Provinciale Statenleden op werkbezoek Flyers Dames 1 verdiende meer HUURDER^ tneen üudaed Oi nloopmiddag psoriasispatiënten fecember themamaand brandwonden en hoe te voorkomen?' dieven Schieland voor 1999 vastgesteld Inloopmiddag borstkankerpatiënten Hart van Holland/2 december 1998 pagina 19 Kwijtschelding mogelijk Basketbal Informatie Advies Vergoeding Niet iedereen Voor meer informatie: or Karin Jongkind izerswoude/Boskoop - Donderdag i november brachten een aantal |V.D. leden van de Provinciale Sta- i van Zuid Holland een bezoek de tuindersdorpen Hazerswou- ten Boskoop. Aanleiding voor dit erkbezoek zijn de herinrichtings- nnen voor het Boskoopse tuin- ersgebied en de gevolgen hiervan tor de tuinders uit Boskoop en Ha- voude. Dat de gevolgen voor de inders bij bijvoorbeeld een ge- wongen verhuizing groot zijn, zo el organisatorisch als ook op finan- «I gebied blijkt uit de grote socia- betrokkenheid van de tuinders, j Provinciale staten komen vele jaarschriften en verzoeken tot overweging van de bestaande nnen binnen. 'et gezelschap, bestaande uit ongeveer twintig mensen, L waaronder de burgemeester nRijnwoude, de heer M.J.J.M. Boe- i, kwam allereerst voor nader over- J bijeen in het plantarium gebouw |)het ITC-terrein. De heer Boelen, in n hoedanigheid van voorzitter van intergemeentelijke stuurgroep perken aan werk in de boomteelt" leid een korte inleiding over de her- Irichtingsplannen. Aansluitend gaf je heer Van der Smit, voorzitter van Stibos en lid van de landinrichtings commissie een toelichting op deze plannen in het gebied. Om de proble men van de tuinders ook 'aan den lijve' te ervaren, werd hierna een be zoek gebracht aan de kwekerij van Jaap Griethuizen in Hazerswoude- dorp. Jaap Griethuizen is een van de kwekers, die het advies van Provin ciale Staten kreeg om te verhuizen naar een glas-tuinersgebied. In een uitgebreide brief werd door de kwe ker aangetoond dat 'zomaar verhui zen' niet zo gemakkelijk is en vele financiële consequenties met zich meebrengt. Jaap Griethuizen sprak de groep V.V.D. leden toe en verzorg de een rondleiding op zijn bedrijf. De Statenleden brachten hierna nog een bezoek aan de kwekerij van de heer brand in Boskoop. Tijdens de infor mele afsluiting van de dag, waarbij ook plaatselijke V.V.D.-bestuurders aanwezig waren, konden de leden nog over dit 'beladen' onderwerp met elkaar van gedachten wisselen. fgio - Voor psoriasispatiënten die willen weten over hun ziekte of «graag eens praten met lotgenoten (ordt een inloopmiddag georgani- prd op woensdag 16 december van 1 tot 16.00 uur. De inloopmiddag Nt gehouden in het patinten-servi- aureau op de Jozeflocatie van het loene Hart Ziekenhuis in Gouda (in- Pg Jan van Beaumontstraat). termeer informatie: Psoriasis Vere ring Midden Nederland, telefoon 070-3820202 op dinsdag en vrijdag tij dens kantooruren. witte vogel/hamsterkooi gr. model i.z.g.st. ƒ50,-0172-217862 bontjas kort model mt. 44 als nieuw ƒ250,-0172-212219 bruin leren slaapbankje 4 witte eetkamer stoeltjes t.e.a.b. 0172-215589 d. br. leren draaistoel i.z.g.st. 079-5932162 «10 - Bij de Gezondheidswijzer in iuda staat in december het thema -andwonden en hoe te voorko pt?' centraal. Vuurwerk, oliebollen ten en kaarsen branden kunnen ndwonden veroorzaken. De hele nd december is er daarom bij de Me van de Gezondheidswijzer een j -:nahoek ingericht over brandwon- Deze balie is te vinden in de [Mszorgwinkel aan de Boelekade 1 Gouda. De Gezondheidswijzer *lt informatie over gezondheid, f«e en zorg en is ook telefonisch fieikbaar op werkdagen tussen en 15.00 uur, 's maandags tus- 013.30 en 17.00 uur onder telefoon- Diner 0182-594658. De informatie 1 Je Gezondheidswijzer is in de iste gevallen gratis. Bijna 2% van alle thuisongevallen mondt uit in brandwonden. De gevol gen van die brandwonden zijn vaak erg zwaar en helaas onomkeerbaar. Zoals zovele (gevolgen van) ongeval len kunnen ook brandwonden verme den worden. De meest frequente ge varen van brandwonden zijn op een rijtje gezet, net zoals eenvoudige, vaak logische oplossingen. Daarnaast zullen er ook nuttige tips zijn voor een eerste behandeling van brandwon den. Want als er toch iets misloopt, kan een snelle en juiste behandeling van brandwonden veel leed voorko men. De Gezondheidswijzer heeft over al deze onderwerpen informatie klaar liggen. Men kan langskomen, maar ook telefonisch contact opnemen. e®°Het algemeen bestuur van het 'i;heemraadschap van Schieland de belastingtarieven voor het "99 vastgesteld. Voor de inwo- f's en bedrijven in Schielands ge- jti gaan de tarieven met gemiddeld omhoog. Een gezin, dat woont in 4 huurhuis en uit méér dan één 'soon bestaat, wordt volgend jaar Schieland aangeslagen voor een «bedrag van ƒ334,-. In 1998 was ''324,-. Het grootste deel van dit ^rag, ƒ285,- moet worden betaald I?,. verontreinigingsheffing. Deze 'ng wordt onder meer benut voor 12uiveren van afvalwater. tariefverhogingen worden onder veroorzaakt door prijsstijgin- voor de uitvoering van Schie- CiiYa'Cen' ^en twee<de reden is dat «land de afgelopen jaren werkt niet-sluitende begroting; de |n v°°r de waterschapstaken «titudend hoger dan de belas- ri'/.P De geraamde tekor- Dm? n h'lans nog onttrokken aan iendouwde reserves. Door de ko- JL, e iaren de tarieven met enkele fiktipn te verhogen zullen binnen Ln 'a/en kosten en opbrengsten in t 'wicht zijn. krio 'e.n"sten van de belastingen Ie (|rj" door Schieland besteed aan waterschapstaken, namelijk de zorg voor de waterkeringen, de waterkwantiteit en de waterkwaliteit. De kosten van deze drie taken worden door het waterschap omgeslagen over de verschillende groepen belas tingbetalers. Die groepen belasting betalers zijn: de inwoners van Schie land, de eigenaren van woningen en gebouwen, de eigenaren van glastuin bouwbedrijven, de eigenaren van on- 'bebouwde stukken grond (agrariërs) en de bedrijven. Voor bepaalde inwoners van Schie land is het mogelijk kwijtschelding van de belastingaanslagen van Schie land te krijgen. Hieraan zijn enkele voorwaarden verbonden. Belangrijk ste voorwaarde om voor kwijtschel ding in aanmerking te komen is dat het netto-besteedbaar inkomen van de aanvrager gelijk is of lager is dan 95% van het bijstandsinkomen. Ieder een die meent in aanmerking te ko men voor kwijtschelding kan een kwijtscheldingsformulier aanvragen bij de afdeling invordering van Schie land, telefoon 010-4537214. In de toe lichting bij de belastingaanslagen van Schieland wordt ook uitgelegd voor wie en wanneer kwijtschelding moge lijk is. maxi cosy d. blauw ƒ50,- 079-5932986 bruin ledikant bankstel de sede in red. staat ƒ2000,-na 11 uur: 0172-214087 8 wit leren eetkamerstoelen tafel wit chroom 0172-213845 printerkabel voor computer, nieuw in doos ƒ10,-0172-215288 Waddinxveen - Flyers Dames 1 ver loor in een spannende wedstrijd met één punt van Niels Stensen. Ook Meis jes junioren 1 verloor nipt van Zoe- bas. Winst was er voor Jongens kadet- ten 1 en Jongens mini's 1. In uitwed strijden werd er gewonnen door Jon gens aspiranten en Jongens ben jamins. Verlies was er voor Meisjes aspiranten. Dames 1 speelde tegen Niels Stensen een goede wedstrijd; de teams waren aan elkaar gewaagd, waarbij de gas ten een iets betere eerste helft had den. Maar dankzij vijf driepunters wisten de Waddinxveense dames de schade te beperken tot een 30-34 stand met de pauze. De tweede helft gaf een beter Flyers te zien, en de achterstand werd omgebogen in een 52-46 voorsprong. In een mindere pe riode verdween deze als sneeuw voor de zon; in de achttiende minuut keek men tegen een 54-57 achterstand aan. Hierna kwam Flyers sterk terug, maar enkele - voor Flyers - nadelige beslis singen van de scheidsrechters be zorgden de overwinning nog bij Niels Stensen. Uitslag 59-60. Topscoorder: Jolanda Geurts met 17 punten. Meisjes junioren 1 speelde frank en vrij tegen Zoebas, en dat resulteerde in een mooie wedstrijd. Beide teams waren bereid om met hard werken een goed resultaat neer te zetten, en dat kwam het kijkspel ten goede. Geen van beide teams kon afstand nemen, en het bleef tot het einde spannend wie er zou winnen. Uiteindelijk bleek dit Zoebas te zijn. Uitslag: 40-42. Top scoorder: Inger Huls met 14 punten. Jongens kadetten 1 behaalde een zwaar bevochten overwinning op Voorburg. De eerste helft ging het ge lijk op en kon Voorburg gaan rusten met een 25-26 voorsprong. In de twee de helft nam Flyers in de veertiende minuut een beslissende voorsprong, die niet meer werd weggegeven. Uit slag: 53-57. Topscoorder: Johan Wal- hout met 21 punten. Meisjes aspiranten 1, spelend met al lemaal nieuwe leden, kwam er tegen MSV niet aan te pas. Uitslag: 26-106. Topscoorder: Chantal de Koning met 15 punten, erg knap tegen zulke sterke tegenstanders. Jongens mini's 1 had het alleen in de eerste helft moeilijk tegen Team Ten Dreamers. In deze helft was nog niet te zien wie de wedstrijd zou winnen. Flyers kon met een kleine voorsprong van 22-20 gaan rusten. De tweede helft ging van een leien dakje, en Flyers nam snel een grote voorsprong. Eind uitslag: 60-27. Topscoorder: Mark Ba- jema met 12 punten, maar Steven Be- suijen en Willem Engelsman deden met 10 punten ook een flinke duit in het zakje van het scoreverloop. Vrijdag 4 december om 21.00 uur in de Duikelaar: Dames 1 tegen Juventus. Regio - Op woensdag 9 december van 14.00 tot 16.00 uur wordt een inloop middag voor borstkankerpatiënten georganiseerd in het patiëntenservi cebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (in gang Jan van Beaumontstraat). Veel vrouwen hebben op het moment dat er borstkanker wordt geconsta teerd, of tijdens of na de behandeling vragen en/of problemen en vinden het prettig hierover met lotgenoten te spreken. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een ge sprek zijn Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkan kerpatiënten) aanwezig. Voor meer informatie: Noortje van Wel: 0182-617627 of Coby Schuiling, 0182-342660. In Nederland overleggen we veel en graag. Zelfs in het buitenland valt ons 'poldermodel' op. Er wordt in de landen om ons heen met jaloezie gekeken naar al dat overleggen, want het is succesvol. Sinds 1 december krijgen huurdersorganisaties ook volop de gelegenheid met hun verhuurder overleggen. De wet Op het overleg huurders en verhuurders trad op 1 december in werking. De wet regelt het minimum aan overleg dat huurders en verhuurders jaarlijks moeten hebben. De verhuurder heeft over belangrijke zaken de plicht de huurdersorganisatie goed te informeren. Boven dien heeft de huurdersorganisatie het recht advies te geven. Ook krijgt de huurdersorganisatie van de verhuurder een van tevoren afgesproken financiële vergoeding. De wet geldt overigens alleen voor verhuurders met meer dan honderd woningen in hun bezit. veral in het land bestaan al huurdersorganisaties die ge regeld overleg voeren met hun verhuurders. De nieuwe wet komt in de plaats van de oude regelingen en geldt voor zowel particuliere- als so ciale verhuurders van woningen. Ma ria van Veen, directeur van de lande lijke huurdersorganisatie De Woon bond, is enthousiast over de nieuwe wet. Volgens van Veen krijgen de huurders nu echt medezeggenschap over hun woningen en de omgeving. In de wet staan de onderwerpen waar over de verhuurder informatie geeft aan de huurdersorganisatie. De ver huurder meldt jaarlijks wat de plan nen zijn voor het beheer en onder houd van de woningen en de omge ving in het komende jaar en geeft een beeld voor de jaren daarna. Ook over iets drastisch als sloop of verkoop van de woningen wordt de huurders organisatie ingelicht. Voor iedere huurder zijn de financiën van belang, welke servicekosten worden bere kend en wat wordt de huur komend jaar. Dit zijn dus de minimum-onderwer pen waarover de verhuurder moet informeren. De verhuurder en de huurdersorganisatie kunnen die lijst uitbreiden zoveel ze willen. Als de verhuurder een belangrijke be slissing neemt over de woningen, biedt de nieuwe wet huurdersorgani saties volop de gelegenheid een ad vies te geven. De huurdersorganisatie krijgt van de verhuurder minimaal vier weken de tijd om een schriftelijk advies uit te brengen. Die tijd mag dus langer zijn. Als de verhuurder het advies, of delen ervan, niet opvolgt, moet dat aan de huur dersorganisatie worden gemeld. Binnen drie dagen kan de organisatie dan eventueel de rechter inschake len. Zijn die drie dagen verstreken zonder dat er is gereageerd, dan kan de verhuurder de plannen gaan uitvoeren. In feite worden de huurdersorganisa ties onderhandelingspartners van de verhuurders. Om het werk goed te kunnen doen vergoedt de verhuurder de overlegkosten en eventuele scho ling. Daarnaast wordt minstens de helft van de kosten vergoed die de huurdersorganisaties moeten maken om de huurders goed te informeren. Het is wel heel belang rijk dat er van tevoren goed overleg plaatsvindt over de hoogte van de vergoedingen om later misverstan den te voorkomen. De wet Op het overleg huurders en verhuurders is uitdrukkelijk bedoeld voor overleg tussen verhuurders en huurdersorganisaties. Individuele huurders kunnen niet via de wet met de verhuurder gaan on derhandelen. Bovendien moet de huurdersorganisatie ook aan eisen voldoen. Het moet een vereniging of stichting zijn die de belangen van alle huurders behartigt. De huurdersor ganisatie van een particuliere ver huurder moet kunnen aantonen de belan gen van de helft van de huurders te behartigen. In overleg met de betrokken verhuurder kan hier van worden afgeweken. Voor huurdersorganisaties van sociale verhuurders geldt deze regel niet. De huurdersorganisatie van een sociale verhuurder behartigt vaak de belan gen van alle woningen van deze ver huurder. Ook hier kan in overleg van afgeweken worden, bijvoorbeeld om dat het belangrijk is een organisatie voor een bepaald complex te hebben. De nieuwe wet geeft huurdersorgani saties meer mogelijkheden dan ooit. Het laat daarnaast heel veel ruimte voor huurders en verhuurders om zelf te bepalen hoever het overleg gaat. Zo kan ter plekke de beste ma nier van overleg worden bedacht met de wet in dq hand. Website ministerie VROM: www.minvrom.nl/wonen, of bel pu blieksvoorlichting van het ministerie VROM, tel.: 070-3395050, of bestel het infoblad, telefoon 079-3449449.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19