Gineke Verschoor opent tentoonstelling in Boskoopse bibliotheek li Heieen Lamoree genomineerd voor "Beste uitvinding van het jaar" s f D66-statenkandidaten in Waddinxveen 16- en 17-jarigen moeten abonnement betalen Deel opbrengst benefietconcert verdubbeld Dannis en Goor bij de grote jongens Wijziging tarieven in Bibliotheek Boskoop Hart van Holland/9 ëecéftiber 1998 pagina il l Bibliotheek Waddinxveen Schaken Gewijzigde openingstijden Lamorit Door Karin .longkind Boskoop - Op dinsdag 1 december werd de tentoonstel ling "Ik wens mij een toekomst", georganiseerd door de leden van de Boskoopse Vrouwenraad, geopend. De ten toonstelling is gericht op de wens van vluchtelingen vrouwen om opnieuw een toekomst op te bouwen in Nederland of in het land van herkomst. De openingshan deling werd verricht door Gineke Verschoor, die actief betrokken is bij het vluchtelingenwerk in Boskoop en omgeving. De tentoonstelling is te bekijken in de biblio theek van Boskoop tijdens de reguliere openingstijden tot en met 12 december. De tentoonstelling behelst de verhalen van vrouwen, die ge vlucht zijn uit landen als Joego slavië, Somalië, Iran, Angola, of Irak's Koerdistan. De verhalen zijn opgete kend op panelen en geïllustreerd met foto's en tekeningen. Het zijn in het algemeen de levensverhalen van hoog opgeleide, zelfstandige vrou wen, die hun geboorteland door oor log of als politiek vluchteling noodge dwongen moesten verlaten en daarbij vaak familieleden moesten achterla ten. Deze vrouwen proberen in Neder land weer voet aan de grond te krijgen en zo opnieuw met hun gezin een toe komst op te bouwen. De leden van de Boskoopse Vrouwen raad zijn nauw betrokken bij het vluchtelingenwerk en in het bijzonder bij de opvang en emancipatie van vluchtelingen-vrou wen. Deze tentoon stelling is tot stand gekomen in samen werking met onder andere Amnesty In ternational en Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken. Omdat 10 december is uit geroepen tot 'dag van de rechten van de mens', wil de Vrouwenraad mede met het oog op deze dag graag aan dacht en begrip vragen voor de vluch telingenvrouwen en de moeilijke posi tie waarin zij zich bevinden. De ten Waddinxveen - De D66-kandidaten voor Provinciale Staten en de Eerste- Kamerleden Ruud Hessing en Eddy Schuyer brengen op zaterdag 12 de cember, een bezoek aan Waddinx veen. De D66-ers gaan naar 't Weegje en komen praten over de bodemver ontreiniging in de omgeving van de Alpherbrink. Naast Waddinxveen wordt ook een bezoek gebracht aan Schoonhoven, Gouda en Nieuwerkerk aan den IJssel. Het D6&-gezelschap wordt in Wad dinxveen rond 13.00 uur ontvangen. Daar zal de Goudse ondernemer Frits Verheij zijn plannen voor de ontwik keling van het gebiedje rond de pro vinciale strafhaven ontvouwen. Daar bij zijn ook burgemeester F. Jonkman en de wethouders drs A. van Holsteijn en J. Neele aanwezig. Ook burgemees ter H. Bauer van Reeuwijk, als voorzit ter van het recreatieschap Reeuwijk- se Plassen, dat 't Weegje beheert, is aanwezig. rond 14.00 uur gaat het gezelschap zich bezighouden met de problema tiek rond de vervuilde grond in het gebied bij de Alpherwetering. Na mens de bewoners zal de heer V. Klok in hotel 'De Unie' een uiteenzetting geven. De vervuilde grond houdt de gemoederen van de bewoners al ge ruime tijd bezig. Het gezelschap D66-ers, onder wie de regionale kandidaten Don van Lin en Roland van Schelven, vertrekt vervol gens naar Nieuwerkerk. toonstelling is overigens, na Bos koop, ook in andere plaatsen in Ne derland te zien. Waddinxveen - Bij de schaakvereni ging WSV gebruikt men een gewijzigd Keizersysteem voor de interne com petitie. Bij het eigenlijke Keizersys teem speelt de hoogst geplaatste spe ler van de ranglijst in de eerste ronde tegen de tweede en in volgende ron den zijn indelingen verboden tegen spelers die men al ontmoet heeft. De consequentie kan zijn, dat de hoogst geplaatste in de 36ste ronde inge deeld wordt tegen nr. 37, die vermoe delijk twee klassen zwakker is. Dat is voor geen van beiden erg aantrekke lijk. Sinds een aantal jaren speelt WSV daarom volgens een indeling van het verenigingsjaar in drie perioden van elk twaalf clubavonden: in zo'n perio de mag men niet vaker dan een keer tegen dezelfde tegenstander inge deeld worden. Op donderdag 3 december begon de tweede periode. Dat lijkt te leiden tot een zeer schone indeling, maar op dezelfde avond speelden veertien be trekkelijk sterke spelers voor de be ker. Bovendien was de kampioen, Leon Willemen, verhinderd. Hij had tegen Wim Hennink moeten spelen voor de beker, maar die partij is uitge steld. Voor de volgende ronde (op 21 januari) hebben Ronald Dannis, Peter de Louw, Theo Goor, Barthold Jan sen, Jasper van Oort, Eduard Philipse en Arie Kardol zich reeds geplaatst. De plaatsing van Theo Goor was een verrassing. Tegen Hans van Wouden berg verloor hij een pion, maar had wat meer terrein. Belangrijker was dat Hans een tegenaanval erg onder schatte. Jasper van Oort was een paar dagen tevoren op de schaakklas ge weest, en had daar onderwijs gehad in het Konings-indisch. Toen zijn tegen stander, Jan Muit, een belangrijke pion verloor kon Jasper de winst naar zich toetrekken. In de interne competitie won Herman Smitskamp een kwalitatief goed en hardnekkig gevecht tegen Arie Kar dol. Laurens Ellers bleef de hele avond goed bij de les en hield Wim Hennink netjes op remise. Bert van der Knaap was tevreden over de dui delijke vooruitgang van zijn tegen stander, Biniam David: "Hij weet posi tioneel goed wat hij doet." Daar zag het in het begin niet naar uit. Biniam had moeite met zijn ontwikkeling en weinig ruimte. Maar toen Bert zijn pionnen over het midden liet gaan en de stelling open kwam, gingen de stukken van Biniam meewerken en won hij een pion. Vlak na de tijdscon- trole besloten de spelers tot remise. Jaap Smit had blijkbaar de weersver wachting omtrent de ijzel niet goed begrepen en gleed deerlijk uit in het gambiet van From. Zij erkent, dat dit maal Albert Prins met veel meer con centratie speelde: een verdiende overwinning. Jan van der Born komt niet vaak op de club, maar is in princi pe sterk genoeg om vrij hoog in het eerste mee te spelen. Met wit tegen de listige Arie Versluis kwam hij niet ver der dan remise. Dirk van Offeren was tevreden over zichzelf: zijn partij te gen Mario Moerland noemde hij: "Een van mijn betere." Erik Hennink was weer het eerst klaar, nu door Verwaal aan de kant te zetten. Hier moet iets raars gebeurd zijn: in een normale partij is men niet binnen vijf kwartier klaar. Na herberekening van de ranglijst ziet de bovenkant er zo uit: 1. Barthold Jansen; 2. Leon Willemen; 3. Herman Smitskamp; 4. Ronald Dannis; 5. Eduard Philipse; 6. Peter de Louw; 7. Theo Goor; 8. Nico Dannis; 9. Wim Hennink; 10. Hans van Woudenberg. Waddinxveen - Op zondag 13 decem ber van 14.00 tot 16.00 uur wordt in Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten om er een gezellige mid dag van te maken. Boskoop - Per 1 januari 1999 worden in Bibliotheek Boskoop de tarieven voor abonnementen verhoogd. Nieuw is, dat vanaf 1 januari jongeren van 16 en 17 jaar ook een acceptgiro kaart in de bus zullen krijgen. Deze groep leners gaat hetzelfde geredu ceerde tarief betalen als jongeren van 18 tot 20 jaar. Voor kinderen tot 15 jaar blijft het lidmaatschap van de bibliotheek gratis, alleen voor het le nen van (buitenlandse) romans beta len zij ƒ0,25 per boek. Voor meer infor matie: 0172-213170. Fam. Dijkshoorn bedankt voor de heerlijke taart! 10 dec. is het feest, dan wordt Jeffrey 7 jaar Gefeliciteerd! Opa en oma Verschoor Rientje nog 3 (drie!!!) nachtjes slapen en dan is het zover! Waddinxveen - Het abonnement op de bibliotheek in Waddinxveen voor jon geren tot en met 15 jaar blijft volgend jaar gratis, maar 16-en 17-jarigen gaan ƒ10,- betalen voor een gewoon en ƒ30,- voor een afkoopabonnement, waarin de verplichte ƒ0,25 voor een boek is verwerkt. Voor ouderen gaan de prijzen ƒ3,- omhoog met een ver ruiming van het aantal te lenen mate rialen pèr keer. Gezien het aantal niet teruggebrachte materialen en veel vuldige beschadigingen worden de teugels strenger aangetrokken. Na aanmaningen en een telefoontje wordt regelmatig een incassobureau ingeschakeld en zijn de boetes, even als bij beschadigingen, fors. Zo kan het zoekmaken van een boek oplopen tot kosten van ƒ60,- tot 70,-. Daarbo venop komt dan nog de boete. Ver vanging is kostbaar, maar bovendien zijn tal van boeken niet meer voorhan den^ ERfbibliotheek breidt de dienstverle ning voortdurend uit. Het tarief voor gebruik van Internet wordt in 1999 met de helft verlaagd tot 2,50 per half uur. Na het installeren van CD-ROM's met uiteenlopende informatie op de naslag-pc, is nu ook een faxservice toegevoegd aan het dienstenpakket. In verband met de feestdagen is de bibliotheek gesloten op donderdag 24 december vanaf 16.00 uur en op vrij dag 25 en zaterdag 26 december de hele dag. In de week tussen Kerst en Oud Nieuw zal de bibliotheek op maandag, dinsdag en woensdag op de normale tijden geopend zijn. Op don derdag 31 december sluit de biblio theek om 16.00 uur. Op vrijdag 1 ja nuari is de bibliotheek gesloten. Boskoop - Het benefietconcert dat de Rotaryclub Boskoop in maart heeft gehouden is zeer succesvol geweest en heeft ƒ85.000,- opgeleverd. Van dit Waddinxveen - Zondag 27 december (3e kerstdag) is er een koppelklaver- jasmiddag in de kantine van voetbal vereniging Waddinxveen. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ10,00 per kop pel. Aanvang 13.00 uur. Voor inlichtin gen: telefoon 611420 of 614941. bedrag komt ƒ40.000,- in aanmerking voor verdubbeling door Rotary Inter national in Evanston (USA), via een zogenaamde Matching Grant. De op brengst is bestemd voor een zieken huis in Oradea, Roemenië. Donderdag 3 december kwam het verheugende bericht dat deze verdubbeling is toe gekend. De toegezegde hulpmiddelen zullen worden aangeschaft, zodat ze op korte termijn naar het ziekenhuis gebracht kunnen worden. Daarmee zal de langverwachte, maar belangrij ke verbetering worden bereikt in de zeer slechte situatie van dit stukje gezondheidszorg in Roemenië. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. Brink; 14.00 uur bijzondere dienst in de St. Janskerk, Gouda. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds P.S. Veldhuizen. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong; 17.00 uur geen dienst. Sectie De Rank: 10.00 uur ds H.W. vd Brink, Den Haag; 18.30 uur ds H. v. Oostende, Maurik. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds G. Glasstra, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur kand. J.W. Sparreboom; 18.30 uur ds R. de Reu ver. De Stek 9.30 uur ds J.A. v Hooijdonk Geref. kerk 9.30 en 17.00 uurds J.H. Langelaar. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur kand. mr. A.A. Egas, Werkendam. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Evang. Gem. Parousia: 10.00 uur: R. van Splunter. Door Karin Jongkind Boskoop - Onlangs zijn de nomina ties voor de belangrijkste uitvinders- prijs van Nederland, de 1D-NL Jaar prijs voor Beste Uitvinding van het jaar, bekend gemaakt. De genomi neerde uitvindingen lopen uiteen van consumenten-producten tot spe cialistisch medisch gereedschap. Tot de elf genomineerden behoort Heieen Lamoree uit Boskoop. In sa menwerking met ontwerpburo "Meertens Magennahs Design En gineering" ontwikkelde zij een mi lieuvriendelijk materiaal, dat in vor men te gieten ofte persen is. Ontwer pburo "Meertens Magermans" heeft inmiddels octrooi aangevraagd op de naar de uitvinder vernoemde stof "Lamorit". Tijdens de prijsuitreiking (vandaag) 9 december in het World Trade Center in Rotterdam presen teert Meertens Magermans zich door middel van een ludieke actie. In een stand kunnen bezoekers een boom stam doorzagen; met het zaagsel le veren ze een bijdrage aan de geno mineerde uitvinding. Immers "La morit" bestaat voor het grootste deel uit houtvezels. Lamorit is een materiaal waarmee via persen of spuitgieten allerlei vormen kunnen worden gemaakt, zoals bak jes, potjes en luxe verpakkingen. Het bestaat vrijwel geheel uit natuurlijke materialen, zoals houtvezels en is 100 biologisch afbreekbaar. De houtve zels worden vermengd met een na tuurlijk bindmiddel, waaraan natuur lijke kleurstoffen of andere natuurlij ke additieven kunnen worden toege voegd. Het idee voor het "Lamorit" ontstond enkele jaren geleden, toen Heieen Lamoree deelnam aan een prijsvraag in Japan. In plaats van houtvezel bestond het product toen voornamelijk uit gevallen boombla deren. Zij noemde die methode des tijds "Falling Leaves". Tijdens de pre sentatie van dit product op tentoon stellingen in Munchen, Amsterdam en Milaan bleek er grote belangstelling te bestaan. Hierop besloot Helèen La moree in samenwerking met Meer tens Magermans het product verder te ontwikkelen, wat uiteindelijk resul teerde in de huidige stof "Lamorit". De uitreiking van de prijs is vandaag, in het World Trade Center in Rotter dam.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11