mooij - Thijs van der Torren 0-1. De stand aan kop 1. Laurens Verwa ter; 2. Marleen van Vliet; 3. Teun Kooij; 4. Marius van der Torren; 5. Dico Reyneveld.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17