BROUWER DE KONING Nesselande overklast Alcom-Capelle Slecht weekend voor Gouwestaete Eerste clubkampioenschap Invictus Gelijkspel Team 3 TZM eindigt met een nederlaag Moerkapelle zakt verder weg UITVAARTVERZORGING Kansloze nederlaag voor dames Data General Hart van Holland/ pagina 9 Badminton Badminton Vereniging Zevenhuizen Tafeltennis Voetbal Volleybal Voorronde champions-league Dames 2 laat kostbaar punt achter in Delft Waterpolo Dames 1 - Damixa/Ravijn Heren 1 tegen VZC/Vnd Waddinxveen - Vorige week is voor het eerst een jeugd-dub- belkampioenschap gehouden door de eenjarige fusieclub In victus. Het kampioenschap vond plaats in sporthal "De Duikelaar". Het toernooi was redelijk bezet met 52 deelnemers. Jongens en meisjes speelden in aparte poules, ook werd onderscheid gemaakt in sterkte. De mini's speelden ook in een aparte poules. Ze speelden steeds met andere partners waarbij er in dividueel punten werden ge haald. Uiteindelijk speelden de nummers 1 en 2 van de ene poule tegen de eerste twee van de andere poule. Jasper van Dam en Nils Groenewegen speelden tegen Michel van der Poel en Stefan Hoffmann, waar bij Jasper en Nils met 20-2 de finale wonnen. Ze werden de eerste clubkampioenen van In victus en kregen hun prijs uit handen van de voorzitter van de jeugdcommissie, Louis Goorden. Bij de jongste meisjes wonnen Michelle Both en Iris de Mos. Olga van der Laan en Angela Jansen werden tweede. Bij de oudere meisjes werd in twee poules gespeeld. In poule A waren Rosina den Outer en Astrid van der Laan eerste. In poule B werd gewonnen door Suzanne Both en Daniëlle van Bergeijk. Ook hier werd het sys teem toegepast dat de win naars van poule A en poule B tegen elkaar moesten spelen. In deze spannende finale werd door Rosina en Astrid gewon nen met de set standen 15-12en 15-8. De jongere heren in slechts één poule waarin Alain Kruyf en Maurice Toet eerste werden. Mark Kranendonk en Rick Luyendijk werden tweede. Ook de oudere jongens speel den in een poule. Deze poule werd gewonnen door het ster ke koppel Robert Doone en Raymond Smits. Ze hadden ge wonnen van Vincent Pelle- kooren en René Colla, die daar door tweede werden. Er werd dit weekend tevens competitie gespeeld. Invictus 16 speelde thuis tegen Veder licht. Vederlicht was te sterk en er werd met 1-7 verloren. I let achtste team speelde even eens tegen Vederlicht. Door onder andere een knappe zege van Edith Heerma van Voss werd er met 5-3 gewonnen. Team 4 had Tybbi uit Haarlem. Na ook de enkels was er een 3-1 voorsprong. Toen ook de dub bels hierna werden gewonnen was de zege veilig gesteld. Team 11 trof Raptim 4 als tegen stander. De enkels waren zeer spannend. Louis Goorden bij voorbeeld speelde tweemaal 17-15. Omdat de tegenstander een dame miste, waren er bij voorbaat al drie partijen ge wonnen. Uiteindelijk werd het een 6-2 winst. Invictus 7 had Raptim 2 als te genstander. Nadat Berthold de Jong als enige zijn enkel won was een winst al moeilijk ge worden. Toen beide dubbel ook nog werden verloren werd het 3-5. Zevenhuizen - Vrijdag 27 No vember speelde team 3 thuis tegen Refoba 8 uit Vlaardingen. In september waren de teams elkaar al tegen gekomen. De winst ging toen, na een zware strijd, naar Zevenhuizen. Afge lopen vrijdag leek dit niet haal baar. Norbert Ladan ging van start voor de eerste heren-enkel. Na een moeizaam begin wist hij goed terug te komen. Hij won uiteindelijk in drie sets (11/15, 15/6, 15/3). Voor Cees Bresser verliep het minder voorspoe dig. Na hard knokken bleek de heer van Refoba sterker (10/15, 7/15). Bij de dames startte Yvette Rupke als eerste. Zij kwam he laas niet goed in haar spel en verloor (4/11, 0/11). Vervol gens was het.de beurt aan Wan da van Hoven. Ook voor haar bleek de dame uit Vlaardingen te sterk (7/11, 2/11). Na de en kels stond Zevenhuizen achter met 1-3, maar er was nog niets verloren. De mixen verliepen prima. Hans Rutjes en Wanda van Hoven kregen het niet voor niets, maar wonnen in twee sets (15/13, 15/9). Ook Cees en Yvette moesten er hard tegen aan. Ondanks de blessures van beide spelers wisten zij voor Zevenhuizen te scoren. Tus senstand: 3-3. De dubbels zouden uiteindelijk de avond beslissen. Norbert en Hans speelden een zeer goede partij. Zij wonnen overtuigend met twee maal 15/7. De dames wisten niet te winnen. Hoewel zij een goede partij speelden verloren zij in twee sets (12/15, 11/15). Uiteindelijk een ver diend gelijkspel voor team 3. Team 4 speelde vrijdag ook thuis en wel tegen BC Vlist 3 en won overtuigend met 7-1. Team 1 speelde uit tegen Shuttle Up 2 in Sliedrecht. De winst ging hier, na een zware strijd, naar Zevenhuizen (5-3). Moerkapelle - Het eerste team van tafeltennisvereniging Ze- venhuizen-Moerkapelle heeft de laatste wedstrijd van de competitie met een nederlaag afgesloten. Tegen het reeds kampioen geworden team van Sprint Lammerts 1 uit Brielle verloor het'in een uitwedstrijd met 6-4. Hierdoor is het team op een verdiende tweede plaats geëindigd. Hans Smit won twee partijen. Guus van Amerongen won er één. Ad van Heijningen won geen partij. Wel werd de dubbel gewonnen. Team 2 verloor de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 10 uit Gouda met 7-3. Gerard Reijm en Dico Bac wonnen beiden één partij. Hans Hol won geen par tij. Wel werd de dubbel gewon nen. Door dit resultaat is dit team naar alle waarschijnlijk heid gedegradeerd, afhankelijk van het aantal degradanten in de regionale klasse. Team 3 verloor de thuiswed strijd tegen TTVN 5 uit Nieuw koop met de forse cijfers 0-10. Niemand van het drietal, Coerd van Kasteel, Patrick en Sander van der Meer, kon een partij winnen. Ook werd de dubbel verloren. Dit team was reeds vorige week gedegradeerd. Team 4 werd in de laatste wed strijd thuis tegen BOK 6 uit Bo degraven kampioen door met 6-4 te winnen. Bart Klos en Si mon Wondergem wonnen bei den twee partijen. Anne Duurs- ma won er één. De dubbel werd gewonnen. Het vijfde team speelde een thuiswedstrijd tegen NTTC 6 uit Nieuwerkerk a/d IJssel en won met 7-3. Zowel Kees de Wilde als John Meurer als Dick van Vliet wonnen twee partij en. De dubbel werd ook gewonnen. Met dit resultaat is dit team op de derde plaats geëindigd. Team 6 speelde een uitwed strijd tegen Vriendenschaar 23 uit Gouda en won met 7-3. Harm Rodenboog won drie partijen, Adrie Bout twee en Walter Micke won er één. Ook de dub bel werd gewonnen. Door dit resultaat is dit team op de 3e plaats geëindigd. Moerkapelle - Met de voetbal lers van het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapel le gaat het dit seizoen bepaald niet naar wens. Afgelopen za terdag werd tegen het even eens niet hoog geklasseerde Koudekerk een 0-1 nederlaag geleden, hetgeen al de vierde thuisnederlaag van dit seizoen betekende. Door dit verlies zijn de 'blauw-witten' afgezakt naar de twee na laatste positie op de ranglijst. Het was zaterdag geen al te bes te wedstrijd; de thuisclub ont beerde vooral zelfvertrouwen, terwijl ook Koudekerk geen sterke indruk maakte. Toch had de thuisclub een voortdu rend veldoverwicht, maar in de eerste helft wist het weinig kan sen te creëren en de aanvallen de acties strandden veelal op de robuuste Koudekerk-verde diging. Halverwege de eerste helft scoorde Koudekerk de enige treffer van de wedstrijd. Vanuit een rommelige situatie voor het doel werd de bal plot seling langs Ad van der Kraan geschoten. In de tweede helft was het over wicht van Moerkapelle nog gro ter, zonder dat de indruk ge wekt kon worden dat een posi tief resultaat mogelijk was. Wel was Martin Lekkerkerk dicht bij een doelpunt, maar hij zag zijn schot net voorlangs gaan. Nadat een Koudekerk-speler met tweemaal geel van het veld was gestuurd zette de thuis club nog meer druk, zonder echt gevaarlijk te worden. Een schot van de Koudekerk-spits leek via de onderkant van de lat in het doel te belanden, deed dit naar alle waarschijnlijkheid ook, maar de scheidsrechter constateerde geen doelpunt. De trainer van Koudekerk wond zich hierover zo op, dat hij het veld in rede, waarna hij eveneens met rood achter de afrastering kon plaatsnemen. Ook met tien man wist Koude kerk in het laatste deel van de wedstrijd stand te houden. Zaterdag 5 december volgt een thuiswedstrijd tegen MVKV uit Valkenburg. Aanvang 14.30 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Nesselande ontving afgelopén zaterdag in eigen huis streekgenoot Alcom/Capelle. In een eenzijdige wedstrijd wist Nesselande via de setstanden 15-6, 15-3 en 15-2 de wed strijd gemakkelijk met 3-0 te winnen. De ploeg van Nesselande stond weer onder lei ding van hoofdtrainer/ coach Pierre Mathieu. Deze bracht ten opzichte van de vo rige wedstrijden een ander team in het veld. In de basis stonden nu Gijs Ronnes, Jo- chem de Gruijter, Twan van Kuijk, Jules Martens, Arno van Solkema en Ferry van Hal. Michiel van der Kuip en Kristi- aan van der Wel kregen rust van Mathieu. Nesselande gaf direct aan wat de bedoeling was in dit streek- duel. Alcom/Capelle werd van af het begin onder druk gezet. De service en de blokkering van de Nesselanders zorgden voor de rest. Binnen enkele minuten zorgde de ploeg voor een ruime voorsprong. Aan de kant van Alcom liep het voor geen me ter. De mannen die het moesten brengen, Martin Teffer en Ralph Backer, kwamen niet in hun spel en zagen Nesselande- spelverdelèr Gijs Ronnes het laatste punt in deze set (15-6) scoren via zi)n blokkering. Inde tweede set wist Nesselande via een sterke blokkering en de goed op dreef zijnde Jules Mar tens in de aanval snel naar 14-1 uitlopen. Het werd nog 14-3, voordat Twan van Kuijk de setstand op 15-3 bracht. De derde set bracht geen ver andering in de verhouding, Nesselande was oppermach tig, met Arno van Solkema als dirigent in het veld. Nesselande maakte korte metten en zorgde ervoor dat de wedstrijd in 52 minuten over was. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen Kras Stervakanties/VoCaSa op het programma in dorpshuis Swan- la. Aanvang 17.00 uur! Nesselande speelt de voorron de van de Champions League thuis. Tegenstander Fiorita Montegiardino uit San Marino is akkoord gegaan met het voorstel om beide wedstrijden in Zevenhuizen te spelen. Op zaterdag 12 december om 15.00 uur en zondag 13 december om 16.00 uur wordt in dorpshuis Swanla gespeeld. De voorverkoop voor deze wedstrijden is vanaf 3 decem ber bij: Perdijk Makelaardij, Dorps straat 146 in Zevenhuizen; AH/ Gall Gall, Dorpsstraat 129 in Zevenhuizen en bij P. Bijl, Belgiëpark 22 in Alphen ad Rijn, telefoon 0172-424989 Voor leden van VC Nesselande bij: Niek en Corry de Kooter, Korenstraat 25, Zevenhuizen, telefoon 0180-632777 De winnaar van de voorronde wedstrijden zal in januari en februari een zevental wedstrij den spelen op midweekse da gen (woensdag) in een poule van acht Europese topteams. De loting daarvan zal op zater dag 12 december in Wenen ge schieden. Na een 5-1 achterstand in de le Zevenhuizen - In de uitwed strijd in Lichtenvoorde tegen medekoploper Longa leden de volleybaldames van Data Gene ral een gevoelige 3-0 nederlaag. Al voor de wedstrijd was de spanning en onzekerheid in de jeugdige select ie van coach van Yperen geslopen. Ze hadden immers nog nooit in Lichten voorde gewonnen en Longa had sterke ploegen als Marti- nus en Orion met 3-0 nederla gen naar huis gestuurd. Mede hierdoor speelde Data General vanaf het begin een verloren wedstrijd. Vooral de passing was onzuiver en zelfs de meer ervaren speelsters liepen van hun taak weg. Typerend was dat de veelvul dig aangespeelde 3-meter aan val van Hedda Meijer vrijwel geen enkele keer direct scoor de, terwijl die van Longa juist veelvuldig punten opleverde. set kwam Data General nog tot 8-8 langszij Door een serie aan val- en passfouten hierna kreeg Longa de set winst met 15-9 in de schoot geworpen. In de tweede set ontwikkelde zich hetzelfde spelbeeld. Na een 6-2 achterstand kwam de ploeg uit Zevenhuizen weer bij tot 6-6. maar wederom waren de passers niet in staat de ser- vicedruk van Longa de keren. Coach van Yperen wisselde al zijn passers uit en bracht Aafke Verbrugge in de spelverdeling. De set-ups bleven echter traag, waardoor de tegenstander ruimschoots de tijd kreeg een goede verdediging te organise ren. Het in Lichtenvoorde ge bruikelijke stelen van punten door de lijnrechters bleef ook nu niet uit, maar ook zonder dit onsportieve gedrag, dat het publiek met gejuich ontving, was de setwinst voor Longa duidelijk: 15-8. In de derde set liep Longa snel uit tot een 10-3 voorsprong. Vooral het ver schil in enthousiasme was in deze set merkbaar. Longa ging voor elke bal en rondde een rally zelfs met de voet af. Data General spande zich nog één keer in en kwam terug tot 12-8. Het krachtverschil was echter te groot en met 15-8 trok Longa de terechte winst naar zich toe. Door deze duidelijke nederlaag staan de dames van Data Gene ral weer met beide benen op de grond. Men zal duidelijk gecon centreerder en met meer fana tisme moeten gaan spelen om in de top van deze zwaar bezet te le divisie mee te kunnen draaien. Volgende week biedt de inhaalwedstrijd tegen Rijn mond in Schiedam de kans het zelfvertrouwen weer op te vij zelen. Perdijk/Nesselande (dames 2) leek afgelopen zaterdag op een eenvoudige 3-0 zege af te steve nen tegen Delta in Delft. Zoals in alle sporten is in volleybal de winst echter pas een feit op het moment dat het laatste punt gescoord is. Dat bleek toen na de 4-15 en 7-15 overwinningen in de eerste twee sets zowel de 3e als de 4e set uit handen gege ven werden op zeer slordige wijze. Door de veelal onnodige fouten aan Zevenhuizense kant kregen de dames van Delta de geest die in de eerste twee sets in de fles was gebleven door sterk en overheersend volley bal van Perdijk/Nesselande. Het duurde tot de 5e set alvo rens Perdijk/Nesselande zich bij elkaar kon rapen en de strijdlust aan de dag kon leggen om er niet geheel een drama van te maken. Deze set werd met 9-15 gewonnen. Eindstand 2-3. Waddinxveen/Boskoop - De bondsteams van Gouwestaete speelden afgelopen zaterdag uitwedstrijden. En dat ging niet goed! In de strijd om de derde plaats verloor dames 1 met 11-8 van Damixa/Ravijn 1. Heren 1 verloor met 18-7 van VZC/Veenendaal 1. Het eerste damesteam van Gouwestaete moest het opne men tegen Damixa/Ravijn. In zwembad Het Ravijn werd de strijd om de derde plaats met 11-8 beslist in het voordeel van de Nijverdalsen. Gouwestaete was vol goede moed naar het oosten afgereisd. Immers bij Damixa/Ravijn ontbreken mo menteel twee belangrijke speelsters, te weten Karin Kui pers (gebroken vinger) en Car- la Quint (gebroken scheen been). Dat neemt niet weg dat Het Ravijn het uitstekend doet. Gouwestaete begon zeer over tuigend. Gillian van den Berg scoorde 0-1Ellen van der Weij- den 1-2 en Mirjam Overdam 1-3. Het Ravijn vond nog in de eer ste periode aansluiting (2-3). Echter toen al was duidelij k dat Gouwestaete het moeilijk zou krijgen. Teammanager Ber- ckenkamp: "Het liep als een speer, maar op een gegeven moment werd iedere aanval van Gouwestaete afgefloten. Een ramp en je weet dan al dat je het kunt schudden." In de tweede periode scoorde Mir jam Overdam nog 3-4, maar aan het eind stond het 5-4 voor Het Ravijn In de derde periode speelde Gouwestaete 'erg on gelukkig' en scoorde Daiiiixa/ Ravijn drie keer rij (8-4). 'leder schot was raak'. Gouwestaete stelde in de vierde periode al les in het werk om nog tot een goed resultaat te komen Wen dy de Frankrijker scoorde 8-5 en Ellen van der Weijden 8-6. Inmiddels was een 'nijdige' op merking van Berckenkamp voor de scheidsrechter aanlei ding om hem het bad uit te stu ren. Het Ravijn liep uit naar 9-6, voordat Gillian van den Berg 9- 7 en Mirjam Overdam 10-8 kon scoren. Damixa/Ravijn trok, in de overigens sportieve wed strijd, met 11-8 aan het langste eind. De heren moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen VZC/ Veenendaal. De vraag was of de winst tegen WSV voldoende zelfvertrouwen had gegeven om ook tegen VZC tot een goed resultaat te komen. In de eerste periode konden de Gouwestae- teheren niet echt imponeren en stonden al snel op een 3-1 ach terstand. Alleen Jaco de Jong wist in deze periode tot scoren te komen. In de tweede periode gingen de ploegen gelijk op. Mark Mommers (2x) en Remko Overdam zorgden ervoor dat VZC de voorsprong niet echt kon vergroten. Halverwege de wedstrijd was het 7-3 in het voordeel van V7.C. Dat 'het lek' bij de herenselectie nog niet gevonden was, bleek in de der de periode. Gouwestaete speel de zonder zelfvertrouwen en 'bezieling' en gaf de tegenstan der de kans om hiervan te pro fiteren. VZC liep eenvoudigweg naar een 12-6 voorsprong en de wedstrijd was gespeeld. In deze periode waren het alleen Marcel Ribbens en Remko Overdam die tot scoren kwa men. De laatste periode was een vervolg van de voorgaande en gaf VZC de kans om de voor sprong verder uit te breiden naar een 18-7 overwinning. Wouter Steller was de enige doelpuntenmaker voor Gouwe- satete in deze periode. De Gou- westaeteheren nestelen zich met dit resultaat definitief in de degradatiezone. Zaterdag 12 december speelt Gouwestaete belangrijke thuis wedstrijden. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen het hooggeklas- seerde De Zijl/LGB uit Leiden en dames 1 ontvangt om 19.00 uur de ongeslagen koploopster in de hoofdklasse, ZWV/Nereus uit Zaandam.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9