Schaatsen op "De Uithof" Politie treedt op tegen vuurwerk Dick Bac koploper rapidschaak opRoe.p pace, for kips Kerstconcert Kerstnachtdienst Kerstdiner Plattelandsvrouwen Sinterklaas reikt prijsjes uit in bibliotheek Onderzoeksproject vernieuwing van het bibliotheek werk in het landelijk gebied officieel van start Oud papier Schaken Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids" (voorheen Baby van de maand). Baby's en peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand". Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinderuitspraak met foto van de peuter. Degene die als "Kid van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdienf daarmee vier waardebonnen van 25,-. Wie foto terug wenst, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. pagina 19 Hart van Holland/9 december 1998 JfltaTBÖe W Spdr I Zevenhuizen-Moerkapelle/Den Haag- Op vrijdag 27 november is het project I Vernieuwing van het bibliotheekwerk I in het landelijk gebied officieel van I start gegaan. Met het ondertekenen I op deze datum in het provinciehuis van Zuid-Holland van het plan van aanpak gaven de gemeenten Liesveld Zederik en Zevenhuizen-Moerkapel- le, de provincie Zuid-Holland en Pro- Biblio te kennen belang te hechten aan een bibliotheekvoorziening voor kleine woonkernen die betaalbaar is maar die tegelijkertijd is afgestemd op de veranderende vragen van ge bruikers en op nieuwe ontwikkelin gen in het aanbod van informatie. De provincie heeft het initiatief tot dit project genomen en subsidieert het met ƒ100.000,-. Het project vloeit voort uit het bibliotheekbeleid dat Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft vastgesteld voor de periode 1997-2000. ProBiblio voert het project uit. Dit gebeurt in nauwe samenwer king met de deelnemende gemeenten, de bibliotheken en de provincie. Pro Biblio is de ondersteuningsorganisa tie van het openbare bibliotheekwerk in Noord- en Zuid-Holland. Bibliobussen zijn sinds jaar en dag een vertrouwde voorziening op het platteland. Vooral onder de jeugd zijn de trouwe lezers te vinden. Naast boe ken zijn ook nieuwe media te leen in de bibliobus. Hoewel ProBiblio zich inspant om de dienstverlening van de bibliobus zo goed en zo goedkoop mogelijk te realiseren, staat deze ge regeld ter discussie: kan het niet an ders, kan het niet beter, kan het niet goedkoper? Voorts is er een tendens waarneembaar het aantal standplaat sen van de bibliobus te verminderen. Ook besturen van openbare biblio theken met een vaste vestiging krij gen geregeld deze vragen. In het pro ject gaan medewerkers van ProBiblio, bibliothecarissen en de ambtenaren met elkaar op zoek naar antwoorden. Hierbij zal met name ook worden ge keken naar samenwerking met andere plaatselijke voorzieningen, alsmede naar mogelijke gezamenlijke huisves ting hierbinnen. Het project gaat een jaar duren. Tij dens deze periode zullen plannen worden gemaakt waarin staat hoe het bibliotheekwerk ten plattelande zich in de komende vijf jaar zou kunnen ontwikkelen. De gemeenten Liesveld, Zederik en Zevenhuizen-Moerkapelle nemen het voortouw. Het is echter de bedoeling dat ook andere gemeenten op het platteland kunnen profiteren van de uitkomsten van dit ontwikkelingsproject. Den Haag - Maandag 30 november werd de derde wedstrijd om de Van- derHelm Milieubeheer Cup op schaatscentrum "De Uithof" gehou den. Na een kwalitatief hoge wedstrijd van zaterdagavond, was het even wennen op de maandagavond. Over de vier categorieën bezien was de wedstrijd bij de veteranen van hoog niveau. Van begin af aan strijd met diversen uit looppogingen, maar niemand kwam uiteindelijk weg. Het resultaat was een sprint van een overblijvende groep van zo'n dertig man. De uitslagen: 1. Paul Rutten, Delft; 2. Kees Borst, Hoogmade; 3. Jan Rode- wijk, Roelofarendsveen. Klassement: 1. Paul Rutten, Delft; 2. Hans Künz, Schipluiden; 3. Jan Rodewijk, Roelof arendsveen. Bij de heren-A, de heren-B en de da mes bleef alles tot aan het laatst bij elkaar, dus sprinten om de ereplaat sen. Uitslag heren-A: 1. Martijn van Es, Stompwijk; 2. Lars Hoogenboom, Roe lofarendsveen; 3. Jan de Roon, Roc- kanje; Klassement: 1. Martijn van Es, Stompwijk; 2. Jan de Roon, Rockanje; 3. Ronald de Graaf, Koudekerk aan den Rijn. Uitslag heren-B: 1. Sandor Stuut, Den Haag; 2. John Eijkelenboom, Oud-Al- blas, 3. Ric. Singerling, Leidschen- dam. Klassement: 1. Sandor Stuut, Den Haag; 2. John Eijkelenboom, Oud- Alblas; 3. Wim de Wit, Zwijndrecht. Uitslag dames: 1Jolanda van Goozen, Zoetermeer; 2. Jolanda Duivenvoor de, Noordwijk; 3. Manuelaten Korten- aar, Zoetermeer. Klassement: 1. Jo landa Duivenvoorde, Noordwijk, 2. Jolanda van Goozen, Zoetermeer; 3. Manuela ten Kortenaar, Zoetermeer. Regio - De politie van het district IJs- sel en Gouwe zal de komende tijd alert reageren op meldingen van vuur- werkoverlast. In de maanden novem ber en december wordt doorgaans al vroegtijdig vuurwerk afgestoken. Dit vuurwerk, afkomstig van illegale han delaren, voldoet niet aan de wettelij ke veiligheidseisen. Het vuurwerk komt veelal uit het buitenland, waar de eisen ten aanzien van vuurwerk minder streng zijn dan in Nederland. Daardoor zijn de gevaren met illegaal vuurwerk ook veel groter, en kunnen (ongewild) ongelukken ontstaan, met alle gevolgen van dien. Door bureau HALT (afkorting van Het ALTernatief) worden ook dit jaar aan de scholen posters uitgereikt met waarschuwende teksten, om zodoen de de kinderen te waarschuwen voor de gevaren van (illegaal) vuurwerk. Kort samengevat hebben de politie en bureau HALT enkele zaken op een rijtje gezet: *vuurwerk mag alleen gorden afgestoken in de periode van ul december 10.00 uur tot 1 januari 2 00 uur; "vuurwerk mag alleen wor den verkocht (als je 16 jaar of ouder bent) op dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 31 december 1998; "bui ten de genoemde tijden mag je geen vuurwerk in je bezit hebben; "vuur werk moet zijn voorzien van een eti ket, waarop staat dat het voor parti culier gebruik bestemd is; "vuurwerk moet aan de wettelijke eisen voldoen (strijkers bijvoorbeeld zijn verboden vuurwerk en mag je dus nooit in je bezit hebben). Als de politie overtredingen met be trekking tot vuurwerk constateert, wordt standaard het bureau HALT ingeschakeld. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar krijgen dan geen geldboete, maar een taakstraf. Deze taakstraf wordt dan altijd in de weekenden of in de schoolvakanties verricht. Als de jongere zich niet houdt aan de opgelegde taakstraf wordt door de Officier van Justitie een geldboete in het vooruitzicht gesteld van minimaal ƒ100,- (in bezit hebben van strijkers zelfs minimaal ƒ170,-). Op de politie bureaus liggen folders van het bureau HALT, waarin een en ander nog eens nadrukkelijk op een rijtje is gezet. Daarnaast wordt door de politie op enkele scholen voorlichting gegeven over vuurwerk. Dit gebeurt in het ka der van het project 'Doe effe normaal'. Oud Verlaat - Op vrijdag 11 en zater dag 12 december houdt de christelij ke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrij dag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container geslo ten of vol is, kan er geen papier wor den achter gelaten. Voor inlichtingen: 010-4200639. verloren: massief zilveren ketting met grieks motief (meander) 079-5932982 Arie en Marrion 5 dec. 12,5 jr getrouwd Gefeliciteerd! A+D+A+T+A+D judo: Danny H.G. met je 1e prijs in het sinterklaastoernooi. Opa en oma Verhoef kapitein Slappendel, gefeliciteerd en succes bij de marnskapel. Stephanie en Chantal nieuwe spijkerbroek maat 31 34 nieuwprijs ƒ55,- nu 35,-0182-618832 fiets (ca. 8 jr); rijbroek mt 44-46; rijlaarsen mt 40 fietsje met bakje; 0182-619118 Moerkapelle- Na de tweede ronde van de strijd om het rapidschaak-kam- pioenschap van Moerkapelle heeft Dick Bac alleen de leiding. Hij won zijn drie partijen, terwijl de spelers die na de eerste ronde evenveel punten had den onderling steekjes lieten vallen. Hugo van Elteren viel weg uit de top van het klassement, maar Aart-Jan van Vliet, Jacques de Lange en Michiel Rensen maakten een flinke sprong omhoog. De stand aan kop: 1. Dick Bac 30 punten; 2. Gerard van Ommeren 28 punten; 3/4. Ben van Geffen en Aart-Jan van Vliet 26 pun ten; 5. Jesse van Elteren 24 punten.De derde ronde wordt gespeeld op vrij dag 19 februari. De jeugd speelde een snelschaaktoer- nooi in verband met Sinterklaas. Er werd geschaakt met vijf minuten be denktijd per partij in vijf groepen. De winnaars waren Kevin Bakker, Jasper Kamp, Michael van Eijk, Rob van Hel den en Mark Pieper. In de Persoonlijke Jeugdkampioen schappen was er een succesje voor Moerkapelle: Jesse van Elteren be reikte in de B-categorie (tot 16 jaar) een derde plaats. Hij scoorde 5 pun ten uit 7 partijen. Hier speelde ook Kevin Bakker mee: 19e met 2,5 uit 7. In de categorie D (tot 12 jaar) was schaakvereniging Moerkapelle verte genwoordigd door Ron Droog en Bou- dewijn Weijermars. Zij werden res pectievelijk 11e en 13e met 6,5 en 6 punten uit 11 partijen. Zevenhuizen - De Kleine Trompetter geeft in samenwerking met de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle een kerstconcert op maandag 14 december in de hervormde kerk. Hieraan werken mee de harmonie en een koperensemble van de Kleine Trompetter en het kamerkoor Ad Novum uit Voorburg. Het concert begint om 20.15 uur. Gratis kaarten voor dit concert zijn af te halen bij de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Er zijn geen kaarten verkrijgbaar op de avond zelf. Zevenhuizen - "Onderweg naar morgen" is het thema voor de kerstnacht- dienst die op 24 december om 23.00 uur begint in de Hervormde kerk. Rob Favier is een van de medewerken aan de dienst, evenals organist Ike Zintel en het koor "Dee Vee" uit Alphen aan den Rijn. Iedereen is welkom. Op woensdag 16 december houdt de afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis "Op Moer". Aanvang 19.30 uur. Op deze avond zullen de leden gezamenlijk het kerstdiner gebruiken. Er worden liederen gezongen en gedichten voorgedragen. De avond is verzorgd door het eendagsbestuur. Zevenhuizen- In de bibliotheek van Zevenhuizen werden woensdag 2 december door de Bisschop van Mira de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de ballonwedstrijd. Ter gelegenheid van de feestelijkhe den rondom het 25-jarig bestaan van de bibliotheek zijn in september door kinderen ballonnen opgelaten. In totaal werden er 9 wedstrijdkaart jes aan de bibliotheek terug ge stuurd. Deze kwamen uit Breukelen, Lopik, Hoornaar en Herwijnen, alle maal plaatsen ten oosten van Gorin- chem. Sinterklaas mocht de eerste prijs uit reiken aan Wesley en Floriska Olie rook, hun kaartjes kwamen uit Herwij nen. Zij kregen een boekenbon. Alle an dere kinderen van wie de wedstrijd kaart werd terugge stuurd kregen een troostprijs. De win naars zijn: Chastity van Leeuwe, Davey Stormbroek, Wesley de Mooy, Marius van de Torre, Ilona Gritter, Annette van de Berg en Marjolein van Reeuwijk. Na zijn bezoek aan de drukbezochte bibliotheek en het uitde len van cadeautjes en pepernoten, ging Sint verder met zijn overvolle programma. (foto's bibliotheek Zevenhuizen).

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19