LITI E De woede van Sinterklaas BERICHTE N - Hart van Holland/2 december 1998 pagina 3 VC NESSELANDE «oair Kras Ster Vak./VoCaSa ^■EfPr zaterdag 5 december a.s. 17.00 uur Dorpshuis Swanla o.a.: TEL. 0182-615055 J. van der Jagt Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen IO+ Boskoop 29.000 exemplaren Deze advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van de heer Oprichter en mede-vennoot Zijn inspirerende leiding zullen wij node missen. Directie en Personeel Fa. J. van der Jagt en Zn. Rotterdam, 29 november 1998 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren en afscheidnemen in het rouwcentrum Van der Spek, J.A. Beyerinkstraat 64 te Nieuwerkerk aan den IJssel, D.V. donderdag 3 december van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. vrijdag 4 december in de Oude Kerk, Kerkgang 3 te Nieuwerkerk aan den IJssel om 11.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats "Essehof", Kerkhofpad (ingang Bermweg) te Nieuwerkerk aan den IJssel. Aankomst aan de begraafplaats circa 12.20 uur. Na de begrafenis is er eveneens gelegenheid tot condoleren. Diefstal personenauto: Vanaf De Iep werd in de nacht van vrijdag op zater dag een grijze Opel Ascona ont vreemd. Eerder die nacht was ge poogd een Opel Kadett weg te nemen vanaf de Akkerstraat. Doordat deze auto was voorzien van een starton derbreker bleef het bij een poging. Inbraak: In een horecagelegenheid aan de Rottekade werd ingebroken. Een raam aan de achterzijde van het gebouw werd opengebroken. Uit het pand werd een geldbedrag weggeno men. •n een bedrijf aan de Julianaweg in Moerkapelle werd ingebroken door een raam te forceren. Het gehele kan toor werd doorzocht. Er werd een geldbedrag weggenomen. Snelheidscontroles: Op 30 november lussen 7.30 en 8.45 uur is een snel heidscontrole gehouden op de Brede- weg in Moerkapelle. Ongeveer 630 voertuigen passeerden in die tijd, waarvan er 60 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 79 km/ j>> waar 50 km/u is toegestaan. Op de Burg. Klinkhamerweg in Zeven huizen is op 30 novèmber tussen 9.00 en 10.30 uur gecontroleerd op snel heid. Minstens 34 voertuigen kwamen •net een te hoge snelheid voorbij. Verlichtingscontrole: Op 1 december is ln de ochtenduren een verlichtings controle gehouden op het fietspad van de Bredeweg ter hoogte van de °Prit Al 2 in de richting Den Haag. Met name scholieren zijn gecontroleerd. 'n totaal zijn 32 fietsers bekeurd voor het niet voeren van de juiste veriich- Jjng Daarnaast is een bromfietser oekeurd omdat hij geen helm droeg en zijn bromfiets niet was voorzien van een gele plaat. Inbraak woning: Op 24 november werd ingebroken in een flatwoning. Men kwam binnen door het openbre ken van de voordeur. De hele woning werd overhoop gehaald, en er wor den een paar geluidsboxen vermist. Diefstal autobus: Op 25 november tus sen 4.30 en 6.50 uur is een witte auto bus van het merk Mitsubishi gestolen. De bus stond geparkeerd aan de Zui delijke Rondweg op een afgesloten bedrijfsterrein. Het toegangshek is geforceerd, waarna de bus is meege- Inbraken: Aan de Peter Zuidlaan werd ingebroken in een flat. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Via het balkon en het force ren van een raam kwam men de wo ning binnen. De woning werd geheel doorzocht. Diverse goederen werden weggenomen. Aan de Tesselschadelaan werden uit een woning beeld- en geluidsappara tuur meegenomen. Men kwam binnen door een zogenaamd uitzetraam. Autobrand: De brandweer bluste za terdag om 18.10 uur een brand in een auto aan het Jan van Bijnenpad. Oor zaak van de brand was kortsluiting, vermoedelijk veroorzaakt door een extra aangebrachte stroomdraad. Diefstal goederen: Tussen 27 en 30 november zijn 60 houten platen (chip- wood) gestolen van een bouwplaats aan de Coenecoop. De bouwplaats lag aan de openbare weg. Naast de platen is ook een schuifladder meegenomen. Gezien de omvang is vermoedelijk gebruik gemaakt van een vrachtwa- Door Julia Peneirim niet geschikt voor Te midden van hoge, grilliggevormde bergen in noord-oost Spanje ligt het kasteel Mijtershoog. Slechts enkelen weten dat, maar zullen er nooit komen. Want daar regeert Sinterklaas met straf fe hand over twaalf hulp-Sinterklazen, achtennegentig Zwarte Pieten en een groot, maar wisselend aantal vrijwilli gers. Gasten zijn op voorhand onuitge- nood en wie toch aanklopt, ook voor een bete broods, verdwijnt zonder par don in een valkuil en komt nooit weer om. Wie zich Sinterklaas voorstelt als een vriendelijke, zeer wijze en oude man, vergist zich. Misschien was dat vroeger zo, de tijden zijn veranderd. De huidige Sinterklaas is een drankzuchtig, rancu neus oudje geworden die nog slechts één dag per jaar werkt: op vijf december en uitsluitend omdat het Sinterklaas zijn zijn broodwinning vormt. Want ver gis je niet: hoewel de inkoop van die miljoenen cadeautjes er natuurlijk aar dig in hakt, maken de inkomsten uit reclameboodschappen en de bijdragen van sponsors - die er goed aan verdie nen - deze uitgaven meer dan goed. Dit jaar echter leek de frons in het voor hoofd van de Sint dieper dan ooit. Hij had het niet naar zijn zin, iets zat hem niet helemaal lekker, Sinterklaas had er gewoon verschrikkelijk de smoor in. Cadeautjes, dacht hij. Elk jaar willen die ettertjes meer en duurdere cadeautjes, het is nooit goed. En rancuneus dacht hij aan de Kerstman. Die pimpelt er op kosten van de gemeenschap lekker op los, die drinkt liters punch bij de kerst kalkoen, eet en drinkt zich rond en dik en maakt zich per arrenslee uit de voe ten vóór iemand op de gedachte kan komen, dat de kerstman ook vrouw en kinderen heeft te onderhouden. Van uit sluitend goedgeefsheid kan een schoor steen niet roken. Sinterklaas schonk zijn glas nog eens vol en wist dat hij onredelijk was in zijn gramschap. Die oude leeft óók niet van de wind, voor de liefde is hij net als ik te oud, maar hij pakt het goed aan. Al ééuwen. Maar ik, arme oude man? Terwijl zijn stemming zwarter en zwar ter werd, vroeg Sinterklaas zich af, waarom hij er uitgerekend dit jaar zo geweldig de smoor in had. Die ettertjes van nu zijn niet erger dan in alle voor gaande jaren, hield hij zich voor. Maar wat zit me dan zo geweldig dwars... Moedeloos begon hij verder te schrij ven aan zijn boodschap aan alle lieve kindertjes: '...stout zijn levert niets op en de waarheid achterhaalt nog steeds de leugen', schreef hij. De sint legde zijn pen neer en las wat hij allemaal had geschreven. Wat een onzin, dacht hij. En ze trappen er elk jaar in. De sufferds. In haar vrolijk en fleurig ingerichte ka mer zat, op de rand van haar bed, Lien- tje. Lientje was zeven en meestal stout. Ze maakte haar huiswerk zelden en als ze het maakte, maar half. Dat ze maar zel den slechte cijfers kreeg kwam, omdat ze zo goed kon liegen. Lientje kreeg altijd op het juiste moment een kleur, haar smoesjes waren goed en haar praatjes deugden als de beste. Daar door kwam het, dat ze meestal hoge cijfers kreeg omdat ze, ondanks alle te genslag en moeilijkheden, er toch nog in was geslaagd althans de helft van haar huiswerk te maken. En dat werd be loond. Het zal eind november zijn geweest, toen Lientje zich afvroeg wat ze voor Sinterklaas moest vragen. Skeelers had ze ai, ze had een computer en haar ka mertje stond volgepropt met knuffels. Wat wil ik eigenlijk, dacht ze. Een broer tje misschien. Maar ze wist niet, of ze zo iets aan Sinterklaas kon vragen en aan een plastic broertje waar je van boven water in moest gooien dat er van onde ren weer uitkwam, had ze een hekel. Eiectronisch darten misschien. Maar Lientje hield niet echt van darten en moedeloos en zonder er bij na te denken wat ze deed, maakte ze haar huiswerk. Deze keer helemaal. Bijna helemaal, want ze begreep bijtijds, dat ze zo veel huiswerk ineens nooit goed zou kunnen verklaren. Plotseling kreeg ze een ingeving. Lientje legde haar pen weg, controleer de de inhoud van haar beursje, liep haar kamer uit en trok haar jas aan. Buiten gierde haar een venijnige wind tege moet. De sneeuw joeg bijna dwars in haar gezicht, maar daar moest ze smake lijk om lachen en welgemutst liep ze een winkelstraat in. Haar ogen glinsterden, toen ze de deur van een winkel open duwde. Ze had net genoeg geld bij zich. De nacht voor zijn overkomst naar de noordelijke landen van Europa sliep Sin terklaas niet best. Toen hij wakker werd, zag hij er weer een eeuw ouder uit dan hij al was en in zijn ochtendpap had hij niet veel trek. Bovendien was er weer veel post. Bedelbrieven. Zanikbrieven. Zonder veel gedachten spoelde de Sint een paracetamol weg en begon hij van zijn pap te lepelen. Alle bedel- en zanik brieven besloot hij door zijn hulp-sinter klazen te laten beantwoorden; andere post had hij niet eens. Of ja toch, er was deze keer een pakje afgegeven. Aan Sin terklaas, Spanje. Dat kwam altijd aan. "Een pakje..." prevelde Sinterklaas. Hij dacht: dat overkomt me niet vaak en terecht. Als het om pakjes gaat, dan ben IK de afzender en is een kind de ontvan ger. Nooit andersom. Nooit andersom!?? Plotseling begreep Sinterklaas zijn de pressie. Daarom heb ik er de laatste tijd zo de smoor in. Dat zat me dwars, wist hij. Ik wil OOK wel eens een pakje; heb ik altijd al gewild. Welk kind denkt aan een arme oude man, in de bergen van noord oost Spanje? Geen hond. Nooit. Maar deze keer lag een pakje op zijn ontbijttafel, beschreven in de hanenpo ten van een kind, afzender: Lientje. Voor Sinterklaas, van Lientje, het stond er duidelijk, het kon niet missen. Dit was het moment, waarop hij onbewust al eeuwen had gewacht. Maar wacht! Ettertjes zijn ettertjes. Dat zijn alle kinderen al jaren. Wat zat er in dat pakje? Een bom? Een enge, giftige slang? Je las tegenwoordig over de vreemdste dingen en aanslagen waren schering en inslag. Sinterklaas pakte de tafelbel en liet het rinkelen. Prompt kwam Piet 7 binnen, die doorgaans aan tafel hielp. De jongeman overzag de si- gen om de goederen mee te nemen. Rijden onder invloed: Een 26-jarige Boskoopse kreeg zaterdagmorgen om 4.00 uur een rijverbod van enkele uren. De vrouw bestuurde een perso nenauto op de Linnaeusweg en had te veel alcohol gedronken. Een 34-jarige inwoner van Boskoop reed zaterdaga vond omstreeks 22.15 uur op de Zijde als bestuurder van een personen auto. Ook hij verkeerde onder invloed van alcohol. De ademanalyse gaf een dusdanig hoge uitslag dat de man zijn rijbewijs moest inleveren. Vernieling auto'sIn de nacht van 27 op 28 november zijn drie auto's ver nield die geparkeerd stonden aan de Goudse Rijweg. Ook een abri in die straat moest het ontgelden. Van een bestelbus werd de achterruit ingesla gen, en ook van een personenauto werd de achterruit vernield. Van een andere personenauto moest de voor ruit het ontgelden, en van de derde auto werden de koplampen vernield. Aan de KJW Ottostraat werd een be stelbus met zwarte verf bespoten. Dit gebeurde eveneens in de nacht van 27 op 28 november. De politie stelt een onderzoek in naar de vernielingen en is op zoek naar getuigen. I lieve papa Roberto, jij bent de leukste papa van de hele wereld! kusjes Kayleigh Hiep hiep hoera, Esmé werd 27 nov. 6 jaar. Kusjes van papa, mama en Mandy Alle helpers en helpsters bij de Verkoping Welfare hartelijk bedankt voor uw inzet! gevonden: armband Danielle 079-5931475 Hartelijk gefeliciteerd "Sara" Bode van bijna Abraham en volgend jaar Saar aanhang skisch. mt. 38 ƒ40,- mt. 44 ƒ60,-/ skioverai mt. 38+50 t.e.a.b. skiimperial 0172-212762 mooie donkerblauwe skibroek maat 40 ƒ20,-0182-616040 skisch. mt. 42 ƒ60,-; skipak mt. 54 50,-; skipak mt 42/44 ƒ125,- 0182-613792 tuatieen begreep. Hij nam het pakje aan en droeg het voorzichtig, met gestrekte armen weg, met Sinterklaas op zijn hie len. De Dienst Explosieven, daarin door gaans zeer bekwaam en deskundig, kon met daartoe ontwikkelde apparatuur geen metalen ontdekken; een slang of een ander giftig beest werd niet uitge sloten, maar evenmin logisch geacht. "Een beest zou allang zijn overleden bij gebrek aan lucht", meenden de deskun digen. "Maar alia, we zullen zien." Hoewel één deskundige voorstelde geen enkel risico te lopen en het pakje ongeopend in een ravijn te kieperen, maakte Sinterklaas daar toch bezwaar tegen. "Je weet maar nooit", zei hij bib berend. "Stel. Stel, dat een goedwillend kind dit heeft verzonden. Het is niet zeer waarschijnlijk, maar stel. Het zou kunnen. Toch?" Zwaar gepantserd tegen elke explosie, begon een deskundige het pakje met een elektrisch apparaat te openen. Eerst ging het touwtje er af, vervolgens verwijderde een grijper op wieltjes alle pakpapier. Tevoorschijn kwam een witte doos, met een rood strikje dat, evenals het touwtje werd doorgeknipt en verwij derd. Toen ging de deksel er af. Sinterklaas, omring door alle hulp-Sin terklazen, de Zwarte Pieten en vrijwilli gers, keken zwijgend en met uitpuilen de ogen toe. Een beest? Een bom? Een bombeest wellicht? Groen, fluwelig papier werd puntje voor puntje weggevouwen, tot de in houd zichtbaar werd: pijp en tabak van uitmuntende kwaliteit. En een briefje. Wat Lientje precies had opgeschreven, weet geen sterveling. Zij weet het trou wens zelf niet meer en hiermee is deze geschiedenis ten einde. Uitsluitend voor de volledigheid zij nog gemeld, dat Lientje van Sinterklaas een vulpen heeft gekregen. Niet eens een gouden. Een gewoon ding, misschien. Tot slot: Lientje maakte na vijf decem ber steeds haar huiswerk met haar Sin- terklaas-pen en altijd alles. Nooit half. Opvallend was, dat zij nooit fouten maakte. Niemand wist, dat die gewone pen van Sinterklaas zelf was geweest. Dat wist ook Lientje niet. Maar ze had een vaag vermoeden. Vernielingen: In de Dorpsstraat wer den in de nacht van 29 november bij twee panden ruiten ingegooid. Ver moedelijk gebeurde dit rond 2.45 uur. De ene ruit is ingegooid met een fiet- senstandaard met betonnen voet. Waarmee de andere ruit werd inge gooid is niet bekend. Verloren op 16-11-'98: gouden armband in sporthal De Dreef W'veen - 0182-631957 voor tante Tonnie Brabers is donderdag 3 dec. een mijlpaal. Gefeliciteerd van de fam. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3